Remis Lechii z Górnikiem Zabrze

jag., mad
16 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Maciej Makuszewski zapewnił Lechii Gdańsk podział punktów w meczu z Górnikiem Zabrze. Maciej Makuszewski zapewnił Lechii Gdańsk podział punktów w meczu z Górnikiem Zabrze.

Piłkarzom Lechii nie udało się wygrać trzeciego meczu z rzędu w ekstraklasie. U siebie gdańszczanie zaledwie zremisowali z Górnikiem Zabrze 1:1 (1:1), a goście nie wykorzystali jeszcze karnego. Gra biało-zielonych mogła podać się tylko do przerwy. Jednak i wówczas wielu pomysłowym oraz składnym akcjom brakowało skutecznego zakończenia. Serii kolejnych meczów z golami nie przedłużyli: Michał MakGrzegorz Kuświk, który musiał pauzować za kartki. Gdy tego drugiego nie było w "11", nie udało się wygrać w tym sezonie żadnego pojedynku. Drugie 45 minut w piątek z obu stron było bardzo słabe.

50 Marić - 23 Wojtkowiak, 2 Janicki, 35 Gerson, 3 Wawrzyniak - 16 Borysiuk, 14 Wiśniewski - 17 Haraslin, 11 Makuszewski, 9 Mak - 18 Buksa
Sędziowie: Stefański (Bydgoszcz) oraz Boniek, Kupsik
Widzów: 10 987
99 Kasprzik - 31 Widanow 26 Danch, 5 Szeweluchin, 4 Kosznik - 7 Sobolewski, 9 Kwiek - 18 Madej, 11 Gergel, 21 Magiera - 24 Korzym
  • 62' 17 Haraslin Zmiany 21 Peszko
  • 77' 14 Wawrzyniak Zmiany 22 Maloca
  • 83' 14 Wiśniewski Zmiany 8 Łukasik
  • 61' 21 Magiera Zmiany 19 Przybylski
  • 69' 24 Korzym Zmiany 15 Piasecki
  • 90+1 7 Sobolewski Zmiany 81 Jeż
  • 38' Makuszewski
  • 18' Korzym
  • 17' Buksa
  • 41' Makuszewski
  • 42' Borysiuk
  • 76' Wiśniewski
  • 41' Gergel

PREZCZYTAJ POMECZOWE KOMENTARZE TRENERÓW. OBAJ BYLI ROZCZAROWANI WYNIKIEM. VON HEESEN MIAŁ M.IN. PRETENSJE DO PESZKI, A OJRZYŃSKI O TO, ŻE BUKSA NIE DOSTAŁ CZERWONEJ KARTKI

OSTRZEGALIŚMY, GDY NIE MA W "11" KUŚWIKA LECHIA NIE WYGRYWA. ZOBACZ BILANS MECZÓW GDAŃSKIEJ DRUŻYNY Z TYM NAPASTNIKIEM I BEZ NIEGO

Najgroźniejsza sytuacja Lechii po przerwie.

Ależ wyniki Lechii uzależniły się od tego, czy w "11" gra Kuświk. Gdy go nie było biało-zieloni przegrali 4 razy, a raz zremisowali. Czy dziś uda się wygrać bez napastnika, który pauzuje za kartki?

SPRAWDŹ, BILANS LECHII Z KUŚWIKIEM I BEZ W "11" W TYM SEZONIE. RÓŻNICA KOLOSALNA

W porównaniu ze składem, który rozpoczynał mecz w ostatniej kolejce w Białymstoku, bez zmian tylko blok defensywny Lechii. W ofensywie miejsca utrzymali tylko Mak (LECHIA) i Makuszewski
(LECHIA)

TAKI SKŁAD LECHII GRAŁ W BIAŁYMSTOKU

za pauzującego za kartki Kuświka w ataku zagra Buksa (LECHIA), w drugiej linii nie ma Łukasika i Krasicia, a ich miejsce zajmują Wiśniewski (LECHIA) i Haraslin (LECHIA). To odważne ustawienie składu. W linii pomocy tylko jeden defensywny gracz - Borysiuk (LECHIA)
nawet na ławce nie zmieścił się kadrowicz Adama Nawałki - Sebastian Mila.

SEBASTIAN MILA: NIE BĘDĘ PSIOCZYĆ. RADZIŁEM JUŻ SOBIE Z TAKIMI PROBLEMAMI
rezerwa Lechii: 1 Budziłek, 7 Krasić, 8 Łukasik, 10 Nazario, 21 Peszko, 22 Maloca, 29 Marković

SPRAWDŹ, CO OBIECAŁ SŁAWOMIR PESZKO PREZYDENTOWI GDAŃSKA
W "11" gości jeden były piłkarz Lechii. Rafał Kosznik (GÓRNIK) w biało-zielonych barwach grał dwukrotnie: lata 2006-08 oraz wiosną 2010
Rezerwowi Górnika: 84 Janukiewicz, 2 Kopacz, 3 Słodowy, 14 Cerimagić, 15 Piasecki, 19 Przybylski, 81 Jeż
w porównaniu z ostatnią kolejką i zremisowanym meczem z Legią 2:2 trener Ojrzyński dokonał jednej zmian w "11". Magiera (GÓRNIK) zagra w miejsce Kopacza
Legenda Lechii, Roman Korynt uhonorował 6. reprezentantów Polski grających w biało-zielonych barwach: Wawrzyniaka (LECHIA), Milę, Peszkę, Janickiego (LECHIA), Wojtkowiaka (LECHIA) i Borysiuka (LECHIA) za to, że byli częścią drużyny, która wywalczyła awans do mistrzostw Europy 2016.
Natomiast Sebastian Mila złożył Romanowi Koryntowi życzenia i wręczył kwiaty z okazji 86. urodzin, które obchodził 12 października
spiker wyczytuje imiona piłkarzy z "11" Lechii, kibice wykrzykują ich nazwiska
Przed rozpoczęciem meczu uhonorowany został były piłkarz Lechii Gdańsk i członek klubu Wybitnego Reprezentanta Roman Korynt. Niedawno obchodził 86. urodziny. Potem to on wręczał kwiaty piłkarzom Lechii, którzy byli powoływani na Euro 2016

SPRAWDŹ, ILE MECZÓW W ELIMINACJACH EURO 2016 ROZEGRALI PIŁKARZE LECHII - PEŁNY BILANS SZEŚCIU REPREZENTANTÓW Z GDAŃSKA
piłkarze na prezentacji. Lechia na biało-zielono Górnik granatowe stroje z czerwonymi dodatkami
1'
od środka rozpoczęła Lechia
Gdańska Lechia - śpiewają fani
1'
Makuszewski (LECHIA) powstrzymany na linii 16. metra, Maciej gra dziś na pozycji nr 10
2'
niecelny strzał z dystansu Borysiuka (LECHIA)
3'
Lechia zamyka Górnika na jego połowie
3'
sędzia napomina Sobolewskiego (GÓRNIK), który faulował Makuszewskiego (LECHIA), ale jeszcze bez kartki
4'
W wolnym mieście Gdańsku - niesie się po stadionie
5'
Janicki (LECHIA) posłał piłkę do siatki, ale był na spalonym, gola nie ma
5'
warto jednak pochwalić Lechię za dobrze rozegrany stały fragment gry. Borysiuk (LECHIA) miękko wrzucił piłkę z wolnego w pole karne, Gerson (LECHIA) zgrał głową, a Janicki (LECHIA) strzelał 3. metra na pustą bramkę
7'
pierwszy róg dla Lechii
7'
po rogu Wiśniewskiego niecelny strzał Makuszewskiego (LECHIA)
9'
z pola karnego strzelał Haraslin (LECHIA), uderzeni słabe i prosto w ręce Kasprzika (GÓRNIK)
10'
Mak (LECHIA) dośrodkował, ale piłka była już za boiskiem
11'
zdecydowana przewaga Lechii od początku meczu
11'
Na trybunach nieustający doping kibiców Lechii
12'
indywidualna akcja Haraslina (LECHIA), odważnie wszedł między dwóch obrońców, ale gdy piłka za daleka mu uciekła próbował efektownie upaść, sędzia nie dał się nabrać na karnego
13'
dali się za to nabrać kibice na stadionie, którzy rzucili w stronę sędziego parę niecenzuralnych słów
13'
zablokowane dośrodkowanie Warzyniaka, będzie róg
13'
bez zagrożenia dla Górnika po dośrodkowaniu z rogu Wiśniewskiego (LECHIA)
14'
hej Lechia gol - śpiewają fani
15'
szybka kontra Górnika, Gergel (GÓRNIK) podał do Korzyma (GÓRNIK), ale ten na spalonym
16'
Kasprzik (GÓRNIK) złapał piłkę po strzale głową Haraslina (LECHIA)
16'
Słowak, dziś ustawiony na prawym skrzydle, jest bardzo aktywny
17'
Żółtą kartką został ukarany Buksa (LECHIA), który faulował Sobolewskiego na połowie Górnika
18'
[0:1] GÓRNIK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Korzym. Po przechwycie Sobolewski zagrał na prawe skrzydło, Gergel posłał płaską piłkę w pole karne, nie przeciął jej Janicki, a Wojtkowiak był spóźniony. Dlatego Korzym, choć nie najlepiej przyjął piłkę, miał czas, by zdobyć gola
18'
my jesteśmy z gdańską Lechią, czy jest dobrze, czy jest źle - starają się pomóc w trudnym momencie kibice
19'
zupełnie nieadekwatny wynik do tego co dotychczas oglądaliśmy na boisku. Atakowała Lechia, a gola strzelił Górnik
21'
Widanow (GÓRNIK) wślizgiem wybił piłkę spod nóg Wawrzyniaka (LECHIA) na róg
22'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z rogu Wiśniewskiego (LECHIA)
22'
24'
strzał Maka po ziemi zza "16", uderzenie celne, ale nie mogło zaskoczyć Kasprzika (GÓRNIK)
24'
zablokowany strzał Wiśniewskiego (LECHIA), a raczej piłka trafiła w twarz Szeweluchina (GÓRNIK), będzie róg dla Lechii
25'
Szeweluchin (GÓRNIK) potrzebuje pomocy medycznej
26'
Wiśniewski (LECHIA) wykonuje rogi z obu stron boiska, ale na razie czujnie defensywa Górnika wybija wrzucane w "16" piłki
26'
na spalonym Gergel (GÓRNIK) po zagraniu ze środka boiska Madeja (GÓRNIK)
27'
po zdobyciu gola Górnik szuka kolejnych kontr, a nadal optyczna przewaga Lechii
27'
strzał z dystansu Haraslina (LECHIA) nad poprzeczką
27'
frekwencja na dzisiejszym meczu nie zachwyca, a na trybunach może był około 10 tys. widzów - dokładną liczbę widzów na stadionie podamy tradycyjnie w przerwie spotkania
28'
brakuje zorganizowanej grupy fanów Górnika, jest za to ich najwierniejszy kibic Stanisław Sętkowski, który co chwila "budzi" piłkarzy z Zabrza dzwoniąc wielkim dzwonkiem
29'
bardzo ładna akcja Lechii, Borysiuk (LECHIA) zagrał w "16" na tzw. ścianę, Makuszewski (LECHIA) odegrał piłkę, a strzał Ariela obronił nogami Kasprzik (GÓRNIK)
30'
widać że w przerwie na reprezentację trener von Heesen nie tracił czasu, jego podopieczni zagrali już dzisiaj kilka schematów w ofensywie, które widać, że zostały wypracowane na treningach
33'
Haraslin (LECHIA) wywalczył wolnego niemal na wprost bramki, około 20 metrów od celu, faulował Danch (GÓRNIK)
34'
aż siedmiu piłkarzy Górnika stanęło do muru, "przykleiło" się do nich dwóch lechistów
34'
Kto wygra mecz? Lechia - skandują kibice
34'
techniczny strzał z wolnego Borysiuka (LECHIA) nad poprzeczką, Kasprzik (GÓRNIK) zapewne w ostatniej chwili zobaczył piłkę, ale asekurował jej lot
34'
był to już 10 strzał Lechii w tym spotkaniu
36'
obraz gry od początku meczu taki sam, mecz toczy się głównie na połowie Górnika
36'
niecelny strzał sprzed pola karnego Maka
38'
[1:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Makuszewski. Piękna akcja. Haraslin zagrał z prawego skrzydła w pole karne, niemal przy linii końcowej Buksa wycofał piłkę, a kapitan Lechii z 6. metra wpakował futbolówkę do siatki
38'
spiker krzyczy: Maciej, kibice odpowiadają: Makuszewski (LECHIA)!
39'
faul Buksy (LECHIA) na Danchu, Adam składa ręce prosząc, by nie było kartki
39'
puszczają nerwy innym piłkarzom, przepycha się kilkunastu zawodników
40'
sędzia oszczędził Buksę (LECHIA), ale będą kartki dla innych za niesportowe zachowanie
41'
Żółtą kartką został ukarany Makuszewski (LECHIA).
41'
Żółtą kartką został ukarany Gergel (GÓRNIK).
41'
i dwaj piłkarze "starli" się najmocniej podczas tej przepychanki
42'
Żółtą kartką został ukarany Borysiuk (LECHIA) po faulu na Madeju
43'
W górę serca... - śpiewają fani Lechii
43'
kolejna bardzo dobra akcja Haraslina (LECHIA), mijał rywali, wpadł na pole karne, wycofał piłkę, ale jego partnerzy nie zrozumieli tych intencji, gdyż wbiegli pod bramkę
44'
indywidualna akcja Madeja (GÓRNIK), piłkarz Górnika przewrócił się w pojedynku z Janickim (LECHIA), ale o faulu nie ma mowy
44'
szybka kontra Lechii, po dośrodkowaniu z lewego skrzydła piłki głową nie sięgnął Haraslin (LECHIA)
45'
niecelny strzał Korzyma (GÓRNIK) z narożnika pola karnego
45'
minuta doliczona
45+1
karny dla Górnika, Wawrzyniak (LECHIA) sfaulował Gergela (GÓRNIK), popychając Słowaka
45+1
w Białymstoku Marić (LECHIA) karnego obronił
45+2
strzał Magiery (GÓRNIK) z karnego nad poprzeczką!
45+2
bramkarz Lechii nie dał się pokonać z "11" w drugim meczu z rzędu
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W GDAŃSKU REMIS 1:1
Lechia miała w pierwszej połowie momentami przygniatającą przewagę, ale o mały włos w przerwie, by przegrywała. Gdańszczanie atakują pomysłowo i z rozmachem, ich gra ofensywna może się podobać. Do poprawienia jest jednak skuteczność. Z 13 strzałów tylko jeden trafił do siatki. Wyrównał Makuszewskim (LECHIA), któremu odpowiada gra na pozycji nr 10. Na jego nominalnej pozycji szaleje dziś Haraslin (LECHIA).
Górnik nastawiony jest na grę z kontry. Sprzyja jej dość niepewna postawa Lechii w defensywie. Korzym (GÓRNIK) dwukrotnie znalazł się w dobrych sytuacjach, a pierwszą z nich zamienił na gola. Gdyby Magiera (GÓRNIK) nie przestrzelił karnego, to goście prowadziliby 2:1 i znów mówilibyśmy, że futbol jest niesprawiedliwy
Marko Marić: "Staram się złapać albo odbić każdą piłkę, która leci do mojej bramki, niezależnie czy jest to strzał z rzutu karnego, czy z dalszej odległości. Na pewno złapanie piłki z jedenastki to też kwestia szczęścia, ale szczęściu trzeba umieć pomóc i staram się to robić".

PRZECZYTAJ CAŁY WYWIAD Z BRAMKARZEM LECHII, KTÓRY POWSTAŁ W OPARCIU O PYTANIA CZYTELNIKÓW TROJMIASTO.PL
Oficjalna frekwencja na gdańskim stadionie podczas dzisiejszego meczu to 10 987 widzów
piłkarze wracają po przerwie na boisko, w żadnej drużynie nie zaszły zmiany
My, wierzymy... - tradycyjnie rozpoczynają 2. połowę fani Lechii
46'
drugą połowę rozpoczął Górnik
46'
zablokowane dośrodkowanie Kosznika (GÓRNIK), pierwszy róg w tym spotkaniu dla Górnika
46'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu Kwieka (GÓRNIK) z rogu
47'
odważnie Górnik po przerwie, teraz zamieszanie w polu karnym gospodarzy po dalekim wrzuci piłki z autu Widanowa (GÓRNIK)
47'
hej Lechia gol - śpiewają kibice
48'
mocno niecelny strzał Wojtkowiaka (LECHIA), piłka nie wyszła na linię końcową, a boczną
49'
na spalonym Korzym (GÓRNIK)
51'
celny strzał Wiśniewskiego (LECHIA) sprzed pola karnego, Kasprzik (GÓRNIK) wypuścił piłkę z rąk, ale nie było nikogo na dobitkę
53'
Magiera (GÓRNIK) po dośrodkowaniu z wolnego trafił w plecy... sędziego
53'
niecelny strzał z dystansu Gergela (GÓRNIK)
54'
54'
Lechia dzisiaj gra... - nie ustają śpiewy z trybun
55'
druga połowa na razie słabsza niż pierwsza, brakuje składnych akcji
56'
niecelny strzał z pola karnego Korzyma (GÓRNIK)
57'
Buksa (LECHIA) nie potrafił minąć Szeweluchina (GÓRNIK) i piłka uciekła mu poza boisko
58'
Mak (LECHIA) faulowany na wysokości pola karnego przez Widanowa (GÓRNIK)
59'
ostre dośrodkowanie Borysiuka (LECHIA), lot piłki nie został przecięty przez żadnego piłkarza, Kasprzik (GÓRNIK) odbił futbolówkę, dobitka Wojtkowiaka (LECHIA) nad poprzeczką
60'
to my, kibice z Gdańska - głośno z trybun
60'
Wawrzyniak (LECHIA) wywalczył róg
60'
obaj trenerzy przygotowują zmiany
61'
tym razem krótko rozegrany róg przez Lechię, Borysiuk (LECHIA) próbował strzelać zza "16", trafił w bramkę, ale uderzeni zbyt słabe by pokonać bramkarza
61'
GÓRNIK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Magiera, w jego miejsce wchodzi Przybylski.
62'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Haraslin , w jego miejsce wchodzi Peszko.
62'
bardzo dobry do przerwy Haraslin (LECHIA) po zmianie stron był niewidoczny, dlatego jego zdecydował się zdjąć szkoleniowiec
65'
po zmianach piłka pod nogami piłkarzy Lechii, ale głównie w środkowej strefie boiska
67'
nie dochodzą piłki od obrońców Lechii do przednich formacji, nieudane dośrodkowanie Wojtkowiaka (LECHIA), a chwilę wcześniej przerzut w aut Gersona (LECHIA)
66'
Relacja live kibice Lechii tym razem nie wywiesili transparentów, za które klub może otrzymać karę od ligi - za bramką, na ogrodzeniu jest natomiast wielka, czarna płachta
68'
kontra Górnika 3 na 4, ale Gergel (GÓRNIK) zwolnił akcję
68'
Wiśniewski (LECHIA) wybił piłkę spod nóg Kosznika (GÓRNIK) na róg
69'
GÓRNIK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Korzym , w jego miejsce wchodzi Piasecki.
69'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z rogu Kosznika (GÓRNIK)
70'
pojawiają się pierwsze gwizdy z trybun świadczące o niezadowoleniu z gry Lechii
72'
rozruszać się ofensywę stara się Makuszewski (LECHIA), niedawno próbował lewą, teraz prawą stroną, ale i jemu nie udaje się dograć dobrze w "16"
72'
niecelny strzał z dystansu Peszki (LECHIA)
74'
brzydki mecz po przerwie
75'
masa niecelnych podań z obu stron
75'
BKS, każdy kibic wie, co to jest - starają się upiększyć mecz dopingiem kibice
76'
Żółtą kartką został ukarany Wiśniewski (LECHIA) po faulu taktycznym na Koszniku
77'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wawrzyniak, w jego miejsce wchodzi Maloca.
77'
Maloca (LECHIA) zaczynał w Lechii jako środkowy obrońca, jednak po raz kolejny, gdy potrzeba zmiany na boku defensywy to wchodzi on, a nie skrajni obrońcy Marković czy Stolarski
79'
w dwóch ostatnich wygranych meczach przez Lechię lepsza w jej wykonaniu była druga połowa, dziś zdecydowanie lepiej gospodarze prezentowali się przed przerwą
80'
dwie próby ataków Górnika, obie nieudane
81'
Marić (LECHIA) broni mocne uderzenie z dystansu Kosznika (GÓRNIK)
82'
dobra akcja Maka, ale gdy wbiegł w "16" uderzył nad poprzeczką
82'
gdańska Lechia - śpiewają kibice
83'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wiśniewski , w jego miejsce wchodzi Łukasik.
84'
po dośrodkowaniu Maka niecelny strzał głową Peszki (LECHIA)
86'
pomocy medycznej potrzebuje Widanow (GÓRNIK), który ucierpiał wykonując wślizg i przerywając akcję Peszki (LECHIA)
86'
na razie Górnik w "10"
87'
Górnik w komplecie, Widanow (GÓRNIK) wrócił do gry
88'
Lechia cały czas stara się atakować, ale tak jak i w całej drugiej połowie czyni to niestarannie
89'
Górnik wycofał wszystkich piłkarzy na własną połowę
89'
gdańska Lechia - nie ustaje doping fanów Lechii, choć mamy też coraz głośniejsze gwizdy
90'
kontra Górnika, "kasuje" ją Gerson (LECHIA)
90'
3 minuty doliczone
90+1
GÓRNIK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sobolewski, w jego miejsce wchodzi Jeż.
90+1
Buksa (LECHIA) nie zdołał przejąć piłki, od bramki rozpocznie Górnik
90+2
indywidualna akcja Maka, ale nie zdołał dośrodkować, znów od bramki zacznie Górnik
KONIEC MECZU. REMIS W GDAŃSKU
Gdyby druga połowa się nie odbyła, nic byśmy nie stracili. Wszystko co najistotniejsze wydarzyło się przed przerwą. Po zmianie stron Lechia nadal miała przewagę, ale nie potrafiła atakować z taką kreatywnością co w pierwszych 45 minutach. Poprawiała tylko do 22 statystykę strzałów, ale zdecydowana większość z nich była niecelna, a te które leciały w światło bramki nie mogły zaskoczyć Kasprzika (GÓRNIK). Bramkarz refleksem musiał popisać się praktycznie wówczas, gdy wybił piłkę po ni to strzale, ni dośrodkowaniu Borysiuka (LECHIA) z wolnego.

16 Lech Poznań 12 1 3 8 10:21 6

* Przed sezonem Wisła Kraków oraz Górnik Zabrze zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych.

Tabela wprowadzona: 2015-10-19

Wyniki 12 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Górnik Zabrze 1:1 (1:1)
  • Śląsk Wrocław - Korona Kielce 0:1 (0:1)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Piast Gliwice 2:2 (1:1)
  • Górnik Łęczna - Jagiellonia Białystok 3:2 (2:1)

• DNO (9)

Kto widzial 2ga polowe ten wie. Peszko zegnaj.

• 138 10

• 2ga polowa (3)

...i bylo widac te wole walki i gryzienie trawy za wielka Lechie

• 35 4

• Słuchając komentatorów Eurosportu (2)

Zastanawiałem się czy gorzej gra Lechia czy oni gorzej komentują
        Nawet apele aby wiecej ludzi chodziło w Gdansku na mecze tak mówili, jakby już nawet sami nie wierzyli, że jest to możliwe

• 22 3

• nie będzie chodzić więcej - rozpirzony marketing przez lwy już widać teraz, gra nie zachwyca to kto ma chodzić

• 9 5

• Naprawdę !!!

Nie mogłem słuchać wielkiego trenera j znawcy Strejlaua. Chyba sam sie nie słyszał !!!!

• 4 4

• Pierwsza połówka super mimo straty gola (2)