Trefl lepszy w zaciętych derbach Pomorza

19 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Piotr Śmigielski został najskuteczniejszym koszykarzem meczu i najbardziej efektywnym dla Trefla. Kiedy przebywał na boisku jego drużyna zdobyła 11 punktów więcej niż rywale. Piotr Śmigielski został najskuteczniejszym koszykarzem meczu i najbardziej efektywnym dla Trefla. Kiedy przebywał na boisku jego drużyna zdobyła 11 punktów więcej niż rywale.

Trefl zdobył trudny teren w Starogardzie Gdańskim. Skuteczna gra w końcówce meczu sprawiła, że sopocianie pokonali Polpharmę Starogard Gdański 79:74 (22:18, 15:20, 20:20, 22:16). Do składu żółto-czarnych wrócił Filip Dylewicz, który dołożył 14 punktów. Kluczowy w taktyce Zorana Marticia okazał się jednak Piotr Śmigielski. Kiedy najskuteczniejszy koszykarz Trefla przebywał na boisku drużyna zdobyła 11 punktów więcej niż rywale.

Polpharma: Miles 17 (2x3), Sajus 16 (8 zb.), Flieger 9 (1x3, 5 as.), Paliukenas 7 (1x3), Diduszko 3 (11 zb.) oraz Mirković 16 (1x3), Hicks 4, Schenk 2, Długosz 0

TREFL: Śmigielski 18 (1x3, 9 zb.), Ireland 15 (1x3), Mielczarek 10 (2x3), Karolak 10 (1x3, 8 zb.), Marković 4 oraz Dylewicz 14 (2x3, 5 zb.), Stefański 8, Kulka 0, Stamenković 0, M. Kolenda 0, Majewski 0

Trener Zoran Martić mógł w Starogardzie Gdańskim skorzystać z pełnego składy. Po trzech meczach absencji spowodowanych kontuzją wrócił do niego Filip Dylewicz. Koszykarz, który jest ważną opcją w ataku żółto-czarnych zaczął mecz na ławce rezerwowych.

Dobrze w starcie wszedł Piotr Śmigielski, który zdobył w 3 minuty 5 punktów. Gospodarze mieli jednak na niego odpowiedź w postaci Anthony'ego Milesa. Było to 6 pkt z jego strony. Starogardzianie grali szybko, a to przyniosło im prowadzenie 12:7. Trefla stać było jednak na to samo. Trafienia Jakuba Karolaka oraz w szybkim ataku, za trzy punkty Artura Mielczarka przyniosły remis 12:12. W drugiej części kwarty 6 pkt dołożył mało widoczny wcześniej Anthony Ireland, trafienie dodał także Dylewicz i goście byli na prowadzeniu 22:18.

W hali w Starogardzie Gdańskim od kilku sezonów nie gra się jednak łatwo. W tych rozgrywkach zdążyli już w niej polec Anwil Włocławek oraz Rosa Radom. Do 15. min. Treflowi udawało się utrzymywać przewagę dzięki dobrej grze podkoszowych. 6 pkt rzucił w tym czasie Marcin Stefański, a trójkę dołożył Dylewicz (27:31). Niestety sopocianie zrobili sobie 2-minutowę przerwę w trafianiu do kosza. Gdy skasował ją Dylewicz to gospodarze prowadzili 34:33. Kolejne punkty dołożył Stefański, a dwójkę tę, w zdobywaniu punktów odciążył dopiero na nieco ponad 30 sekund przed przerwą Ireland. Nie trafił jednak z gry, a z linii rzutów wolnych (38:37).

Gdy w 23. min. Martynas Sajus wykańczał kontrę Polpharmy, ta osiągnęła rekordowe prowadzenie 47:40. Na powiększenie go nie pozwolili Dylewicz i Śmigielski. Chwilowa wymiana kosz za kosz została zakończona w 29. min. przez Śmigielskiego. Po jego akcji w której trafił za dwa punkty i dołożył wolnego po faulu, to Trefl miał ponownie inicjatywę (57:58).

Emocji nie zabrakło jednak do końca starcia. Na minutę przed końcem za trzy punkty trafił Uros Mirković a na tablicy wyników pojawił się remis 72:72. Szybko odpowiedział tym samym Ireland (72:75). Po drugiej stronie parkietu faulowany był Miles. Amerykanin trafił dwa rzuty wolne więc żółto-czarni dalej prowadzili. Rywale faulowali Irelanda i także ten nie pomylił się z linii osobistych. Do końca kwarty pozostawało 20 sekund. Trener gospodarzy Mindaugas Budzinauskas poprosił o czas, rozrysował akcję w której za trzy punkty rzucał Marcin Flieger. Chybił, piłkę zebrał Karolak, został sfaulowany i także nie pomylił się w wolnych (74:79). Polpharma chciała szybko przeprowadzić piłkę na połowę Trefla, ale ją straciła i było po meczu.

Wyniki 7 kolejki

• Polpharma Starogard Gdański - TREFL SOPOT 74:79 (18:22, 20:15, 20:20, 16:22)
  • ASSECO GDYNIA - TBV Start Lublin 80:65 (24:11, 25:14, 15:17, 14:23)
  • King Szczecin - Polski Cukier Toruń 78:83 (28:17, 16:21, 16:23, 18:22)
  • Energa Czarni Słupsk - Stelmet BC Zielona Góra 68:51 (20:10, 12:11, 19:13, 17:17)
  • Polfarmex Kutno - PGE Turów Zgorzelec 74:78 (20:23, 18:17, 18:15, 18:23)
  • Miasto Szkła Krosno - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 79:73 (21:19, 13:17, 22:17, 15:18, d. 8:2)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Rosa Radom 71:67 (21:22, 13:9, 16:19, 21:17)
  • AZS Koszalin - Anwil Włocławek 45:93 (13:23, 8:24, 10:19, 14:27)
  • Polpharma Starogard Gdański - Siarka Tarnobrzeg 86:78 (21:24, 24:21, 19:17, 22:16)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Energa Czarni Słupsk, przełożony na 22 grudnia

Opinie (36) 1 zablokowana

• Brawo Trefl! Wyrownany meczcale koncowka dla Sopotu! Dylu wrocil i to bylo widac!Gratulacje dla calego zespołu!

• 12 15

• Jaki mecz masz na myśli? Na pewno nie ten, który opisany jest w tym artykule.

• 8 5

• jaca, mecz asseco to chyba dopiero w poniedziałek będzie (3)

• Sędziowie byli mierni... (7)

.Brak jakiejkolwiek konsekwencji w prowadzeniu spotkania i podejmowanych decyzjach. Od wyrzucenia Nikoli było już tylko gorzej. Końcówka to już czysta parodia w wykonaniu arbitrów. Szkoda zawodników obu klubów. A to nie pierwszy mecz w tym sezonie, w którym arbitrzy prezentują żenujący poziom - zaogniając atmosferę nie tylko na trybunach, ale również na parkiecie.
    Urządzili kabaret myląc się w dwie strony.
    Brawo dla Trefla za walkę, wiarę i koncentrację do końca mimo żółtych gwizdków.

• 18 2

• Kto Stefanem gra ten rezultat ma :) (6)

A w tym sezonie do ponad przeciętnej obrony dokłada regularnie bardzo ważne spokojne pkt. w ataku (o ile dostanie piłkę w tempo). Dodatkowo motywuje całą ławkę razem z Arturem.

• 11 8

• Normalnie lider drużyny po prostu. Weź otwórz oczy....

• 8 5

• (2)

Przy jego motoryce, trudno znaleźć tempo :-)

• 6 3

• a pkt, zbiórki i asysty dopisuje tablicowy po cichutku :-) ? (1)

• 3 8

• na tyle lat na parkiecie nawet kompletny osioł czasami coś skuma

• 5 2

• Kto Stefanem gra ten pośmiewisko ma

• 8 8

• pytanie w co gra ? moze na obradach rady miasta jest użyteczny, ale na boisku ? litości ..........

• 5 2

• (9)

Mecz Śmigła! Brawo. Slabiutenki poziom spotkania. Można parafrazowawać, że tym razem większości zawodników udało się dociągnąć do wybitnego poziomu Stefańskiego. No ale to już wszyscy wiedzą, bo Sołtys to wszem i wobec obwieszcza, jak to zagrał Synek...... pewnie w ogłoszeniach parafialnych, też o tym wspomną.

• 12 8

• A po meczu Sołtys zaprosił synka Czesia na lody (1)