O Puchar Prezesa Zarządu TKKF Checz Gdynia

12 lutego 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
Trzy wysokie wygrane faworytów oraz remis w pojedynku drużyn aspirujących do czołowych lokat to kolejne rozstrzygnięcia w halowym turnieju o Puchar Prezesa Zarządu TKKF Checz Gdynia. Prowadzący w tabeli Bis rozgromił Stenę Line 11:2, choć do przerwy prowadził zaledwie 2:1. Dwa następne gole umocniły na czele klasyfikacji strzelców Witolda Chmielińskiego.

W pierwszych 20-minutach zgromadzeni w hali SP 31 przecierali oczy ze zdumienia. Przypadkowy obserwator miałby kłopoty ze wskazaniem, który zespół walczy o zwycięstwo w rozgrywkach, a który jest dopiero dziesiąty. Jednak za ten wysiłek Stenę spotkała straszliwa kara po przerwie. W drugiej połowie wprawdzie zdołała podwoić swój dorobek, ale zainkasowała aż dziewięć bramek. Co ciekawe, najlepszego strzelca Bisu tym razem przebił jego kolega klubowy, Piotr Butkiewicz.

Wyniki: Obłuże - Arex I 1:8 (0:5) D. Piątkowski - R. Mitianiec 3, R. Malinowski 2, T. Ćwirko 2, M. Freiberg; Stena Line - Bis 2:11 (1:2) T. Rymaszewski, M. Gronowski - P. Butkiewicz 3, W. Chmieliński 2, M. Krugły 2, K. Maszota, S. Kałuziak, A. Kalisz, M. Chrzanowski; Andrex - Styroplast 6:1 (4:0) T. Nowacki 3, B. Adamus, D. Hebel, A. Nowacki - B. Król; Pocztex - Forex 1:1 (1:0) T. Studziński - M. Formela.

12. Styroplast 7 0 9:76

Najlepsi strzelcy: 1. Witold Chmieliński (BIS) 17 bramek, 2. Rafał Malinowski (Arex) 12.

Opinie (1)

• podziw

widziałem ten mecz i jestem pełen podziwu dla Steny,normalnie pracujący amatorzy potrafili nawiązać walkę z liderem ,brawa dla ludzi którzy koło trzydziestki posiadają takie umiejętności techniczne,kondycja wiadomo,Bis ma średnią wieku koło dwudziestki.Generalnie bardzo dobry turniej.