Arka przegrała na inaugurację ekstraklasy

18 lipca 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Konrad Jałocha dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki w Niecieczy, a jego koledzy z pola nic nie strzelili. Tym samym pierwszy mecz w ekstraklasie nie był tak radosny jak świętowanie awansu do niej. Konrad Jałocha dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki w Niecieczy, a jego koledzy z pola nic nie strzelili. Tym samym pierwszy mecz w ekstraklasie nie był tak radosny jak świętowanie awansu do niej.

W I lidze piłkarze Arki byli niepokonani od 23 października ubiegłego roku, a sezon zakończyli 20 kolejkami z rzędu bez porażki. W ekstraklasie gdynianie goryczy przegranej doznali już na inaugurację. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego ulegli na wyjeździe Termalice Nieciecza 0:2 (0:1). Przewaga w statystykach strzałów i posiadania piłki, a także dobra gra przez większą część pierwszej połowy i na początku drugiej okazało się zbyt małymi atutami, by do domu wrócić choćby z punktem. Zresztą z tym rywalem nigdy nie potrafili grać. Z popularnymi "Słonikami" żółto-niebiescy przegrali siódmy mecz z dziewięciu!

BRUK-BET TERMALICA BRUK-BET TERMALICA
12 Trela – 8 Fryc, 15 Osyra, 77 Putiwcew, 17 Pleva – 6 Babiarz, 28 Jovanović - 19 Guba, 11 Misak, 99 Juhar – 21 Gutkovskis
Sędziowie: Raczkowski (Warszawa) oraz Sadczuk, Arys
13 Jałocha – 2 Socha, 4 Sołdecki, 29 Marcjanik, 23 Warcholak – 8 Marcus, 6 Łukasiewicz, 21 Sambea, 19 Bożok – 10 Szwoch - 22 Zjawiński
  • 46' 11 Juhar Zmiany 5 Ziajka
  • 46' 11 Misak Zmiany 7 Stefanik
  • 74' 19 Guba Zmiany 24 Kędziora
  • 62' 22 Zjawiński Zmiany 11 Siemaszko
  • 69' 19 Bożok Zmiany 7 Błąd
  • 76' 20 Sambea Zmiany 18 Yussuff
  • 9' Gutkovskis
  • 79' Stefanik
  • 24' Juhar
  • 90' Jovanović
  • 66' Osyra
  • 68' Bożok
  • 82' Szwoch

trener Niciński zaufał tym piłkarzom, którzy wywalczyli awans. W "11" na inaugurację jest tylko dwóch graczy pozyskanych latem. - To że ktoś przychodzi, nie oznacza, że dostaje miejsce w "11". Je trzeba sobie wywalczyć. Nie zapomnijmy, że ci co byli w Gdyni - zrobili awans do ekstraklasy i dobrze funkcjonowali - mówił nam szkoleniowiec

TUTAJ WYWIAD Z GRZEGORZEM NICIŃSKIM
nowy napastnikiem jest Zjawiński (ARKA). To zrozumiałe, gdyż wobec kontuzji Abbotta i odejścia Sangoya w odwodzie w ataku jest jeszcze Siemaszko. Król strzelców I ligi - Lewicki nie złapał się do "18"

TO MÓWIŁ DARIUSZ ZJAWIŃSKI PO DOŁĄCZENIU DO ARKI
z Darkiem sporo rozmawialiśmy o derbach. To spotkanie także podczas prezentację na "Górce" kibice uznali za najważniejsze.

"GÓRKA" ZNÓW OŻYŁA. POKAZANO STROJE ARKI NA EKSTRAKLASĘ. TUTAJ RELACJA I VIDEO
w obronie nową postacią jest Sołdecki (ARKA). To także nie niespodzianka. Były piłkarz... Termaliki był sprowadzony do Gdyni, by grać na środku obrony
"Sołdek" zakotwiczył w Trójmieście na długo wcześniej niż do Gdyni przyjechał Dawid

ROZMOWA Z PIŁKARZEM ARKI, KTÓRY MA SWÓJ STATEK W GDAŃSKU

Rezerwowi Arki: 1 Steinbors, 3 Sobieraj, 7 Błąd, 11 Siemaszko, 17 Marciniak, 18 Yussuff, 32 Stolc

TUTAJ PEŁNA KADRA ARKI I RELACJA Z OFICJALNEJ PREZENTACJI

w "11" Termaliki czterech nowych piłkarzy, a także nowy szkoleniowiec. Ze Szczecina do Niecieczy przeniósł się trener Michniewicz. Na trybunach cała rodzina tego szkoleniowca, która na co dzień mieszka w Gdyni. Co więcej jeden z synów trenuje w... Arce
rezerwowi Termaliki: 80 Pilarz, 5 Ziajka, 7 Stefanik, 9 Smuczyński, 18 Stano, 25 Kupczak
dla trzech piłkarzy Arki to debiut w ekstraklasie. Na tym poziomie jeszcze nie grali: Marcjanik (ARKA), Warcholak (ARKA) i Sambea (ARKA)
dla Arki to pierwszy mecz w ekstraklasie od 29 maja 2011 roku. Z obecnych piłkarzy w tamtej drużynie byli już: Siemaszko i Bożok (ARKA). Miro wyjdzie na inaugurację jako kapitan gdynian

MIROSLAV BOŻOK: NIE MUSIMY SIĘ NICZEGO, ANI NIKOGO BAĆ

ten mecz kończy 1. kolejkę. W ekstraklasie w tym sezonie klubu podzielą rekordową dużą kwotę pieniędzy

150 MLN ZŁ DO PODZIAŁU W EKSTRAKLASIE. ARKA I LECHIA JUŻ NA POCZĄTEK ZAROBIŁY PO 5 MLN. WYJAŚNIAMY, ZA CO BĘDĄ KOLEJNE PIENIĄDZE
piłkarze wychodzą na prezentację. Arka na niebiesko, Termalika w pomarańczowych strojach

powitanie kapitanów Bożoka (ARKA) i Babiarza (BRUK-BET TERMALICA)
serdeczne powitanie trenerów
co ciekawe trener Niciński, który w I lidze prezentował się w dresie, na inaugurację ekstraklasy ubrał garnitur
minuta ciszy po zamachu w Nicei poprzedza mecz
zaraz po minucie ciszy ruszył doping dla Arki
1'
od środka rozpoczęła Termalica
2'
dobra gra pressingiem Arki, gospodarze mają kłopoty z wyjściem z piłką z własnej połowy
3'
celny strzał Szwocha (ARKA). Piłka jeszcze po rykoszecie ląduje w rękawicach Treli (BRUK-BET TERMALICA)
4'
pierwsza pewna interwencja również Jałochy (ARKA), który pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Plevy (BRUK-BET TERMALICA)
6'
ataki gospodarzy. Gutkovskis (BRUK-BET TERMALICA) próbował uderzać głową, ale zbyt lekko, by zaskoczyć Jałochę (ARKA). Chwilę wcześniej zablokowany strzał Babiarza
8'
od kilku minut Termalica prowadzi grę na połowie Arki
9'
[1:0] BRUK-BET TERMALICA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gutkovskis. Trochę przypadkowa akcja. Po wrzucie z autu zbyt krótkie wybicie piłki. Guba złożył się do strzału, ale poślizgnął się, piłka zeszła mu z nogi i poszybowała na... głowę Łotysza, który nieobstawiony skierował futbolówkę do siatki. Jałocha tylko odprowadził piłkę wzrokiem
11'
Jałocha (ARKA) złapał piłkę po dośrodkowaniu Misaka (BRUK-BET TERMALICA)
13'
o mały włos Arka nie została skontrowana, odważne wyjście Jałochy (ARKA) przed pole karne pozwoliło na wybicie piłki zagrywanej przez Gubę. Gdyby bramkarz tego nie zrobił, Misak (BRUK-BET TERMALICA) byłby sam na sam z nim
15'
po dośrodkowaniu Marcusa (ARKA) w kierunku Zjawińskiego (ARKA) piłkę wybił Osyra (BRUK-BET TERMALICA)
15'
Jovanović (BRUK-BET TERMALICA) zablokował dośrodkowanie Szwocha (ARKA), pierwszy róg dla Arki
15'
bez zagrożenia dla gospodarzy po rogu Arki
17'
strzał Zjawińskiego (ARKA) sprzed pola karnego, uderzenie celne, ale zbyt słabe, by zaskoczyć Trelę (BRUK-BET TERMALICA)
18'
Trela (BRUK-BET TERMALICA) nie ryzykował, gdy w jego kierunku ruszył Zjawiński (ARKA), wybił piłkę w aut
19'
mocny strzał z dystansu Łukasiewicza (ARKA), piłka poszybowała nad poprzeczką
21'
po stracie gola Arka stara się atakować, ale to także efekt taktyki Termaliki, która czeka na gdynian na własnej połowie
23'
Socha (ARKA) nie pozwolił na dośrodkowanie Juhara (BRUK-BET TERMALICA). Róg dla miejscowych
24'
bez zagrożenia dla Arki po rogu rywali
24'
Żółtą kartką został ukarany Juhar (BRUK-BET TERMALICA) po faulu na Warcholaku
25'
posiadanie piłki: Arka 40, Termalica 60 procent
26'
Bożok (ARKA) próbował przejąć piłkę na połowie rywali, ale sfaulował Gubę (BRUK-BET TERMALICA)
26'
indywidualna akcja zakończona celny strzałem sprzed pola karnego Marcusa (ARKA). Trela (BRUK-BET TERMALICA) nie dał się zaskoczyć
28'
widać doświadczenie Termaliki, gdy tylko straci piłkę na połowie Arki i mogłaby z tego wyjść kontra, następuje od razu faul taktyczny
30'
trochę chaosu w defensywie gospodarzy, ale radzą sobie z atakami Arki
31'
strzał nad poprzeczką sprzed pola karnego Sambei (ARKA)
32'
kontra Arki, Szwoch (ARKA) przebiegł kilkadziesiąt metrów, ale przede polem karnym niecelnie podawał w kierunku Zjawińskiego (ARKA)
32'
w odpowiedzi kontra Termaliki. Sołdecki (ARKA) stanął na drodze podania do Guby (BRUK-BET TERMALICA), który miał ochotę wybiec przed Jałochę (ARKA)
34'
wolny dla Arki, dobra okazja do dośrodkowania w pole karne
35'
Trela (BRUK-BET TERMALICA) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z wolnego Warcholaka (ARKA)
35'
strzał Sambei (ARKA) z dystansu. Piłka po nodze rywala wyszła poza boisko. Róg dla Arki
35'
Trela (BRUK-BET TERMALICA) doskonale wybił na róg piłkę po strzale Marcusa (ARKA). To efekt kornera, który rozegrali między sobą Szwoch i Warcholak
36'
bez zagrożenia dla Termaliki po drugim z rzędu rogu dla Arki
36'
coraz śmielej poczyna sobie Arka
36'
już 7 strzałów Arki, przy tylko 4 rywali, ale liczy się to co w siatce...
37'
coraz dłuższe fragmenty gry, w których to Arka jest zmuszona do gry atakiem pozycyjnym. Termalica najwyraźniej uznała, że najprostszym sposobem na 2 gola będzie dla niej kontratak
38'
Putiwcew (BRUK-BET TERMALICA) zabrał piłkę Marcusowi (ARKA) we własnym polu karnym w pojedynku jeden na jeden
40'
dośrodkowanie Marcusa (ARKA) prosto w ręce Treli (BRUK-BET TERMALICA)
41'
niecelny strzał z dystansu Babiarza (BRUK-BET TERMALICA)
42'
Marcjanik (ARKA) spokojnie przepuścił Gutkovskisa (BRUK-BET TERMALICA) i wyprowadził piłkę choć był ostatnim piłkarzem przed własną bramką
43'
Zjawiński (ARKA) skiksował, ale był jeszcze Szwoch (ARKA), który z 16. metrach uderzył nad poprzeczką
44'
Arka przejęła kontrole w środkowej strefie boiska. To tutaj przejmuje piłkę i konstruuje kolejne ataki
44'
dośrodkowanie Warcholaka (ARKA) w ręce Treli (BRUK-BET TERMALICA)
45'
dośrodkowanie Bożoka (ARKA) zgranie Zjawińskiego (ARKA), ale Warcholak (ARKA) nie zdecydował się na strzał i wyszedł z piłką z "16"
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PRZEGRYWA 0:1
Gdy wyświetliły się statystyki pierwszej połowy, to trudno zrozumieć, dlaczego Arka przegrywa. Gdynianie co prawda pasywnie zaczęli ten mecz, ale po szybko straconym golu z minutę na minutę poczynają sobie coraz lepiej. Rywale aż 12 razy ich akcje musieli przerywać faulami. Arka częściej była przy piłce (55:45 procent w jej posiadaniu), a także więcej strzelała (8:4). Niestety, jedno celne uderzenie Termaliki daje tej drużynie prowadzenie. W szeregach gospodarzy pewnie grają zwłaszcza stoper Putiwcew (BRUK-BET TERMALICA) i bramkarz Trela (BRUK-BET TERMALICA). Jednak jeśli ataki Arki nadal będą tak napędzać Marcus (ARKA) i Szwoch (ARKA), których wspiera w ofensywie obrońca Warcholak (ARKA), to gdynianie nie muszą wracać z Niecieczy na tarczy. Tym bardziej, że gospodarze po zdobyciu prowadzenia ograniczają się jedynie do obrony i czekają na okazję do kontry.
aż dwie zmiany Termaliki w przerwie! Czyli nie tylko nam lepiej podobała się gra w pierwszej połowie Arki
46'
BRUK-BET TERMALICA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Juhar, w jego miejsce wchodzi Ziajka.
46'
BRUK-BET TERMALICA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Misak, w jego miejsce wchodzi Stefanik.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka, w której nie ma zmian
47'
Sambea (ARKA) coraz bliżej bramki przy strzałach. Tym razem piłka minęła już tylko nieznacznie prawy słupek bramki Treli (BRUK-BET TERMALICA)
48'
od początku drugiej połowy stara się atakować Arka, teraz zbyt długie podanie Łukasiewicza (ARKA), piłka wyszła bezpośrednio za bramkę
50'
Gutkovskis (BRUK-BET TERMALICA) potrzebuje pomocy medycznej
52'
Ziajka (BRUK-BET TERMALICA) sfaulował Zjawińskiego (ARKA) niepełna 25 metrów od własnej bramki. Wolny dla Arki
53'
strzał z wolnego Warcholaka (ARKA). Piłka odbiła się od muru i wyszła na róg
54'
z rogu Szwoch (ARKA) krótko do Bożoka (ARKA) i wywalczony jest kolejny korner
54'
tym razem Szwoch (ARKA) z rogu dośrodkował. Zamykający akcję Zjawiński (ARKA) główkował nad poprzeczką
55'
jedna z nielicznych akcji ofensywnych Termaliki od dłuższego czasu. Niecelne podanie Babiarza (BRUK-BET TERMALICA). Od bramki zacznie Jałocha (ARKA)
57'
kontra Termaliki. Jałocha (ARKA) przejął piłkę po dośrodkowaniu Stefanika (BRUK-BET TERMALICA)
57'
po wybiciu piłki przez Jałochę (ARKA) poza własnym polem karnym interweniuje Trela (BRUK-BET TERMALICA)
62'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zjawiński, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
62'
dwa rogi dla Termaliki z rzędu
62'
po drugim Stefanika (BRUK-BET TERMALICA) bez zagrożenia dla Arki
63'
Termalica przesunęła od kilku minut grę na połowę Arki
65'
po podaniu Sochy (ARKA) celny strzał Marcusa (ARKA). Pewnie broni Trela (BRUK-BET TERMALICA)
66'
Żółtą kartką został ukarany Osyra (ARKA).
68'
Żółtą kartką został ukarany Bożok (ARKA) po faulu na Jovanoviciu
68'
po dobrym początku drugiej połowy w ostatnich minutach gra Arki straciła na płynności
69'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bożok, w jego miejsce wchodzi Błąd.
70'
po zejściu Bożoka (ARKA) opaskę kapitana przejął Marcus (ARKA)
70'
Sołdecki (ARKA) sfaulował metr od rogu pola karnego Gutkovskisa (BRUK-BET TERMALICA)
71'
po wolnym róg dla Termaliki
71'
po dośrodkowaniu z rogu Stefanika (BRUK-BET TERMALICA) niecelna główka Fryca (BRUK-BET TERMALICA)
73'
niecelny strzał Sochy (ARKA)
74'
TERMALICA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Guba, w jego miejsce wchodzi Kędziora.
74'
w trakcie meczu trener Michniewicz zmienił proporcje w swoim składzie. Zaczynał z 7 cudzoziemcami, ale w trakcie gry zdjął 3 Słowaków i teraz w "11" już 7 Polaków
75'
przypomnijmy, że w ekstraklasie obowiązuje limit dla piłkarzy zagranicznych, ale tylko spoza Unii Europejskiej. Jednocześnie może być ich tylko 2 na boisku
76'
niecelne uderzenie Stefanika (BRUK-BET TERMALICA)
76'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sambea, w jego miejsce wchodzi Yussuff.
78'
kolejna akcja Stefanika (BRUK-BET TERMALICA). W polu bramkowym do piłki starał się dołożyć nogę Kędziora (TERMALICA), ale od bramki rozpocznie Jałocha (ARKA)
78'
Arka musi ponownie podkręcić tempo, jeśli nie chce przegrać tego meczu, bo w drugiej połowie gra na razie słabiej niż przed przerwą
79'
[2:0] BRUK-BET TERMALICA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Stefanik. Rozklepana defensywa gdynian. Wstrzelenie piłki Jovanovicia w pole karne, na wślizgu wszedł w nią Gutkowski, który zdołał zagrać wzdłuż pola bramkowego do niepilnowanego Stefanika, który strzelał praktycznie na pustą bramkę
80'
Niestety, stało się to przed czym ostrzegaliśmy. Arka grała w drugiej połowie bardzo pasywnie. Tylko na początku po przerwie zagrała tak jak w końcówce pierwszej połowy
81'
niecelny strzał Jovanovicia (BRUK-BET TERMALICA)
82'
zablokowany strzał Yussuffa (ARKA)
82'
Żółtą kartką został ukarany Szwoch (ARKA) po faulu na Jovanoviciu
84'
kolejny róg dla Termaliki. Duże kłopoty sprawia Arce Stefanik (BRUK-BET TERMALICA)
84'
bez zagrożenia dla Arki po rogu
86'
Yussuff (ARKA) prosto w ręce Treli (BRUK-BET TERMALICA)
87'
wszystko wskazuje na to, że Arka nie wytrzymała tego meczu kondycyjnie. Od 55-60 minuty dominuje Termalika
88'
wolny dla Termaliki 25 metrów od bramki Arki
89'
Putiwcew (BRUK-BET TERMALICA) z wolnego strzelił w mur
89'
Sołdecki (ARKA) przerwał kolejny atak Termaliki
90'
Żółtą kartką został ukarany Jovanović (BRUK-BET TERMALICA) po faulu na Łukasiewiczu
90'
3 minuty doliczone
90+2
w doliczonym czasie gra głównie w środku boiska
90+3
jałocha uchronił Arkę od straty trzeciego gola. Bramkarz odbił piłkę nogami po strzale Stefanika, a dobitka Plevy była niecelna
90+3
niecelny strzał z dystansu Łukasiewicza (ARKA)

Wyniki 1 kolejki

• Termalica Nieciecza - ARKA Gdynia 2:0 (1:0)
  • Wisła Płock - LECHIA GDAŃSK 2:1 (1:1)
  • Śląsk Wrocław - Lech Poznań 0:0
  • Ruch Chorzów - Górnik Łęczna 2:1 (0:0)
  • Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 2:1 (1:1)
  • Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:0)
  • Zagłębie Lubin - Korona Kielce 4:0 (4:0)
  • Cracovia - Piast Gliwice 5:1 (2:0)

Opinie (312) ponad 20 zablokowanych

• Ale dno. Chyba w przyszłym roku znowu pierwsza liga (10)