Asseco przełamało się na Siarce

15 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Mikołaj Witliński zdobył 4 ostatnie punkty w meczu z Siarką. Mikołaj Witliński zdobył 4 ostatnie punkty w meczu z Siarką.

Mikołaj Witliński zdobył 4 ostatnie punkty w meczu z Siarką, a Asseco wygrało 82:78 (23:21, 15:20, 26:17, 18:20). Gdyńscy koszykarzy, choć mieli dobre momenty gry, to nie potrafili zmęczyć grającego w sześciu przeciwnika. Liczy się jednak to, że przerwało serię sześciu meczów bez zwycięstwa.

ASSECO: Szubarga 18 (4x3), Szczotka 13 (3x3, 6 zb.), Matczak 8 (5 zb.), Jankowski 3 (1x3), Szymański 2 raz Żołnierewicz 19 (3x3), Ponitka 12, Witliński 7 (5 zb.), Konopatzki 0, Put 0

Siarka: Welsh 21 (1x3, 8 zb.), Jakóbczyk 16 (2x3), Wojdyła 15 (10 zb.), Knowles 14 (14 zb.), Małecki 8 (2x3) oraz Grzeliński 4 (5 as.)

Przed meczem z Siarką gdyńscy koszykarze mieli za sobą 6 starć bez zwycięstwa. Najbardziej bolesne było ostatnie z nich, w derbach Trójmiasta z Treflem Sopot 66:96. W Asseco twierdzili jednak. że szybko zapomnieli o ostatnich wpadkach i chcą przełamać się na jednym z głównych kandydatów do spadku z Polskiej Ligi Koszykówki, Siarce.

Sytuacja wydawała się o tyle prostsza, gdy okazało się, że dwóch najlepszych strzelców przyjezdnych Travis Releford (średnia 16,5 pkt) oraz Brandon Brown (15,2 pkt) nie są zdolni do gry, a jedynie wypełniają miejsce w meczowym protokole.

Trener Przemysław Frasunkiewicz nieco zaskoczył rywala wypuszczając w pierwszej piątce zamiast Przemysława Żonierewicza Bartosza Jankowskiego. Na 21-latka została zagrana pierwsza akcja Asseco, a ten trafił w niej za trzy punkty. Zresztą początek spotkania należał zdecydowanie do gospodarzy, którzy szybko wyszli na prowadzenie 7:1. Gości z marazmu wyrwał Krzysztof Jakóbczyk. Kiedy w 5. min. zdobywał swój 7 pkt w meczu Siarka wyszła na prowadzenie 14:11. Asseco zdołało jednak przyspieszyć grę i na drugą kwartę wychodziło prowadząc 23:21.

W niej gdynianie zagrali bardzo ospale, jakby musieli zregenerować siły po końcówce poprzedniej części spotkania. A to spowodowało, że w 18. min. Siarka osiągnęła rekordową przewagę 41:32. Celne wolne Marcela Ponitki i Żołnierewicza oraz trafienie Krzysztofa Szubargi zniwelowały stratę do 38:41.

Celne rzuty Filipa Matczaka oraz za trzy Zołnierewicza dały gdynianom ponowne prowadzenie (43:41). Zresztą ta kwarta była popisem rzutów za trzy punkty. Dwukrotnie uczynił to Szczotka, za chwilę jego wyczyn powtórzył Szubarga, który trafił zza linii 6,75 m także po raz trzeci, na niespełna pół minuty przed końcem kwarty (64:58). Przewaga gdynian nie była jednak imponująca ponieważ dalej mieli problemy z dobrą defensywą.

Można było mieć nadzieję, że w końcu Asseco zagra bardziej agresywnie i w ostatniej części spotkania wreszcie zmęczy grającą 6 koszykarzami Siarkę. Efektowny wsad Żołnierewicza przyniósł gdynianom w 32. min. prowadzenie 68:60. Za chwilę ten zawodnik trafił za trzy punkty (71:62), poprawił w taki sam sposób, wsadem kontrę skończył Ponitka i przewaga ich drużyny wzrosła w 34. min. do 76:62. Asseco broniło na całym boisku po czasie dla trenera Zbigniewa Pyszniaka, ale kolejny fragment to rywale wygrali aż 14:0 i na niespełna 2 min. do końca kwarty doprowadzili do remisu (76:76). Wtedy o czas poprosił Frasunkiewicz, a po nim do kosza trafił wreszcie Szubarga, który w kolejnej akcji zablokował Jana Grzeliński. Ale ten się nie załamał i po chwili dał kolejny remis. Na 21 sekund przed ostatnią syreną spod kosza trafił Mikołaj Witliński, który po niecelnym rzucie rywali za trzy i zbiórce został sfaulowany. Na zegarze zostawało 6,2 sekundy. Witliński trafił oba rzuty i było po meczu (82:78).

Wyniki 14 kolejki

• ASSECO GDYNIA - Siarka Tarnobrzeg 82:78 (23:21, 15:20, 26:17, 18:20)
  • TBV Start Lublin - TREFL SOPOT 87:79 (20:20, 16:14, 26:21, 25:24)
  • Polfarmex Kutno - King Szczecin 63:69 (7:20, 22:12, 14:19, 20:18)
  • AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gdański 83:75 (15:17, 18:22, 17:18, 33:18)
  • Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń 91:73 (14:13, 29:23, 17:12, 31:25)
  • PGE Turów Zgorzelec - Rosa Radom 82:69 (18:18, 18:19, 24:11, 22:21)
  • Stelmet BC Zielona Góra - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 74:63 (12:23, 17:15, 23:17, 22:8)
  • Energa Czarni Słupsk - MKS Dąbrowa Górnicza 68:82 (18:21, 22:19, 16:17, 12:25)
  • Polfarmex Kutno - Miasto Szkła Krosno 65:75 (15:20, 13:17, 17:22, 20:16)

Opinie (21) 2 zablokowane

• Brawo Asseco !

• 18 2

• Fajerwerki

Po meczu to nawet pokaz fajerwerków był na parkingu przed halą z okazji zwycięstwa z Siarą :-D

• 14 4

• Gdynski sport to alegoria miasta Gdynia (3)

Skrócony z sąsiadami, bez sukcesów i w marazmie, bez widoków na rozwój

Za stan rzeczy należy podziękować prezydentowi z kompleksem Gdańska i pewnemu biznesmenowi

• 2 4

• To zwycięstwo powinno cieszyć a tu lekki niesmak. Poustawiaj to wszystko Franz, bo na lepszy zespół to co było dzisiaj nie wystarczy.

• 8 4

• (4)

czemu nie można ocenić Romka? był najlepszy !
    bardzo proszę o odpowiedz trenera dlaczego nie wystawia Mikołaja w pierwszej 5 ?

• 8 2

• zwycięstwo cieszy ale nierówność martwi. z +14 na 0 w bardzo krótkim czasie.

• 10 2

• mikołaj (1)

jest po kontuzji i miał wcale nie grać

• 0 2

• ale on nigdy nie wychodzi w pierwszej 5!

• 2 0

• chcesz najlepszych w pierwszej piątce? a potem wyjdzie druga i straci więcej niż rzuciła pierwsza? jesteś genialny, zgłoś się na trenera trefla

• 0 2

• Wreszcie przełamanie,ale to była ostatnia drużyna w tabeli,więc jeżeli nie u siebie z Siarką to z kim? Rozmiary zwycięstwa w stan euforii raczej nie wprowadzą.Cały czas zastanawiam się nad przyszłością tej drużyny,bo już w tej chwili można stwierdzić,że o play-off-ach (miejsca 1-8) trzeba niestety zapomnieć.

• 8 0

• (3)

Cieszy ten stały poziom formy Romana. Żadnych zawahań i pewne 2 pkt w każdym meczu. Pytanie do klubu: dlaczego kasy są czynne tylko przez 2 dni? Chciałem już od piątku mieć pewność że uda mi się kupić bilet i podziwiać występ tego centra nad centrami.

• 18 0

• Czy bilet trudno "zdobyć"? (2)

Konopnitzki! W jakim świecie ty żyjesz.Jeżeli chodzisz na mecze to powinieneś zauważyć,że czasy,kiedy trudno było zdobyć,powtarzam zdobyć,a nie kupić bilet na mecz już dawno przeszły do historii.Hasło na koszulce sprzed paru lat -"Tworzymy historię" można by zamienić-"Kończ waść i wstydu oszczędż"- i wręczyć kierownictwu klubu w szczególności p. Sęczkowskiemu.Bilety na mecze Asseco można kupić pięć minut przed meczem w dowolnym sektorze,bo w każdym z nich jest jeszcze sporo miejsc wolnych.Przepraszam,zapomniałem o tych sektorach na które nie ma biletów,a to dlatego,że są przed meczem zasłaniane czarnymi kotarami,aby osoby postronne nie były przerażone "żółcią" pustych krzesełek.Tak więc nie ma sensu męczyć panie w kasie na bezproduktywnym siedzeniu na stanowisku pracy,w oczekiwaniu na potencjalnych kibiców,których i tak niewiele już przychodzi.Szkoda,bo gościliśmy w Gdyni najlepsze koszykarskie drużyny Europy,a kto ich nie zobaczył ,to raczej już okazji mieć nie będzie.Mnie się udało i wtedy naprawdę trudno było zdobyć bilet.

• 2 0

• Fajnie, że Tobie się udało. (1)

Ale niestety nie udało się zrozumienie ironii.

• 0 0

• czyli szukasz dziury w całym? po co?
          frekwencja ani jakość drużyny od tego nie wzrośnie

• 0 0

• gra w dwa ognie

Marny mecz , gospodarze dostosowali się do chaotycznego sposobu gry gości. Trudno mówić o zagrywkach czy wyszukanych akcjach.
    Zaskoczył mnie Pioter swoimi rzutami za 3.Na plus.
    Wygrany mecz , punkty zdobyte , zapomnieć o stylu i pracować nad pozostaniem w elidze.

• 14 2

• A ja z calego serca chcialabym podziekowac pani czirliderce (darujcie sobie posty pod haslem "naucz sie pisac"), ktora chyba w 4 juz kwarcie z sercem i usmiechem niepelnosprawnemu chlopakowi dopasowywala rozmiar koszulki :). Nie wiem czy go zna czy na kazdego by rownie cieplo zareagowala ale to bylo piekne. Trwalo dobrych kilka chwil i nie moglam przestac cieszyc sie jej zachowaniem. Jest pani wspaniala :). Dziekuje za te chwile uwagi poswiecona temu chlopakowi. Dla niego to napewno bylo bardzo przejmujace.

• 34 0

• Kadra zespołu (1)

Co za frajerski zarząd. Nie tylko że pozbyliście się zagranicznych zawodników ,to jeszcze gracie jakąś zbieraniną .Najlepiej wstawcie samych juniorów ,będzie taniej.Tylko do cholery wycofajcie ten zespół z e-ligi .Nie ośmieszajcie klubu ,miasta i nie wku....kibiców.