Selgros rozbił Vistal w końcówce meczu

23 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Katarzyna Janiszewska była liderką Vistalu, niestety w końcówce meczu zabrakło jej sił i wsparcia koleżanek. Katarzyna Janiszewska była liderką Vistalu, niestety w końcówce meczu zabrakło jej sił i wsparcia koleżanek.

Piłkarki ręczne Vistalu mogły mieć już 5 punktów przewagi nad wiceliderem Superligi Kobiet. Niestety nie wykorzystały na to szansy i uległy w Gdynia Arenie Selgrosowi Lublin 23:28 (14:14). Wszystko przez zbyt wiele przestojów w drugiej połowie. Dzięki temu pozwoliły także tym rywalkom wrócić do gry o mistrzostwo Polski.

AZS ŁĄCZPOL PRZEGRAŁ W JELENIEJ GÓRZE

VISTAL: Gapska, Kordowiecka 1 - Janiszewska 8, Kobylińska 4, Szarawaga 3, Borysławska 3, Kozłowska 3, Stanulewicz 2, Matieli, Zych, Urbaniak, Kulwińska, Lalewicz, Gutkowska

Selgros: Gawlik, Januchta - Gęga 7, Niedźwiedź 5, Rosiak 4, Nocuń 4, Rola 3, Bożović 2, Drabik 1, Kozimur, Matuszczyk, Charzyńska

Vistal miał szansę praktycznie wyeliminować z gry o mistrzostwo Polski Selgrosa. Wystarczyło pokonać w niedzielę tego rywala w Gdynia Arenie. Przyjezdne dokładnie zdawały sobie sprawę z tego, że grają o życie. A gdynianki wiedziały po sobotnich wynikach i porażce Metraco Zagłębia Lubin, że mogą mieć nad wiceliderem tabeli już 5 punktów przewagi. Dlatego też wszyscy szykowali się na wyrównane spotkanie.

Dobrze weszła w nie Katarzyna Janiszewska, zdobywając szybko dwie bramki - w tym jedną z 7. metra - i dając Vistalowi prowadzenie 2:1. Jeszcze lepiej było w 11. minucie. Wtedy po trafieniach Joanny Kozłowskiej, ponownie Janiszewskiej oraz Joanny Szarawagi kończyły serię 3:0, a na tablicy wyników pojawiło się 6:3 dla drużyny Pawła Tetelewskiego.

Janiszewska była w pierwszej połowie nie do zatrzymania. Obrona drużyny z Lublina nie potrafiła znaleźć złotego środka na powstrzymanie jej skutecznych rzutów. Po dwóch kolejnych bramkach skrzydłowej oraz Magdaleny Stanulewicz, a później Moniki Kobylińskiej i ponownie Janiszewskiej Vistal uzyskał rekordową przewagę w tym meczu - wynosiła pięć bramek (12:7).

Niestety w ostatnich 9. min. pierwszej połowy atak gdynianek zaciął się. Przyniósł w tym okresie jedynie dwie bramki - jedna oczywiście w wykonaniu Janiszewskiej. Rywalki odpowiedziały aż 7 trafieniami więc na przerwę drużyny schodziły przy remisie 14:14. Jak się później okazało był to zły zwiastun kolejnej części meczu.

Równie słabo Vistal wszedł w drugą połowę. Po trafieniu Dagmary Nocuń Selgros prowadził 16:14. W 41. min. Marta Gęga podwyższyła przewagę przyjezdnych do trzech bramek (17:20). Po tym Vistal odpowiedział serią 3:0, dzięki której Janiszewska doprowadziła do remisu (20:20).

Niestety dla gospodarza zmagań rywalki stać było na to samo. Mało tego, po serii 3:0 dla lublinianek karnego spudłowała Janiszewska. I choć po chwili skutecznie rzuciła Martyna Borysławska, to Selgros dobił Vistal czterema trafieniami z rzędu.

12 Olimpia-Beskid Nowy Sącz 26 2 3 21 607:749 7
Po 22. kolejce utworzone zostały dwie grupy. Drużyny grają o miejsca 1-6 oraz 7-12 systemem każdy z każdy mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty są zaliczone.
Tabela wprowadzona: 2017-04-23

Wyniki 26 kolejki

• Grupa mistrzowska
  • VISTAL GDYNIA - Selgros Lublin 23:28 (14:14)
  • Pogoń Baltica Szczecin - Metraco Zagłębie Lubin 24:21 (10:11)
  • Kram Start Elbląg - Energa AZS Koszalin 27:31 (11:16)
  • Grupa spadkowa
  • KPR Jelenia Góra - AZS ŁĄCZPOL AWFiS GDAŃSK 29:24 (12:10)
  • Piotrcovia - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 27:18 (16:12)
  • KPR Gminy Kobierzyce - UKS PCM Kościerzyna 24:19 (13:9)

Opinie (69) 2 zablokowane

• brawo KK MONTEX LUBLIN (1)

• 8 9

• Congrats

Gratuluję MKS-owi wywalczonego zwycięstwa.

• 4 6

• Nieprzewidywalny zespół (7)

Kompletnie. No cóż, może jednak będą walczyć o mistrza...

• 10 6

• A mogło dzisiaj być tak pięknie .

+ 5 nad Metraco Zagłębiem Lubin i pozostało tylko rozczarowanie !!!! WWWWWWWielka szkoda !!!!!!

• 8 1

• (4)

Zespół jest przewidywalny ale dzisiaj grał w osłabieniu i zabrakło dyspozycji kilku zawodniczek. Szkoda przegranej ale za to rywalizacja o mistrza staje się jeszcze bardziej emocjonująca.

• 2 5

• Nie żartuj (3)

Przewidywalny zespół a "zabrakło dyspozycji kilku zawodniczek" :)

• Kompletnie?

Kompletnie nieprzewidywalny? To przecież zespół ze szczytu tabeli z największą ilością wygranych spotkań w tym sezonie. Trochę wiary :-)

• 3 4

• Druga połowa zdecydowanie na niekorzyść :(

Ale już o tym zapominamy i skupiamy się na meczu z Lubinem! Ps. Co z Olą Zych?

• 12 3

• (1)

jak nie u siebie,to gdzie chcą wygrywać?

• 14 1

• Wszystkie kolejne u siebie i na wyjazdach będą wygrane. Bo Vistal jest najlepszy.

• 2 2

• Kolejny słaby mecz w wykonaniu Vistalu (6)

Po żenującej porażce z Elblągiem i dobrym meczu z Koszalinem wróciły koszmary.
    Niestety tak słaba postawa całej drużyny wróży 4 miejsce i obejście się smakiem z medalami.
    Mam wrażenie, że trener nie wnosi nic pozytywnego do postawy drużyny.

• 14 4

• no tu się nie zgodzę (3)

jaki dobry mecz z Koszalinem? Dzisiaj walczyły, to że Janiszewska była w końcówce wyraźnie zmęczona i nie miała szczęścia (słupki i poprzeczki) to nie znaczy że źle grały.

• 3 4

• Mecz (2)

Cały mecz ma być oparty na jednej zawodniczce? Gdyby nie Janiszewska to byłby totalny pogrom

• 8 0

• Bardzo pozytywne wrażenie na mnie dzisiaj zrobiła Stanulewicz . (1)

Bardzo szybka agresywna w obronie i chyba za szybko zmieniona .

• 6 2

• Magda Stanulewicz the best ever

Magda zawsze gra ostro i na wysokich obrotach. Jest jednym z filarów drużyny. I tak pięknie lata z piłką ze skrzydeł.

• 6 2

• (1)

Żenująca porażka z Elblągiem? Przecież Vistal wygrał wtedy z Elblągiem 38:29 :-)

• 5 0

• Fakt, niejasno się wyraziłem.

Chodziło mi o wcześniejszy mecz z Elblągiem i do niego się odnosiłem co do koszmarów. Ostatnia wygrana to efekt bardzo słabej gry elblążanek a nie jakiś super wyczynów naszych dziewczyn.

• 6 1

• no i po mistrzostwie (1)

• 9 4

• Nie tragizuj. Trochę wiary. Zobaczysz, że Vistal zdobędzie mistrzostwo.

• Trener aut! (9)

Cały czas twiedzę, że trener nie ma zielonego pojęcia jak prowadzić drużynę w sytuacjach gdy prowadzimy 5cioma pktami, a przede wszystkim gdy mamy w plecy 3,5 pktów !na 7.8 minut do końca meczu!Zero kreatywności w trakcie meczu dostosowując taktykę do sytuacji aktualnej na boisku.Cały czas twierdzę,że powinien podać się do dymisji dla dobra drużyny bo mogą zająć nawet 6mce!Kończ WAŚĆ, wstydu oszczędź!!!

• 12 6

• znafco idź na kurs trenerski i pokaż co potrafisz

• 6 5

• Re: (1)

W trakcie sezonu? Przy tylu kontuzjach? Treneiro do wymiany? Człowieku zastanów się...

• 8 5

• Kontuzje

A czyja to wina kontuzji tylu!Chyba nie pani Basi od szaletzw! (Wielki szacunek dla p.Basi za rzetelną pracę!).Tylko i wyłącznie od trenera!!!

• 2 3

• Całe szczęście , że rywalki nam pomagają ! (5)

Bo trener niestety wali gafy . Jak można prowadzić pięcioma bramkami i zacząć samemu demolować drużynę wprowadzając drugoplanowe zawodniczki w pierwszej połowie od około 15-tej minuty . Zamiast dojechać przeciwnika w pierwszej połowie na co najmniej +10 a w drugiej połowie, dopiero jak już nic nie grozi ze strony rozbitego psychicznie przeciwnika , wprowadzać drugi garnitur do gry on sam rozbija psychicznie swój zespół głupimi zmianami !!! I drobna uwaga do bębniarza z KK - jak drużyna prowadzi atak pozycyjny to Ty kolego swoimi uderzeniami w bęben powinieneś podkręcać tempo tego ataku i motywować resztę kibiców do wzmożonego dopingu . To co robiłeś dzisiaj to był sabotaż i przeszkadzanie własnemu zespołowi w rozprowadzaniu ataku pozycyjnego przez to że intensywność uderzeń w bęben malała wraz z upływającym czasem jak drużyna konstruowała atak . Ty kolego nasze dziewczyny po prostu uśpiłeś !!!

• 13 3

• Miejsca przy KK nie brakuje więc albo (4)

przestań głupio komentować albo wstąp w ich szeregi i pokaż jak to się robi.

• 2 6

• a może ty wstąp

• 2 1

• Potrafisz czytac ze zrozumieniem? (2)

To przeczytaj jeszcze raz i zastanow sie nad sensem mojego komentarza ! Jak bebniarz targa beben na mecz to chyba w jakims celu ? Domyslam sie , ze celem jest doping druzyny i porwanie tzw piknikow do wzmorzonego dopingu a nie przeszkadzanie tak piknikom jak i zawodniczkom . Usilowalem oklaskami dopingowac zawodniczki ale oklaski zanikaly przez gubienie rytmu . Czy to co teraz napisalem jest dla Ciebie zrozumiale ? Co dziwic sie piknikom ze nie potrafia dopingowac jak KK czyli fachowcy odwalaja kiche i kompletnie swoim niezrozumialym postempowaniem bembniarza rozwalaja doping i usypiaja zawodniczki !!!

• 2 1

• Bęben (1)

Proponuje przyjść i pokazać o co chodzi z tym gubieniem rytmu i zaprezentować jak to ma wyglądać . Każda cenna rada jest ważna

• 2 1

• Szanowni członkowie KK .

Nie bywam na wszystkich meczach Vistalu bo mi czas na to nie pozwala . Czego bardzo żałuję .Ale pierwszy raz była tak słaba praca bębniarza od początku istnienia Vistalu . Stąd moja uwaga . Czy w niedzielę mieliście kogoś kto zastępował poprzedniego , czy ten był krótko mówiąc niedysponowany ? Prawidłowy doping z udziałem bębniarza lub bębniarzy polega na tym , że w momencie rozpoczęcia rozprowadzania ataku pozycyjnego drużyny dopingowanej uderzenia bębniarzy są miarowo powolne i wraz z upływem czasu są coraz szybsze i w ten sposób zachęcają zawodniczki do szybszej gry a pozostałych kibiców do angażowania się w coraz głośniejszym dopingu . Takie właśnie zachowanie bębniarzy na meczach nie tylko Vistalu były dotychczas a w niedzielę była prawdziwa kicha i to był powód mojej uwagi . Żadna złośliwość nie była zawarta w moim komentarzu i życzę całemu KK Vistal aby dorobili się takiego sposobu dopingowania i pobudzania innych mniej zaangażowanych kibiców Vistalu jaki mają KK Lublina czy też Startu Elbląg . To że w Gdyni KK może nie jest najliczniejszy w E-klasie nie stanowi o tym że nie może poprawić swojej jakości dopingu i swoim przykładem powinien podrywać do wzmożonego dopingu tzw pikniki .