Lechia zremisowała z Pogonią 1:1

5 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 10:57 (6 listopada 2016)

Adam Frączczak przed strzeleniem gola z karnego przekąsił knoppersa, którego kibice Lechii Gdańsk rzucili w jego kierunku z trybun

Piłkarze Lechii Gdańsk przed własną publicznością zremisowali z Pogonią Szczecin 1:1 (1:1). Powtórzyła się sytuacja z kilku poprzednich meczach. Gospodarze po zdobyciu prowadzenia nie wykorzystali okazji na poprawienie wyniku, a sami dostali bramkę. - Kto zwycięzcą pierwszej rundy? Sądzę, że pokazał to bezpośredni pojedynek - ocenia Piotr Nowak, szkoleniowiec biało-zielonych. Jego podopieczni na półmetku sezonu zasadniczego dali się dogonić Jagiellonii Białystok, która ma lepszą różnicę bramkową, ale u siebie przegrała z Lechią 0:1.

32 Milinković-Savić - 30 J.Nunes, 22 Maloca, 2 Janicki, 3 Wawrzyniak - 6 Sławczew - 17 Haraslin, 20 Chrapek, 7 Krasić, 27 Wolski - 19 M.Paixao
Sędziowie: Frankowski (Toruń) oraz Winkler, Gajda
Widzów: 14 461
66 Kudła - 2 Rapa, 21 Rudol, 33, Lewansowski, 77 R.Nunes - 23 Matras, 6 Murawski - 7 Gyurcso, 23 Akahoshi, 11 Delev - 9 Frączczak
  • 72' 17 Haraslin Zmiany 10 Mila
  • 78' 30 J.Nunes Zmiany 41 Stolarski
  • 87' 20 Chrapek Zmiany 13 Pawłowski
  • 65' 7 Gyurcso Zmiany 14 Drygas
  • 80' 9 Frączczak Zmiany 93 Zwoliński
  • 90+3 23 Akahoshi Zmiany 10 Kort
  • 9' Wolski
  • 45' Frączczak karny
  • 68' Sławczew
  • 90+2 Janicki
  • 54' R.Nunes
  • 75' Akahoshi
  • 90+1 Kudła

ADAM FRĄCZCZAK O GRYZIENIU WAFELKA PRZED STRZAŁEM Z KARNEGO. PIOTR NOWAK MÓWI O KONTROWERSJACH

"Lechia ma lidera" - skandowali gdańscy kibice

Skoro lider ekstraklasy mierzy się z drużyną, która wygrała 4 ostatnie mecze, trzeba spodziewać się dobrego widowiska. I to mimo że piłkarzom przyjdzie grać w deszczu

BĘDZIE OSTRE STRZELANIE NA LETNICY? ZAPOWIEDŹ MECZU
by zdobyć tytuł mistrza półmetka Lechia nie może przegrać. Gdyby zrównała się punktami z Jagiellonią to powinna znaleźć się na 1. pozycji. W trakcie rozgrywek tabele przy równej liczbie punktów ustala się wedle różnicy bramek, ale po pełnej rundzie sezonu zasadniczego sprawiedliwszym wskaźnikiem są bezpośrednie mecze
Trener Nowak zdecydował się aż na 4 zmiany w porównaniu z derbami, przy czym 3 z nich są wymuszone, gdyż Peszko i F.Paixao pauzują po kartkach, a Kuświk jest kontuzjowany
F.Paixao, który jest zdyskwalifikowany na 3 mecze po czerwonej kartce w derbach, humor poprawia prezes Mandziara. Portugalczyk otrzymał pamiątkową koszulkę za 100 występów w ekstraklasie

BRACIA PAIXAO PO DERBACH: KONIEC NIESAMOWITEJ PASSY FLAVIO, MARCO ROZCZAROWANY, MIMO STRZELONEGO GOLA
po raz pierwszy w tym sezonie w ekstraklasie w "11" zagra Haraslin
(LECHIA)

LUKAS HARASLIN LICZY NA GRĘ OD POCZĄTKU PRZECIWKO POGONI. TUTAJ WYWIAD
ponadto do podstawowego składu po pauzie za kartki w ostatniej kolejce wraca Wolski (LECHIA). Zaufanie szkoleniowca zyskują także ponownie Chrapek (LECHIA) i J.Nunes (LECHIA). Portugalczyk zmienia na boku obrony Stolarskiego i to jest jedyna niewymuszona roszada w "11"
rezerwa Lechii: 77 Podleśny, 4 Kovacević, 5 Vitoria, 10 Mila, 13 Pawłowski, 23 Wojtkowiak, 41 Stolarski
przed meczem występ Baltica Cheerleaders
na trybunach mocna grupa kibiców Pogoni. Niestety, kilkakrotnie próbowali wulgarnych przyśpiewek
o frekwencji tradycyjnie poinformujemy w przerwie, gdyż wówczas otrzymujemy oficjalne dane w tym względzie
w Pogoni 2 zmiany w porównaniu z ostatnią kolejką. Po chorobie wraca do gry Murawski (POGOŃ), a pauzującego za kartki Fojut zastępuje Lewandowski (POGOŃ)
rezerwa Pogoni: 1 Słowik, 10 Kort, 14 Drygas, 15 Matynia, 29 Listkowski, 32 Obst, 93 Zwoliński
piłkarze na prezentacji. Obie drużyny w tradycyjnych strojach. Lechia na biało-zielono, Pogoń na granatowo-bordowo
hymn Lechii z trybun
1'
od środka rozpoczęła Pogoń, choć przed pierwszym kopnięciem piłkarze dobrą minutę czekali ustawieni na boisku na gwizdek sędziego
1'
już w pierwszej akcji Frączczak (POGOŃ) umieszcza piłkę w siatce Lechii, ale gola nie ma, gdyż strzelał ze spalonego
2'
"Gdańska Lechia najlepsza jest" - z trybun
4'
na razie walka o opanowanie środka pola
5'
M.Paixao (LECHIA) nie doszedł do piłki dośrodkowanej w pole bramkowe przez Krasicia (LECHIA)
5'
"W Wolnym Mieście..." - z trybun
6'
cały czas także doping z sektora gości, ale oczywiście mniej słyszalny, gdyż gospodarzy jest więcej i są lepiej zorganizowani
8'
Pogoń adresuje sporo długich podań z własnej połowy od razu pod pole karne Lechii. Na razie na ogół są one niecelne
8'
dużo pressingu w środkowej strefie boiska. Tutaj obie drużyny starają się rozbijać akcje rywali
9'
[1:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wolski. Z lewej strony zagrał Wawrzyniak. Rafał uderzył z pierwszej piłki w tzw. krótki róg, a źle ustawiony Kudła zbił sobie piłkę do siatki
9'
to pierwszy gol Wolskiego (LECHIA) w barwach Lechii
9'
pierwszy celny strzał Lechii w tym meczu od razu przyniósł jej prowadzenie
11'
Pogoń stara się teraz utrzymać dłużej przy piłce, aby nie nastąpił kolejny atak Lechii, której gol musi dodać animuszu
13'
Dobra interwencja Malocy (LECHIA). Zabrał piłkę Frączczakowi (POGOŃ) przed własnym polem karnym
13'
"Lechia lidera ma" - skandują kibice
14'
Goście odpowiadają wulgarnie. Jest prośba spikera o kulturalny doping
15'
niestety przyłączają się do inwektyw także miejscowi kibice
16'
szybka kontra Lechii zakończona niecelnym strzałem Haraslina (LECHIA)
18'
na razie czysty mecz. Pogoń bez faulu. Lechia 2 przewinienia
18'
posiadanie piłki według statystyk Ekstraklasa SA 54:46 na korzyść Lechii
19'
po uderzeniu z dystansu Wolskiego (LECHIA) Kudła (POGOŃ) odbija piłkę, ale po chwili zdążył ją złapać
20'
nie było fauli Pogoni, a teraz 2 w ciągu kilkunastu sekund
21'
blisko 2. gola dla Lechii, ale skończyło się na rogu. Kudła doskonale przerzucił piłkę nad poprzeczką po strzale Krasicia, do którego z wolnego zagrał Wolski
22'
Wolski (LECHIA) wykonał róg, a po chwili przejął piłkę i starał się dryblować w polu karnym. Upadł, ale sędzia nie dopatrzył się faulu
23'
niecelny strzał Frączczaka (POGOŃ)
24'
pewna interwencja na przedpolu Milinkovicia-Savicia
26'
kolejna szybka kontra Lechii. Nieznacznie pomylił się M.Paixao (LECHIA). Uderzył sprzed "16" tuż obok słupka
27'
zderzenie Kudły (POGOŃ) z Krasiciem (LECHIA), ale sędzia nie musi rozstrzygać kto zawinił. Serb był na spalonym
29'
w dogodnej sytuacji Gyurcso (POGOŃ), ale strzelił słabo i Milinković-Savić (LECHIA) złapał piłkę
30'
róg dla Lechii, ale bez zagrożenia pod bramką Pogoni
33'
kolejny atak Pogoni. Dobry powrót Chrapka wyjaśnił sytuację
33'
i już jesteśmy po drugiej stronie boiska. Dobra interwencja Kudły (POGOŃ), który ubiegł M.Paixao
34'
nad bramką główkował Krasić (LECHIA)
35'
"Hej, BKS... " - z trybun
36'
Lechia była w ataku, ale sędzia przerwał grę, gdyż zauważył, że na boisku leży Akahoshi (POGOŃ). Ta decyzja nie spodobała się kibicom
36'
Japończyk wstał i gra dalej. Nawet nie musieli interweniować masażyści
38'
Sławczew (LECHIA) protestuje, ale sędzia nie zmienia decyzji. Orzekł faul Bułgara
38'
słupek uratował Pogoń po szybkiej kontrze Lechii, którą strzałem zakończył M.Paixao (LECHIA)
39'
"To my kibice z Gdańska..." - z trybun
40'
dobry strzał Chrapka sprzed pola karnego. Kudła (POGOŃ) sparował piłkę na róg
40'
bez zagrożenia dla Pogoni po dośrodkowaniu z rogu Wolskiego (LECHIA)
41'
"Gdańska Lechia..." - z trybun
41'
w statystykach 4 celne strzały Lechii i przewaga w posiadaniu piłki 54:46
43'
z wolnego dośrodkował Wolski (LECHIA). Piłkę złapał Kudła (POGOŃ)
44'
obie drużyny i sędzia główny biegną do bocznego. Trwają targi, czy ma być karny dla Pogoni, czy wolny dla Lechii. Najdłużej z arbitrem negocjuje Warzyniak
44'
karny dla Pogoni! Arbitrzy uznali, że Maloca faulował Frączczaka
44'
Frączczak (POGOŃ), który ustawił piłkę na "wapnie", pokazuje, że jakiś przedmiot poleciał w jego kierunku
45'
[1:1] POGOŃ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Frączczak z karnego. Zmylony Milinković-Savić przy tym strzale. Piłka w lewym rogu jego bramki, a Serb tak interweniował jakby liczył na uderzenie w środek
45'
minuta doliczona
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA REMISUJE 1:1
Deja vu... To nie pierwszy mecz Lechii, w którym gdańszczanie zdobywają prowadzenie, mają szanse, by je poprawić, ale zamiast 2 gola dla nich pada wyrównanie. Najbardziej szkoda kilku szybkich kontr, które były kończone strzałami poza bramkę bądź w słupek jak to uczyni M.Paixao (LECHIA). Natomiast Kudła (POGOŃ) za niefortunną interwencje przy stracie gola zrehabilitował się choćby broniąc niesamowicie trudny do odbicia strzał Krasicia (LECHIA).
Karny dla Pogoni trafi z pewnością do kontrowersji sędziowskich, ale nie zmienia to faktu, że na razie jest remis i ten mecz jest daleki do rozstrzygnięcia.
W kierunku Frączczaka, który przymierzał się do wykonania karnego, jak się okazało poleciał... wafelek. Napastnik Pogoni poczęstował się i strzelił wyrównującego gola.
w przerwie występ Baltica Cheerleaders
kibice przyłączają do śpiewania przeboju "Maanam", do którego tańczą dziewczęta. Rozlega się z trybun głównie: "Ze słońcem twarzą w twarz"
Oficjalna frekwencja 14 461
kibice Lechii gwiżdżą na wracających z szatni piłkarzy Pogoni, a z sektora gości rozlega się skandowanie: "Tylko zwycięstwo"
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia. Obie drużyny bez zmian w składach
46'
"My jesteśmy gdańską Lechią..." - śpiewają kibice
46'
flaga "Gdynia" na sektorze... Lechii
47'
niecelny strzał Deleva (POGOŃ)
48'
spokojny początek drugiej połowy
49'
Wolski (LECHIA) przyspieszył atak Lechii, ale skończył się on po niecelnym dośrodkowaniu Haraslina (LECHIA).
49'
M.Paixao (LECHIA) po tej akcji zaczął utykać. To niezbyt dobra wiadomość dla trenera Nowaka, gdyż na ławce nie ma klasycznego napastnika
51'
po wybiciu z własnej połowy Wolski (LECHIA) zgrał piłkę do M.Paixao (LECHIA), jednak sędzia odgwizdał spalonego
52'
"Lechia gol" - z trybun
52'
dośrodkowanie R.Nunesa (POGOŃ) z wolnego nie zrobiło krzywdy dobrze ustawionym defensorom Lechii
54'
spiker apeluje o kulturalny doping. To znów uwaga pod adresem gości
54'
Żółtą kartką został ukarany R.Nunes (POGOŃ) po faulu na Haraslinie
55'
zamieszanie w polu karnym Pogoni po dośrodkowaniu Wolskiego (LECHIA) z wolnego. Chrapek (LECHIA) sygnalizował zagranie ręką rywala, ale sędzia przystał jedynie na podyktowanie... rogu
56'
po rogu Lechii kontra Pogoni i korner dla tej drużyny
56'
Milinković-Savić (LECHIA) pewnie złapał piłkę, którą z rogu dośrodkował R.Nunes (POGOŃ)
57'
Lechia w drugiej połowie głównie w ataku pozycyjnym. Tym razem Pogoń, najwyraźniej zadowolona z remisu, czeka na kontry
59'
Kudła (POGOŃ) z kłopotami, ale złapał piłkę po strzale Wolskiego (LECHIA)
60'
Wolski (LECHIA) jest dziś widoczny, gdyż nie jest przypisany do jednej pozycji. Trener Nowak wyznaczył mu rolę "wolnego elektronu". Pomocnik ma być tam, gdzie można najbardziej zagrozić rywalom
61'
znów spiker apeluje o kulturalny doping, ale teraz reaguje na okrzyki z sektora miejscowych
63'
"Lechia dzisiaj gra" - z trybun
65'
POGOŃ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gyurcso, w jego miejsce wchodzi Drygas.
65'
Pogoń najwyraźniej zamierza uszczelnić środkową strefę, gdyż defensywny pomocnik wchodzi za skrzydłowego
68'
68'
Żółtą kartką został ukarany Sławczew (LECHIA), który faulował Deleva
70'
Delev (POGOŃ) co prawda atakował ze skrzydła, ale wyszedł już sam na sam z Milinkoviciem-Saviciem i posłał piłkę obok słupka. Na trybunie jeden ze szczecińskich dziennikarzy ze wściekłości kopnął w barierkę
72'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Haraslin, w jego miejsce wchodzi Mila.
72'
ciekawa zmiana w Lechii, gdyż obecnie grać będzie bez typowych... skrzydłowych. No chyba że dobre czasy na boku pomocy przypomni sobie Krasić (LECHIA)
73'
róg dla Pogoni
73'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z rogu R.Nunesa (POGOŃ)
75'
Żółtą kartką został ukarany Akahoshi (POGOŃ).
77'
róg dla Lechii
77'
wybita piłka po dośrodkowaniu z rogu Wolskiego (LECHIA)
78'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza J.Nunes, w jego miejsce wchodzi Stolarski.
78'
trener Nowak najwyraźniej uznał, że potrzebuje szybszego piłkarza na prawej obronie, by i on wspomógł atak, w którym brakuje szybkości
80'
znów piłkarze Lechii domagają się odgwizdania ręki, ale choć to było przed polem karnym to sędzia także puścił grę
80'
POGOŃ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Frączczak, w jego miejsce wchodzi Zwoliński.
80'
zmiana napastników w Pogoni
81'
stałe fragmenty gry dla Lechii. Jednak ani wrzutka z wolnego Wolskiego (LECHIA), ani z rogu Krasicia (LECHIA) nie zaskoczyły Pogoni
82'
"Lechia" - głośne śpiewy z trybun
83'
strzał R.Nunesa (POGOŃ) pewnie broni Milinković-Savić (LECHIA)
84'
do zmiany przygotowuje się Pawłowski. Będzie to jego pierwszy występ długim leczeniu kontuzji. Ostatni raz grał pod koniec sierpnia
85'
zakotłowało się w "16" Pogoni, ale Kudła (POGOŃ) nie musiał interweniować
87'
LECHIA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Chrapek, w jego miejsce wchodzi Pawłowski.
89'
przed polem karnym pada Wolski (LECHIA), ale o wolnym nie ma mowy
90'
Lechia cały czas w ataku
90'
gwizdy publiczności, bo sędzia dopatrzył się faulu Krasicia (LECHIA) na R.Nunesie (POGOŃ) i to w czasie, kiedy Lechia zamknęła rywali niczym w hokejowym zamku
90'
3 minuty doliczone
90+1
Pawłowski (LECHIA) zamiast dryblować szukał faulu, ale arbiter nie dał się na to nabrać
90+2
kontra Pogoni. Po dośrodkowaniu R.Nunesa (POGOŃ) niecelnie strzelał Zwoliński (POGOŃ)
90+1
Żółtą kartką został ukarany Kudła (POGOŃ).
90+2
Żółtą kartką został ukarany Janicki (LECHIA).
90+3
POGOŃ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Akahoshi, w jego miejsce wchodzi Kort.
90+3
piłka w siatce Lechii, ale nie ma gola. Był na spalonym Drygas
90+3
KONIEC MECZU. LECHIA ZREMISOWAŁA Z POGONIĄ 1:1
W drugiej połowie Lechia miała optyczną przewagę, częściej atakowało, ale nie stworzyła sobie 100-procentowej okazji na strzelenie gola. Dużo było zamieszania w "16" gości, prób szukania karnego, ale sędzia nie chciał gwizdać, gdy gdańszczanie sygnalizowali zagranie ręką rywali.
Pogoń nastawiła się na kontry. W tej najgroźniejszej przestrzelił Delev (POGOŃ). I to była najlepsza okazja drugiej połowy.

Wyniki 15 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Pogoń Szczecin 1:1 (1:1)
  • Wisła Płock - ARKA GDYNIA 0:0
  • Ruch Chorzów - Lech Poznań 0:5 (0:2)
  • Termalica Nieciecza - Korona Kielce 1:3 (1:1)
  • Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 2:0 (1:0)
  • Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 2:1 (0:1)
  • Wisła Kraków - Górnik Łęczna 3:2 (2:1)
  • Legia Warszawa - Cracovia 2:0 (1:0)

Opinie (275) ponad 20 zablokowanych

• Załamka (15)

Co jest z tą drużyną, kolejny remis, a to dlatego, że druga połowa wygląda podobnie jakby grała reprezentacja Polski z lat 90 - z językiem po murawie.

Mila to już nie to... może dodaje duże morale, ale fizycznie cieńko.

Bracia Paixao trzymają poziom.

KOCHANI KOPACZE! Nie idzie na to patrzeć, jak się meczycie w II połowie.

• 75 23

• Jak wyżej (5)

Pogoń gra padake i nie wiem jak można bylo z nimi zremisowac.

Brakowało PESZKI !!!!

Mila wolny i słaby fizycznie, Stolarski - czy on w ogle byl na boisku. Druga polowa bez pomyslu.

• 17 7

• Wszyscy grają padakę (4)

Tylko wielka lechija jest najlepsza i wszystkich rozwala po 5-0

• 8 13

• martw się żeby zbozień grał, bo wtedy zostaniecie bez jedynego argumentu w ataku (3)

wyrzutu z autu

• 15 1

• pryszczu ,Pan Warcholak wrzuca lepiej (2)