Vistal awansował do półfinału Pucharu Polski

8 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Rzut Magdaleny Stanulewicz na 10 sekund przed końcem meczu zapewnił Vistalowi półfinał Pucharu Polski. Rzut Magdaleny Stanulewicz na 10 sekund przed końcem meczu zapewnił Vistalowi półfinał Pucharu Polski.

Piłkarki ręczne Vistalu pokonały we własnej hali Pogoń Baltikę Szczecin 24:23 (12:11). Zwycięską bramkę rzuciła Magdalena Stanulewicz na 10 sekund przed końcem spotkania. Gdynianki awansowały do półfinału Pucharu Polski, w którym zmierzą się 22 i 29 marca z Metraco Zagłębiem Lubin.

Vistal Gdynia - Pogoń Baltica Szczecin 24:23 (12:11)
VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Szarawaga 9, Kozłowska 7, Janiszewska 5, Borysławska 1, Kobylińska 1, Stanulewicz 1, Matieli, Dorsz, Urbaniak, Lalewicz

POGOŃ: Płaczek, Wierzbicka - Zawistowska 6, Bancilon 3, Królikowska 3, Blażević 3, Szczecina 3, Jaszczuk 2, Koprowska 2, Zimny 1, Kochaniak, Jedziniak, Noga

MAGDALENA STANULEWICZ: WYJDZIEMY NA PARKIET PO TO, CZEGO PRAGNIEMY

- Wiemy, że mówi się o naszej historycznej szansie na czwarty Puchar Polski z rzędy, ale to nie jest tak, że oczyma wyobraźni już go sobie wręczamy. Nie o to chodzi. Powolutku, chcemy walczyć o swoje. Wyjdziemy na parkiet zmobilizowane, by zdobyć to, czego pragniemy. W tym wypadku jest to dopiero awans do półfinału - mówiła nam przed meczem z Pogonią Magdalena Stanulewicz.
Rzeczywiście, walka o półfinał szła powolutku, bo to szczecinianki zaczęły lepiej środowy mecz w Gdynia Arenie. Po bramce Hanny Jaszczuk prowadziły 4:2. Vistal przez pierwszy kwadrans ograniczony był niemal wyłącznie do bramek Joanny Szarawagi. M.in. za sprawą skutecznych rzutów karnych powracającej po kontuzji Katarzyny Janiszewskiej gospodynie zdołały przejąć inicjatywę i nie tylko odbiły prowadzenie, ale wypracowały 4 bramki przewagi.

Ostatnie minuty przed przerwą należały do Pogoni i przed drugą połową gdynianki miały już tylko bramkę zaliczki. Po zmianie stron szczecinianki poszły za ciosem i wyszły na prowadzenie 18:16. O czas poprosił trener Vistalu Paweł Tetelewski. Udało doprowadzić się do wyrównania, ale przyjezdne nie wyglądały na zespół, który pod koniec meczu spuści z tonu.

Na 3 minuty do końca gry przy stanie 22:22 karę 2 minut otrzymała Gabriela Urbaniak. Mimo osłabienia, gdynianki zdołały utrzymać remis. Bramkę na wagę awansu na 10 sekund przed ostatnim gwizdkiem zdobyła Stanulewicz.

Po tej ciężkiej przeprawie gdynianki zmierzą się w półfinale Pucharu Polski z Metraco Zagłębiem Lubin. Na tym etapie rozgrywek rywalizacja przyjmie już formę dwumeczów zaplanowanych na 22 i 29 marca. Zwycięzcy zagrają w finale 21 maja.

Pozostałe wyniki 1/4 Pucharu Polski:
Metraco Zagłębie Lubin - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 35:21 (17:9)
Kram Start Elbląg - Piotrcovia 34:26 (19:16)
Energa AZS Koszalin - Selgros Lublin 27:28 (15:15)

Mecze półfinałowe
22 marca Vistal Gdynia - Metraco Zagłębie Lubin
29 marca Metraco Zagłębie Lubin - Vistal Gdynia

22 marca Kram Start Elbląg - Selgros Lublin
29 marca Selgros Lublin - Start Elbląg

21 maja, miejsce do ustalenia, Kram Start Elbląg/Selgros Lublin - Metraco Zagłębie Lubin/Vistal Gdynia

Opinie (18) 1 zablokowana

• (2)

najlepszą zawodniczką Vistalu była Asia Szarawaga. Brawo Asiu!!!!!!!!!!!!!!!!

• 23 6

• dobra dyspozycja strzelecka 2 Aś:Kozłowskiej i Szarawagi dobrze wróży reprezentacji

• 12 4

• To miejsce służy ocenie gry zawodniczek a nie ich urody.Fakt,że Kasia Janiszewska jest utalentowana i gra w reprezentacji Polski,nie czyni jej najlepszą w KAZDYM meczu.Więcej obiektywizmu panowie

• Brawa dla całej drużyny !!!

Bardzo cieszy postawa Asi Kozłowskiej , wreszcie się dziewczyna odblokowała !

• 16 5

• szkoda, że to ostatni sezon u nas Szarawagi i Kozłowskiej (5)

• 3 0

• z tego co mi wiadomo to Joanna Szarawaga podpisała dwuletni kontrakt czy coś się zmieniło?

• 1 3

• Brawo dla obu drużyn

Co by nie pisać obie drużyny stworzyły piękne widowisko. Kibice też nie zawiedli. Brawo dla kibiców ze Szczecina. Brawo Vistal teraz czas na Zagłębie.

• 13 2

• Gramy dalej!

Ciężki bój z Pogonią, ale najważniejsze, że gramy dalej.

• 13 0

• Gdzie jest zespół (1)

Vistalowi brakuje zagrywek na zewąnatrz, w ostatnim meczu najlepiej było to widoczne. Tylko dwie zawodniczki rzucały bramki i Kasia Janiszewska z karnych. To daje do myślenia, dobrze , że A.Szarawaga i j. Kozłowska miały dzień. Zablokowane Kobylińska i Matieli nie mogły sie przedrzeć do bramki. Dwa podania do Kasi Janiszewskiej i jedno pod koniec meczu do Stanulewicz ... i jak tu zdobyć puchar ? Dziewczynom kibicuję i życzę dużo szczęścia.

• 11 3

• Trener do wymiany na Loredanę Matykę

Całkowita racja Janiszewska miała na skrzydle tylko 2 razy piłkę Stanulewicz 2 razy z tego raz celnie .Szczecinianki waliły nam ile wlezie ze skrzydeł Poprzednio Balsam z Elbląga siekała nam z e skrzydeł A nasze gwiazdy ŚRODECZKIEM ,ŚRODECZKIEM a tam stała Płaczek Była bezradna kiedy leciały piłki z boków No ale tetel ślepy nie widział tego Na sam koniec postawi w murze 4 wysokie i dwie niskie .A miał w zapasie do obrony w murze jeszcze wysokie Żeby Szczecinianka myślała to wykorzystała by okazje i rzuciła ponad Stanulewicz i Matieli .mogło się zakończyć źle