Trefl przegrał różnicą aż 37 punktów

26 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Trener Zoran Martić ma wiele do myślenia po sobotnim meczu w Dąbrowie Górniczej. Trener Zoran Martić ma wiele do myślenia po sobotnim meczu w Dąbrowie Górniczej.

Nieudany wyjazd do Dąbrowy Górniczej zaliczyli koszykarze Trefla. Zagrali najgorszy mecz w sezonie, mieli fatalną skuteczność w rzutach z gry na poziomie zaledwie 29 procent i zostali rozgromieni przez miejscowy MKS 55:92 (18:24, 9:27, 18:18, 10:23). Można powiedzieć, że na boisko w Treflu wyszło tylko dwóch koszykarzy: Nikola MarkovićAnthony Ireland. W składzie zabrakło kontuzjowanych Artura Mielczarka i Marcina Stefańskiego.

W NIEDZIELĘ ASSECO BĘDZIE GOŚCIĆ PGE TURÓW

MKS: Wilson 12 (5 zb.), Wołoszyn 10 (1x3), Parzeński 10 (8 zb.), Pamuła 9 (1x3), Johnson 3 oraz Szymański 14 (1x3), Kowalenko 13 (1x3, 5 zb.), Trice 9 (1x3), Wieczorek 7 (1x3), Piechowicz 5 (1x3, 5 zb., 6 as.), Kucharek 0

TREFL: Marković 21 (2x3, 9 zb.), Ireland 15 (2x3), Śmigielski 4, M. Kolenda 3, Dylewicz 1 oraz Kulka 5 (1x3), Karolak 3, Majewski 1, Ł. Kolenda 0, Stamenković 0

Sopocianie zagrali w sobotę na boisku jednej z rewelacji Polskiej Ligi Koszykówki. W tym sezonie przegrywali już na nim kolejno: Anwil Włocławek, Stelmet Zielona Góra oraz Rosa Radom. Taki bilans meczów z czołowymi drużynami rozgrywek robi wrażenie. Pokazywał także sopockim koszykarzom, że czeka ich bardzo trudna przeprawa.

Żółto-czarni ponownie nie mogli rozegrać meczu w pełnym składzie. Tym razem zabrakło w nim skrzydłowych: Artura MielczarkaMarcina Stefanskiego. Pomimo tego jeszcze pierwsza kwarta nie wskazywała, że będzie trudno. Sopocianie starli się często wchodzić w strefę trzech sekund MKS i takim sposobem rozbijać obronę rywala. Wiele do życzenia pozostawiała jednak także ich defensywa. I choć punkty zdobywali niemal wszyscy pierwszopiątkowi zawodnicy, to Trefl przegrywał po niej 18:24.

Tragicznie atak wyglądał po stronie sopocian w drugiej kwarcie. Po tej części gry mieli skuteczność w rzutach gry na poziomie 26 proc. Natomiast rywale tylko za 2 pkt rzucali ze skutecznością 70 proc. Przy tak słabej formie rzutowej sopocianie nie mogli grać na równi z rywalem. A ten budował przewagę akcja po akcji. Po 20 minutach przyjezdni przegrywali więc 27:51, ponieważ połowę dwoma celnymi wolnymi zamknął Anthony Ireland.

Problem polegał także na tym, że MKS miał wiele opcji w ataku. Nie było koszykarza, na którym obrona Trefla mogła się skupić, aby zatrzymać ucieczkę rywala. Dzięki temu przewaga MKS rosła również w drugiej połowie. Gdy w 28. min. za trzy punkty trafiał Marek Piechowicz wynosiła ona już 31 pkt (67:36). Przed czwartą kwarta sopocianom udało się to jeszcze zmniejszyć. Główna zasługa w tym Irelanda. Amerykanin zdobywając 15. pkt w meczu doprowadził do wyniku 69:45.

Bez trafienia MKS przetrzymał żółto-czarnych przez 3 min. czwartej kwarty. Sam w tym czasie zdobył 8 pkt i ponownie mieliśmy nowy rekord przewagi w tym spotkaniu (77:45). Złą serię przerwał trójką Grzegorz Kulka. Później doczekaliśmy wyniku 81:48 i ponownie rosnącą przewagę zatrzymał Kulka, tym razem dwoma celnymi wolnymi. Niestety poza nim inni koszykarze Trefla nie kwapili się do zdobywania punktów. Dlatego też przewaga MKS wzrosła do poziomu 40. W końcówce Jakubowi Karolakowi udało się wymusić faul przy rzucie za trzy i dlatego zmniejszył ją do 37 pkt.

Wyniki 8 kolejki

• MKS Dąbrowa Górnicza - TREFL SOPOT 92:55 (24:18, 27:9, 18:18, 23:10)
  • ASSECO GDYNIA - PGE Turów Zgorzelec 76:68 (26:11, 16:24, 12:10, 22:23}
  • TBV Start Lublin - Anwil Włocławek 69:71 (18:20, 21:17, 14:21, 16:13)
  • Miasto Szkła Krosno - Polski Cukier Toruń 59:88 (19:22, 14:20, 10:28, 16:18)
  • Polfarmex Kutno - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 72:80 (18:28, 19:15, 13:13, 22:24)
  • Energa Czarni Słupsk - Rosa Radom 70:83 (15:19, 12:29, 22:16, 21:19)
  • AZS Koszalin - Stelmet BC Zielona Góra 58:67 (19:17, 11:22, 15:11, 13:17)
  • King Szczecin - Siarka Tarnobrzeg 76:84 (17:24, 29:18, 16:18, 14:24)
  • TBV Start Lublin - Polpharma Starogard Gdański 100:99 (29:19, 19:21, 22:28, 30:31)

Opinie (33) 3 zablokowane

• Nie ma Stefana (1)

to i nie ma Trefla.

• 6 9

• Ty tak na poważnie? W zeszłym sezonie był i mało nie spadli z ligi. MIszcz! Pieszczoszek (wiadomo czyj)!

• 2 0

• Czy mi się zdawało, czy tłumy krzyczały, że Stefan zbędny i zajmuje miejsce młodzieży? (3)

• 9 10

• (2)

oczywiście, z nim byłoby -58

• 8 5

• Jesteś ślepy czy aż taki guupi? (1)

A może wbiłeś sobie do głowy jeden dogmat i teraz na siłę dopasowujesz argumenty. Słyszałeś o czymś takim jak statystyki? Zapewniam, że jest coś takiego. I wiele się można z nich dowiedzieć. Zwłaszcza fajna jest taka +\-