Magiczne zagrania. Hiszpania ograła Portugalię w Gdyni. Jest pierwszy półfinalista Euro U-21

20 czerwca 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Macedonia zabrała Portugalii półfinał

Choć to Portugalia miała optyczną przewagę, to Hiszpanom wystarczyło kilka świetnych podań i dryblingów, aby ponownie pokazać efektowny futbol i wygrać 3:1 (1:0). Z drugiej strony najładniejszą bramką meczu była honorowa dla Portugalczyków, ale to ich rywale jako pierwsi awansowali do półfinału Euro U-21 w Polsce. Był to ostatni występ Hiszpanii w Gdyni. Na zakończenie zmagań grupowych, na Stadionie Miejskim w Gdyni zmierzą się w piątek Macedonia z Portugalią. Początek o godz. 20:45. W tym czasie Hiszpanie zagrają w Bydgoszczy z Serbią.

Portugalia U-21 Portugalia U-21
Hiszpania U-21 Hiszpania U-21
1 Varela – 2 Cancelo, 3 Ie, 5 Semedo, 13 Rodrigues – 23 Carvalho, 6 Neves, 16 Sanches – 10 Fernandes – 18 Guedes, 7 Podence
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Stieler (Niemcy)
Widzów: 13 862
1 Arrizabalaga – 2 Bellerin, 4 Mere, 5 Vallejo, 19 Jonny –22 Llorente – 8 Niguez, 6 Ceballos – 7 Deulofeu, 12 Ramirez, 11 Asensio
  • 56' 7 Podence Zmiany 20 Bruma
  • 66' 23 Carvalho Zmiany 9 Paciencia
  • 73' 16 Sanches Zmiany 21 Horta
Zmiany Zmiany
  • 75' 12 Ramirez Zmiany 15 Williams
  • 82' 7 Deulofeu Zmiany 10 Denis Suarez
  • 90' 11 Asensio Zmiany 14 Merino
  • 77' 20 Bruma
Bramki Bramki
  • 21' 8 Niguez
  • 64' 12 Ramirez
  • 90+3 15 Williams
  • 4' 6 Neves
  • 69' 10 Fernandes
  • 75' 9 Paciencia
  • 79' 5 Semedo
Kartki Kartki
  • 55' 6 Ceballos

Atmosfera podczas meczu Portugalia - Hiszpania.

Portugalczycy pierwszy mecz Euro U-21 w Polsce zagrali w Bydgoszczy. Ich rywalem byli Serbowie. Portugalia nie błyszczała, ale po bramkach Goncalo Guedes (Portugalia U-21) i Bruno Fernandes (Portugalia U-21) wygrała 2:0. Hiszpanie w Gdynie roznieśli Macedonię 5:0, a hat-tricka zdobył Marco Asensio.

TU RELACJA Z MECZU HISZPANIA - MACEDONIA
Mecz Hiszpanów z Macedończykami w Gdyni z trybun obejrzało 8 269 widzów. Dziś liczba ta zostanie niemal podwojona. A to może oznaczać, że Gdynia pobije rekord frekwencji imprezy ponieważ drugi mecz Polaków ze Szwecją oglądało na stadionie 14 651 kibiców.

W drugim meczu grupy B, w Bydgoszczy Serbia zmierzyła się z Macedonią. Padł remis 2:2.
Tabela grupy B
kolejno: mecze, punkty, bramki
1. Hiszpania 1 3 5:0
2. Portugalia 1 3 2:0
3. Serbia 2 1 2:4
4. Macedonia 2 1 2:7
Zobacz jak w niedzielę Portugalczycy prezentowali się na otwartym treningu w Gdyni.
Piłkarze oby drużyn wyszli już do prezentacji. Odgrywane są hymny.
W okolicach stadionu spore korki, od razu można wyczuć, że w Gdyni jest dziś wielki mecz.
Ławka rezerwowych Portugalii: Pereira, Silva – Fonseca, Figueiredo, Geraldes Chico, Horta, Jota, Medeiros, Paciencia, Ramos, Rebocho, Bruma
Ławka Hiszpanów: Blanco, Lopez – Gaya, Gonzalez, Hernandez, Mayoral, Merino, Odriozola, Oyarzabal, Soler, Suarez, Williams
Stadion wypełniony niemal po brzegi
Spiker odliczył z kibicami od 10 do 1 i...
1'
ZACZYNAMY MECZ. Od środka rozpoczęli Hiszpanie.
1'
Na razie po faulu po obu stronach boiska
4'
Żółtą kartką został ukarany Neves (Portugalia U-21).
4'
W drużynie Hiszpanii brakuje dzisiaj jednego z najlepszych na boisku w meczu z Macedonią, Jose Gayi
5'
Deulofeu (Hiszpania U-21) na spalonym
6'
Hiszpanie stają się grac długimi piłkami, Portugalia rozgrywa od tyłu
6'
Strzał z powietrza Fernandesa (Portugalia U-21), nad poprzeczką
7'
Cancelo (Portugalia U-21) przedarł się prawym skrzydłem, dośrodkowuje płasko, ale piłkę wyłapuje Arrizabalaga (Hiszpania U-21)
8'
Teraz Bellerin (Hiszpania U-21) prawą stroną, kopia akcji Portugalczyków, piłkę łapie Varela (Portugalia U-21)
9'
Ceballos (Hiszpania U-21) zakłada rywalowi "siatkę" na środku boiska
11'
Strzał sprzed pola karnego Podence (Portugalia U-21) trafia w słupek
12'
Deulofeu (Hiszpania U-21) przegrywa pojedynek biegowy z rywalem
13'
Deulofeu (Hiszpania U-21) tym razem drybluje w polu karnym rywali i także traci piłkę
16'
Po raz kolejny piłki dla Cancelo (Portugalia U-21), ten płasko w pole karne, wyłapuje je Arrizabalaga (Hiszpania U-21)
18'
Ładna piłka za plecy obrońców do Deulofeu (Hiszpania U-21), ten dobiega do pola karnego, zagrywa na krótki słupek do Ramireza (Hiszpania U-21), ten jednak w ostatniej chwili zmienił zdanie i biegnie w kierunku drugiego słupka
19'
Dośrodkowanie Ramireza (Hiszpania U-21), ale w ręce Vareli (Portugalia U-21)
21'
[0:1] Hiszpania U-21 STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Niguez. Świetny drybling pomocnika, który zostawia w tyle pięciu rywali, strzela, a piłka po lekkim rykoszecie od rywala wpadała do siatki
23'
Strzał sprzed pola karnego Fernandesa (Portugalia U-21), minimalnie obok słupka
24'
Wracający do obrony Niguez (Hiszpania U-21) zagrywa piłkę ręką
27'
Kolejny strzał z dystansu Fernandeas (Portugalia U-21), piłkę łapie spokojnie Arrizabalaga (Hiszpania U-21)
27'
Espania - słychać kibiców na stadionie w Gdyni
28'
Starcie w polu karnym Hiszpanów Guedesa (Portugalia U-21) z Vallejo (Hiszpania U-21), ale sędzia nie podyktował rzutu karnego i upomniał Portugalczyka za dyskusje
29'
Cancelo (Portugalia U-21) dośrodkowuje z prawego skrzydła, ale to daje tylko rzut rożny
30'
Ostre dośrodkowanie Fernadesa, piłkę ponownie łapie Arrizabalaga (Hiszpania U-21)
32'
Kolejne dośrodkowanie, tym razem Guedesa (Portugalia U-21) i ponownie Arrizabalaga (Hiszpania U-21)
32'
Na trybunach, poza jednym momentem, brak zorganizowanego dopingu
33'
Za mocne podanie Deulofeu (Hiszpania U-21) do Ramireza (Hiszpania U-21)
33'
Deulofeu (Hiszpania U-21) strzela z narożnika pola karnego, ale nad bramką
35'
Ładne wejście w pole karne Nevesa (Portugalia U-21), ale radzą sobie z nim obrońcy Hiszpanii
36'
Mocno niecelny strzał Nevesa (Portugalia U-21)
37'
Piękne podanie Asensio (Hiszpania U-21) do Bellerina (Hiszpania U-21), ten wychodzi sam na sam z Varelą (Portugalia U-21), ale przegrywa pojedynek z bramkarzem
40'
Mocne uderzenia Ramireza (Hiszpania U-21), tuż obok słupka, ale po złej stronie
41'
Indywidualna akcja Asensio (Hiszpania U-21), zagrywa piłkę pomiędzy nogami rywala, ale za mocno i łapie ją Varela (Portugalia U-21)
42'
Strzał Fernandesa (Portugalia U-21), ale zablokowany
43'
Ni to dośrodkowanie, ni strzał Cancelo (Portugalia U-21), łapie Arrizabalaga (Hiszpania U-21)
45'
Niedokładne zagranie Bellerina (Hiszpania U-21)
45+1
Sędzia dolicza minutę
45+1
Dośrodkowanie Portugalczyków z wolnego, bez zagrożenia dla bramki rywali
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Portugalczycy optycznie mają przewagę, ale niewiele z niej wynika. Poza strzałem w słupek reszta ich uderzeń czy dośrodkowań ląduje w rękawicach Arrizabalaga (Hiszpania U-21). Za to Hiszpanie od czasu do czasu przyspieszają, ale jest wtedy bardzo groźnie pod bramką ich rywali. O wyniku zdecydował indywidualny popis Nigueza (Hiszpania U-21), który strzelił kolejną ładą bramkę na tym turnieju
46'
ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ
47'
Fernades uderza mocno na bramkę, Arrizabalaga (Hiszpania U-21) broni instynktownie nogą
48'
Semedo (Portugalia U-21) wydaje się, że fauluje przed polem karnym Deulofeu (Hiszpania U-21), ale sędzia nie gwiżdże
50'
Podence (Portugalia U-21) wygrywa pojedynek biegowy z rywalem, znajduje się w polu karnym, strzela na dalszy słupek, ale minimalnie niecelnie
52'
Kolejna świetna akcja Hiszpanów, Bellerin (Hiszpania U-21) zgrywa w polu karnym, piłkę dostaje Asensio (Hiszpania U-21), uderza, ta zmierza do pustej bramki, ale nagle na linii pojawia się Ie (Portugalia U-21) i wybija ją leżąc na ziemi
54'
Faul na dryblującym Jonnym (Hiszpania U-21)
54'
Po rzucie wolnym, rzut rożny dla Hiszpanii
55'
Semedo (Portugalia U-21) na kolejny róg dla rywali
55'
Tym razem wybija Varela (Portugalia U-21)
55'
Żółtą kartką został ukarany Ceballos (Hiszpania U-21).
56'
Portugalia U-21 przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Podence, w jego miejsce wchodzi Bruma.
58'
Atmosfera na trybunach Stadionu Miejskiego
59'
Na trybunach zasiadło dzisiaj 13 862 widzów
60'
Mocny strzał Sanchesa (Portugalia U-21), ale w środek bramki, w Arrizabalagę (Hiszpania U-21)
62'
Carvalho (Portugalia U-21) przedziera się w pole karne, ale Hiszpanie wybijają piłkę w ostatnim momencie
64'
[0:2] Hiszpania U-21 STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ramirez. Niguez zagrywa prostopadle do Deulofeu, ten biegnie prawym skrzydłem, podaje w pole karne do Ramireza, ten strzela przy krótkim słupku i znajduje przestrzeń, aby wpakować ją do siatki
66'
Portugalia U-21 przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Carvalho, w jego miejsce wchodzi Paciencia.
68'
Asensio (Hiszpania U-21) zabrał się za prowadzenie piłki, co kwitowane jest brawami z trybun
68'
Na trybunach teraz Meksykańska Fala
69'
Żółtą kartką został ukarany Fernandes (Portugalia U-21).
72'
Uderzenie Fernandesa (Portugalia U-21) sprzed pola karnego - niecelne
73'
Sanches (Portugalia U-21) fauluje w środku boiska Nigueza (Hiszpania U-21)
73'
Portugalia U-21 przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sanches, w jego miejsce wchodzi Horta.
74'
Bruma (Portugalia U-21) wbiega w pole karne, ale zostaje zablokowany
75'
Żółtą kartką został ukarany 9 Paciencia (Portugalia U-21).
75'
Hiszpania U-21 przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ramirez, w jego miejsce wchodzi Williams.
77'
Strzał Horty (Portugalia U-21), na róg wybija Arrizabalaga (Hiszpania U-21)
77'
[1:2] Portugalia U-21 STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki 20 Bruma. Piłka spada około 25. metra przed bramką Hiszpanów Bruma strzela z powietrza po długim rogu i zdobywa przepięknego gola
79'
Żółtą kartką został ukarany 5 Semedo (Portugalia U-21). Za dyskusje z sędzią
81'
Arrizabalaga (Hiszpania U-21) wyłapuje dośrodkowanie rywali
81'
Atak Portugalii, Paciencia (Portugalia U-21) na spalonym
82'
Hiszpania U-21 przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Deulofeu, w jego miejsce wchodzi Denis Suarez.
83'
Strzał sprzed pola karnego Cancelo (Portugalia U-21), ale niecelny
83'
Świetne podanie Asensio (Hiszpania U-21) do Denisa Suareza, ten strzela w kierunku dalszego słupka, ale minimalnie niecelnie
85'
Asensio (Hiszpania U-21) do Denisa Suareza, ten w pole karne do Bellerina (Hiszpania U-21), ale za mocno
85'
Arrizabalaga (Hiszpania U-21) wyłapuje kolejne dośrodkowanie
87'
Portugalczycy popełniają błąd przy rozegraniu piłki
88'
Hiszpanie czekają na swojej połowie na ataku rywali i kontry
89'
Fernandes (Portugalia U-21) do Brumy (Portugalia U-21) w pole karne, minimalnie za lekko
90'
Hiszpania U-21 przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Asensio, w jego miejsce wchodzi Merino.
90'
Sędzia dolicza 3 minuty
90+1
Hiszpanie kradną cenne sekundy, ponieważ wygrana daje im awans do półfinału
90+2
Zablokowane dośrodkowanie Fernandesa (Portugalia U-21)
90+3
[1:3] Hiszpania U-21 STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki 15 Williams. Czekali na kontrę i się doczekali. Napastnik Hiszpanii pobiegł z piłką od środka boiska, nie potrafił przeszkodzić mu Semedo, więc strzelił na długi słupek do siatki
90+3
KONIEC MECZU
Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Hiszpanom ponownie wystarczyło kilka magicznych dotknięć, aby zdobyć dwie bramki. Najładniejszy był jednak gol dla Portugalii w wykonaniu Brumy (Portugalia U-21), ale jak się okazało, stał się marnym pocieszeniem dla jego reprezentacji. Hiszpania jest pierwszą drużyną, która weszła do półfinału Euro U-21 2017 w Polsce

Gdynia, Olimpijska 5/9
Portugalia U-21
Hiszpania U-21

15% 50 typowań Portugalia U-21
20% 63 typowania REMIS
65% 210 typowań Hiszpania U-21

W drugim meczu grupy B, w Bydgoszczy Serbia zmierzyła się z Macedonią. Padł remis 2:2.

1. Hiszpania    2  6  8:1
2. Portugalia 2 3 3:3

Opinie (60) 10 zablokowanych

• żenada (9)

Blisko 1,5 tys wolnych miejsc. UM rozdaje bilety za darmo piknikom którzy i tak nie pójdą na mecz. Ci którzy chcieli zapłacić i wybrać się na stadion mogą pomarzyć o biletach.

• 64 13

• pseudo biznesmeni czyli koniki

chcieli za darmowe bilety nawet 150 pln :) debile

• 24 0

• Ten bilet można było kupić w marcu (4)

Gdybyś chodził na Arkę to byś wiedział, że takie mistrzostwa są i wiedziałbyś kiedy zaczyna się sprzedaż. Nie było problemu z ich zakupem. I nie możesz też marudzić bo na mecz Hiszpania - Macedonia było pełno wolnych miejsc... Przyznam dużo straciłeś. Bo już od dawna było wiadomo jakim składem zagra. Tak w Gdyni można było zobaczyć przyszłe gwiazdy światowej piłki. Dzisiaj po murawie w Gdyni biegali piłkarze łącznie warci co najmniej 500 mln euro. Na meczu Arki to czasami i 500 tysięcy. Piłka kosmiczna. A i mecz z Macedonią był świetny. Ale skoro jest się ignorantem i ma się mierne pojęcie o piłce to tak to bywa.

• 22 5

• ... (3)

nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, nie napisałem że nie oglądałem meczu. Denerwuje mnie fakt że skoro wszystkie bilety sprzedane więc dlaczego blisko 10% pojemności to puste miejsca?

• 6 4

• (2)

Wszystkie bilety zostały wyprzedane a że były wolne miejsca pomysł trochę zanim zaczniesz kogoś opluwac lub hejtowac. UM Gdynia nie ma nic do organizacji turnieju wszystkim dyryguje UEFA. Ktoś kupił bilety i nie przyszedl/przyjechał. Gdyby były droższe pewnie by zależało. Ot powód

• 2 2

• Nię zgodzę się (1)

Byłem na meczu i pustych krzesełek na "zwykłych" trybunach była szczątkowa ilość, za to w sektorze VIP (tam gdzie urzędy szastają biletami) nie było nawet połowy widzów. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że 99% widzów na trybunach przyszło bo szkoda kasy a na vipowskich pokupowali i nie przyszli bo im się nie chciało :)

• 5 0

• Następny znawca. Pakiety Vipowskie było można kupić na kupbilet.pl i RAZ JESZCZE UM nie miał nic do nich!!! Poza tym większa część Vipowskich należała do UEFA. Czytaj sportowe portale zamiast hejtowac to będziesz wiedzial.

• 0 4

• Bzdura totalna

Nikt nie rozdawał biletów z UM bo organizatorem meczu była uefa i oni dysponowali wejściówkami...

• 10 8

• Nie było biletów przed meczem abyły wolne miejsca na stadionie ?

Dziadosto - mega dziadostwo

• 6 2

• Przecież to napisał gdański troll. Prowokuje tylko i umniejsza wydarzenia w Gdyni.

Była dodatkowo pula biletów na ostatnią chwilę na sektor gości. Można było kupić.

• 4 2

• Żenująca była grupa kiboli Lechi którzy podczas międzynarodowego meczu wykrzykiwali""Lechia Gdańsk" (16)

Jak muszą być rozgoryczeni osiągami swoich pupili w extra klasie że chcą być zauważeni w europie.
    Może jędzcie do Barcelony ,Monachium lub innego miasta w europie bo w Gdyni wypadliście
    Ż E N U J Ą C O ! ! !

• 82 22

• Ta trzoda z Gdańska na meczu towarzyskim z Barceloną krzyczała "jazda z ku...".

• 23 4

• Haha przyjechali do Gdyni bo myśleli że to puchary. Oni nawet flagę Gdynia mają, tak im się tu podoba.

• 26 8

• I wtedy się obudziłeś. Bydła na salony nikt nie wpuszcza!

• 6 3

• A gdzie te łajzy stały ?

U nas na E9 był 10 osobowy młynek hiszpański który cos tam potrafił zrobic nawet pikniki włączały klaskankę

• 9 2

• Nie kłam pinokio bo ci nos urośnie!

• 5 6

• Bo to Wiesniaki gdanskie

Nie pierwszy raz nie potrafią sie w miescie zachować. Ale trzeba burakom wybaczyć, przegrany sezon, przegrane marzenia, najwiekszy przegrany wręcz wydymany tego sezonu to wlasnie smieszna lechia ze swoją smieszną ekipką

• 13 5

• (3)

Robią w Gdyni co chcą,w przeciwieństwie do tchórzliwych arkowców,co nawet łebka boją się wychylić poza Gdynię,a co dopiero pokazać się w GDAŃSKU w grupie.Zawsze byliście cienia sami tchórzliwymi i niech tak zostanie na zawsze i po wieki.Czołem wielkiej Lechia......

• 2 20

• Łapy opdają (1)

Boże jaka ty głupia jesteś kobieto. Szare komórki chyba odparowały od temperatury na zewnątrz. Może się nie przyznawaj że kibicujesz Lechii bo tylko wstyd.

• 12 0

• Przecież to pisał gdański troll, który jedzie na Gdynię i Arkę w komentarzach i chyba nikt nie ma wątpliwości, że to facet

On tylko się podpisuje czasami jako kobieta. Taka jego karma, a może jakieś zaburzenia dotyczące płci w psychice?

• 6 2

• Co to jest Lehja? Hurtownia i pralnia kopaczy sprowadzanych zewsząd na których zarabiają prowizję wszyscy po kolei. A Ci dumni kibice się pompuja i cieszą z 4 miejsca, nic nie dającego.

• 2 0

• Gdzie oni do europejskich pucharów, jak na międzynarodowym meczu nie potrafią się zachować.

• 3 3

• Jeśli na niebieskiej trybunie, to byli Hiszpanie, którzy śpiewali "España"..

• 4 0

• farmazon. nikt nie krzyczał, przecież od razu wyłapali by klapsy. Prawdopodobnie słyszałeś hiszpańskich kibiców krzyczących "Es-pa - nia'

• 4 0

• (1)

Przecież to farmazon,nic takiego nie miało miejsca,jakiś debil napisał te brednie,a reszta to łyka jak młode pelikany,ręce opadają!

• 5 0

• Jesteś jedynym któremu wstyd. Będą z Ciebie ludzie ale w pierwszej połowie były takie churki LECHISTÓW

• 0 0

• obok mnie za to siedzieli prawdopodobnie mieszkańcy Gdyni krzyczący: "Lechia Gdańsk, kur... szajs". Jedni warci drugich.

• 3 0

• (1)

mecz zajefajny, to się ogląda inaczej niż te łamagi z ekstraklasy od 1-16 miejsca

• 61 2

• Myślę, że

z taką paką jaką mają Hiszpanie, problem miałyby chyba wszystkie drużyny "ekstraklasy". Ich gra to coś pięknego - taktyka, wymienność pozycji i wszechstronność na boisku. Przykładem Hector Bellerin, prawy obrońca grający często nawet w środku pola karnego. A tak poza tym #niedlahajty :)

• 12 1

• (1)

Fajny mecz, zero wybijania na aferę, technika, zagrał i wyszedł na pozycję bez znaczenia obrońca czy pomocnik. Nikt nie bał się grać piłka.

• 44 0

• Ten mecz na zywi powinna oglądać większość kopaczy z naszej Ekstraklasy. Nie było ani razu lagi do przodu. Zagrania poparte bajeczna technika użytkowa. BRAWO.