Lechia - Piast 3:2, choć było 1:2

23 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Flavio Paixao golami uświetnił 100. mecz w ekstraklasie. Tak strzelił z karnego

Piłkarze Lechii Gdańsk wyszli z opresji. Przez kwadrans przegrywali u siebie z Piastem Gliwice, ale zdołali zwyciężyć 3:2 (1:1). Dzięki temu nie tylko utrzymali pozycję lidera ekstraklasy, ale nad najgroźniejszymi rywalami mają już 4 punkty przewagi. - Troszkę horroru, który zakończył się happy endem - ocenił trener Piotr Nowak. Różnicę zrobili Flavio Paixao, który setny mecz ligowy na polskich boiskach uświetnił 2 golami, a także Sławomir Peszko. Reprezentacyjny skrzydłowy otworzył wynik spotkania, a po przerwie wywalczył karnego. Goście kończyli w "10" po drugiej żółtej kartce dla Urosa Korona, który przed przerwą zdążył się wpisać do rubryki w protokole dla strzelców bramek.

32 Milinković-Savić - 41 Stolarski, 30 Nunes, 2 Janicki, 3 Wawrzyniak - 6 Sławczew - 21 Peszko, 7 Krasić, 27 Wolski, 11 Kuświk - 19 M.Paixao
Sędziowie: Gil (Lublin) oraz Rostkowski, Borkowski
Widzów: 17 206
1 Szmatuła - 91 Hebert, 25 Sedlar, 88 Korun - 93 Girdvainis, 15 Masłowski, 82 Bukata, 2 Mraz - 26 Szeliga, 99 Gotal, 12 Żivec
  • 46' 27 Wolski Zmiany 28.F.Paixao
  • 72' 19 M.Paixao Zmiany 17 Haraslin
  • 77' 6 Sławczew Zmiany 10 Mila
  • 20' 99 Gotal Zmiany 11 Moskwik
  • 72' 12 Żivec Zmiany 21 Badia
  • 87' 15 Masłowski Zmiany 22 Mokwa
  • 10' Peszko
  • 79' F.Paixao karny
  • 86' F.Paixao
  • 29' Korun
  • 64' Żivec
  • 29' Milinković-Savić
  • 45' Wolski
  • 58' Krasić
  • 18' Hebert
  • 39' Girdvainis
  • 55' Moskwik
  • 72' Korun
  • 89' Korun
  • 89' Korun

Oprawa Lechii Gdańsk

Hymn Lechii Gdańsk przy prezentacji piłkarzy

Lechia wystawia ten sam skład co w Lubinie. Do "11" nie wraca Maloca, który ma dolegliwości zdrowotne. Przed tygodniem pauzował zaś z powodu 4. żółtej kartki
Relacja live nietypowe barwy w sektorze gospodarzy
po kilkunastu minutach to co zaprezentowano zniknęło. Zapewne wraz z innymi elementami zostanie zaprezentowane w trakcie gry
więcej szczęścia od Malocy miał Janicki (LECHIA), który także w tym tygodniu miał problemy żołądkowe

RAFAŁ JANICKI SKORZYSTAŁ NA ZMIANIE ROZGRYWANIA STAŁYCH FRAGMENTÓW PRZEZ LECHIĘ

rezerwowi Lechii: 77. Podleśny, 5. Vitoria, 10. Mila, 17. Haraslin, 20. Chrapek, 23. Wojtkowiak, 28. F.Paixao
jak informowaliśmy wcześniej Lechia tym meczem rozpoczyna serię 5 kolejek, w których nie będzie musiała opuszczać Trójmiasta

PIOTR NOWAK: NIE MOŻEMY SIĘ SPARZYĆ
spiker apeluje o powstanie i zapowiada hymn Lechii
kibice śpiewają a cappella, piłkarze wychodzą na prezentację
Lechia na biało-zielono, Piast niebieskie stroje
rezerwa Piasta: 31. Rostov, 10. Barisić, 11. Moskwik, 21. Badia (PIAST), 22. Mokwa, 77. Sapała
nie ma w ekipie gości wychowanka Lechii - Pietrowskiego, który był podstawowym piłkarzem Piasta. Przed meczem nabawił się urazu mięśniowego
1'
od środka rozpoczął Piast
3'
niewiele zabrakło M.Paixao (LECHIA), aby w polu karnym doszedł do piłki zagrywanej przez Wolskiego (LECHIA)
3'
"Gdańska Lechia najlepsza jest" - z trybun
4'
atak Lechii od pierwszych minut
6'
Relacja live kolejne elementy oprawy pojawiają się na sektorze Lechii. Jednoczesne skandowanie wulgarne o drugim trójmiejskim klubie z ekstraklasy
8'
na spalonym M.Paixao (LECHIA), który biegł już sam na sam z bramkarzem
10'
[1:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Peszko. Sławek w indywidualnej akcji popisał się serią zwodów, wpadł w pole karne i uderzył po "długim rogu"
12'
Mraz (PIAST) zagrał w pole karne Lechii, ale za akcją nie nadążyli ofensywni gracze Piasta
13'
prezentacja, którą zapewne Arka przygotowywała na derby, na sektorze Lechii
14'
wulgarne okrzyki pod adresem Arki
18'
Żółtą kartką został ukarany Hebert (PIAST), który faulował Peszkę.
20'
PIAST przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gotal, w jego miejsce wchodzi Moskwik.
25'
niecelny strzał M.Paixao (LECHIA) po dośrodkowaniu Krasicia (LECHIA)
27'
dobra interwencja Milinkovicia-Savicia powstrzymała atak Moskwika (PIAST)
29'
[1:1] PIAST STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Korun. Zamieszanie w polu karnym Lechii po rogu, który wykonał Masłowski. Strzał oddał Korun, Milinković-Savić złapał piłkę, ale sędzia uznał, że przekroczyła ona już całym obwodem linię bramkową i gola uznał
29'
Żółtą kartką został ukarany Milinković-Savić (LECHIA) za protesty po decyzji sędziego o uznaniu gola
31'
Lechi dąży do kolejnego gola. Na razie kończy się rogami
32'
Oprawa Lechii, ale tym razem zza drugiej bramki niż to miało miejsce poprzednio
35'
pojawił się ogień na jednym z sektorów, ale szybki apel spikera i reakcja służby i poradzono sobie z płomieniami
37'
rykoszet po strzale Wolskiego (LECHIA). Róg dla Lechii
38'
dośrodkowania ze stałych fragmentów gry nie wychodzą dziś Wolskiemu (LECHIA)
39'
"W Wolny Mieście Gdańsku" - z trybun
39'
Żółtą kartką został ukarany Girdvainis (PIAST). Wolny dla Lechii z wysokości pola karnego
40'
po dośrodkowaniu z wolnego Wolskieg (LECHIA) niecelnie główkował Nunes (LECHIA)
42'
niecelny strzał Kuświka (LECHIA)
43'
Krasić (LECHIA) wyłożył piłkę piętą na strzał dla M.Paixao (LECHIA). Portugalczyk spudłował z kilku metrów
45'
Żółtą kartką został ukarany Wolski (LECHIA).
45'
to 4. żółta kartka Wolskiego (LECHIA) w tym sezonie. Nie zagra za tydzień w derbach w Gdyni
45'
minuta doliczona
45'
M.Paixao (LECHIA) się dziwi, ale sędzia odgwizdał spalonego, a znów była szansa na pojedynek sam na sam z bramkarzem
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA REMISUJE Z PIASTEM 1:1
W pierwszej połowie Lechia miała przewagę w polu, ale pod względem liczby stworzonych sytuacji Piast prawie dorównał gdańszczanom, a co najważniejsze zdołał wyrównać rezultat spotkania. W strzałach jest 8:7 dla gdańszczan, w posiadaniu piłki 57:43 na ich korzyść, ale w liczbie bramek 1:1. Cztery dobrze wyglądające akcję miejscowych zostało przerwane przez spalone.
Goście nie przebierają w środkach, by zatrzymać gospodarzy. Mają już 14 fauli, przy 5 Lechii, ale w liczbie żółtych kartek i tu jest remis (2:2).
Sporo działo się też na trybunach, co było pokłosiem wydarzeń dzisiejszej nocy w... Gdyni.
w przerwie zaprezentowano piłkarki nożne Lechii Gdańsk, które są liderkami w III lidze
Spiker ogłosił oficjalną frekwencję - 17 206
46'
LECHIA przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Wolski, w jego miejsce wchodzi F.Paixao.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia. Dla F.Paixao to mecz numer 100 w ekstraklasie
46'
Kuświk (LECHIA) pada w polu karnym. Sędzia nakazał grać dalej
48'
niecelny strzał M.Paixao (LECHIA)
49'
z trudnej pozycji próbował strzelać Kuświk (LECHIA), ale nie zdołał skierować piłki w kierunku bramki
51'
"Gdańska Lechia" - skandowanie z trybun
53'
niecelny strzał Żivca
54'
szybka odpowiedź Lechii, ale też niecelnie uderzał F.Paixao (LECHIA)
55'
Żółtą kartką został ukarany Moskwik (PIAST).
56'
zablokowany strzał Peszki (LECHIA)
57'
19. faul piłkarzy Piasta, rośnie przewaga Lechii w posiadaniu piłki. Już 58:42
58'
Szmatuła (PIAST) odbił piłkę po strzale F.Paixao (LECHIA). To dopiero drugie celne uderzenie Lechii tego dnia, a próbowała już 13 razy
58'
przedwczesna radość piłkarzy Lechii. Gdy sędzia przerwał grę, spodziewali się, że jest karny. Arbiter nakazał wolnego dla gości
58'
Żółtą kartką został ukarany Krasić (LECHIA), który protestował najbardziej po tej decyzji sędziego
62'
z dystansu uderzał Mraz (PIAST). Celnie, ale za słabo, by Milinković-Savić (LECHIA) popełnił błąd
64'
[1:2] PIAST STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Żivec. Kapitalne uderzenie sprzed "16". Piłka poszybowała nad stojącym bez żadnej interwencji Milinkoviciem-Saviciem. A ta akcja rozpoczęła się od podania Sławczewa do... Żivca
66'
atak Peszki (LECHIA), ale nie zdobył nawet rogu
66'
"My jesteśmy gdańską Lechią..." - skandowanie z trybun
69'
M.Paixao (LECHIA) zagrywał wzdłuż bramki. Zorientowała się w tym defensywa Piasta i skończyło się na rogu
70'
bez zagrożenia dla Piasta po dośrodkowaniu z rogu Krasicia (LECHIA)
71'
indywidualna akcja Peszki (LECHIA) zakończona celny strzałem, ale tylko w środek bramki. Szmatuła (PIAST) złapał piłkę
72'
Żółtą kartką został ukarany Korun (PIAST).
72'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza M.Paixao, w jego miejsce wchodzi Haraslin.
72'
PIAST przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żivec, w jego miejsce wchodzi Badia.
73'
znów napiera Lechia, ale kończy się tylko rogiem
74'
piłka w siatce Lechii, ale Badia (PIAST), który ją tam posłał, był na spalonym. Gol nie został uznany
75'
coraz większa optyczna przewaga Lechii, ale również kontry Piasta coraz niebezpieczniejsze
75'
rozgrzewa się Mila
77'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sławczew, w jego miejsce wchodzi Mila.
77'
"Sebastian Mila (LECHIA) " - skandowanie z trybun wita pomocnika, dla który to pierwszy mecz w tym sezonie
78'
niecelny strzał Stolarskiego (LECHIA)
78'
karny dla Lechi po faulu Girdvainisa na Peszce
79'
[2:2] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki F.Paixao z karnego. Szmatuła położył się w prawy róg, a Portugalczyk uderzył mocno i celnie pod poprzeczkę
80'
kolejna akcja Peszki (LECHIA) w polu karnym, ale uciekła mu piłka poza boisko
83'
napór Lechii trwa. Kolejny róg
83'
wybita piłka po dośrodkowaniu z rogu Mili (LECHIA)
85'
pomocy medycznej potrzebuje Masłowski (PIAST)
86'
Piast na razie w "10"
86'
[3:2] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki F.Paixao. Potężne uderzenie z dystansu Portugalczyka. Szmatuła chciał piąstkować, ale nie zdołał zatrzymać piłki
86'
przypominamy, że to mecz numer 100 w ekstraklasie F.Paixao (LECHIA), a gole numer 35 i 36
87'
PIAST przeprowadza zmianę. Na boisko nie wraca Masłowski, w jego miejsce wchodzi Mokwa.
żółta i czerwona
89'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Korun (PIAST).
90'
3 minuty doliczone
90+3
"Lechia, biało-zieloni" - z trybun
90+3
w doliczonym czasie Lechia utrzymuje piłkę na połowie gości
90+3
KONIEC MECZU. LECHIA WYGRAŁA 3:2
Flavio Paixao, który setny mecz w ekstraklasie uczcił 2 golami, ale i Sławomir Peszko (LECHIA), który zdobył pierwszą bramkę i wywalczył karnego, to byli piłkarze robiący tego dnia największą różnicę. Dzięki nim Lechia w drugiej połowie odwróciła losy meczu i choć przegrywała 1:2, zdołała zwyciężyć 3:2. Z przebiegu gry sukces jest zasłużony. Biało-zieloni pozostają liderami ekstraklasy.

Flavio Paixao (nr 28) setny mecz w polskiej ekstraklasie zaakcentował 2 golami. Flavio Paixao (nr 28) setny mecz w polskiej ekstraklasie zaakcentował 2 golami.

Wyniki 13 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Piast Gliwice 3:2 (1:1)
  • ARKA GDYNIA - Pogoń Szczecin 0:3 (0:2)
  • Wisła Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0 (1:0)
  • Wisła Płock - Górnik Łęczna 1:2 (0:0)
  • Śląsk Wrocław - Cracovia 2:2 (1:0)
  • Legia Warszawa - Lech Poznań 2:1 (0:0)
  • Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 1:2 (1:0)
  • Ruch Chorzów - Korona Kielce 4:0 (1:0)

Opinie (275) ponad 20 zablokowanych

• Super Lechia Gdańsk nadal liderem w ekstraklasie!!!!!!!!! (25)

Tak się rodzi legenda Wielkiej Lechii

Za tydzień powtórzymy wynik Pogoni w Gdyni i cała naprzód na Mistrza Polski.

Derby do Lechii będą należeć....

• 229 34

• (14)

Spoko.Nie jaraj się tak. Za miejsce w tabeli się nie wygrywa!

• 14 32

• Janek ściskaj poślady bo ci śledziona pęknie........ jak tam sektorówka na derby? (8)

Robicie jakąś nową czy liżecie rany po wczorajszej nocy?

• 45 7

• mamy lepszą (1)

• 5 25

• nie chwal się bo znowu stracicie

• 36 5

• zenada (5)

Smieszy mnie to ze w 60 wpadacie na 15 osob ze sprzetem i to nazywacie honorowo hehe
          Nie jestem kibicem zadnej z 3City druzyn.
          Dlamnie lechia to od zawsze banda frajerow.
          Niedawno jeden z WS powiedzial jak odkupiliscie 2 flagi od arki hehe

Zreszta smieszne jest to ze dorosle osoby bawia sie jak dzieci.

• 8 14

• żenadą jest walka z kłódkami i kraść flagi z magazynu jak nikogo niema śledziu (3)

akurat twoje zdanie i opinie mało istotne frajerze
            żenadą też jest bicie dzieci tylko to potraficie, a jak was spiorą to wielkie halo, że było nas 100 a was 10.
            obijają was wszyscy i wszędzie nic nie znaczycie gdyńskie śmiecie a swoje frustracje wyładowujecie na 7 letnich dzieciach

zobacz ile u was konfidentów, że sprzedali waszych kumpli po szalu gdzie i kiedy będziecie robić flagę

• 13 3

• Szczytem frajerstwa (2)

jest kradzież barw klubowych z cmentarza po pogrzebie. Was w tym nikt nie przebije, betony. Najbardziej znanego konfidenta Bolka,który jest waszym kibicem, też nikt nie przebije. Waszego wieloletniego mecenasa ,kłamcę,oszusta,który nawiał do Brukseli też nikt długo nie przebije. Z tego jesteście znani...

• 2 19

• (1)

smierdzielu co ty piszesz, Bolek tak i tusk są wygwizdywani na Bursztynie.Ityle w temacie.ZZapamiętaj rybi bez mózgu raz na zawsze.

• 4 2

• Ja nie gwiżdze

Gwiżdze za to na kaczora i całą ta proputinowską bandę

• 4 0

• Etam, gimbaza siebawi, ot co, za 30 lat zobaczż jakie jest życis i wtedy pomyślą, że trza było się uczyć, a nie kroić flagi, tak piszę, bo wyrosłem już z tego...

• 4 3

• eee.. owszem wygrywa się... (4)

ale co arczanie mogą o tym wiedzieć?

• 4 1

• Taaa? A to zwyciestw sie nie kupuje? (3)

• 2 3

• no wy kupujecie (2)

ale ze Rysio słabo przedzie to i wyników nie ma. Arka to zakała ligi - sprzedawczykowie bez honoru i stadionu;

• 10 4

• Honor mają, bo przyznali się do złego. (1)

Inaczej jak Lechia, że nie chcą powiedzieć prawdy jak to było z pucharem i ile kosztował i z dziwnymi walkowerami w niższych ligach. A gdzie Lechia ma swój WŁASNY stadion? Który klub w PL posiada WŁASNY STADION ? Żaden! Klubów na taki wydatek nie stać i grają na stadionach miejskich.

• 2 7

• Ty śledziu mówisz o Honorze!!!!!! Wstydź się gdyński tępaku

Kto się przyznał? Wam udowodniono a wypieraliście się do samego końca.
                Kupowaliście od 3 ligi a zdegradowali was o 1klasę rozgrywkową więc gdzie kara.
                Lechia ma dwa stadiony na których może grać w EK. czego nie można powiedzieć o arce która sprzedała swój jak tania ladacznica i gra obecnie na stadionie Bałtyku