Hokeiści Automatyki utrzymali ekstraligę

Rafał Sumowski
12 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Hokeiści MH Automatyki pokonali w hali "Olivia" Nestę Mires Toruń 5:1 (1:0, 2:1, 2:0). Tym samym wygrali serię play-out 4-2 i utrzymali się w ekstralidze. Na meczu kibice pobili własny rekord frekwencji w tym sezonie PHL. Spotkanie oglądało 3100 widzów.

31 Witkowski - 14 Josepher, 3 Lehmann, 93 Pesta, 24 Steber, 81 Skutchan - 55 Falk, 8 Wachowski, 88 Nasca, 95 Kastel-Dahl, 11 Gościński - 76 Kantor, 97 Nowak, 40 Strużyk, 15 Rompkowski, 71 Marzec - 27 Gierasimienko, 48 Dolny, 7 Wrycza, 80 Różycki, 16 Szczerbakow
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Kępa, Kaczmarek, Adamoszek, Niżnik
Widzów: 3100
1 Plaskiewicz - 94 Żyliński, 16 Skólmowski, 92 Mogiła, 7 Kukuszkin, 15 Minge - 73 Trachanow, 12 Lidtke, 19 Kalinowski, 23 Michaiłow, 29 Dołęga - 90 Kourah, 20 Podsiadło, 13 Wiśniewski, 26 Ćwikła, 9 Winiarski - 11 Jaworski, 70 Heyka, 82 Stasiewicz, 58 Husak, 77 Naparło
  • 19:46' Nasca as. Kastel-Dahl - Josepher
  • 23:24' Gościński as. Josepher - Nasca 5 na 4
  • 27:36' Nasca as. Kantor 5 na 4
  • 48:34' Falk as. Kantor 4 na 4
  • 49:06' Falk as. Steber 4 na 4
  • 30:59' Trachanow as. Dołęga

Zobacz końcówkę meczu i bójkę Szymona Marca z Rafałem Ćwikłą.

Poprzedni mecz w Gdańsku pozwolił pobić rekord sezonu w polskich halacha na meczach PHL. Obejrzało go 2850 widzów. Hokeiści MH Automatyki liczą na to, że dziś wesprze ich jeszcze więcej kibiców.

MACIEJ ROMPKOWSKI: BIERZCIE ŻONY, DZIECI I CHODŹCIE NA MECZ
Gdańszczanie zagrają dziś bez Polodny. Czeski napastnik po kontuzji żeber wrócił na poprzedni mecz w Toruniu, ale... nabawił się w nim kolejnego urazu. W hali "Olivia" jest dziś obecny z opatrunkiem na dłoni, gdyż złamał palec.
Relacja live Do meczu jeszcze 10 minut, ale już słychać z trybun doping "Stocznia, Stocznia!". Hala cały czas się wypełnia, sporo ludzi stoi jeszcze w kolejce do kas. Fot. A.Nowaczek.
Zawodnicy wyjechali na lód. Na trybunach głośny doping z obu stron, bo do hali zawitali też kibice z Torunia w liczbie ok. 50 osób.
Mecz chwilę się opóźni. Zszywana jest siatka w bramce torunian.
1'
Rozpoczęła się I tercja. Pierwsze wznowienie dla gości
1'
Lewym skrzydłem urwał się Pesta (MH AUTOMATYKA), ale został zatrzymany przez obrońców.
1'
Sytuacja 2 na 1 dla torunian, ale Josepher (MH AUTOMATYKA) zatrzymał atak
1'
Trachanow (NESTA MIRES) dobijał dwukrotnie, ale nie pokonał Witkowskiego (MH AUTOMATYKA)
1'
Strzelał jeszcze Dołęga (NESTA MIRES), ale znów broni Witkowski (MH AUTOMATYKA)
2'
Torunianie trzymają gdańszczan w zamku
2'
Goście wciąż w tercji gdańszczan. Od początku mocno napierają na bramkę Witkowskiego (MH AUTOMATYKA)!
3'
Marzec (MH AUTOMATYKA) ruszył z kontrą na prawym skrzydle, ale został zatrzymany
4'
Josepher (MH AUTOMATYKA) ostro potraktował Kukuszkina (NESTA MIRES). Zawodnik gości nie podnosi się z lodu
4'
Trwa zmywanie krwi z lodu. Kukuszkin (NESTA MIRES) zjechał do boksu o własnych siłach trzymając się za nos
4'
Steber (MH AUTOMATYKA) do Skutchana (MH AUTOMATYKA), ale krążek po jego strzale odbił w górę bramkarz torunian
5'
Bardzo szybkie tempo gry od pierwszych minut meczu
5'
Relacja live Kibice przygotowali oprawę z kartoników w barwach gdańskiego klubu
6'
Krążek poza lodowiskiem
kara
6'
Dolny (MH AUTOMATYKA) ukarany karą 2 minutową.
6'
Istna "obrona Częstochowy" pod gdańska bramką.
7'
Jeszcze 30 sekund gry w osłabieniu gdańszczan
8'
Dolny (MH AUTOMATYKA) wrócił na lód po karze
8'
Kontra gdańszczan po złym podaniu gości. Strzelał Rompkowski (MH AUTOMATYKA), ale obronił Plaskiewicz (NESTA MIRES)
kara
8'
Ćwikła (NESTA MIRES) ukarany karą 2 minutową.
8'
Groźny atak torunian, ale krążek odbija Witkowski (MH AUTOMATYKA)!
9'
Strzelał po lodzie Falk (MH AUTOMATYKA), ale za słabo
10'
Uderzał po przekątnej Josepher (MH AUTOMATYKA), ale minimalnie się pomylił. Szkoda, bo miał sporo miejsca i czasu, aby przymierzyć
10'
Nesta w komplecie
10'
Rompkowski (MH AUTOMATYKA) strzelił obok bramki
11'
Zamieszanie pod bramką Witkowskiego (MH AUTOMATYKA). Gdański golkiper chaotycznie, ale wychodzi z tego obronną ręką
12'
Mogiła (NESTA MIRES) strzela na bramkę Witkowskiego (MH AUTOMATYKA), ale ten mrozi krążek
12'
Dobra akcja Kastel-Dahla (MH AUTOMATYKA) i Gościńskiego (MH AUTOMATYKA) zakończona strzałem tego pierwszego, ale prosto w bramkarza
13'
Zatrzymany przy wyjściu z tercji Strużyk (MH AUTOMATYKA)
13'
Piękna parada Witkowskiego (MH AUTOMATYKA). Krążek uderzył o odbijaczkę i znalazł się za bramkarzem, ale ten położył się na plecy i zamroził gumę!
14'
Strzał obok bramki gdańszczan
15'
Pesta (MH AUTOMATYKA) groźnie uderzył na bramkę Plaskiewicza (NESTA MIRES), ale ten znakomicie odbił krążek!
15'
Sędzia pozwala dziś obu stronom na ostre wejścia
16'
Zamieszanie pod bramką torunian. Daleko wyszedł Plaskiewicz (NESTA MIRES), który położył się na brzuchu. Krążek po strzale odbił się jednak od łyżew jednego z zawodników. Świetna okazja dla gdańszczan zmarnowana
17'
Znów ryzykownie Plaskiewicz (NESTA MIRES)
17'
Prosto ze wznowienia wystrzelił krążek spod nóg Skutchan (MH AUTOMATYKA). Plaskiewicz (NESTA MIRES) odbił gumę parkanem
17'
Znowu strzelał ze wznowienia Skutchan (MH AUTOMATYKA), ale niecelnie
18'
Napierają gdańszczanie, znów blisko bramki był Skutchan (MH AUTOMATYKA), ale Plaskiewicz (NESTA MIRES) złapał krążek
19'
Urwał się Marzec (MH AUTOMATYKA) i wyjechał prawie sam na sam, z obrońcą na plecach. Nie zdołał jednak pokonać Plaskiewicza (NESTA MIRES)
19'
Kastel-Dahl (MH AUTOMATYKA) strzelał po przekątnej ale krążek minął bramkę
19:46'
[1:0] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nasca. Witkowski zjechał z bramki i gdańszczanie grali w sześciu. Odłożona kara dla torunian. Nasce udało się położyć Plaskiewicza i skierować krążek do pustej bramki!
20'
Koniec I tercji. Początek zdecydowanie na korzyść torunian, ale gdańszczanie przejęli inicjatywę w ostatnich minutach. Bardzo szybkie, twarde i dynamiczne spotkanie. Partię zakończyła bramka Nasci (MH AUTOMATYKA), który zaraz potem utonął w objęciach kolegów z drużyny. Wyróżnić trzeba też bardzo dobrą, choć momentami chaotyczną dyspozycję bramkarza Witkowskiego. To jak ważne jest to spotkania dla gdańszczan czuć niemal w powietrzu.
Czekamy na oficjalne dane odnośnie frekwencji trybunach, ale wszystko wskazuje na to, że gdańscy kibice wspólnie z grupą gości znów ustanowili rekord sezonu w PHL.
21'
Rozpoczęła się II tercja, wznowienie dla gości
22'
Parkanem strzelony po lodzie krążek odbija Witkowski (MH AUTOMATYKA)
kara
22'
Dołęga (NESTA MIRES) ukarany karą 2 minutową.
23'
Atak gdańszczan, przesunięta bramka gości
23:24'
[2:0] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gościński. Gdańszczanie wykorzystali ostatnie sekundy osłabienia gości. Gościński zjechał z lewej strony pod samą bramkę i posłał krążek miedzy nogi Plaskiewicza
25'
Oficjalna frekwencja: 3100 osób. To rekord sezonu w PHL.
kara
25'
Wrycza (MH AUTOMATYKA) ukarany karą 2 minutową.
kara
26'
Skólmowski (NESTA MIRES) ukarany karą 2 minutową.
26'
Ostre starcie Skólmowskiego (NESTA MIRES) z Gościńskim (MH AUTOMATYKA) pod bandą. Torunianin uderzył rywala kijem
26'
Jeszcze przez minutę hokeiści grają 4 na 4
kara
28'
Ćwikła (NESTA MIRES) ukarany karą 2 minutową. Gdańszczanie 10 sekund w podwójnej przewadze!
28'
Z niebieskiej linii uderzał Kantor (MH AUTOMATYKA). Odbił gumę Plaskiewicz (NESTA MIRES)
27:36'
[3:0] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nasca. Kantor dostał krążek na niebieskiej linii, wjechał do tercji, kiwnął zawodnika i zamarkował strzał. Plaskiewicz był już na kolanach, a Kantor zagrał do Nasci, który uderzył do pustej bramki
30'
Kantor (MH AUTOMATYKA) powstrzymał w kontrze Ćwikłę (NESTA MIRES) spychając go bark w bark
31'
"Jedźcie do domu, my nie powiemy nikomu" - śpiewają w stronę gości gdańscy kibice
31'
"Nigdy nie spadnie, Stoczniowiec nigdy nie spadnie" - z trybun
30:59'
[3:1] NESTA MIRES STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Trachanow. Zamieszanie pod bramką Witkowskiego. Nesta zamknęła gospodarzy w zamku, Trachanow skierował krążek w światło bramki, a a guma odbiła się od zasłoniętego Witkowskiego i wpadła do siatki
kara
33'
Rompkowski (MH AUTOMATYKA) ukarany karą 2 minutową.
kara
33'
35'
Z dystansu uderzał Żyliński (NESTA MIRES). Potężnie, ale prosto w Witkowskiego (MH AUTOMATYKA)
35'
Oba zespoły już w pełnych składach
35'
Rompkowski (MH AUTOMATYKA) wyjechał na czystą pozycję, ale uderzył nad bramką
38'
Gdańszczanie na spalonym
kara
38'
Winiarski (NESTA MIRES) ukarany karą 2 minutową.
39'
Napierają gdańszczanie
40'
Zamek w tercji torunian
40'
Spalony w polu bramkowym
40'
Koniec II tercji. MH Automatyka prowadzi z Nestą Mires Toruń 3:1. Pomimo 2 bramek gdańszczan w tej partii, gra jest bardzo wyrównana. Oba zespoły grają ostrożniej niż w pierwszej tercji.
41'
Rozpoczęła się III tercja. Wznowienie dla gospodarzy
42'
Kalinowski (NESTA MIRES) najechał z lewej strony do tercji w akcji 2 na 1. Oddał strzał w stronę Witkowskiego (MH AUTOMATYKA), ale gdański bramkarz obronił bez problemu
kara
44'
Kantor (MH AUTOMATYKA) ukarany karą 2 minutową.
44'
Dużo wolniejsze tempo gry niż w poprzednich tercjach
45'
Torunianie trzymają zamek, gdańszczanie jeszcze 30 sekund grać będą w osłabieniu
46'
Gospodarze już w komplecie
46'
Niecelnie uderzał Nasca (MH AUTOMATYKA)
47'
Świetna akcja indywidualna akcja Skutchana (MH AUTOMATYKA), ale zakończona niecelnym strzałem. Minął bramkarza, ale był już za daleko od bramki
48'
Zamieszanie w tercji gdańszczan
kara
49'
Josepher (MH AUTOMATYKA) ukarany karą 2 minutową.
kara
49'
48:34'
[4:1] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Falk . Falk wyjechał 2 na 1 z Różyckim, ale zdecydował się na strzał. Krążek w bramce Plaskiewicza!
49:06'
[5:1] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Falk. Falk, Steber i Kastel-Dahl w akcji 3 na 1. Falk znowu przymierzył i silnym strzałem "z pierwszego" zdobył kolejną bramkę. To chyba przesądza już sprawę utrzymania!
50'
Falk (MH AUTOMATYKA) zdobył 2 bramki w 32 sekundy
51'
Gdańscy kibice oglądają już mecz na stojąco
54'
Kibice skandują nazwisko trenera Kowaliowa
54'
Zamieszanie pod bramką Witkowskiego (MH AUTOMATYKA) zakończona drobną przepychanką.
54'
Niegroźny strzał po lodzie broni Witkowski (MH AUTOMATYKA)
55'
Rompkowski (MH AUTOMATYKA) na czystą pozycję do Strużyka (MH AUTOMATYKA), ale ten nie opanował krążka
56'
Kibice skandują kolejno nazwiska gdańskich zawodników
kara
59'
kara
59'
Marzec (MH AUTOMATYKA) ukarany karą 2 minutową.
60'
Strzelał spod niebieskiej linii Nowak (MH AUTOMATYKA), złapał krążek Plaskiewicz (NESTA MIRES)
60'
Obok bramki Podsiadło (NESTA MIRES)
60'
Koniec meczu. Automatyka wygrała 5:1, a całą serię 4:2 i utrzymała się w elicie. Po meczu z ławki kar wyjechali Ćwikła (NESTA MIRES) i Marzec, którzy postanowili wyjaśnić sobie pięściami poprzednie starcie. Doszło do bójki, ale w końcu rozdzielili ich sędziowie