Znów porażka koszykarzy Trefla

1 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Anthony Ireland, choć zdobył w sobotę 24 punkty, to trafił tylko 5 z 17 rzutów z gry. Nadrobił rzutami wolnymi - 11 celnych na 12 wykonywanych. Anthony Ireland, choć zdobył w sobotę 24 punkty, to trafił tylko 5 z 17 rzutów z gry. Nadrobił rzutami wolnymi - 11 celnych na 12 wykonywanych.

Trzeci z czterech bardzo ważnych meczów przegrał w sobotę Trefl Sopot. Tym razem uległ w Ergo Arenie, w derbach Pomorza Enerdze Czarnym Słupsk 80:84 (18:27, 20:24, 20:16, 22:17). Nieudany debiut w roli pierwszego trenera sopocian zaliczył Marcin Kloziński. Do tego jego drużyna mocno utrudniła sobie drogę do play-off.

TREFL: Ireland 24 (2x3, 5 zb.), Dylewicz 20 (2x3, 9 zb.), Mielczarek 10 (2x3), Śmigielski 6 (5 zb.), Marković 4 oraz Stefański 10 (7 zb.), Karolak 4, Laser 2, M. Kolenda 0

Energa Czarni: Lewis 20 (2x3, 7 zb.), Kravish 14 (9 zb.), Ginyard 11 (1x3), Surmacz 5, Cesnauskis 2 oraz Goods 20 (4x3), Bachynski 7, Seweryn 5 (1x3), Dąbrowski 0

Za starającym się o miejsce w czołowej ósemce Treflem dni, które miały zmienić jego obraz gry. W poniedziałek z klubem rozstał się trener Zoran Martić, a jego obowiązki przejął dotychczasowy asystent Marcin Kloziński. Miało to dać bodziec drużynie, która bardzo potrzebuje zwycięstw. Zwłaszcza, że czwarty mecz z rzędu mierzyła się z bezpośrednim rywalem w grze o być albo nie być w najważniejszej części sezonu. Dwa z trzech wcześniejszych żółto-czarni przegrali, w tym jedno starcie w Ergo Arenie, z Polpharmą Starogard Gdański.

Trefl ponownie zawitał do obiektu na granicy Gdańska i Sopotu w sobotę. Po raz kolejny odbyły się w nim derby Pomorza. Czarni mieli za sobą świetny miesiąc - choć pozasportowe problemy w klubie miały ich rozbić od środka. A tymczasem zaczęli grać lepiej.

Słupszczanie pokazali wysoką formę także w pierwszej połowie starcia z Treflem. Trener Kloziński niewiele pozmieniał w wyjściowym składzie żółto-czarnych, ale za bardzo nie miał wyboru. Udało się mu jednak uruchomić w ofensywie rezerwowego, Marcina Stefańskiego, który już w pierwszej kwarcie zdobył 6 punktów. Problemy mieli natomiast Anthony IrelandNikola Marković, którzy w pierwszych 10 min. ani razu nie trafili do kosza. Zresztą Marković już do końca był obok meczu. Ofensywną koszykówkę pokazał za to cały zespół Czarnych więc prowadził 27:18.

Także w drugiej kwarcie sopocianom nie udało się ustabilizować obrony. Ogromne problemy sprawiał im Anthony Goods. Amerykanin pomiędzy 16. a 17. min. zanotował serię 7 pkt z rzędu. Czarni prowadzili wówczas 43:32. Jeszcze gorzej było po serii Marcusa GinyardaŁukasza Seweryna w 20. min. (34:51). Stratę przed przerwą zmniejszyli Ireland i Stefański (38:51).

Po zmianie stron z defensywą Trefla było wreszcie lepiej. Do tego szybko dwa celne rzuty za trzy punkty oddał Artur Mielczarek, kontrę wykończył Filip Dylewicz i zrobiło się 46:51. Po kolejnej trójce, ale w wykonaniu Irelanda Trefl zmniejszył straty do 4 pkt (52:56). Ponownie jednak uaktywnił się w ataku Goods, pod koszem sporo zamieszania robił Dallin Bachynski więc przed ostatnią częścią spotkania żółto-czarni przegrywali 58:67.

Na tym jednak emocje się nie skończyły. W czwartej kwarcie 7 pkt z rzędu zdobył Dylewicz, dwa wolne dołożył Ireland i zrobiło się 67:68. Wyrównana walka toczyła się już do ostatniej syreny. Trójka Irlenada doprowadziła do remisu 75:75. Amerykanin w kolejnej akcji trafił za dwa z faulem, dołożył celny wolny i dał Treflowi prowadzenie 78:77. Niestety pod koszem Davida Kravisha nie upilnował Dylewicz i na ostatnią minutę to goście wchodzili wygrywając 79:78.

Po kilku niecelnych rzutach z obu stron do kosza wreszcie trafił dobitką Mielczarek. Sędziowie jednak nie uznali punktów i zagwizdali faul skrzydłowego Trefla przy próbie zbiórki. Za to dwa wolne na punkty zamienił Chavaughn Lewis (78:81). Tym samym odpowiedział Ireland (80:81). Trener Roberts Stelmahers poprosił o czas, a gdy jego zawodnicy wyrzucali piłkę z autu bardzo blisko przechwytu był Jakub Karolak. Niestety dał tylko kolejny aut gościom, a ci zamienili go na punkty. Spod kosza trafił Greg Surmacz, a do tego był faulowany przez Dylewicza. Podkoszowy Trefla miał pretensję do Tylera Lasera, że nie zrozumiał zagrywki jednak to niewiele zmieniło. Surmacz dołożył punkt z linii rzutów wolnych czym ustalił wynik.

Wyniki 25 kolejki

• TREFL SOPOT - Energa Czarni Słupsk 80:84 (18:27, 20:24, 20:16, 22:17)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - ASSECO GDYNIA 80:62 (19:19, 29:12, 13:19, 19:12)
  • Polski Cukier Toruń - Polfarmex Kutno 98:77 (33:23, 22:20, 18:19, 25:15)
  • Siarka Tarnobrzeg - Miasto Szkła Krosno 73:104 (23:25, 16:27, 20:23, 14:29)
  • Rosa Radom - AZS Koszalin 85:68 (16:17, 26:17, 21:12, 22:22)
  • Stelmet BC Zielona Góra - TBV Start Lublin 86:75 (18:18, 25:17, 28:12, 15:28)
  • PGE Turów Zgorzelec - Anwil Włocławek 83:90 (19:24, 18:21, 21:13, 25:32)
  • Polpharma Starogard Gdański - MKS Dąbrowa Górnicza 62:69 (16:15, 18:14, 17:19, 11:21)
  • King Szczecin - TREFL SOPOT (przełożony na 12.04)

Opinie (20) 3 zablokowane

• Prima aprilis -Czesio rzucił 10 pkt , ładne sobie jaja robicie (4)

• 12 2

• Stefan zagral dzisiaj bardzo dobry mecz! Brawo!

• 9 5

• (2)

Rozumiem, że założenie było na początku meczu, by zaskoczyć Czesiem kończącym akcje. W statystykach rzucił 10 pkt, wypada bić brawo że trafił. Ale jaka była tego konsekwencja? Czarni biegali z kontrami, 10 stała jeszcze pod koszem przeciwnika i przewaga rosła.
      Gdzie tu logika granie takim wariantem przez 1,5 kwarty i spokojne patrzenie jak Czarni odjeżdżają hen, daleko. Byli spokojnie do ogrania dzisiaj tylko trzeba było grać standarty, normalnie, a nie przez pół meczu szukać jakichś dziwactw taktycznych. Pokazała to druga połowa, gdzie zagrali jak równy z równym i można było pokusić się o zwyciestwo

• 5 0

• nie wiem co Ty oglądasz ale na pewno nie mecze Trefla (1)

cokolwiek chcesz wytykać Stefanowi to na pewno nie to że nie wraca do obrony lub że nie angażuje się w grę.

• 4 3

• Dokladnie!100 % racji!

• 2 3

• I po sezonie ... ehh

• 7 4

• (6)

Kolejna porazka w wyjazdowym meczu Trefla!Oni kompletnie nie radzą sobie na tej hali!Skutecznosc rzutowa beznadziejna!Nastepny mecz tez na wyjezdzie czyli na Ergo i znowu porazka ale kierownictwo stawia na Ergo a my kibice jak chcecie nas zatrzymac chcemy na malej hali , gdzie Trefl wygrywa! Ale wiedzą lepiej i stąd same porazki!Gratulacje!

• 14 11

• Może trzeba to napisać np na Facebooku może ktoś przeczyta w końcu z odpowiednich

• 8 6

• Pojęcia nie masz o koszykówce (2)

A jak chcesz szantażować swój klub to nie przychodzi lepiej na mecze.

• 2 7

• (1)

Widze,ze mamy znawce tematu!

• 0 4

• Może jakies koszykarskie argumenty niż czytanie statystyk poproszę?
          Ja widziałem wczoraj pomysł na gre, walkę i zaangażowanie, oraz bezmozga w postaci zawodnika z nr3 który na siłę chciał zostać bohaterem meczu.

• 0 5

• (1)

nawet trener Czarnych na konfie powiedział, że czuli się jakby grali u siebie :/

• 2 0

• Tylko pozazdrościć Czarnym

Takich kibiców

• 3 2

• W jedna stronę niezaliczone punkty w druga zaliczone z faulem ! Dziękujemy sędziowie !! (2)

• 8 6

• Sędziowie zrobili źle dla Trefla !!! To było w tym poście powyżej !

• 1 3

• Opinie tutaj nie powinny być anonimowe wtedy pisali by tylko zwolennicy nie hejterzy !

• 1 5

• koncowka meczu

tam gdzie zwykle y tub / piohost

• 4 2

• dziś przegraliśmy ale nie przez sędziów tylko przez słabą grę w pierwszej połowie (1)

chociaż nie od dziś wiadomo, że sędziowie dorównują poziomem lidze - czyli są tak samo słabi. Mnie tylko drażniło dzisiaj, że parę razy jakieś drobiazgi gwizdał ten z trójki który był najdalej od akcji chociaż dwóch pozostałych nic nie sygnalizowało. Nie mi rozstrzygać czy słusznie czy nie ale nie wyglądało to wiarygodnie.

• 14 2

• Niestety dwie ostatnie porażki (w Krośnie i dziś w ergo) praktycznie oznaczają brak playoffs

Tak, wiem że jeszcze 6 kolejek do końca ale Trefl z obecnym składem form i morale wg mnie nie pociągnie do końca samych zwycięstw. Będzie mniej więcej tak jak jest, czyli raz dobry mecz, raz słaby, dwa dobre, dwa słabe itd Obecny bilans 13-13 nie wziął się przypadkiem tylko jest właśnie efektem obecnych możliwości drużyny. A rywale do wejścia do ósemki też przecież naraz wszyscy nie przestaną grać i seryjnie przegrywać. Matematycznie awans jest możliwy ale po tym co widzę przez cały sezon to nie spodziewam się takiej niespodzianki. Jeśli się wydarzy to będzie to miłe zaskoczenie ale na razie patrzę realnie