Trefl rozgromił AZS Koszalin

8 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Nikola Marković wrócił w wielkim stylu do formy, a obrona AZS została przez niego mocno skarcona. Nikola Marković wrócił w wielkim stylu do formy, a obrona AZS została przez niego mocno skarcona.

Goniący za play-off koszykarze Trefla Sopot rozgromili AZS Koszalin 107:80 (28:20, 28:26, 31:21, 20:13). W Ergo Arenie zaliczyli najlepszy mecz w ofensywie w tym sezonie. Gospodarze zagrali ze świetną skutecznością w ataku, trafiając 42 z 71 rzutów z gry. Na wysoki poziom powrócił Nikola Marković notując imponujące double-double: 27 punktów i 12 zbiórek.

TREFL: Marković 27 (2x3, 12 zb., 5 as.), Śmigielski 14 (2x3), Ireland 10 (5 as.), Mielczarek 9 (3x3), Stefański 4 oraz Karolak 15 (1x3), Laser 13 (2x3), Dylewicz 8 (2x3), M. Kolenda 3, Ł. Kolenda 2, Kulka 2, Żmudzki 0

AZS: Wall 16 (2x3), Millage 11 (1x3), Manigault 7 (1x3), Johnson 5 (5 zb.) Zalewski 5 (1x3) oraz Wadowski 13 (2x3), Nelson 10 (2x3), Stelmach 6 (5 zb.), Wrona 4, Nowakowski 3, Pabianek 0

Żółto-czarni chcąc utrzymać się w grze o play-off nie mieli w sobotę wyjścia, musieli pokonać AZS Koszalin. Rywale rozgrywają mecze bez stawki, ponieważ nie awansują już do czołowej ósemki, jak i nie spadną z ligi.

Gospodarze wyszli na sobotni mecz z bardzo ofensywnym nastawieniem. Punktowanie rozpoczął zawodzący w dwóch poprzednich spotkaniach Nikola Marković. Jeden z liderów ataku Trefla wreszcie ocknął się po odejściu trenera Zorana Marticia. Zagrał na poziomie, dzięki któremu okrzyknięto go jednym z najlepszych obcokrajowców w Polskiej Lidze Koszykówki.

I choć w 4. minucie to przyjezdni prowadzili 8:7, to seria zapoczątkowana celnym rzutem za trzy punkty Piotra Śmigielskiego, kontynuowana przez Anthony'ego Irelanda, a zakończona trafieniem Markovicia dała inicjatywę żółto-czarnym (16:8). Przyjezdnych starali się pobudzić Kenny Manigault oraz Remon Nelson (17:15), ale udało się to im tylko na chwilę. Sygnał do odjazdu dał ponownie Marković, tym razem rzutem za trzy punkty.

Dwa celne rzuty zza linii 6,75 m Filipa Dylewicza, przedzielone trójką Jakuba Karolaka oraz trafieniem z półdystansu Tylera Lasera i na początku drugiej kwarty żółto-czarni prowadzili 39:25. Za chwilę punkty dołożył także Marcin Stefański (41:25). Do końca tej części meczu sopocianie trafili jeszcze trzy trójki, grali szybko, dokładali punkty z kontrataków i na przerwę schodzili prowadząc 56:46.

Ta nie wybiła z rytmu drużyny prowadzonej przez Marcina Klozińskiego. Drugą połowę żółto-czarni rozpoczęli od serii 9:0 (65:46). Ponownie nie do zatrzymania był Marković. Zdobył w trzeciej kwarcie 14 pkt, a łącznie miał ich po niej 25. A przewaga Trefla co chwilę rosła, aby później nieznacznie maleć.

Rozpędzeni gospodarze dążyli w ostatniej części starcia do pierwszej "setki" w sezonie, jak i do jak najwyższej przewagi. Pierwszy z celów udało się zrealizować w 37. min. po celnym rzucie za trzy punkty Lasera (102:77). A drugi na koniec meczu, także po trafieniu amerykańskiego rozgrywającego, ale z rzutu wolnego (107:80).

Wyniki 27 kolejki

• TREFL SOPOT - AZS Koszalin 107:80 (28:20, 28:26, 31:21, 20:13)
  • Polski Cukier Toruń - ASSECO GDYNIA 109:108 (33:11, 16:32, 24:19, 18:29, d. 18:17)
  • Polpharma Starogard Gdański - Energa Czarni Słupsk 83:78 (19:20, 21:26, 21:18, 22:14)
  • Stelmet BC Zielona Góra - PGE Turów Zgorzelec 94:85 (18:22, 21:26, 28:13, 27:24)
  • Siarka Tarnobrzeg - Polfarmex Kutno 67:72 (15:20, 20:16, 13:17, 19:19)
  • King Szczecin - Miasto Szkła Krosno 105:78 (24:14, 22:22, 24:21, 35:21)
  • Rosa Radom - TBV Start Lublin 80:47 (25:8, 19:10, 23:14, 13:15)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Anwil Włocławek 71:75 (20:16, 19:22, 20:19, 12:18)
  • Polski Cukier Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza 81:89 (19:24, 23:18, 16:23, 23:24)
  • Zaległy mecz 26. kolejki:
  • AZS Koszalin - PGE Turów Zgorzelec 74:95 (27:22, 19:24, 8:26, 20:23)
  • Awansem z 28. kolejki:
  • Polfarmex Kutno - Polpharma Starogard Gdański 72:86 (22:21, 19:28, 19:17, 12:20)

Opinie (8)

• Bardzo dobry mecz calej druzyny!Brawo!

• 13 2

• koncowka meczu

juz jest - jutube / piohost

• 7 0

• Festiwal Trójek od otwarcia (2)

dał luz, większa ilość asyst cieszy, dobra rotacja, mądre faule w każdej kwarcie i życie trenera na ławce. W IV kwarcie młodzież na parkiecie tylko Dzierżaka zabrakło do kompletu polskiej młodej 5 :P. NIKOLA JEST WIELKI.