Vistal lepszy w Wielkim Klinczu

28 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Joanna Szarawaga zdobyła dla Vistalu 8 bramek w meczu z UKS PCM. Joanna Szarawaga zdobyła dla Vistalu 8 bramek w meczu z UKS PCM.

Piłkarki ręczne Vistalu pokonały w Wielkim Klinczu UKS PCM Kościerzyna 32:26 (16:11). Niżej notowane rywalki sprawiły gdyniankom problemy na początku spotkania, ale te wypracowały istotną przewagę tuż przed przerwą. Nieznacznie powiększyły ją po zmianie stron. Podopieczne Pawła Tetelewskiego wraz z Selgrosem Lublin powiększają przewagę nad rywalkami w tabeli PGNiG Superligi.

UKS PCM: Łoś, Kordunowska-Lupa, Liskowska - Belter 9, Białek 6, Łazańska 5, Krajewska 2, Ziółkowska 2, Bunikowska 1, Rogożeńska 1, Konofał, Sus, Wójcik, Jakubowska

VISTAL: Gapska, Szwonka - Janiszewska 4, Urbaniak 4, Dorsz 1, Kobylińska 3, Stanulewicz 1, Kozłowska 2, Gutkowska 2, Lalewicz 2, Matieli 1, Szarawaga 8, Borysławska 2, Macedo 2

Zespół UKS PCM finansowany przez różne gminy, swoje mecze rozgrywa naprzemiennie w Kościerzynie i Wielkim Klinczu. To właśnie w tej drugiej lokalizacji podopieczne Dariusza Męczykowskiego podjęły Vistal.

Niżej notowane gospodynie rozpoczęły od prowadzenia 2:0, ale gdynianki szybko je odbiły. Po serii 3 bramek z rzędu w połowie pierwszej części gry odskoczył na 11:7. Rzut karny zmarnowała później Monika Kobylińska, a kościerska drużyna zbliżyła się najpierw na 2, a następnie na 1 bramkę.

Tuż przed przerwą Vistal zaliczył jednak mocny finisz i po serii kolejnych 4 trafień prowadził 16:11. Po zmianie stron gdynianki kontrolowały przewagę, ale miejscowe nie pozwoliły na jej znaczące powiększenie stawiając twarde warunki.

Po jednej z sytuacji, gdy podyktowany został rzut karny dla gdynianek, trener Męczykowski otrzymał nawet karę 2 minut i jego podopieczne musiały grać w osłabieniu ze względu na zbyt ostrą reakcję szkoleniowca.

- W drugiej połowie nasz zespół kontrolował wynik. Nie liczyło się dla nas śrubowanie wyniku, a przede wszystkim to, by pograło jak najwięcej zawodniczek - mówi drugi trener Vistalu Andrzej Bystram.
SOBOTNI MECZ W GDAŃSKU: RELACJA ZE ZWYCIĘSKIEGO HORROR ŁĄCZPOLU. OCEŃ PIŁKARKI RĘCZNE ZA GRĘ

Tak było w ostatniej kolejce w Gdyni. Owacja na stojąco. Ostatnie sekundy meczu Vistal - Pogoń

Wyniki 15 kolejki

• AZS ŁĄCZPOL AWFiS GDAŃSK - KPR Gminy Kobierzyce 23:22 (13:11)
  • UKS PCM Kościerzyna - VISTAL GDYNIA 26:32 (11:16)
  • Energa AZS Koszalin - Pogoń Baltica Szczecin 25:17 (12:6)
  • KPR Jelenia Góra - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 32:29 (14:14)
  • Kram Start Elbląg - Metraco Zagłębie Lubin 20:21 (7:14)
  • Selgros Lublin - Piotrcovia 40:30 (22:11)
  • Awansem z 17. kolejki
  • Kram Start Elbląg - Energa AZS Koszalin 20:17 (6:14)

Opinie (8) 5 zablokowanych

• słaby mecz

ale jeden z serii do odbycia ku drodze do zdobycia mistrza. Jedziemy dalej!

• 11 4

• byłem w wielkim klinczu na meczu pierwszy raz i mi,le zaskoczenie ładna hala i wygraliśmy.

• 8 4

• Co to za liga gdzie zawodowy zespół z budżetem paru milionowym musi grać z amatorskim UKS-em? (1)

• 6 6

• Dwie twarze

To sytuacja z kilku sportowych światów, kilku dyscyplin, z większej liczby sezonów
      ma dwa oblicza:
      - słabośc ligi jako takiej, skłaniająca ku redukcji, ścięciu tabeli w całości
      - promocja sportu na krajowym poziomie w środowiskach małych miast a nawet gościnnie gmin.
      Jakie rozwiązanie Szanowny Rozmówca proponuje - można się domyślać

• 9 0

• A Zych to jeszcze zagra w tym sezonie??

• 4 0

• (1)

Jakiego mistrza??? Mistrz jest tylko jeden - Lublin! Montex na tronie - po raz 20 w koronie!