Trefl pokonał Turów w ostatniej sekundzie

15 grudnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Piotr Śmigielski został w czwartkowy wieczór bohaterem Trefla Sopot. Piotr Śmigielski został w czwartkowy wieczór bohaterem Trefla Sopot.

Przy remisie 73:73 Trefl Sopot miał piłkę i 10 sekund do końca czwartej kwarty meczu z Turowem Zgorzeec. Na rzut z półdystansu, na 2 sekundy przed ostatnią syreną zdecydował się Anthony Ireland. Nie trafił, ale pod koszem wyskoczył Piotr Śmigielski, trącił piłkę jedną ręką, a ta równo z upływem czasu wpadła do kosza. Dzięki temu sopocianie pokonali wicelidera Tauron Basket Ligi 75:73 (20:23, 14:18, 27:19, 14:13).

Marković 19 (11 zb.), Karolak 16 (3x3), Ireland 11 (1x3, 5 st.), Dylewicz 10 (1x3, 5 zb.), Stamenković 8 (2x3) oraz Śmigielski 9, Stefański 2 (6 zb.), Kulka 0, Majewski 0
Miejsce: Hala 100-lecia
Sędziowie: Fiedler, Tomaszewski, Bieńkowski
Widzów: 750
Archibeque 16, Kostrzewski 6 (1x3, 5 zb.), Bochno 5 (1x3), Ikovlev 4, Carter 2 (5 as.) oraz Michalak 17 (4x3), Gospodarek 8 (1x3), Nikolić 6 (5 zb.), Borowski 5 (1x3), Jackson 4

Po ostatnich meczach wątpliwym stała się przydatność dla drużyny Stamenkovica (TREFL). W Treflu rozglądają się więc za nowym rozgrywającym

CZARNE CHMURY NAD PEDJĄ STAMENKOVICIEM
Po początku sezonu o trójmiejskiej koszykówce wypowiedział się dla nas dobrze znający tutejsze reala trener

KRZYSZTOF KOZIOROWICZ O SYMBOLACH I CHARYZMIE
Trefl musi szybko pozbierać się po porażce w Słupsku 58:59

ŻÓŁTO-CZARNI ZOSTALI PORAŻENI PRZEZ ENERGĘ
W składzie Turowa dobrze znany sopockim kibicom Kostrzewski (PGE TURÓW) i Michalak (PGE TURÓW), natomiast w żółto-czarnych barwach grający przez ostatni trzy sezony w klubie ze Zgorzelca Dylewicz (TREFL) i Karolak (TREFL)
W Treflu ponownie z powodu kontuzji brakuje Michała Kolendy oraz Artura Mielczarka
Wyjściowy skład gości: 7 Ikovlev (PGE TURÓW), 19 Bochno (PGE TURÓW), 31 Kostrzewski (PGE TURÓW), 33 Archibeque (PGE TURÓW) 45 Carter (PGE TURÓW)
Gospodarze zaczynają piątką: 3 Ireland (TREFL), 7 Marković (TREFL), 8 Dylewicz (TREFL), 21 Stamenković (TREFL), 9 Karolak (TREFL),
1'
ZACZYNAMY MECZ. Pierwsza piłka dla Turowa
1'
Hej Trefl - skandują kibice
za 2 punkty
2'
[2:0] 2 punkty spod kosza zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 2 punkty
2'
[4:0] Także 2 punkty spod kosza zdobywa 9 Karolak (TREFL).
za 3 punkty
3'
[4:3] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bochno (PGE TURÓW).
za 2 punkty
3'
[6:3] Przechwyt i 2 punkty z kontry wsadem zdobywa 7 Marković (TREFL).
za 2 punkty
3'
[6:5] 2 punkty z szybkiego ataku zdobywa Archibeque (PGE TURÓW).
za 2 punkty
4'
[6:7] Kolejne 2 punkty zdobywa Archibeque (PGE TURÓW).
za 2 punkty
5'
[6:9] 2 punkty z kontry zdobywa Kostrzewski (PGE TURÓW), a do tego faul Stamenkovicia
za 1 punkt
5'
[6:10] Rzut wolny trafia Kostrzewski (PGE TURÓW).
za 3 punkty
5'
[9:10] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 21 Stamenković (TREFL).
za 2 punkty
6'
[11:10] 2 punkty zdobywa 7 Marković (TREFL).
za 2 punkty
6'
[11:12] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa Ikovlev (PGE TURÓW).
za 3 punkty
7'
[14:12] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 21 Stamenković (TREFL).
za 3 punkty
7'
[14:15] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Michalak (PGE TURÓW).
za 2 punkty
7'
[16:15] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa 7 Marković (TREFL).
za 2 punkty
8'
[16:17] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Gospodarek (PGE TURÓW).
za 2 punkty
8'
[16:19] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Ikovlev (PGE TURÓW).
za 2 punkty
9'
[16:21] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Gospodarek (PGE TURÓW).
za 2 punkty
10'
[18:21] 2 punkty z kontry wsadem zdobywa 7 Marković (TREFL).
za 2 punkty
10'
[18:23] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa Michalak (PGE TURÓW).
za 2 punkty
10'
[20:23] 2 punkty zdobywa także 5 Śmigielski (TREFL).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Trefl poszedł na wymianę ciosów z Turowem i na razie to się opłaca. Najlepszą kwartę w sezonie rozegrał niespodziewanie Stamenković (TREFL). Wygląda tak, jak krytyka podziałała na niego mobilizująco. Serb już dwukrotnie trafił zza linii 6,75 m
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla Trefla
wolne (trafione oba)
11'
[20:25] Jackson (PGE TURÓW) wykorzystuje oba rzuty wolne.
11'
Hej Treflu jesteśmy z zwami - śpiewają kibice
za 3 punkty
12'
[20:28] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Borowski (PGE TURÓW).
13'
Blok Michalaka (PGE TURÓW) na Śmigielskim (TREFL)
czas
13'
Przerwa na żądanie Marticia (TREFL).
za 2 punkty
13'
[20:30] 2 punkty "hakiem" zdobywa Nikolić (PGE TURÓW).
za 3 punkty
14'
[20:33] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Michalak (PGE TURÓW).
za 2 punkty
14'
[22:33] 2 punkty zdobywa 7 Marković (TREFL).
za 2 punkty
14'
[24:33] 2 punkty z kontry zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
czas
14'
Przerwa na żądanie Fischera (PGE TURÓW).
za 2 punkty
15'
[24:35] 2 punkty spod kosza zdobywa Archibeque (PGE TURÓW).
za 2 punkty
15'
[26:35] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
za 3 punkty
16'
[29:35] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
za 2 punkty
16'
[31:35] 2 punkty z kontry zdobywa 5 Śmigielski (TREFL), do tego fauluje go Bochno
za 1 punkt
16'
[32:35] Rzut wolny trafia 5 Śmigielski (TREFL).
za 2 punkty
17'
[32:37] 2 punkty z półdystansu zdobywa Archibeque (PGE TURÓW).
za 2 punkty
18'
[32:39] 2 punkty spod kosza zdobywa Archibeque (PGE TURÓW).
za 2 punkty
19'
[32:41] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Carter (PGE TURÓW).
za 2 punkty
19'
[34:41] 2 punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL) i jest faulowany przez Kostrzewskiego
19'
Dylewicz (TREFL) pudłuje wolnego
czas
20'
Przerwa na żądanie Fischera (PGE TURÓW). 34,3 sekundy do końca kwarty
20'
KONIEC DRUGIEJ KWARTY. Kiedy pierwszy raz Turów osiągnął ponad 10 punktów przewagi impuls do odrabiania strat dał Dylewicz (TREFL). Niestety później szwankowała obrona żółto-czarnych w polu trzech sekund a Turów spokojnie to wykorzystywał i dlatego prowadzi do przerwy różnicą 7 punktów
Oficjalna frekwencja na dzisiejszym meczu to 750 widzów
Najskuteczniejsi do przerwy: Marković (TREFL) i Archibeque (PGE TURÓW) po 10 pkt, Michalak (PGE TURÓW) 8 pkt, Śmigielski (TREFL) 7 pkt
Goście mają świetną skuteczność rzutów z gry na poziomie 65,4 proc. 17 na 26. Trefl trafił 15 z 33 rzutów. Sopocianie prowadzą w zbiórkach 17:10, asystach 8:7 i stratach 9:7
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĄ. Piłka dla Turowa
za 3 punkty
21'
[37:41] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 2 punkty
22'
[39:41] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 2 punkty
22'
[41:41] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 21 Stamenković (TREFL).
za 3 punkty
22'
[41:44] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Michalak (PGE TURÓW).
za 2 punkty
23'
[41:46] 2 punkty z półdystansu zdobywa Archibeque (PGE TURÓW).
za 2 punkty
24'
[43:46] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa 7 Marković (TREFL).
za 2 punkty
24'
[43:48] Kolejne 2 punkty zdobywa Archibeque (PGE TURÓW).
za 2 punkty
25'
[45:48] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 3 punkty
25'
[45:51] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Gospodarek (PGE TURÓW).
za 3 punkty
26'
[48:51] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 9 Karolak (TREFL).
czas
26'
za 2 punkty
26'
[50:51] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 7 Marković (TREFL).
za 2 punkty
27'
[50:53] 2 punkty zdobywa Nikolić (PGE TURÓW), piłkę za późno zbijał znad kosza Marković
za 3 punkty
28'
[53:53] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 9 Karolak (TREFL).
za 2 punkty
28'
[53:55] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Borowski (PGE TURÓW).
za 3 punkty
28'
[56:55] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 9 Karolak (TREFL).
wolne (tylko 1 trafiony)
29'
[56:56] Tylko jeden rzut wolny trafia Michalak (PGE TURÓW).
za 2 punkty
29'
[58:56] 2 punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL) i jest faulowany przez Borowskiego
za 1 punkt
29'
[59:56] Rzut wolny trafia 8 Dylewicz (TREFL).
30'
[59:57] Tylko jeden rzut wolny trafia Gospodarek (PGE TURÓW).
za 2 punkty
30'
[61:57] Przechwyt i 2 punkty z kontry zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 3 punkty
30'
[61:60] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Michalak (PGE TURÓW). Trafił na koniec kwarty z około 8. metra
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Trafienia za trzy punkty Karolaka (TREFL) i pobudka pod koniec kwarty Dylewicza (TREFL) były kluczowe w pogoni Trefla za Turowem. Sopocianie ponownie znaleźli się na prowadzeni, a w obronie, dzięki strefie, zamknęli przyjezdnym możliwość zdobywania punktów spod kosza
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Trefla
31'
Po zderzeniu z rywalem na parkiecie leży Ikovlev (PGE TURÓW). Wygląda na problemy z pachwiną. Koszykarz musi opuścić boisko
za 2 punkty
32'
[63:60] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 7 Marković (TREFL).
za 2 punkty
33'
[65:60] 2 punkty spod kosza zdobywa 10 Stefański (TREFL).
34'
Faul techniczny otrzymuje Archibeque (PGE TURÓW)
za 1 punkt
34'
[66:60] Rzut wolny trafia 9 Karolak (TREFL).
34'
Trefl Sopot - skandują fani
34'
[68:60] 9 Karolak (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
34'
[68:62] Michalak (PGE TURÓW) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
36'
[68:64] 2 punkty spod kosza zdobywa Jackson (PGE TURÓW) i do tego faul Markovicia, to jego 4. przewinienie
36'
Jackson (PGE TURÓW) pudłuje wolnego
za 2 punkty
36'
[70:64] 2 punkty z półdystansu zdobywa 9 Karolak (TREFL).
za 3 punkty
37'
[70:67] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kostrzewski (PGE TURÓW).
czas
37'
38'
38'
[70:69] Bochno (PGE TURÓW) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
38'
[70:71] 2 punkty spod kosza zdobywa Archibeque (PGE TURÓW).
schodzi za faule
39'
Archibeque (PGE TURÓW) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
za 2 punkty
40'
[72:71] 2 punkty zdobywa 7 Marković (TREFL) i do tego jest faulowany przez Michalaka. 33,4 sekundy do końca kwarty
czas
40'
za 1 punkt
40'
[73:71] Rzut wolny trafia 7 Marković (TREFL), ale przy rzucie faulował Stefański i wolne dla Nikolicia
40'
Nikolić (PGE TURÓW) pudłuje oba rzuty wolne
40'
7 Marković (TREFL) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu. Nikolić będzie miał dwa wolne na 10,2 sekundy przed końcem
40'
[73:73] Nikolić (PGE TURÓW) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
40'
za 2 punkty
40'
[75:73] Ireland (TREFL) pudłuje wolnego, ale spod kosza jedną ręką odbija Śmigielski (TREFL). Sędziowie sprawdzają na powtórce czy zmieścił się w czasie i zaliczają punkty!
40'
KONIEC MECZU. Bohaterem Śmigielski (TREFL), który znalazł się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie i dobitką załatwił sopocianom komplet punktów

Wyniki 11 kolejki

• TREFL SOPOT - PGE Turów Zgorzelec 75:73 (20:23, 14:19, 27:19, 14:13)
  • Rosa Radom - ASSECO GDYNIA 70:67 (18:15, 16:16, 16:21, 20:15)
  • TREFL SOPOT - Polfarmex Kutno 77:72 (22:19, 20:20, 19:15, 16:18)
  • Stelmet BC Zielona Góra - Anwil Włocławek 82:74 (19:20, 19:17, 20:23, 24:14)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - TBV Start Lublin 85:56 (24:14, 22:19, 20:10, 19:13)
  • Siarka Tarnobrzeg - Energa Czarni Słupsk 76:89
  • Polpharma Starogard Gdański - Miasto Szkła Krosno 85:71 (24:18, 18:23, 20:11, 23:19)
  • King Szczecin - MKS Dąbrowa Górnicza 82:79 (20:15, 20:19, 15:20, 27:25)
  • Polski Cukier Toruń - AZS Koszalin 79:68 (21:16, 10:19, 24:12, 24:21)

Opinie (13) 6 zablokowanych

• Jak to możliwe, że Trefl mając mniejszy budżet od Asseco jest wyżej w tabeli? (3)

• 10 15

• to im się zdarzyło pierwszy raz w historii

chyba...

• 5 4

• Bo maja lepszy bilans meczow? Budzet nie gra tylko druzyna.

• 9 2

• bo trefl to potenga

a asseko to ass-eko

• 4 2

• brawo Treflu

• 23 3

• Bravo Trefl !!!!!! BRAVO CAŁY ZESPÓŁ !!!!! Bravo SZTAB SZKOLENIOWY !!!!! BRAVO KIBICE !!!!!!

• 20 4

• Brawo! (1)

Śmigielski jest wprawdzie bohaterem tego meczu, ale najlepszym zawodnikiem był bezapelacyjnie Marković. Rzucał, zbierał, asystował, przechwytywał piłkę.
    O dziwo dobry mecz zagrał Stamenković. W mojej ocenie był dzisiaj dużo lepszy, niż Ireland, o którym dużo można powiedzieć, ale akurat nie to, że rozgrywa akcje. Klepie, klepie i w ostatniej sekundzie oddaje bez sensu rzut, albo podaje do kolegi, który już nie ma szansy cokolwiek zrobić. Najgorsza skuteczność w drużynie.
    Stefan może w statystykach nie zaliczył dzisiejszego meczu do najbardziej udanych, ale jak wszedł na boisko, to Archibeque już sobie zbytnio nie pograł.
    Podsumowując - dla takich meczów jak dziś warto być wiernym kibicem i chodzić na wszystkie mecze. Jeszcze raz wielkie gratulacje!

• 26 5

• Do Stamenkovića dotarło, że jest na wylocie i zagrał mecz życia.

Swoją drogą, to w tym meczu dostał od ziomala trenera najwięcej minut w sezonie. Była szansa się wykazać:)

• 5 0

• koledze który pisał o budżetach odpowiadam bo mamy tradycję historię wiernych kibiców i atmosferę na meczach bez wzglendu na miejsce w tabeli i nie jesteśmy sztucznym tworem.