Dwucyfrówka na pożegnanie sezonu

Krzysztof Klinkosz
20 marca 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

To był już ostatni w tym sezonie mecz hokeistów Stoczniowca Gdańsk. Trapiony głównie przez problemy finansowe zespół zakończył ligę na 7 miejscu, dzięki "laniu" jakie sprawił w ostatnim meczu sezonu Zagłębiu Sosnowiec. Gdańszczanie wygrali 10:1 (4:1, 1:0, 5:0) już w 4 minucie odrabiając straty z piątkowego wyjazdu.

Stoczniowiec Gdańsk Stoczniowiec Gdańsk
Zagłębie Sosnowiec Zagłębie Sosnowiec
Odrobny (od 47 Maza); Kwieciński - Kabat, Skrzypkowski - Maciejewski, Kostecki - Mat.Rompkowski; Jankowski - Ziółkowski - Skutchan, Chmielewski - Wróbel - Strużyk, Marzec - Mac.Rompkowski - Wróblewski, Kantor - Janecka - Soliński.
Sędziowie: Grzegorz Dzięciołowski oraz Wojciech Moszczyński, Patryk Kasprzyk
Widzów: 500
Dzwonek (od 41 do 44 min. Białek); Kołodziej - Kulik, Duszak - Kuc, Jaskólski - Banaszczak; Baca - Krupiński - Dołęga, M.Kozłowski - T.Kozłowski, Podsiadło, Jarnutowski - Białek - Cychowski oraz Stehlik.
  • 6.46' Baca

0'
Rozpoczynamy rewanżowy mecz o 7 miejsce PLH.
1'
Gdańszczanie mimo, że w nieco eksperymentalnym składzie od początku natarli na gości.
1.45'
[1:0] Gol dla zespołu Stoczniowiec Gdańsk! Strzelcem bramki Chmielewski as. Strużyk, Mat.Rompkowski. Chmielewski uderzył zaraz po przekroczeniu linii niebieskiej.
3'
Gdańszczaie w dalszym ciągu w natarciu.
3.41'
[2:0] Gol dla zespołu Stoczniowiec Gdańsk! Strzelcem bramki Skutchan as. Jankowski. Podanie zza bramki adresowane do Ziółkowskiego, ten jednak blokowany nie przejął krążka dopadł do niego Skutchan i zdobył bramkę.
6.46'
[2:1] Gol dla zespołu Zagłębie Sosnowiec! Strzelcem bramki Baca as. Białek, Jaskólski. Praktycznie pierwsza poważniejsza akcja gości i gdańszczanie tracą bramkę po solowej kontrze.
8'
Gdańszczanie wciąż w natarciu ale kolejnych goli nie ma.
kara
9'
Mat.Rompkowski (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. Za trzymanie.
kara
9'
Cychowski (Zagłębie Sosnowiec) ukarany karą 2 minutową.
11.04'
[3:1] Gol dla zespołu Stoczniowiec Gdańsk! Strzelcem bramki Strużyk as Skutchan. Kolejna szybka akcja gospodarzy. Strużyk po wymanewrowaniu kilku rywali z bliska podwyższył rezultat.
kara
14'
Kulik (Zagłębie Sosnowiec) ukarany karą 2 minutową. Za uderzanie.
14'
Gdańszczanie zakładają zamek i szukają dogodnej okazji do strzału.
14.05'
[4:1] Gol dla zespołu Stoczniowiec Gdańsk! Strzelcem bramki Chmielewski as. Strużyk, Marek. Gdańszczanie skutecznie wykończyli zamek.
16'
Zamieszanie pod bramką gości. Maciej Rompkowski zagrywał zza bramki ale bramkarz Zagłębia zamoził krążek.
17'
Akcja 2 na 1 Zagłębia, Kantor jednak przytomnie ją przerywa.
kara
17'
Kuc (Zagłębie Sosnowiec) ukarany karą 2 minutową. Za zahaczanie.
19'
Gdańszczanie atakują zaciekle. Goście grają tylko aby wybić krążek przed siebie.
20'
Marzec w solowej akcji ale przed bramką za daleko wypuścił krążek przed bramką i padł on łupem bramkarza gości.
20'
Koniec pierwszej tercji. Stoczniowiec - Zagłębie Sosnowiec 4:1.
21'
Rozpoczyna się druga tercja.
21'
Składna akcja Stoczniowca, jednak w decydującym momencie Wróbel nie trafia w krążek.
23'
Gdańszczanie wciąż w natarciu, krążek tylkona krótkie chwile opuszcza tercję gości.
24'
Solowy rajd Janecki, Czech wyłozył krążek Kantorowi, ale ten nie oddał strzału.
25'
Chmielewski za późno zdecydował się na oddanie strzału.
26'
Goście wybijają krążek na kolejne uwolnienie.
27'
Maciej Rompkowski najeżdżał sam na bramkę ale uderzył obok słupka.
28'
Kulik uderza z dystansu w słupek bramki Odrobnego.
kara
29'
Kuc (Zagłębie Sosnowiec) ukarany karą 2 minutową.
29'
Gdańszczanie zakładają zamek ale nikt nie chce strzelać w kierunku bramki.
30'
Goście przetrwali dwuminutowe osłabienie.
31'
Atak gości powstrzymany już na linii niebieskiej.
33'
Zagłębie na chwilę przejęło inicjatywę
35'
Krupiński chciał zaskoczyć Odrobnego ale gdanski bramkarz jest czujny.
36'
Chmielewski przed kolejną szansą ale nie wykorzystał jej.
35.07'
[5:1] Gol dla zespołu Stoczniowiec Gdańsk! Strzelcem bramki Skutchan as. Ziółkowski. Skutchan dostał krązek po wznowieniu odjechał kilka metrów i uderzył pod poprezeczkę.
37'
Na tafli pojawił się, owacyjnie witany, Sylwester Soliński ... tym razem jako gracz z pola
38'
Tomasz Kozłowski przegrywa pojedynek sam na sam z Odrobnym.
39'
Gdańszczanie nie trafiają do pustej bramki.
40'
Soliński, starł się pod bandą z obrońcą Zagłębia. Po odjechaniu od bandy obaj hokeiści wdali się w kilkudziesięciosekundową bójkę. Arbitrowi udało się rozdzielić walczących dopiero po tym jak upadli na lód.
40'
40'
Koniec drugiej tercji Stoczniowiec - Zagłębie 5:1.
40'
Rozpoczyna się trzecia tercja
41'
Krążek odbija się od poprzeczki bramki Zagłębia.
41'
Zmiana w bramce Zagłębia za Dzwonka wszedł Białek.
42.29'
[6:1] Gol dla zespołu Stoczniowiec Gdańsk! Strzelcem bramki Chmielewski as. Mac.Rompkowski. Chmielewski wykończył szybka akcje gospodarzy. Krążek po jego strzale wtoczył się do bramki pod parkanem golkipera.
43.34'
[7:1] Gol dla zespołu Stoczniowiec Gdańsk! Strzelcem bramki Ziółkowski as. Skrzypkowski, Skutchan. Białek wpuscił krążek między parkanami.
44'
Czas dla gości
44'
Do bramki Zagłębia wraca Dzwonek
45.19'
[8:1] Gol dla zespołu Stoczniowiec Gdańsk! Strzelcem bramki Mac.Rompkowski
47'
Gdańszczanie raz jeszcze przycisnęli. Walczą o dwucyfrówkę.
47'
Ziółkowski wyjechał sam na sam z Dzwonkiem ale tuż przed bramką został "wycięty".
kara
47'
Kołodziej (Zagłębie Sosnowiec) ukarany karą 2 minutową.
47'
Zmiana bramkarza w Stoczniowcu. Odrobnego zastępuje Maza.
48.14'
[9:1] Gol dla zespołu Stoczniowiec Gdańsk! Strzelcem bramki Chmielewski as. Mat.Rompkowski, Kostecki (w przewadze). Chmielewski dostał krążek zagrany wzdłuż bramki i z bliska strzelił do siatki.
50'
Pierwsza interwencja Mazy, skuteczna.
52'
Kilka udanych interwencji Bartosza Mazy pod rząd za co młody gdański bramkarz zebrał gromkie brawa.
54'
Nikt nie przyszedł w sukurs Wróblowi, który sam wjechał w tercję gości.
55'
Dzwonek mrozi krążek przy słupku.
55'
Atak Marzec, Mac.Rompkowski, Wroblewski zaatakował jednak skończył się on tylko zamieszaniem przed bramką gości.
kara
56'
Jarnutowski (Zagłębie Sosnowiec) ukarany karą 2 minutową.
kara
56'
Mac.Rompkowski (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
kara
57'
Duszak (Zagłębie Sosnowiec) ukarany karą 2 minutową. Za trzymanie.
58'
Jankowski sam na sam ale nie ma 10 bramki
59'
Kolejna udana interwencja Dzwonka
kara
59'
59.12'
[10:1] Gol dla zespołu Stoczniowiec Gdańsk! Strzelcem bramki Kostecki as. Mac.Rompkowski, Marzec (w przewadze)
60'
Krążek jeszcze raz ląduje w bramce Zagłębia ale sędzia odgwizduje spalonego na niebieskiej.
60'
Koniec meczu i sezonu 2010/2011. Stoczniowiec po zwycięstwie nad Zagłębiem 10:1 zajmuje 7 miejsce w PLH.

Oprócz rywalizacji o siódma lokatę w PLH w niedzielę odył sie również rewanż w rywalizacji o 5 miejsce. Po zwycięstwie na własnym lodowisku 9:5 MMKS Podhale Nowy Targ przegrało wprawdzie na wyjeździe z Ciarko KH Sanok 4:7 (2:4, 0:2, 2:1) ale dzięki minimalnie lepszemu bilansowi bramek zajęło piąte miejsce. Na dole tabeli w rywalizacji KTH Krynica z drugim zespołem 1 Ligi - GKS Katowice - po dwóch meczach kryniczanie prowadzą 2:0. Gra się do czterech zwycięstw.

• (2)

no i co ? brrak Artura w kadrze to powazny blad :)

• 12 9

• no i co?

jak to co - WSTYD 7 miejsce

• 4 11

• Jestem w szoku....

.... Artur zdobył swoja pierwszą bramkę w sezonie, będącą jednocześnie ostatnią w tym sezonie PLH. Jednak warto czekać bo cuda się zdarzają.:-)

• 6 2

• i co, malkontenci ??? (4)

Jednak chłopaki nie odpuścili :) ciężki był to sezon, oby następny był lepszy.