Horror w Gliwicach. Lechia gra dalej w PP

24 sierpnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Damian Podleśny nie dał się pokonać Piastowi w Gliwicach przez 120 minut gry, a potem obronił jednego z czterech karnych, co zadecydowało o awansie Lechii w Pucharze Polski. Damian Podleśny nie dał się pokonać Piastowi w Gliwicach przez 120 minut gry, a potem obronił jednego z czterech karnych, co zadecydowało o awansie Lechii w Pucharze Polski.

Piłkarze Lechii Gdańsk awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski po horrorze. Biało-zieloni pokonali w Gliwicach Piasta po karnych 5:3. Damian Podleśny obronił strzał z jedenastki Patryka Mraza, a kropkę nad "i" postawił Jakub Wawrzyniak. Po 120 minutach gry był bezbramkowy remis. Gości musieli bronić się w "9", gdyż czerwone kartki otrzymali: Michał Chrapek i Gerson. W kolejnej rundzie, która zaplanowana jest na 21 września, podopieczni Piotra Nowaka na wyjeździe zagrają z II-ligową Puszczą Niepołomice.

31 Rusov - 25 Sedlar, 88 Korun, 91 Hebert, 2 Mraz - 5 Pietrowski, 9 Murawski, 82 Bukata, 15 Masłowski, 21 Badia - 7 Jankowski
Sędziowie: Wajda (Żywiec) oraz Myrmus, Gruczyński
Widzów: 3 500
77 Podleśny - 35 Gerson, 22 Maloca, 3 Wawrzyniak - 23 Wojtkowiak, 4 Kovacević, 14 Wiśniewski, 27 Wolski, 13 Pawłowski - 28 F.Paixao, 19 M.Paixao
  • 74' 7 Jankowski Zmiany 26 Szeliga
  • 81' 15 Masłowski Zmiany 12 Żivec
  • 120' 31 Rusov Zmiany 1 Szmatuła
  • 61' 14 Wiśniewski Zmiany 41 Stolarski
  • 71' 13 Pawłowski Zmiany 20 Chrapek
  • 91' 27 Wolski Zmiany 2 Janicki
  • 79' Murawski
  • 83' Badia
  • 90+4 Korun
  • 24' Wiśniewski
  • 77' Wawrzyniak
  • 99' Gerson
  • 110' Gerson
  • 83' Chrapek

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok

Zgodnie z naszymi informacjami Lechia przejechała do Gliwic bez kapitana drużyny - Krasicia. Jego miejsce w "18" zajął Gamakow. Stawką meczu jest awans do 1/8 finału Pucharu Polski.

TAK ZAPOWIADALIŚMY MECZ PIAST - LECHIA
Trener Nowak pomieszał skład w porównaniu z niedzielnym meczem z Jagiellonią. W "11" zostawił sześciu piłkarzy
wśród tych, którzy weszli do "11" jest Wiśniewski (LECHIA), dla którego jest to pierwszy oficjalny mecz w Lechii od listopada ubiegłego roku. Natomiast ostatniego gola Piotr strzelił przed rokiem w Pucharze Polski. Wówczas dwukrotnie posłał piłkę do siatki Puszczy Niepołomice
ponadto do "11" z tych, którzy nie rozpoczynali meczu w Białymstoku wchodzą: Gerson (LECHIA), Wojtkowiak (LECHIA), Pawłowski (LECHIA) i M.Paixao (LECHIA)
Rezerwowi Lechii w tym meczu: 1 Budziłek, 2 Janicki, 11 Kuświk, 17 Haraslin, 20 Chrapek, 38 Gamakow, 41 Stolarski
piłkarze wychodzą na prezentację. Obie drużyny w podstawowych kolorach
kapitanem Lechii jest dziś Wawrzyniak (LECHIA)
rezerwowi Piasta: 1 Szmatuła, 4 Flis, 10 Barisić, 12 Żivec, 22 Mokwa, 26 Szeliga, 93 Girdvainis

1'
od środka rozpoczął Piast, który z ostatniej kolejki ekstraklasie w "11" też zostawił 6 piłkarzy
3'
na początku meczu bez składnych akcji z obu stron
4'
pierwsza groźna sytuacja Lechii po akcji Wiśniewskiego (LECHIA), ale zabrakło w "16" precyzji Wolskiemu (LECHIA)
5'
nieudane dośrodkowanie Mraza (PIAST), ale po raz drugi udało mu się przebić lewym skrzydłem
7'
celny strzał z dystansu Wiśniewskiego (LECHIA). Piłkę złapał Rusov (PIAST)
8'
Gerson (LECHIA) wybił piłkę po prostopadłym podaniu w kierunku Jankowskiego (PIAST)
9'
niecelny strzał sprzed "16" M.Paixao (LECHIA)
9'
podobnie jak w przypadku Wiśniewskiego (LECHIA) także i teraz gdański piłkarz uderzał po przechwycie piłki
10'
niedokładne dośrodkowanie Pietrowskiego (PIAST). Piłka wyszła poza boisko wysoko nad bramką
13'
po kiksie Podleśnego (LECHIA), który nie trafił w piłkę po podaniu Wawrzyniaka, niecelny strzał Badii (PIAST)
17'
pomocy wymaga Pawłowski (LECHIA), który ucierpiał w starcu z Pietrowskim (PIAST)
18'
wychowanek Lechii, który przed poprzednim sezonem przeniósł się do Piasta potwierdza w tej drużynie swoją uniwersalność. Dziś gra na prawej pomocy, ale grał w tej drużynie już chyba na wszystkich pozycjach w obronie oraz na środku pomocy
19'
róg dla Piasta
19'
niecelny strzał głową Jankowskiego (PIAST) po dośrodkowaniu z rogu Mraza (PIAST)
19'
znów przechwyt Lechii i szybki strzał Wolskiego (LECHIA). Rusov (PIAST) złapał piłkę uderzaną z 17. metra
20'
znów akcja Piasta z lewej strony boiska. Badia (PIAST) zagrał w pole karne, ale tam nie było żadnego z gliwiczan
21'
prawa strona Lechii, którą zabezpieczają Gerson (LECHIA) i Wojtkowiak (LECHIA) często nękana w tym meczu
24'
Żółtą kartką został ukarany Wiśniewski (LECHIA).
24'
niecelny strzał sprzed pola karnego Pietrowskiego (PIAST). Piłka jeszcze dotknęła nogi Wawrzyniaka (LECHIA). Będzie róg
25'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z rogu Mraza (PIAST)
26'
tym razem Mraz (PIAST) zagrał płasko w pole bramkowe. Jankowski (PIAST) nie zdążył do piłki, przejął ją Podleśny (LECHIA)
26'
Pawłowski (LECHIA) po indywidualnej akcji wywalczył róg
27'
po dośrodkowaniu Wolskiego (LECHIA) z rogu Piast miał kłopoty z wybiciem piłki. Dopadł do niej Wiśniewski (LECHIA), ale uderzył nad poprzeczką
28'
na razie słaby mecz z obu stron. Bardzo dużo niedokładności, gra jest szarpana
32'
róg dla Lechii po wrzutce F.Paixao (LECHIA)
32'
bez zagrożenia dla Piasta po dośrodkowaniu z rogu Wolskiego (LECHIA)
34'
zablokowany strzał z dystansy Badia (PIAST)
36'
akcja Wolskiego (LECHIA) i Wiśniewskiego (LECHIA). Ten drugi przewrócił się w polu karnym
40'
niezbyt pewna interwencja Malocy (LECHIA), ale najszybszy przy piłce Podleśny (LECHIA). Znów atak Piasta lewym skrzydłem
40'
Podleśny (LECHIA) dobrze obronił strzał Jankowskiego (PIAST) z 14. metra
41'
zablokowany strzał Pawłowskiego (LECHIA), a wcześniej w "16" przewrócił się Wolski (LECHIA) w starciu z Korunem (PIAST). Sędzia puścił grę
43'
prostopadłe podanie Wiśniewskiego (LECHIA) w kierunku F.Paixao (LECHIA), ale Portugalczyk przegrał pojedynek biegowy z dwoma rywalami
44'
doskonałe podanie Gersona (LECHIA) na wolne pole do Wolskiego (LECHIA). Zagranie z prawego skrzydła Rafała wzdłuż bramki, ale Pawłowski (LECHIA) zamiast strzelać przepuścił piłkę, a nikt nie zamykał akcji
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W GLIWICACH BEZ GOLI
Jak na mecz lidera ekstraklasy z tegorocznym wicemistrzem Polski rozczarowuje. Z obu stron było zbyt dużo strat, niedokładności i prostych błędów. Brakowało konkretnych sytuacji strzeleckich, choć obie drużyny po dwa razy sprawdziły rywali. W posiadaniu piłki duża przewaga Piasta (61:39). Miejmy nadzieje, że drugie 45 minut będzie lepsze, gdyż na tak przeciętnym poziomie nie chcielibyśmy oglądać jeszcze dogrywki. A dziś musi być wyłoniony zwycięzca.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia. Obie drużyny bez zmian w składach
46'
pomocy medycznej potrzebuje Masłowski (PIAST)
48'
zbyt mocne dośrodkowanie Pietrowskiego (PIAST)
50'
Gerson (LECHIA) wybił piłkę na róg, uprzedzając Jankowskiego (PIAST)
50'
zbyt krótko wybita piłka po dośrodkowaniu Masłowskiego (PIAST) z rogu. Bukata (PIAST) uderzył sprzed pola karnego i nieznacznie się pomylił
52'
Rusov (PIAST) z wielkimi kłopotami przeniósł nad poprzeczką piłkę po uderzeniu z wolnego Wolskiego (LECHIA)
53'
nieznacznie pomylił się Maloca (LECHIA), który strzelał głową po wrzutce z rogu Wolskiego (LECHIA)
55'
pomocy medycznej wymaga Hebert (PIAST)
56'
Dobrze Maloca (LECHIA) powstrzymał atak Bukaty (PIAST)
56'
bardzo dobre podanie Wiśniewskiego (LECHIA) na wolne pole do F.Paixao (LECHIA), ale Portugalczyk zbyt wolny, aby skończyć tę akcję golem
57'
Podleśny (LECHIA) piąstkuje piłkę po zagraniu wzdłuż bramki Mraza (PIAST)
57'
dużo żywszy początek drugiej połowy niż gra, którą oglądaliśmy przed przerwą
58'
na spalonym Badia (PIAST)
58'
Maloca (LECHIA) wybił piłkę, która zmierzała do siatki, ubiegając Jankowskiego. Podleśny jedynie interwencją spowolnił piłkę po strzale Bukaty
59'
po dośrodkowaniu z rogu Mraza (PIAST) niecelny strzał Pietrowskiego (PIAST)
60'
Gerson (LECHIA) zablokował dośrodkowanie Badii (PIAST). Będzie kolejny róg
60'
ostatnie minuty zdecydowanie dla Piasta
61'
Mraz (PIAST) z rogu tym razem zagrał po ziemi do Badii (PIAST), a on niedokładnie dośrodkował
61'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wiśniewski, w jego miejsce wchodzi Stolarski.
62'
kolejny róg dla Piasta
62'
Podleśny (LECHIA) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z rogu Mraza (PIAST)
63'
niecelny strzał F.Paixao (LECHIA) z 15. metra
63'
po wejściu Stolarskiego (LECHIA) Lechia przeszła do ustawienia czterema obrońcami. Gerson (LECHIA) przeszedł na środek defensywy, Wojtkowiak (LECHIA) na prawą, a Stolarski (LECHIA) gra przed nim
65'
Pawłowski (LECHIA) w starciu z Pietrowskim (PIAST) wywalczył wolnego na wysokości pola karnego
66'
dośrodkowanie z wolnego Wolskiego (LECHIA) nie przeszło muru Piasta
67'
Janowski walczył w powietrzu z Podleśnym (LECHIA) o piłkę wrzucaną przez Herberta. Bramkarz Lechii wypuścił futbolówkę, ale sędzia odgwizdał na nim faul
68'
Wolski (LECHIA) nie zdołał minąć Bukaty (PIAST) i "wyjechał" z piłką poza boisko
71'
F.Paixao (LECHIA) wywalczył róg
71'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pawłowski, w jego miejsce wchodzi Chrapek.
72'
73'
zamieszanie w polu karnym Piasta, ale Lechii znów brakuje ostatniego podania
73'
skończyło się dla rogu dla Lechii
74'
znów bez zagrożenia dla gospodarzy po dośrodkowaniu z rogu Wolskiego (LECHIA)
74'
PIAST przeprowadza zmianę wśród napastników. Boisko opuszcza Jankowski, w jego miejsce wchodzi Szeliga.
75'
uderzenie z dystansu Kovacevicia (LECHIA) nad poprzeczką
75'
po wejściu Chrapka ten piłkarz zajął miejsce na środku drugiej linii, a na lewe skrzydło przeszedł Wolski (LECHIA)
76'
dobre dośrodkowanie Wojtkowiaka (LECHIA), ale żaden z napastników Lechii nie sięgnął piłki
76'
po wejściu Chrapka Lechia osiąga przewagę w środku boiska, a tym samym coraz częściej jest w natarciu
77'
Żółtą kartką został ukarany Wawrzyniak (LECHIA), który faulował Pietrowskiego
78'
starcie Wojtkowiaka (LECHIA) z Badią (PIAST). Obaj nie przebierali w środkach, ale faul odgwizdany piłkarzowi Piasta
79'
kontra Piasta 2 na 2. Podleśny (LECHIA) przechwycił dośrodkowanie Szeligi (PIAST)
79'
Żółtą kartką został ukarany Murawski (PIAST) po faulu na M.Paixao
79'
dobra okazja do strzału. Do bramki Piasta około 20 metrów
80'
po strzale M.Paixao (LECHIA) piłka odbiła się od muru, zmyliła bramkarza, ale nieznacznie minęła też słupek
81'
PIAST przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Masłowski, w jego miejsce wchodzi Żivec.
81'
przypomnijmy, że jeśli będzie remis, to sędzia zarządzi dogrywkę 2x15 minut
82'
przepychanki kilkunastu piłkarzy. Zaczęło się od złapania Chrapka przez Badię i próbie oswobodzenia się piłkarza Lechii, który odmachnął się łokciem
czerwona kartka
83'
Chrapek (LECHIA) otrzymał czerwoną kartkę.
83'
Żółtą kartką został ukarany Badia (PIAST).
83'
Lechia kończy mecz zatem w "10"
84'
Podleśny (LECHIA) wybił nad poprzeczką piłkę po potężnym strzale Bukaty (PIAST)
84'
radzi sobie Lechia z dośrodkowaniem rogu Mraza (PIAST)
85'
kolejny atak Piasta. Wawrzyniak (LECHIA) wybił piłkę z własnego pola karnego
85'
znów rośnie przewaga Piasta
86'
Lechia całą drużyną cofnięta na własną połowę
87'
niecelny strzał Badii (PIAST), a lot piłki starał się jeszcze zmienić Pietrowski (PIAST)
87'
próba ataku Lechii, ale Korun (PIAST) z łatwością poradził sobie z M.Paixao (LECHIA)
88'
88'
niecelny strzał z dystansu Żivca
89'
szybka akcja Piasta. "Rozklepana" obrona Lechii. Po podaniu Żivca niecelnie z 9. metra uderzył Szeliga (PIAST)
90'
4 minuty doliczone
90+1
obaj trenerzy zachowują po jednej zmianie
90+1
niecelny strzał z dystansu Bukaty (PIAST)
90+4
piłkarze Piasta wybijają piłkę z własnej "16"
90+4
Żółtą kartką został ukarany Korun (PIAST), który agresywnym wślizgiem potraktował Wolskiego 3 metry od linii bocznej pola karnego
90+5
już po doliczonym czasie, ale wolny będzie przez Lechię wykonany
90+5
dobry strzał z wolnego Kovacevicia (LECHIA), ale jeszcze lepsza interwencja Rusova (PIAST), który złapał piłkę
90+5
KONIEC DRUGIEJ POŁOWY. W GLIWICACH NADAL BEZ GOLI, A TO OZNACZA, ŻE MAMY DOGRYWKĘ 2x15 MINUT
91'
LECHIA przeprowadza ostatnią zmianę na początku dogrywki. Boisko opuszcza Wolski, w jego miejsce wchodzi Janicki.
91'
Lechia wzmacnia zatem defensywę, gdyż przypomnijmy, że od 82. minuty gra w "10"
91'
Janicki (LECHIA) ustawiony jako defensywny pomocnik. Tak jeszcze w Lechii chyba nigdy nie grał
93'
Lechia na razie w dogrywce nie cofa się zbyt głęboko
95'
teraz Piast zaczyna dyktować znów swoje warunki
95'
nieudane dośrodkowanie Bukaty (PIAST)
96'
kontra Lechii 3 na 2. M.Paixao (LECHIA) podaniem wyrzucił ze światła bramki Kovacevicia (LECHIA), a potem odebranie Serba przeciął Hebert (PIAST)
97'
rykoszet po strzale Wawrzyniaka (LECHIA). Będzie róg
98'
bez zagrożenia dla Piasta po rogu Kovacevicia (LECHIA)
98'
szybka odpowiedź Piasta. Teraz to Wojtkowiak (LECHIA) wybił na róg piłkę po akcji Żivca
99'
99'
Żółtą kartką został ukarany Gerson (LECHIA).
100'
Podleśny (LECHIA) wybił piłkę na róg po groźnym strzale Badii (PIAST)
100'
i znów Podleśny (LECHIA). Tym razem na róg wybija piłkę po uderzeniu Heberta (PIAST)
101'
tym razem bez zagrożenia po wrzutce z rogu Mraza (PIAST)
101'
Lechia zamknięta na własnej połowie
102'
Podleśny (LECHIA) przejął piłkę po dośrodkowaniu Żivca
104'
M.Paixao (LECHIA) wywalczył wolnego blisko pola karnego rywali
104'
słupek uratował Piasta!
104'
piłkarze Piasta pobiegli do sędziego sygnalizując, że po wrzutce Kovacevicia (LECHIA) z wolnego i zgraniu piłki głową przez Malocę (LECHIA) w słupek futbolówkę ręką skierował F.Paixao (LECHIA)
105'
F.Paixao (LECHIA) wpadł na razie w bramkę i wymaga pomocy masażystów
105'
minuta doliczona do pierwszej części dogrywki
105+1
KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI DOGRYWKI. NADAL 0:0
przypomnijmy, gdyby i drugie 15 minut nie przyniosło rozstrzygnięcia, strzelane będą karne
Piast ma jeszcze w zanadrzu jedną zmianę
106'
drugą połowę dogrywki rozpoczęła Lechia
106'
Sedlar (PIAST) zdobył róg, gdyż jego dośrodkowanie zablokował Wawrzyniak (LECHIA)
107'
Mraz (PIAST) zagrał z rogu przed pole karne. Niecelnie stąd uderzał Badia (PIAST)
108'
Wojtkowiak (LECHIA) powstrzymał atak Żivca
109'
próba ataku Lechii, ale nikt nie doszedł do prostopadłego podania Kovacevicia (LECHIA). Piłkę przechwycił Rusov (PIAST)
110'
indywidualna akcja Badii (PIAST), ale gdy wbiegł w pole karne Lechii odbił się jak od ściany od Wawrzyniaka (LECHIA)
żółta i czerwona
110'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Gerson (LECHIA), który sfaulował Szeligę
110'
Lechia kończyć będzie w "9", a do zakończenia dogrywki jeszcze 10 minut
111'
strzał w mur z wolnego Koruna (PIAST) z około 25 metrów
113'
Maloca (LECHIA) wymaga pomocy medycznej, gdy blokując piłkę dostał w nią w twarz po strzale Sedlara (PIAST)
115'
Lechia wycofana w okolice własnego pola karnego, tutaj przyjmuje ataki rywali
116'
F.Paixao (LECHIA) przesunął grę na połowę Piasta
117'
Piastowi też zmęczenie daje się we znaki. Mnożą się niecelne podania
117'
złe dośrodkowanie Żivca. Piłka wyszła bezpośrednio poza bramkę
118'
teraz M.Paixao (LECHIA) pobiegł z piłką na połowę Piasta i jeszcze dał się sfaulował
118'
krótko rozgrywają gdańszczanie wolnego, by maksymalnie zyskać na czasie
119'
Podleśny (LECHIA) z kłopotami odbija przed siebie piłkę po wrzutce Mraza (PIAST). Na szczęście dla bramkarza, nie ma nikogo na dobitkę z Pasta
119'
Piast przygotowuje zmianę bramkarza
120'
120'
PIAST przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rusov, w jego miejsce wchodzi Szmatuła.
120'