Futsal: Wygrana AZS UG, remis Politechniki

ras., mad
23 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 21:54 (23 października 2016)
Futsaliści Politechniki prowadzili już 2:0, ale zamiast trzeciej wygranej w tym sezonie, zaliczyli trzeci remis. Nadal są jednak niepokonani w I lidze. Futsaliści Politechniki prowadzili już 2:0, ale zamiast trzeciej wygranej w tym sezonie, zaliczyli trzeci remis. Nadal są jednak niepokonani w I lidze.

Futsaliśći AZS Uniwersytetu Gdańskiego pokonali na wyjeździe Red Devils Chojnice 6:4 (2:0). Drużyna Wojciecha Pawickiego odniosła pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w futsalowej ekstraklasie. Natomiast I-ligowy Futsal Politechnika Gdańska zremisował z Elhurt-Elmet Helios Białystok 2:2 (1:0). Podopieczni Michała Janiaka wypuścili we własnej hali wydawałoby się pewne zwycięstwo.

Red Devils Chojnice - AZS Uniwersytet Gdański 4:6 (0:2)

Sobański 25, 27, Ivanov 25, Wardowski 39 - Laskowski 1, Depta 19, 31, Urtnowski 29, 36, Kriezel 36

AZS UG: Burglin - Pawicki, Horbacz, Laskowski, Cyman - Osiński, Musik, Friszkemut, Poźniak, Kriezel, Kubiszewski, Depta, Urtnowski

Przed niedzielnym meczem drużyna AZS Uniwersytetu Gdańskiego miała zaliczony jeden wyjazd w ekstraklasie futsalu. Nie wspominała go dobrze, ponieważ z boiska Solnego Miasta Wieliczka wróciła z porażką. Tym razem Akademicy wybrali się w krótszą podróż, do Chojnic.

W pierwszej połowie wydawało się, że ostatni zespół w tabeli, który w pierwszych kolejkach miał jedną z najbardziej dziurawych defensyw w ekstraklasie, nie sprawi problemów drużynie Wojciecha Pawickiego.

Już w pierwszej minucie, były zawodnik Red Devils Patryk Laskowski, strzelił dla AZS UG gola. Wcześniej goście ładnie "rozklepali" obronę rywali i mogli umieścić piłkę w pustej bramce. Później jednak Jacek Burglin musiał wielokrotnie ratować gdańszczan przed stratą gola. W pierwszej połowie wychodziło mu to idealnie. Pomimo przewagi gospodarzy to gdańszczanie podwyższyli w 19 min. na 2:0. Dokonał tego Dominik Depta.

Po zmianie stron, pomiędzy 25 a 27 min AZS UG przyjął jednak trzy mocne ciosy. Gdańszczanie mogli być w lekkim szoku, ponieważ nagle przegrywali 2:3. Na szczęście nie znaleźli się na deskach. Szybko odpowiedzieli Red Devils. Najpierw wyrównał Szymon Urtnowski, a w 31 min. kolejne prowadzenie dał Depta (3:4). Mało tego, w 36. min. to gdańszczanie strzelili dwie bramki, które przesądziły o komplecie punktów dla nich.

12. Red Devils Chojnice 5 0 1 4 1 11:27

Futsal Politechnika Gdańska - Elhurt-Elmet Helios Białystok 2:2 (1:0)

Iwosa 18, Kolus 22 - Stefanowicz 36, Siuchno 37

POLITECHNIKA: Bucholc, Chodorowski - Iwosa, Bławat, Orzoł, Kolus - Martynowski, Navarro Fernandez, Kopecki, Szmydki, Mikucziński, Reszka, Domżalski

Po dwóch zwycięstwach i dwóch remisach futsaliści Politechniki liczyli na przedłużenie udanego startu w rozgrywkach I ligi. Podopieczni Michała Janiaka tym razem podejmowali niżej notowany zespół z Białegostoku.

Początkowo gdańszczanie nie mogli się wstrzelić w bramkę gości. Miejscowi nie wykorzystali nawet rzutu karnego, bo uderzenie Oliwiera Bławata obronił golkiper Heliosu. Wynik niedługo przed przerwą otworzył Eliasz Iwosa, który sam przechwycił piłkę na połowie rywali i błyskawicznie oddał celny strzał nie dając bramkarzowi szans na skuteczną interwencję.

Zaraz po zmianie stron prowadzenie Politechniki podwyższył Paweł Kolus, który udanie wykorzystał sytuację sam na sam i płaskim strzałem po parkiecie skierował piłkę do bramki. Sytuacja gości skomplikowała się jeszcze mocniej, gdy ich bramkarz Kamil Wójcik został ukarany czerwoną kartką.

Gospodarze byli bliscy gola na 3:0, ale brakowało im skuteczności. Po jednym ze strzałów piłka trafiła w poprzeczkę, a innym razem interweniował rezerwowy bramkarz rywali.

Politechnika miała już przeciwników na przysłowiowych deskach, ale ci dokonali niesamowitego powrotu. Kontaktowego gola zdobył Jacek Stefanowicz. Chwilę później głowy piłkarzy się zagrzały i na boisku wywiązała się przepychanka, w wyniku której czerwoną kartką ukarany został Kolus.

Przedłużonego rzutu karnego nie wykorzystał Iwosa, a to zemściło się minutę później, gdy z ostrego kąta do wyrównania doprowadził Przemysław Siuchno. Gdańszczanie wypuścili z rąk wydawało się pewne zwycięstwo, ale na pociechę dalej pozostają niepokonani.