Nieudana inauguracja Seahawks

25 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Futboliści Seahawks Gdynia przegrali na własnym boisku z Panthers Wrocław 7:35 (0:14, 0:14, 0:7, 7:0) na inaugurację tegorocznych rozgrywek Topligi. Jedyne przyłożenie dla gospodarzy zdobył w ostatniej kwarcie Jakub Mazan. Spotkanie na Narodowym Stadionie Rugby obserwowało ok. 900 widzów w tym liczna grupa kibiców gości.

SEAHAWKS: Pilachowski, Peciak, Miotke, P.Fabich, Krystecki, Falkowski, Mazan, Portalski, Wojewódka, Henicz, McKean, Siemaszko, Suchanowski, Szczepański, Garbowski, Cieślok, Roszkowski, Mazajło, Magrean, Chudy, Rydzewski, Depalma, J.Fabich, Krystecki

To nie była udana inauguracja dla gdyńskich futbolistów. Starcie wicemistrzów z mistrzami Polski zapowiadało się pasjonująco. Panthers od pierwszych minut pojedynku potwierdzili jednak, iż ciężki będzie im w tym roku odebrać tytuł. Wrocławianie rzucili się do zdecydowanych ataków i choć ich pierwsze przyłożenie nie zostało uznane, jeszcze w pierwszej kwarcie skompletowali dwa autorstwa Patryka MatkowskiegoWiktora Zięby. Kiepsko spisywała się za to przebudowana ofensywa gospodarzy.

Początek drugiej kwarty był dużo bardziej wyrównany i żadna ze stron nie mogła zdobyć kolejnych punktów. Do czasu aż akcją biegową popisał się Konrad Starczewski, a podwyższenie zdobył Adam Nelip. Na 28:0 wynik do przerwy ustalił Timothy Morovick. W trzeciej odsłonie Panthers w zasadzie przypieczętowali wygraną dzięki przełożeniu Adama Skakowskiego i kolejnym podwyższeniu Nelipa.

Gdynianie wyrwali się z letargu dopiero w ostatniej partii. Na ratowanie punktów było już za późno, ale udało się im zdobyć honorowe przyłożenie. Już na początku ostatniej kwarty podanie złapał Jakub Mazan lądując z piłką na granicy pola punktowego. Za sprawą podwyższenia rozmiary porażki zdołał jeszcze zmniejszyć Przemysław Portalski.

O pierwsze punkty w tym sezonie Seahawks będą musieli powalczyć zatem w Szczecinie. 1 kwietnia o godz. 16:30 zmierzą się tam z miejscową Husarią.

- Nie załamujemy się po porażce. To był pierwszy mecz w sezonie, który niczego nie przesądza. Trenerzy wiedzą na czym się skupić by poprawić grę i już od jutra rozpoczynają przygotowania do kolejnego spotkania - powiedział Michał Radelicki, menedżer Seahawks.

• 5 1

• Ja kilkakrotnie próbowałem, ale się nie przekonałem. Więcej przerw i ustawiania się niż samej gry. Brakuje płynności. Akcje, po których zespół zdobywa kilkanaście/kilkadziesiąt jardów można policzyć na jednej ręce. Może dla osób, które w to grają, jest to ekscytujące, ale dla oglądaczy już niekoniecznie. Poza tym w Polsce jest to zabawa dla amatorów (bez urazy), czyli nie ma szybkości i techniki. Polecam osobom, które potrzebują pretekstu do wyjścia z domu i spotkania się ze znajomymi, żeby pogadać. Jednak moim zdaniem, lepiej pójść na spacer do lasu albo nad morze.