Arka zremisowała z Górnikiem Łęczna

15 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Arka w porównaniu z ostatnim meczem dokonała zmian na czterech pozycjach w "11". M.in. po raz pierwszym w tym sezonie w ekstraklasie zagrał Krzysztof Sobieraj. Arka w porównaniu z ostatnim meczem dokonała zmian na czterech pozycjach w "11". M.in. po raz pierwszym w tym sezonie w ekstraklasie zagrał Krzysztof Sobieraj.

Piłkarze Arki polubili poza Gdynią rozstrzygnięcia 0:0. Przed ligową przerwą taki rezultat przywieźli z Poznania, a po wznowieniu rozgrywek powtórzyli go na Arena Lublin. Żółto-niebiescy mecz z Górnikiem Łęczna rozpoczęli z dużym animuszem, okazję na gola miał Paweł Abbott, ale później mieli coraz mniej atutów w ofensywie. Właściwie pod bramką rywali zagrożenie próbował stwarzać jedynie rezerwowy Rafał Siemaszko. O wiele lepsze szanse na odniesienia zwycięstwa mieli gospodarze. Nie pozwolił im na to, broniący z dużym wyczuciem i szczęściem Konrad Jałocha.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

GÓRNIK GÓRNIK
79 Prusak - 3 Komor, 23 Szmatiuk, 4 Gerson, 2 Leandro - 25 Drewniak, 16 Dźwigała - 10 Hernandez, 8 Piesio, 15 Bonin - 9 Grzelczak
Sędziowie: Stefański (Bydgoszcz) oraz Boniek, Golis
13 Jałocha - 33 Zbozień, 29 Marcjanik, 3 Sobieraj, 17 Marciniak - 8 Marcus, 6 Łukasiewicz, 20 Hofbauer, 19 Bożok - 10 Szwoch - 9 Abbott
  • 69' 9 Grzelczak Zmiany 45 Pitry
  • 77' 16 Dźwigała Zmiany 77 Danielewicz
  • 88' 8 Piesio Zmiany 6 Sasin
Zmiany Zmiany
  • 72' 10 Szwoch Zmiany 11 Siemaszko
  • 79' 19 Bożok Zmiany 18 Yussuff
  • 89' 9 Abbott Zmiany 22 Zjawiński
  • 35' Dźwigała
  • 39' Komor
Kartki Kartki

Trener Niciński inaczej niż we wrześniu poprowadził w październiku przygotowania w przerwie ligowej. Gdynianie poprzednie rozegrali dwa sparingi, a teraz cały czas przygotowywali się we własnym gronie.
Dwie zmiany w "11" Arki sygnalizowaliśmy. Pierwszy raz w ekstraklasie od początku zagra Hofbauer (ARKA), a w ataku miejsce odzyskał Abbott
(ARKA)

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O DOMINIKU HOFBAUERZE

natomiast pewną niespodzianką jest roszada na lewej obronie. Marciniak (ARKA) zastępuje tutaj Warcholaka. Jednak o absolutnym zaskoczeniu nie ma mowy, gdyż to ustawienie szkoleniowiec sprawdził w grze wewnętrznej już w poprzednim tygodniu

TAKIE USTAWIENIA SPRAWDZAŁ TRENER NICIŃSKI W GRZE WEWNĘTRZNEJ
o zaskoczeniu możemy mówić zaś na środku obrony. Po raz pierwszy w tym sezonie w ekstraklasie Sobieraj (ARKA) zastępuje Sołdeckiego
rezerwa Arki: 1. Steinbors, 2. Socha, 4. Sołdecki, 11. Siemaszko, 18. Yussuff, 22. Zjawiński, 23. Warcholak
w Górniku dwie zmiany w porównaniu z ostatnim meczem ligowym, który został przegrany z Lechem 1:2
do "11" wchodzą Hiszpan Hernandez (GÓRNIK) i Drewniak (GÓRNIK)
piłkarze na prezentacji. Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki. Górnik zielone koszulki i czarne spodenki
Rezerwowi Górnika: Małecki, Sasin, Jurisa, Pitry, Danielewicz, Jarecki oraz Pruchnik, były piłkarz m.in. Arki. W "11" jest też Szmatiuk, który w Gdyni grał nawet w ekstraklasie
dla odmiany Bożok (ARKA), przed powrotem do Arki 1,5 sezonu spędził w Górniku
1'
od środka rozpoczęła Arka
1'
nietypowe oznaczenie boiska, gdyż poza piłkarskimi są także te rodem z futbolu amerykańskiego
1'
Prusak (GÓRNIK) na róg wybił piłkę po strzale Zbozienia (ARKA)
2'
bez zagrożenia dla gospodarzy po rogu Bożoka (ARKA)
2'
Pruska przejął piłkę wstrzeloną w "16" przez Łukasiewicza (ARKA)
3'
początek to ataki Arki
3'
Szwoch (ARKA) spudłował z narożnika pola karnego. Pomocnik znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, gdy Dźwigała wybił piłkę zbyt krótko spod nóg Abbotta, do którego starał się dogrywać Hofbauer
4'
Dźwigała (GÓRNIK) i Gerson (GÓRNIK) to piłkarze Lechii, którzy są wypożyczeni do końca sezonu do Górnika. Ponadto napastnik gospodarzy - Grzelczak (GÓRNIK) to także były gracz gdańskiego klubu
6'
po akcji z Piesio (GÓRNIK) niecelny strzał Bonina (GÓRNIK)
7'
w odpowiedzi również niecelne uderzenie Hofbauera (ARKA)
8'
Górnik otrząsnął się z początkowej przewagi Arki. Najwyraźniej potrzebował nieco czasu, aby odnaleźć się w nowym ustawieniu w ofensywie. Wcześniej Bonin (GÓRNIK) grał z prawej, a Piesio (GÓRNIK) z lewej strony pomocy. Dziś ustawieni odpowiednio z lewej i na środku drugiej linii
11'
od kilku minut walka w środku pola
11'
Prusak (GÓRNIK) odbił piłkę po strzale Abbotta (ARKA). Do bramki było z 6. metrów, tuż przed narożnikiem pola bramkowego. Paweł bardzo dobrze doszedł do piłki zagrywanej przez Marciniaka, a potem uwolnił się spod opieki Szmatiuka
14'
nieudane dośrodkowanie Dźwigały (GÓRNIK)
19'
Prusak (GÓRNIK) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Szwocha (ARKA) z wolnego z około 40 metrów
20'
Marcus (ARKA) wywalczył róg
20'
po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA) niecelnie główkował Marcjanik (ARKA)
21'
trzeba podkreślić, że Arka tak odważnie na wyjeździe zaczęła w ekstraklasie w tym sezonie tylko raz. Miało to miejsce w Warszawie. I właśnie był to jedyny wygrany mecz poza Gdynią o ligowe punkty
22'
Jałocha (ARKA) do boku odbił piłkę po strzale z dystansu Bonina (GÓRNIK). Mocne uderzenie, ale w środek bramki. Golkiper Arki nie ryzykował łapania futbolówki
23'
statystyki Ekstraklasy SA potwierdzają dobrą grę Arki. Posiadanie piłki 59:41 na korzyść gdynian
25'
szczęście przy Arce. Bonin (GÓRNIK) "zakręcił" Marciniakiem (ARKA) i ostro zagrał w pole bramkowe. Piłka trafiła w Hernandeza (GÓRNIK) w nogę i wyszła poza boisko. Hiszpan zupełnie nie był przygotowany do strzału
28'
lepsze minuty Górnika. Przeniósł grę na połowę Arki
29'
Jałocha (ARKA) wybił piłki na róg po strzale Grzelczaka (GÓRNIK) z ostrego kąta
29'
Gerson (GÓRNIK) faulował Sobieraja (ARKA) po dośrodkowaniu z rogu Drewniaka (GÓRNIK) Od wolnego rozpoczną gdynianie
30'
Szwoch (ARKA) faulowany tuż przy linii bocznej pola karnego
31'
sędzia upomina Marciniaka (ARKA) i Drewniaka (GÓRNIK), którzy przepychali się w polu karnym, ale jeszcze bez kartek
32'
Bożok (ARKA) dośrodkował z wolnego prosto w ręce Prusaka (GÓRNIK)
32'
niecelny strzał Bonina (GÓRNIK). To już jego trzecia próba w tym spotkaniu
33'
Już 8 strzałów Górnika. Arka opowiedziała 5
34'
Zbozień (ARKA) faulem przerwał kontrę Leandro (GÓRNIK). Piłkarz gospodarzy domaga się kartki, ale sędzia nie sięga do kieszeni
35'
Żółtą kartką został ukarany Dźwigała (GÓRNIK) po faulu na Hofbauerze
36'
spada przewaga Arki w posiadaniu piłki. Teraz 53:47
38'
najwięcej kłopotów defensorom Arki robi Bonin (GÓRNIK), który wrócił na swoją ulubioną pozycję i znów zaatakował prawym skrzydłem
39'
Żółtą kartką został ukarany Komor (GÓRNIK), który sfaulował Hofbauera około 20. metrów od własnej bramki
39'
na nic protesty obrońcy Górniak. Będzie wolny dla Arki
40'
Szwoch (ARKA) z wolnego przeniósł piłkę nad poprzeczką
43'
kolejny faul gospodarzy. Oni częściej przekraczają przepisy. Obecnie to 12:7 w tym elemencie
45'
obie drużyny jakby czekały już na przerwę
45'
Piesio (GÓRNIK) wywalczył róg
45'
niecelny strzał głową Szamtiuka po dośrodkowaniu z rogu Drewniaka (GÓRNIK)
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. NA ARENA LUBLIN BEZ GOLI
Arka zaczęła bardzo dobrze, ale potem oddała inicjatywę rywalom, co pokazują statystyki. Gdy po kilkunastu minutach dawały one w posiadaniu piłki około 60 procent gdynianom, to na zakończenie połowy jest po 50 w tym elemencie, a w liczbie strzałów lepsi są gospodarze (9:6).
Żółto-niebiescy najlepszą okazję na gola mieli po strzale Abbotta (ARKA). Natomiast po drugiej stronie boiska najaktywniejszy jest piłkarz urodzony na Pomorzu, który nigdy nie trafił jednak do trójmiejskiego klubu - Bonin (GÓRNIK).
46'
drugą połowę rozpoczął Górnik. Obie drużyny bez zmian w składach
49'
spokojne pierwsze minuty po przerwie
50'
na rozgrzewce Siemaszko i Zjawiński
51'
kłopoty z zawiązaniem składnej akcji z obu stron po przerwie
52'
Marcus (ARKA) w pojedynku z Gersonem (GÓRNIK) nie wywalczył nawet rogu. Piłka uciekła mu poza boisko
54'
ofiarna interwencja Sobieraja (ARKA), który wślizgiem wybił piłkę spod nóg Bonina (GÓRNIK) po stracie przed własnym polem karnym Marcusa (ARKA)
kontuzja
54'
Sobieraj (ARKA) po tej interwencji potrzebuje pomocy medycznej
55'
Arka na razie w "10", ale Sobieraj (ARKA) zza linii bocznej podnosi rękę i sygnalizuje, że wróci do gry
56'
Arka w pełnym składzie, ale na rozgrzewkę odesłani Sołdecki i Socha
56'
kolejne złe zagranie Marcusa (ARKA). Tym razem w ofensywie niecelne jego podanie zakończyło kontrę Arki
57'
niecelny strzał Piesio (GÓRNIK)
58'
dużo słabsza gra po przerwie z obu stron niż w pierwszej połowie
58'
Hofbauer (ARKA) nie utrzymał piłki w boisku. Jego dośrodkowanie już po zagarnięciu futbolówki spoza końcowej linii
kontuzja
60'
pomocy medycznej potrzebuje Marcus (ARKA)
kontuzja
60'
również masażyści przy Leandro (GÓRNIK), który faulował Marcusa (ARKA)
62'
coraz więcej piłkarzy na rozgrzewce. Sołdecki ucina sobie na niej pogawędkę z Jareckim. Teraz są po przeciwnej stronie barykady, ale przedtem grali razem w Termalice
62'
Prusak (GÓRNIK) złapał piłkę po strzale z wolnego Hofbauera (ARKA)
63'
obie drużyny w komplecie
63'
niecelne uderzenie z dystansu Dźwigały (GÓRNIK)
64'
po przerwie najszybciej rosną statystyki po stronie... fauli, co pokazuje także obraz gry po przerwie. Górnik przekroczył przepisy już 18 razy, Arka - 13
65'
niecelny strzał sprzed pola karnego Marciniaka (ARKA)
66'
dośrodkowanie Marciniaka (ARKA) w ręce Prusaka (GÓRNIK)
66'
odważniejsze wejścia do ofensywy Marciniaka (ARKA). Wcześniej tak z lewej jak i z prawej strony niezbyt często w Lubinie obrońcy Arki włączali się do atakowania
69'
GÓRNIK przeprowadza zmianę w ataku. Boisko opuszcza Grzelczak , w jego miejsce wchodzi Pitry .
70'
Jałocha (ARKA) uratował Arkę. Gdyński bramkarz przyjął piłkę na twarz i w ten sposób obronił strzał z ostrego kąta Bonina (GÓRNIK) po podaniu Pitrego (GÓRNIK)
71'
masażyści są już przy Jałosze
71'
natomiast do zmiany przygotowany Siemaszko, choć on oczywiście nie wybiera się między słupki
71'
Jałocha (ARKA) może kontynuować grę
72'
zamieszanie w polu karnym Arki po akcji lewym skrzydłem Piesio (GÓRNIK). Ofiarna interwencja Jałochy (ARKA), który zabrał piłkę Pitremu (GÓRNIK)
72'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szwoch, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
73'
sygnał od trenera Nicińskiego, że ten mecz jest do wygrania, gdyż napastnik wszedł za ofensywnego pomocnika. Inna sprawa, że bez względu kogo z ofensywnych graczy zdjąłby szkoleniowiec nie zrobiłby błędu, gdyż zawodnicy ofensywni po przerwie grają słabo
73'
niecelny strzał sprzed pola karnego Bonina (GÓRNIK)
75'
Siemaszko (ARKA) pada w polu karnym po wślizgu Gersona (GÓRNIK). Arkowcy domagają się karnego, ale sędzia nakazuje grać dalej
76'
Zbozień (ARKA) zatrzymał kontrę Hernandeza (GÓRNIK), który wcześniej mijał innych gdynian jak słupki slalomowe
77'
Abbott (ARKA) i Siemaszko (ARKA) próbują sobie przypomnieć jesień 2015, gdy razem grali na I-ligowych boiskach, ale na razie defensorzy Górnika nie dają się zaskoczyć
77'
GÓRNIK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Dźwigała , w jego miejsce wchodzi Danielewicz.
79'
dośrodkowanie Hofbauera (ARKA) prosto w ręce Prusaka (GÓRNIK)
79'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bożok, w jego miejsce wchodzi Yussuff.
79'
Słowak przekazał kapitańską opaskę Marcusowi (ARKA). Przypomnijmy, że kolejny w kolejce do tej godności w Arce są: Łukasiewicz (ARKA) i Sobieraj (ARKA)
80'
nieco upiekło się Siemszce i Zbozieniowi (ARKA), którzy przeszkadzali rywalom w szybkim wznowieniu gry, ale kartek nie otrzymali
82'
blisko szczęścia Siemaszko (ARKA), który strzelił z pierwszej piłki po dośrodkowaniu Zbozienia. Broni Prusak (GÓRNIK). Piłka odbijała się po rękach bramkarza gospodarzy, ale zdołał ją opanować, mimo że zaatakował go jeszcze Abbott
83'
Sobieraj (ARKA) zablokował strzał Piesio (GÓRNIK). Róg dla rywali
84'
Jałocha (ARKA) piąstkuje po dośrodkowaniu z rogu Drewniaka (GÓRNIK)
86'
Jałocha (ARKA) doskonale wybił na róg piłkę po strzale Danielewicza (GÓRNIK)
87'
i znów broni Jałocha (ARKA). Tym razem odbił piłkę po strzale głową Pitrego (GÓRNIK) i dośrodkowaniu z rogu Drewniaka (GÓRNIK)
87'
trzeci róg dla Górnika
88'
teraz tylko Gerson (GÓRNIK) wie, jak nie posłał piłki do siatki. Drewniak (GÓRNIK) zagrał futbolówkę w pole bramkowe, a Gerson (GÓRNIK) odbił ją z 2. metrów nad poprzeczką
88'
GÓRNIK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Piesio, w jego miejsce wchodzi Sasin.
88'
rośnie przewaga Górnika w ostatnich minutach
89'
niecelny strzał z dystansu Drewniaka (GÓRNIK)
89'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Abbott, w jego miejsce wchodzi Zjawiński.
90'
5 minut doliczonych do drugiej połowy
90+1
kolejny raz próbował strzelać Pitry (GÓRNIK), ale tym razem nie był w opałach Jałocha (ARKA), który spokojnie złapał piłkę
90+5
niecelny strzał Siemaszki (ARKA)
90+5
KONIEC MECZU. ARKA ZREMISOWAŁA NA WYJEŹDZIE Z GÓRNIKIEM 0:0
Druga połowa była słabsza niż pierwsza. Przyczyniła się do tego Arka, która zagrała bardzo zachowawczo. Gdynianie punkt zawdzięczają bramkarzowi. Jałocha (ARKA) interweniował z dużym wyczucie, a kiedy trzeba nie opuszczało go szczęście. Tym samym żółto-niebiescy w drugim wyjazdowym meczu z rzędu osiągnęli wynik 0:0.

Wyniki 12 kolejki

• Zagłębie Lubin - LECHIA GDAŃSK 1:2 (0:2)
  • Górnik Łęczna - ARKA GDYNIA 0:0
  • Cracovia - Wisła Płock 1:0 (0:0)
  • Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 3:2 (2:1)
  • Piast Gliwice - Ruch Chorzów 2:1 (1:0)
  • Lech Poznań - Wisła Kraków 1:1 (0:0)
  • Termalica Nieciecza - Jagiellonia Białystok 0:0
  • Korona Kielce - Śląsk Wrocław 1:2 (0:0)

Opinie (116) ponad 10 zablokowanych

• Wstyd zremisować z najsłabszą drużyną w lidze (7)

Teraz zacznie się spadek do dolnej części tabeli, a w przyszłym roku znowu arka w 1 lidze.

Taka kopanina, że nie dało się tego oglądać.