Lechia wypunktowała Cracovię

25 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 22:24 (25 lutego 2017)

Zobacz jak Grzegorz Wojtkowiak ustalił wynik meczu na 4:2

Piłkarze Lechii Gdańsk pokonali przed własną publicznością Cracovię 4:2 (1:1). Ci co przyszli w sobotę na stadion, na pewno nie żałują. Mecz był emocjonujący i obfitował w wiele zwrotów akcji. Gospodarze wolno się rozkręcali, a to że w ogóle jeszcze mieli czego szukać w tym meczu, zawdzięczają kapitalnym interwencjom Dusana Kuciaka. Gol do szatni oraz szybko objęte prowadzenie w drugiej połowie przez ekipę Piotra Nowaka po karnym sprawiły, że "Pasy" musiały atakować, a biało-zieloni po kontrach punktowali gości i podwyższali prowadzenie. W ekstraklasie po 23. kolejce są liderem z przewagą już 4 punktów nad wiceliderem.

1 Kuciak - 23 Wojtkowiak, 2 Janicki, 22 Maloca, 3 Wawrzyniak - 16 Borysiuk, 6 Sławczew - 28 F.Paixao, 7 Krasić, 21 Peszko - 11 Kuświk
Sędziowie: Przybył (Kluczbork) oraz Lisowski, Wójcik
Widzów: 13 018
29 Sandomierski - 87 Ferraresso, 22 Malarczyk, 21 Wołąkiewicz, 26 Deleu - 14 Dąbrowski - 7 Wójcicki, 27 Budziński, 17 Steblecki, 23 Mihalik - 99 Piątek
  • 69' 6 Sławczew Zmiany 20 Chrapek
  • 77' 7 Krasić Zmiany 30 Nunes
  • 81' 11Kuświk Zmiany 99 van Kessel
  • 46' 87 Ferraresso Zmiany 20 Szczepaniak
  • 69' 17 Steblecki Zmiany 10 Cetnarski
  • 75' 23 Mihalik Zmiany 9 Vestenicky
  • 45' Borysiuk
  • 47' F.Paixao karny
  • 58' Kuświk
  • 84' Wojtkowiak
  • 15' Piątek
  • 70' Piątek
  • 28' Borysiuk
  • 71' Milinković-Savić
  • 90+2 Maloca
  • 43' Piątek
  • 66' Deleu
  • 77' Budziński

Tak Flavio Paixao strzelił 10. gola w tym sezonie. Dał on prowadzenie 2:1

Trener Nowak znów dokonuje wymuszonych zmian. Marco Paixao przed meczem prezentował optymizm, ale okazuje się, że jego dolegliwości kolana są na tyle poważne, iż może nie zagrać nawet przez 3 tygodnie

PRZECZYTAJ WYWIAD Z MARCO PAIXAO

z powodu choroby z "11" wypadł Wolski. Natomiast wracają rekonwalescenci: Krasić (LECHIA), Borysiuk (LECHIA) i przede wszystkim Sławczew (LECHIA). Dla Bułgara to pierwszy mecz od 19 listopada
w ataku zagra dziś Kuświk (LECHIA). Zmiany też w obronie. Po pauzie za kartki zagra Janicki (LECHIA), a Wojtkowiak (LECHIA) przejdzie na prawą stronę defensywy w miejsce Stolarskiego
przed meczem pamiątkowe koszulki od władz Lechii dla Wojtkowiaka (LECHIA) i Peszki (LECHIA), którzy w ekstraklasie rozgrywają mecz numer 200
w rezerwie Lechii po raz pierwszy w ekstraklasie van Kessel. Natomiast na ławce nie zmieścił się m.in. Mak

KARIERA WYHAMOWAŁA, ALE WRÓCĘ DO FORMY - ZAPEWNIA MICHAŁ MAK
Ławka rezerwowych Lechii: 32 Milinković-Savić, 10 Mila, 17 Haraslin, 20 Chrapek, 30 Nunes, 41 Stolarski, 99 van Kessel
Cracovia dwie zmiany w porównaniu z ostatnią kolejką, w której zremisowała u siebie z Pogonią 1:1. Mihalik (CRACOVIA) i Deleu (CRACOVIA) zastąpili Brzyskiego i Covilo
Ławka rezerwowych Cracovii: 19 Stępniowski, 2 Brzyski, 9 Vestenicky, 10 Cetnarski, 20 Szczepaniak, 24 Polczak, 62 Jendrisek
piłkarze na prezentacji. Lechia na biało-zielono, Cracovia czarne stroje
kibice skandują: "Piłka nożna dla kibiców". To hasło wobec zamknięcia sektora gości, choć akurat za Cracovią gdańszczanie nie przepadają

LECHIA - CRACOVIA BEZ KIBICÓW GOŚCI. WYJAŚNIAMY DLACZEGO
3'
"Mistrza Polska zdobędziemy..." - śpiewają kibice
4'
Mihalik (CRACOVIA) znalazł się sam przed polem karnym Lechii. Zdecydował się na lobowanie Kuciaka (LECHIA). Piłka nieznacznie minęła górny róg gdańskiej bramki
5'
"Lechia moja ukochana, dzisiaj gramy ważny mecz" - z trybun
6'
wolny dla Cracovii po faulu na Piątku. Niespełna 30 metrów do bramki gospodarzy
6'
strzał z wolnego Dąbrowskiego (CRACOVIA) w mur
8'
Piątek (CRACOVIA) wyszedł sam na sam z Kuciakiem (LECHIA). Bramkarz Lechii wybił piłkę na róg
9'
próba ataku Lechii. Akcja Krasicia (LECHIA) i Peszki (LECHIA), ale bez strzału
11'
niecelny strzał Krasicia (LECHIA)
13'
strzał nad poprzeczką Mihalika (CRACOVIA)
13'
szybka kontra Cracovii, goście byli w liczebnej przewadze, a mimo to Wójcicki (CRACOVIA) strzelił w środek bramki. Kuciak (LECHIA) pewnie obronił
14'
"Obiecałaś mi na pewno, że 3 punkty dzisiaj będą" - śpiewają kibice Lechii
15'
[0:1] CRACOVIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Piątek. Dwóch piłkarzy gości środkiem sforsowało defensywę gospodarzy. Podawał Dąbrowski, a Piątek znów wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale tym razem strzelił mocno pod poprzeczkę
16'
zasłużone prowadzenie gości, którzy raz po raz przedostają się pod bramkę Kuciaka (LECHIA). Mimo że w Lechii jest dwóch defensywnych pomocników, w środku pola królują na razie goście i dlatego suną ich ataki
17'
znów akacja gości, ale tym razem w polu karnym źle podawał Piątek (CRACOVIA)
18'
Sandomierski (CRACOVIA) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Peszki (LECHIA)
20'
"Lechia gol" - z trybun
21'
kolejna piłka w kierunku Piątka. Tym razem napastnik gości na spalonym
22'
drugi raz sytuacja, gdy Lechia próbuje atakować, a sędzia przerywa akcję, gdyż leży na murawie jeden z piłkarzy gości
23'
Sandomierski (CRACOVIA) znów dobrze na przedpolu. Łapie piłkę wrzucaną przez Peszkę (LECHIA)
24'
róg dla Lechii, ale dośrodkowanie Peszki (LECHIA) nie zaskoczyło defensywy gości
26'
dwa kolejne rogi dla Lechii tym razem z drugiej strony niż przed chwilą. Krasić (LECHIA) z Peszko (LECHIA) rozgrywali je krótko, ale tez tym nie zaskoczyli Cracovii
28'
"Lechia" - skandowanie z trybun. Gospodarze na razie mają jednak zbyt wiele niecelnych podań, by zagrozić gościom
28'
Żółtą kartką został ukarany Borysiuk (LECHIA).
29'
Lechia stara się przyspieszyć grę, już nie oddaje tak środka pola jak na początku meczu, utrzymuje się dłużej od kilku minut przy piłce
30'
wolny dla Cracovii około 25 metrów do bramki gospodarzy. Już 7 faul biało-zielonych
31'
Dąbrowski (CRACOVIA) z wolnego strzela znów w mur
32'
kibice nie mogą doczekać się lepszej gry gospodarzy pozdrawiają swoje "zgody" i przypominają o tych, których nie lubią
33'
zamieszanie w "16" Lechii. Kuciak (LECHIA) najpierw piąstkuje, a po chwili powstrzymuje Piątka, wybijając piłkę na róg
33'
złe dośrodkowanie z rogu Mihalika (CRACOVIA)
35'
po rogu Krasicia (LECHIA) piłka dośrodkowana prosto w ręce Sandomierskiego (CRACOVIA)
36'
"W Wolnym Mieście Gdańsku... " - z trybun
38'
"BKS" - skandowanie z trybun
38'
słupek uratował Cracovię po strzale Paixao
39'
jeszcze Peszko (LECHIA) pada w polu karnym, ale sędzia każe grać dalej
40'
kolejny róg dla Lechii
40'
i znów nie ma zagrożenia dla bramki Cracovii po stałym fragmencie
41'
zablokowany strzał Piątka
42'
Peszko (LECHIA) wywalczył róg i szybko go wykonał krótkim podaniem. To także nie zaskoczyło gości
43'
Żółtą kartką został ukarany Piątek (CRACOVIA).
45'
[1:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Borysiuk. W "16" zagrał Krasić. Po wycofaniu piłki piętą przez Sławczewa nastąpiło potężne uderzenie Ariela sprzed pola karnego. Bramkarz nawet nie zdążył się rzucić w kierunku piłki, która wpadła do siatki przy słupku
45'
Radość na trybunach. Szaliki w górę
45'
minuta doliczona
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA REMISUJE Z CRACOVIĄ 1:1
Lechia jest częściej przy piłce (56:44 procent jej posiadania), ale dopiero w końcówce zagrała lepiej w ofensywie. Było uderzenie w słupek F.Paixao (LECHIA), a potem gol wyrównujący do szatni Borysiuka (LECHIA). Strzał Ariela był jedynym celnym gospodarzy w tej połowie. To pokazuje, jakie mieli kłopoty w ofensywie.
Natomiast Cracovia zaczęła z dużym polotem. Nim grający po raz pierwszy ze sobą Borysiuk (LECHIA), Sławczew (LECHIA) i Krasić (LECHIA) na środku drugiej linii ustawili grę, goście z łatwością przechodzili pod bramkę Lechii. Gospodarze mogą się cieszyć, że stracili tylko jednego gola, bo sam Piątek (CRACOVIA) miał jeszcze więcej okazji, by poprawić swój i drużyny bilans strzelecki.
Ten mecz na pewno nie jest jeszcze rozstrzygnięty. Lechia może wygrać, jeśli prezentować się będzie tak jak w ostatnim kwadransie pierwszej połowy, a najlepiej, by zagrała jeszcze lepiej. Na pewno gospodarze nie mogą dać tyle swobody rywalom na własnej połowie.
w przerwie konkurs dla kibiców. Jest to slalom z piłką na czas
Oficjalna frekwencja 13 018 kibiców
46'
CRACOVIA przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Ferraresso, w jego miejsce wchodzi Szczepaniak.
46'
drugą połowę rozpoczęła Cracovia
46'
"Lechijko, tylko zwycięstwo" - przypominają kibice
46'
karny dla Lechii. Faul na Kuświku (LECHIA)
47'
[2:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki F.Paixao z karnego. Portugalczyk zmylił Sandomierskiego, strzelił w lewy róg bramki, golkiper rzucił się w drugą stronę
48'
kolejny atak Lechii. Pudłuje Sławczew (LECHIA)
49'
"Lechia lidera ma" - śpiewają kibice
49'
F.Paixao (LECHIA) ma w tym sezonie już 10 goli
52'
Wójcicki (CRACOVIA) wywalczył róg. Jego dośrodkowanie już w polu bramkowym przeciął Wawrzyniak
53'
po dośrodkowaniu z rogu Mihalika (CRACOVIA) niecelnie główkował Malarczyk (CRACOVIA)
55'
"Lechia lidera ma" - nadal rozbrzmiewa z trybun
56'
Kuciak (LECHIA) ratuje Lechię. Wybija piłkę na róg po strzale Mihalika
57'
indywidualna akcja F.Paixao (LECHIA), ale nie udało mu się strzelić, ani dograć do kolegów
58'
potężny strzał Janickiego (LECHIA) nad poprzeczką
58'
[3:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kuświk. Podanie Sławczewa wyprowadziło napastnika gospodarzy do pojedynku sam na sam z bramkarzem, w którym poprawił wynik
60'
Cracovia jeszcze nie rezygnuje, atakuje
62'
kapitalnie Kuciak (LECHIA). Broni strzał Piątka, a potem i uderzenie Budzińskiego (CRACOVIA)
65'
dwa rogi to cały zysk Cracovii w ostatnich minutach
66'
Żółtą kartką został ukarany Deleu (CRACOVIA).
68'
"Lechia moja ukochana..." - z trybun
69'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sławczew, w jego miejsce wchodzi Chrapek.
69'
CRACOVIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Steblecki, w jego miejsce wchodzi Cetnarski.
70'
[3:2] CRACOVIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Piątek. Zaatakował Budziński, gdy wydawało się, że wpadając w pole karne straci piłkę, zdołał ją jeszcze przekazać do napastnika, który umieścił ją tuż przy słupku bramki Kuciaka
71'
Żółtą kartką został ukarany Milinković-Savić (LECHIA). Rezerwowy bramkarz najwyraźniej musiał coś powiedzieć sędziemu liniowemu po stracie gola przez gospodarzy
73'
Cracovia cały czas atakuje
74'
Kuciak (LECHIA) obronił strzał przewrotką Szczepaniaka (CRACOVIA)
75'
Jeśli Lechia wygra ten mecz, wielki udział w 3 punktach będzie miał jej bramkarz. Ale jego koledzy nie mogą tak głęboko się cofać, bo do końca gry jeszcze daleko
75'
CRACOVIA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Mihalik, w jego miejsce wchodzi Vestenicky.
75'
trener Cracovii znów wzmacnia siłę ofensywy, bardziej predysponowany do ataku zawodnik wchodzi za tego odpowiedzialnego bardziej za odbiór piłki
76'
kolejny róg dla Cracovii. Dobrze broni się Lechia
77'
Żółtą kartką został ukarany Budziński (CRACOVIA).
77'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Krasić, w jego miejsce wchodzi Nunes.
77'
Trener Nowak wzmacnia defensywę. Wchodzi Nunes (LECHIA), który ostatni mecz rozegrał jako defensywnym pomocnik
77'
Krasić (LECHIA) oddał opaskę kapitana Wawrzyniakowi (LECHIA)
80'
niecelny strzał sprzed pola karnego Wójcickiego (CRACOVIA)
81'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza 11Kuświk, w jego miejsce wchodzi van Kessel.
81'
dla van Kessela (LECHIA) to debiut w ekstraklasie. Był królem strzelców ligi słowackiej, jesienią słabiej poszło mu w czeskiej elicie. Jak reprezentant Curacao spisze się w Polsce?
82'
pierwsza akcja van Kessela (LECHIA). Wywalczył róg
83'
Sandomierski (CRACOVIA) na róg odbił piłkę po pięknym strzale z woleja F.Paixao (LECHIA) po dośrodkowaniu z rogu Peszki (LECHIA)
83'
i kolejny róg dla Lechii. Peszko (LECHIA) przemieścił się tylko na drugą stronę boiska
84'
[4:2] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wojtkowiak. Peszko z rogu zagrał piłkę przed pole karne, po chwili otrzymał ją ponownie. Wówczs dograł precyzyjnie na 7. metr do Wojtkowiaka, który golem uświetnił swój 200. mecz w ekstraklasie
85'
"Gdańska Lechia" - z trybun
87'
Cracovia jeszcze atakuje, ale Lechia nie powinna pozwolić sobie wyrwać zwycięstwa
89'
wolny dla Cracovii około 30 metrów od bramki. Cetnarski (CRACOVIA) celował w "okienko". Kuciak (LECHIA) tam "pofrunął" i efektownie złapał piłkę
90'
4 minuty doliczone
90+1
van Kessel (LECHIA) znów wywalczył róg
90+1
z rogu piłka przed "16". Celny strzał Borysiuka (LECHIA), ale i dobra obrona Sandomierskiego (CRACOVIA)
90+2
Żółtą kartką został ukarany Maloca (LECHIA).
90+2
to 8. kartka Malocy (LECHIA). Nie zagra w następnej kolejce
90+3
wolny dla Cracovii metr od linii pola karnego, ale źle dośrodkował Cetnarski (CRACOVIA)
90+4
KONIEC MECZU. LECHIA POKONAŁA CRACOVIĘ I JEST NADAL LIDEREM EKSTRAKLASY
"Mistrza Polski zdobędziemy" - śpiewają kibice Lechii
Doskonały początek drugiej połowy i szybkie objęcie prowadzenia pozwoliło Lechii na kontrolowanie meczu. Jako że Cracovia atakowała, gdańszczanie czekali na kontry. To po nich strzelali kolejne gole. Jednak duża zasługa w ich zwycięstwie także Kuciaka (LECHIA), który w kilku sytuacja bronił wybornie.

16 Górnik Łęczna 22 5 6 11 22:39 21
Komisja ds Licencji Klubowych PZPN ukarała Ruch Chorzów odjęciem 4 punktów za zaległości finansowe wobec byłych piłkarzy i pracowników.
Tabela wprowadzona: 2017-02-27

Wyniki 23 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Cracovia 4:2 (1:1)
  • ARKA GDYNIA - Korona Kielce 4:1 (1:1)
  • Pogoń Szczecin - Lech Poznań 0:3 (0:2)
  • Wisła Płock - Zagłębie Lubin 2:1 (1:1)
  • Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 3:1 (2:0)
  • Górnik Łęczna - Piast Gliwice 1:0 (0:0)
  • Legia Warszawa - Termalica Nieciecza 1:1 (1:1)
  • Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)

Opinie (302) ponad 20 zablokowanych

• Lechia Gdańsk dalej Najlepszym Klubem w Polsce (12)

Brawo Kuciak w końcu mamy bramkarza.

• 264 23

• (10)

Kuciak przyda się w europejskich pucharach.

• 71 5

• (9)

Szkoda że nikt nie chce nawet zauważyć że kontrakt ma na pół roku i właściwie już teraz może podpisać z kim chce! Jak będzie tak bronił to już go u nas w sierpniu nie będzie, taka prawda!!! Dodam też tylko że Malarz coraz starszy!

• 8 18

• (7)

Bez obawy, jak utrzyma formę to przedłużą umowę.

• 26 1

• (4)

skoro odszedł z legii za kaską do anglii to wiadome że wrócił się odbudować i po sezonie szukać dalej:) rękę sobie utnę jak zostanie w gdańsku na dłużej niż pół roku

• 7 6

• Uważaj, bo zostaniesz bez ręki.

• 16 3

• (2)

wszystko kwestia kasy jak beda puchary bedzie kasa wiec i podwyzka moze byc realna :)

• 3 0

• (1)

w legii miał puchary i co?

• 0 1

• ale był Malarz

• 0 0

• Nie chodzi o to czy oni przedłużą tylko czy on będzie chciał zostać (1)

To chyba bardziej młot niż beton

• 2 2

• Nie bójcie się śledziki, będzie chciał. Zajmijcie się swoimi problemami.