Efektowne przełamanie piłkarek Sztormu

Michał Kozłowski
28 września 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
"Sztormówki" sprawiły olbrzymią niespodziankę pokonując w meczu wyjazdowym AZS PWSZ Wałbrzych 3:1. Po raz pierwszy w tym sezonie na konto gdańszczanek powędrowały trzy punkty. "Sztormówki" sprawiły olbrzymią niespodziankę pokonując w meczu wyjazdowym AZS PWSZ Wałbrzych 3:1. Po raz pierwszy w tym sezonie na konto gdańszczanek powędrowały trzy punkty.

Piłkarki nożne Sztormu AWFiS Gdańsk przełamały passę sześciu porażek z rzędu i wreszcie zdobyły pierwsze punkty w tym sezonie ekstraligi. Podopieczne Roberta Chałaszczyka dość nieoczekiwanie pokonały na wyjeździe trzeci w tabeli AZS PWSZ Wałbrzych 3:1 (2:0). Kolejne spotkanie rozegrają na boisku Akademickiego Centrum Sportu w Gdańsku w niedzielę o godz. 12. Ich rywalem będzie niepokonany dotychczas Górnik Łęczna. Wstęp wolny.

Bramki dla Sztormu: Kowalczyk 19,68, Wierzbicka 33,
SZTORM AWFIS:
Matysiak - N. Świętoniowska, A. Bużan, Sirant, Kamińska (Krygier 50) - Kopińska (Turowska 90), Cywińska (Kozłowska 90), Słowińska, K. Bużan, Wierzbicka - Kowalczyk

Do Wałbrzycha gdańszczanki udały się po sześciu kolejnych ligowych niepowodzeniach i podrażnione fatalną passą zagrały najlepszy mecz w tym sezonie. Na boisku widoczna była sportowa złość zespołu Roberta Chałaszczyka. Jego podopieczne w ciągu spotkania obejrzały pięć żółtych kartek, ale co najważniejsze, skutecznie wybijały z rytmu miejscowe piłkarki.

PECHOWA PORAŻKA SZTORMU Z OLIMPIĄ SZCZECIN

Wynik spotkania otworzyła grająca na szpicy Anna Kowalczyk. Młodziutka zawodniczka wykorzystała prostopadłe podanie Natalii Świętoniowskiej i strzałem z woleja po długim rogu nie dała szans miejscowej bramkarce. Dokładnie kwadrans później gdańszczanki prowadziły już 2:0, a autorką trafienia była Karolina Wierzbicka.

Do przerwy swoje szanse miały również gospodynie, ale z opresji ratowała gdańszczanki bramkarka, Anabelle Matysiak, dla której był to dopiero drugi występ w barwach klubu z Trójmiasta.

16-latka skapitulowała dopiero po przerwie, kiedy w 60. minucie pokonała ją Anna Rędzia. Reprezentantka Polski najpierw minęła trzy rywalki, po czym umieściła piłkę w siatce. Na taki przebieg wydarzeń gdańszczanki zareagowały w najlepszy z możliwych sposobów, czyli strzelając bramkę.

W roli głównej po raz kolejny wystąpiła Kowalczyk, która po podaniu na wolne pole od Klaudii Słowińskiej przebiegła pół boiska i następnie nie dała szans miejscowej bramkarce. W ostatnich minutach ta sama zawodniczka mogła skompletować hat-tricka, ale w kolejnej sytuacji sam na sam uderzyła obok bramki.

- Dziewczyny potrzebowały przełamania i rozegrania właśnie takiego meczu. Od początku odważnie zaatakowały rywalki i to przyniosło pożądany efekt. Niestety, spotkania z powodów problemów mięśniowych nie dokończyła Klaudia Kamińska, a Kinga Bużan mocno oberwała w łuk brwiowy i teraz jedziemy z nią do szpitala. Mam nadzieję, że te urazy nie wyeliminują dziewczyn z niedzielnego spotkania - powiedział na gorąco po spotkaniu trener Robert Chałaszczyk.
W niedzielę o godz. 12 na boisku Centrum Sportu Akademickiego przy Al. Zwycięstwa 12 w Gdańsku Sztorm rozegra kolejny ligowy bój. Tym razem zmierzy się z wiceliderem tabeli, Górnikiem Łęczna. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.