Asseco nie dało rady liderowi

23 grudnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 20:55 (23 grudnia 2016)

Krzysztof Szubarga ponownie trafiał niesamowite rzuty, ale one nie dały Asseco przełamania serii bez zwycięstwa. Krzysztof Szubarga ponownie trafiał niesamowite rzuty, ale one nie dały Asseco przełamania serii bez zwycięstwa.

Ostatni mecz w tym roku ponownie można zaliczyć drużynie Asseco do tych dobrych, ale niestety przegranych. W meczu z niepokonanym liderem Polskiej Ligi Koszykówki, Polskim Cukrem Toruń, gdynianie ponownie grali o zwycięstwo do ostatnich akcji. Niestety popełnili o dwa błędy za dużo, a to kosztowało ich porażkę 76:80 (20:22, 22:22, 16:19, 18:17). To piąty z rzędu mecz bez zwycięstwa ekipy Przemysława Frasunkiewicza.

ASSECO: Szubarga 17 (4x3, 6 zb., 5 as.), Matczak 17 (2x3), Szczotka 9 (1x3, 6 zb.), Szymański 5, Żołnierewicz 4 (7 zb.) oraz Ponitka 12 (1x3, 5 zb.), Put 7 (1x3), Jankowski 3 (1x3), Witliński 2, Konopatzki 0, Czerlonko 0, Frąckiewicz 0

Polski Cukier: Skifić 21 (1x3, 9 zb.), Trotter 12 (2d3, 5 zb.), Wiśniewski 12, Sulima 6, Weaver 4 oraz Diduszko 19 (4x3), Perka 4, Śnieg 2, Sandul 0 (5 zb.)

Asseco dotychczas dobrze radziło się z faworytami ligi: Anwilem Włocławek, Stelmetem Zielona Góra i Rosą Radom, ale tylko do ostatnich akcji meczów. W nich zawodziło i przegrywało minimalnie. Z tymi drużynami grało jednak na wyjeździe.

W MECZU Z ROSĄ WITLIŃSKI PODPADŁ TRENEROWI FRASUNKIEWICZOWI

U siebie spotkało się z PGE Turowem Zgorzelec i pokonało ówczesnego wicelidera tabeli. Teraz przyszedł czas na lidera, którego w tym sezonie nikt jeszcze nie pokonał, choć próbowało już 11 rywali.

Asseco tradycyjnie starało się zacząć mecz agresywnie i nakręcać szybkie tempo. To jednak pasowało także rywalowi z Torunia. Obie drużyny chciały robić to samo, ale były niedokładne w swoich poczynaniach. Proste straty zaliczali m.in Krzysztof Szubarga czy Kyle Weaver.

W ataku gospodarzy najbardziej aktywny był Filip Matczak. Rzucający obrońca wykazywał najwięcej energii. W 7. minucie, po dwóch celnych wolnych miał 5 punktów na koncie. Za chwilę po trójce zaliczyli Marcel Ponitka oraz Szubarga - po asyście Matczaka i trener gości Jacek Winnicki prosił o przerwę na żądanie. Asseco prowadziło bowiem 16:11. Wtedy na boisku pojawił się Bartosz Diduszko. Rzucił do końca kwarty trzykrotnie za trzy punkty, w tym równo z syreną wieńczącą tę część meczu. A Polski Cukier prowadził po niej 22:20.

Trójką drugą kwartę zaczął Bartosz Jankowski, ale odpowiedział na nią nie kto inny jak Diduszko. Chwilę później kontuzji nabawił się Mikołaj Witliński, a goście złapali wiatr w żagle. Diduszko zaliczył piątą w meczu akcję trzypunktową, tym razem trafił jednak za dwa, a do tego dołożył rzut wolny po faulu. Na tablicy wyników pojawiło się 35:29 dla Polskiego Cukru. Kolejne 4 pkt zdobyli Łukasz Wiśniewski i Weaver (29:39) więc tym razem to Przemysław Frasunkiewicz prosił o czas.

Serie gości przerwał trójką Matczak. Gospodarze wrócili jednak do gry dopiero wtedy, gdy przypomnieli sobie o agresywnej obronie. Po kolejnej stracie Weavera, Matczak trafił z kontry i było już tylko 36:42. Później prym w ataku wiódł Ponitka, zostawiając w tyle rywali skutecznymi zwodami. A kwartę zakończył celną trójką z okolic 9. metra Szubarga (42:44).

Po zmianie stron do remisu szybko doprowadził Piotr Szczotka. Goście odpowiedzieli jednak z nawiązką. Do kolejnego remisu musiały więc prowadzić trójki Szubargi oraz Filipa Puta a także rzut wolny Matczaka, po niesportowym faulu Diduszki. Obrońca mógł dać prowadzenie Asseco, ale pomylił się przy drugiej próbie. Niestety Asseco przestało być także skuteczne w rzutach z gry, a goście ponownie zbudowali bezpieczną przewagę. Po 30 min. gry gdynianie przegrywali 58:63.

W ostatnią części gry 4 pkt wszedł Put, wolnego dorzucił Szubarga i ponownie mieliśmy remis (63:63). Tym razem gdynianie nie dali odskoczyć rywalom. A inicjatywę przejęli przypadkowo, po szczęśliwym trafieniu Szubargi za trzy równo z syreną kończącą akcję. W 34. było więc 66:64. Niestety popełniając błędy w ataku ponownie dali się gościom rozrzucać. Sprawiły to strata oraz blok Diduszki na Przemysławie Żołnierewiczu.

Trafienia Jure Skificia przyniosły torunianom prowadzenie 71:66. Trener Frasunkiewicz musiał zareagować i poprosił o czas, gdyż po kolejnych nieskutecznych akcjach do końca meczu pozostawało nieco ponad 3 minuty i 30 sekund. A za chwilę dwa celne wolne dołożył Diduszko (66:73). Czy to mogło załamać Asseco? Zdecydowanie nie. 5 pkt z rzędu Ponitki i Matczaka i na półtorej minuty przed końcem było 71:75. Do przerwy na żądanie zmusiła Winnickiego trójka Szczotki (74:78) na 30 sekund przed ostatnią syreną. Po niej stratę popełnił jednak Skifić, a z szybkiego ataku trafił Żołnierewicz. Winnicki wziął kolejny czas. Tym razem nie było straty a ful na Wiśniewskim, który trafił dwa wolne (76:80). One zadecydowały o wyniku meczu.

Wyniki 12 kolejki

• ASSECO GDYNIA - Polski Cukier Toruń 76:80 (20:22, 22:22, 16:19, 18:17)
  • AZS Koszalin - TREFL SOPOT 65:70 (15:15, 16:14, 13:23, 21:18)
  • Miasto Szkła Krosno - King Szczecin 98:72 (29:23, 30:16, 15:11, 24:22)
  • PGE Turów Zgorzelec - Stelmet BC Zielona Góra 83:85 (16:21, 23:26, 18:18, 26:20)
  • TBV Start Lublin - Rosa Radom 64:63 (16:17, 17:15, 15:21, 16:10)
  • Anwil Włocławek - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 80:65 (24:19, 18:16, 21:18, 17:12)
  • Energa Czarni Słupsk - Polpharma Starogard Gdański 65:75 (10:16, 26:10, 14:23, 16:26)
  • Polfarmex Kutno - Siarka Tarnobrzeg 64:74 (13:19, 9:23, 25:16, 17:16)
  • 11 stycznia
  • AZS Koszalin - MKS Dąbrowa Górnicza
  • Zaległy mecz 7. kolejki:
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Energa Czarni Słupsk 80:76 (21:18, 19:13, 15:30, 25:15)
  • Awansem z 16. kolejki
  • Anwil Włocławek - Polpharma Starogard Gdański 89:79 (16:20, 25:13, 27:26, 21:20)

Opinie (26) 4 zablokowane

• klątwa Kagera trwa

• 10 12

• Niestety pod koszem wielkie braki a sami zawodnicy obwodowi meczu nie wygrają. Asseco ..... kasy na centra a na panienki z biura jest. Panie Sęczkowski wstyd.

• 24 3

• (1)

Toruń kolejnym zespołem, który przekonał się, że wygrana z Asseco łatwo nie przychodzi. Zespół skazywany na porażkę walczy z wyżej notowanymi rywalami jak równy z równym. Niestety czegoś brakuje, bo to czwarty mecz przegrany na styku, ale jest jeszcze o co walczyć, może nie PP, ale P8 nadal jest w zasięgu.

• 20 5

• Czyż nie lepiej by to wyglądało,aby wszystkie te mecze były wygraną "na styku".Porażka jest zawsze porażką i nie ważne czy na "styku".

• 0 0

• Wstydu nie bylo, była twarda walka!

Pozostaje niedosyt bo Cukier był do ogrania. Brakuje doświadczenia. Fajnie ze Szubi zostaje. Wesołych Swiąt!!

• 28 3

• Fajny mecz wygrana była do zdobycia.Trudno ale pokazali walkę.

• 27 2

• poprawić wykonanie rzutów wolnych i nie załamywac się

dzisiaj marketing na plus

• 17 1

• Brawo Asseco.Twarda walka i pasjonujący mecz.Nie poddaliście się.

• 18 5

• (1)

szkoda że to ostatni mecz Szubargi w Gdyni

• 3 13

• nie ostatni, bo zostaje. Ogłosił to spiker na meczu.

• 13 3

• Właściwie to sędziowie nam przegrali mecz.
    Sędziowanie wręcz skandaliczne.

• 6 5

• Nie można wygrać z piątką rywali i z trójką pajacy z gwizdkami. Wynik wypaczony przez trójkę asów. Brawo Szubi. Dzięki że zostałeś!!!!