Bałtyk dotrzymuje kroku liderowi III ligi

20 maja 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera
Dominik Klecha popisał się w sobotę dwiema asystami. Sam także mógł strzelić bramkę, ale w drugiej połowie przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy. Dominik Klecha popisał się w sobotę dwiema asystami. Sam także mógł strzelić bramkę, ale w drugiej połowie przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy.

Piłkarze Bałtyku nie mieli problemów z pokonaniem przedostatniej w tabeli III ligi Vinety Wolin. Triumfowali na boisku rywala 2:0 (1:0), a asystę przy każdej z bramek zaliczył Dominik Klecha, który jednak opuścił przedwcześnie boisko z rozbitym nosem. Dzięki kompletowi punktów biało-niebiescy wciąż dorównują kroku liderowi III ligi, Lechowi II Poznań. Ten także wygrał w sobotę.

Bejuk 14, Sosnowski 47

BAŁTYK: Matysiak - Szopiński, Sadowski, Karasiński, Wesołowski - Kuzimski (87 Młynarczyk), Zyska, Sosnowski, Klecha (64 Buławski) - Ruszkul (77 Garczewski), Bejuk

Piłkarze Bałtyku wiedzieli przed swoim meczem, że muszą wygrać, aby dorównać kroku liderowi III ligi, Lechowi II Poznań. Ten pokonał w sobotę u siebie 2:0 Pogoń Lębork. Przypomnijmy, że walka o II ligę toczy się nie tylko na boisku. Drużyny, które mogą do niej awansować starają się o licencję na występy szczebel wyżej.

WALKA O II LIGĘ NIE TYLKO NA BOISKU

Do tego w sobotę biało-niebiescy dostali okazję zrehabilitowania się za porażkę w środku tygodnia w Pucharze Polski. Zespół Dariusza Mierzejewskiego rozpoczął mecz z Vinetą najlepiej jak mógł. Już w 14. minucie Dominik Klecha dośrodkował w pole karne. gospodarzy. Do piłki najwyżej wyskoczył Tomasz Bejuk i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza drużyny z Wolina.

Na kolejną dogodną do strzelenia bramki sytuację biało-niebiescy czekali pół godziny. Wówczas to Bejuk mógł zaliczyć asystę. Dobrze obsłużył podaniem Piotra Ruszkula jednak ten nieczysto trafił w piłkę. Pierwsza połowa zakończyła się więc minimalnym prowadzeniem gdynian.

Po zmianie stron Bałtyk nie czekał już tak długo na następną sytuację. Potrzebował 2 minut, aby ponownie umieścić piłkę w siatce. Tę najpierw w polu karnym karnym zgrał piętą Klecha, zaliczając tym samym drugą asystę. W okolicy 14. metra dopadł do futbolówki Filip Sosnowski i strzelił celnie.

W 50. min. także Klecha mógł dopisać do asyst trafienie. Bałtyk wyszedł z akcją 3 na 1. Ruszkul podał do wychodzącego na pozycję Klechy, ten znalazł się tuż przed bramkarzem gospodarzy, ale przegrał z nim pojedynek.

Będący w świetnej formie Klecha wytrzymał na boisku tylko do 64. min. Chwilę wcześniej otrzymał od rywala cios łokciem w nos. Polał się krew więc pomocnik musiał opuścić boisko. Jak się później okazało już na stałe. Później, poza zmianami, nic ciekawego nie działo się na murawie.

Wyniki 29 kolejki

• Vineta Wolin - BAŁTYK GDYNIA 0:2 (0:1)
  • GKS Przodkowo - Świt Skolwin 0:0
  • Wda Świecie - 1925 Kalisz 4:1 (1:1)
  • Gwardia Koszalin - Sokół Kleczew 1:0 (0:0)
  • Jarota Jarocin - Leśnik Manowo 2:0 (0:0)
  • KS Chwaszczyno - Górnik Konin 1:0 (1:0)
  • Lech II Poznań - Pogoń Lębork 2:0 (0:0)
  • Polonia Środa Wielkopolska - Elana Toruń 1:0 (0:0)
  • Pogoń II Szczecin - Chemik Bydgoszcz 0:0

Opinie (56) ponad 10 zablokowanych

• W naszej Gdyni zmiana będzie arka spadnie Bałtyk wejdzie :) (8)

brawa za 3 punkty, i tak ma być do końca ! tylko awans

• 80 18

• (6)

Zmiana najbliższego meczu Bałtyku z 27 maja godz 17 na niedziela godz 11.

• 6 11

• (3)

Za jefajnie szanowni działacze..to może jednak coś koło godz.6.00 lub 7.00?