Piłkarki Sztormu przegrały z wiceliderem

Rafał Sumowski
29 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Piłkarki Sztormu nie wygrały jeszcze meczu w rundzie wiosennej. W starciu z wiceliderem ekstraligi doznały porażki, ale ich postawa zdaniem trenera rokuje dobrze przed spotkaniami z rywalami spoza czołówki. Na zdjęciu Angelika Bużan. Piłkarki Sztormu nie wygrały jeszcze meczu w rundzie wiosennej. W starciu z wiceliderem ekstraligi doznały porażki, ale ich postawa zdaniem trenera rokuje dobrze przed spotkaniami z rywalami spoza czołówki. Na zdjęciu Angelika Bużan.

Piłkarki Sztormu AWFiS Gdańsk przegrały na wyjeździe z wiceliderem ekstraligi Górnikiem Łęczna 0:2 (0:0) i cały czas pozostają bez wygranej w rundzie wiosennej. - Dziewczyny zagrały dobry mecz, ale z rywalem tej klasy wystarczył jeden głupi błąd oraz niewykorzystana sytuacja i punkty uciekły - mówi trener Robert Chałaszczyk. W sootę o godz. 15 Sztorm zagra na boisku AWFiS z AZS PSW Biała Podlaska.

SZTORM: Kołacz - Ramotowska (85 W.Krygier), Cywińska (75 Turowska), Rucińska, A.Bużan, K.Wierzbicka - Kopińska (60 Kulig), Stasiulewicz (M.Krygier 85), K.Bużan Kamińska (70 Ossowska) - Zańko

Gdańskie piłkarki pojechały na mecz z Górnikiem osłabione brakiem Klaudii SłowińskiejBeatrice von Dardel, które w środku tygodnia zatrzymały obowiązki szkolne. Natomiast w poprzednim meczu złamania ręki doznała Natalia Świętoniowska. Debiuty w ekstralidze zaliczyły natomiast zawodniczki z rocznika 2001: Natalia KuligMartyna Krygier.

Sztorm AWFiS w trzech wiosennych meczach zdobył tylko punkt i liczył, że ten dorobek uda się powiększyć w starciu z Górnikiem. Gdańszczanki rozpoczęły mecz w ustawieniu z pięcioma obrończyniami i do przerwy zdawało ono egzamin. Przyjezdne czekały na kontry, ale pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Niestety, gospodynie otworzyły wynik meczu zaraz po zmianie stron właśnie po błędzie gdańszczanek w defensywie. Kwadrans później w sytuacji sam na sam z bramkarką znalazła się Martyna Zańko, ale piłka po strzale lobem przeszła obok bramki.

Niewykorzystana szansa na wyrównanie zemściła się niedługo później, gdy jedna rywalek zaskoczyła Magdę Kołacz potężnym uderzeniem z okolic 25 metra. Przy prowadzeniu 2:0 Górnik miał jeszcze rzut karny, ale strzał z jedenastki był niecelny. W 90. minucie Zańko podała jeszcze na 16 metr do Wiktorii Osowskiej, która mogła uderzać z lewej nogi, ale zdecydowała się na przełożenie piłki. Wtedy skutecznie interweniowała obrończyni.

- Dziewczyny zagrały dobry mecz, obrona funkcjonowała w pierwszej połowie tak jak to sobie założyliśmy. Głupi błąd po zmianie stron i niewykorzystana szansa na wyrównanie kosztowały nas przynajmniej punkt. Do końca rundy zasadniczej mamy jeszcze cztery spotkania z zespołami spoza czołówki. Jeśli zagramy w nich z takim zaangażowaniem jak dziś, możemy być dobrej myśli - mówi trener Robert Chałaszczyk.
Mimo optymizmu szkoleniowca, sytuacja Sztormu nie jest kolorowa. Gdańszczanki zamykają tabelę i wszystko wskazuje na to, że do końca sezonu będą walczyć o utrzymanie. Przypomnijmy, że po rundzie zasadniczej zagrają jeszcze pięć spotkań z zespołami z dolnej szóstki.

Najbliższe spotkanie czeka "sztormówki" w sobotę o godz. 15. Na boisku przy ul. Górskiego podejmą do niedawna przedostatni w tabeli AZS PSW Biała Podlaska.

12 Sztorm AWFIS Gdańsk 18 2 2 14 13:65 8
Górnik Łęczna i GOSiR Piaseczno zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych.
Po sezonie zasadniczym liga zostanie podzielona na grupę mistrzowską i spadkową gdzie drużyny rozegrają po 5 dodatkowych spotkań.
Tabela wprowadzona: 2017-03-30