Siódma przegrana z rzędu Asseco

1 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

W Ostrowie Wielkopolskim najlepiej zalecenia trenera Przemysława Frasunkiewicza realizował Przemysław Żołnierewicz (nr 28), który zdobył 23 punkty, a tylko jednej zbiórki zabrakło mu do double-double. W Ostrowie Wielkopolskim najlepiej zalecenia trenera Przemysława Frasunkiewicza realizował Przemysław Żołnierewicz (nr 28), który zdobył 23 punkty, a tylko jednej zbiórki zabrakło mu do double-double.

Koszykarze Asseco Gdynia przegrali siódmy mecz ligowy z rzędu. W sobotni wieczór nie dali rady na wyjeździe drużynie BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, ulegając 62:80 (19:19, 12:29, 19:13, 12:19). Grali bez swojego czołowego zawodnika - Krzysztofa Szubargi, który rozchorował się. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza mogą pocieszać się tym, że nie wiedzie się także zespołom z dołu tabeli, a zatem byt w elicie jest na razie niezagrożony.

STAL: King 14 (18 zb.), Johnson 14 (2x3, 6 as.), Nikołow 11 (1x3), Majewski 7 (2x3, 6 zb.), Zębski 3 (1x3) oraz Szewczyk 11 (2x3), Carter 8 (1x3, 5 zb.), Ochońko 7 (1x3), Chanas 3 (1x3), Kostrzewski 2, Tomaszek 0, Kaczmarzyk 0

ASSECO: Żołnierewicz 23 (2x3, 9 zb., 6 as.), Witliński 9 (1x3), Put 9 (6 zb.), Ponitka 5 (7 zb.), Kamiński 0 oraz Szczotka 8 (2x3, 5 zb), Jankowski 6 (2x3), Frąckiewicz 2, Konopatzki 0, Czerlonko 0, Kołodziej 0

Asseco w PLK nie wygrało od 11 lutego, kiedy przywiozło komplet punktów z Kutna, wygrywając z outsiderem tabeli 80:64. W Ostrowie Wielkopolskim oczywiście gdynianie nie byli faworytem, a ponadto musieli sobie radzić bez chorego Krzysztofa Szubargi. Jednak mimo absencji rozgrywającego, który w tym sezonie zdobywa blisko 17 punktów na mecz, pierwsza kwarta wskazywała, że gdynianie mogą grać jak równy z równym z wyżej notowanym rywalem. Od 2:1 do 10:9 goście prowadzili, a po 10. minutach remisowali 19:19 po akcji Łukasza Frąckiewicza.

Jednak na początku drugiej części gry gospodarze "skradli" Asseco atut, jakim były "trójki". Od razu zza łuku przymierzył Szymon Szewczyk. Po kolejnej "trójce" Christo Nikołowa w 17. minucie Stal odskoczyła na 40:28. Ostatecznie ta kwarta przegrana została różnicą aż 17 punktów. Przerwa zastała drużyny przy rezultacie 48:31 na korzyść miejscowych.

Nie pomagała dobra dyspozycja rzutowa Przemysława Żołnierewicza, który po 20 minutach miał 11 punktów na koncie. On też zachęcił Asseco do walki po zmianie stron. Dołożył kolejne 9 punktów, a tuż przed końcem trzeciej kwarty sprowadził straty na 50:61.

W czwartą kwartę dobrze wszedł Filip Put. Po jego punktach gdynianie zbliżyli się na 54:61. Na więcej nie pozwolił Aaron Johnson. Amerykański rozgrywający w 37. minucie poprawił wynik na 74:59. Gdy po chwili Łukasz Majewski trafił za trzy, stało się jasne, że o żadnej niespodziance nie może być mowy.

Gospodarze wygrali zasłużenie, gdyż przede wszystkim mieli bardziej wyrównaną drużynę. Grali też zespołowo o czym świadczy wyraźna przewaga na ich korzyść w asystach (20:9). Gdynianie przegrali też walkę na tablicach (35:41 w zbiórkach). Klasą dla siebie był Shawn King. Zdobył double-double, zbierając aż 18 piłek, w tym 4 na atakowanej 14 na bronionej tablicy.

Było to o tyle ważne, że tego dnia obie drużyny nie rzucały zbyt celnie. Skuteczność z gry Asseco wynosiła tylko 34,5 procent, a Stali była nieco ponad 6 procent lepsza. Gdynianie zza łuku trafiali średnio tylko co czwartą próbę.

Wyniki 25 kolejki

• TREFL SOPOT - Energa Czarni Słupsk 80:84 (18:27, 20:24, 20:16, 22:17)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - ASSECO GDYNIA 80:62 (19:19, 29:12, 13:19, 19:12)
  • Polski Cukier Toruń - Polfarmex Kutno 98:77 (33:23, 22:20, 18:19, 25:15)
  • Siarka Tarnobrzeg - Miasto Szkła Krosno 73:104 (23:25, 16:27, 20:23, 14:29)
  • Rosa Radom - AZS Koszalin 85:68 (16:17, 26:17, 21:12, 22:22)
  • Stelmet BC Zielona Góra - TBV Start Lublin 86:75 (18:18, 25:17, 28:12, 15:28)
  • PGE Turów Zgorzelec - Anwil Włocławek 83:90 (19:24, 18:21, 21:13, 25:32)
  • Polpharma Starogard Gdański - MKS Dąbrowa Górnicza 62:69 (16:15, 18:14, 17:19, 11:21)
  • King Szczecin - TREFL SOPOT (przełożony na 12.04)

Opinie (12) 2 zablokowane

• Ładna gra

Ładna gra , skuteczność mała katastrofa,sparing udany ,wynik nieważny.Kibiców zapraszamy na następny mecz.

• 9 1

• myślałem że bez Szubargi w Ostrowie dostaną większe baty

w sumie szkoda za dużo niewykorzystanych rzutów osobistych...

• 5 1

• I tak już do końca sezonu baty, baty, baty.
    Projekt pt. Szkolenie młodzieży przynosi efekty w postaci kolejnych porażek różnicą + - 20 pkt. A gwiazdy koszykówki w rodzaju Czerlonków, Konopatzkich i innych Kołodziejów zdobywają ok 2 punktów na mecz. No chyba żeby 0.
    Ale pani Prokurent zapewne w dobrym nastroju. Posadka jest a że w klubie składającym się z chłopców do bicia to nieważne.
    A poza tym - brawo Żołnierz

• 15 3

• po sezonie odejda Zolnierz i Szubi (1)

Wtedy Franc będzie odbywał Czerlonko i resztę. Ku zachwytowi kotar i resztki kibiców. Szkoda tego klubu ...

• 14 2

• mialo byc ogrywal

• 1 1

• wspaniała wiadomość :)

oby tak dalej!

• 2 8

• Coraz mniej komentarzy,bo tu już nie ma czego komentować.Zostało jeszcze parę meczów do końca rozgrywek i sądzę,że w tych meczach zwycięstw raczej nie będzie,bo każdy z przeciwników Asseco ma jeszcze o coś walczyć.

• 7 1

• A my swoje .Nie ma wygranych nie ma trenera.

• 2 1

• koniec klubu Krauzego?

• 3 2

• Wszystkich niezadowolonych sytuacją w Asseco Gdynia odsyłam do kibicowania Treflowi Sopot. Mają obcokrajowców. Nie ogrywają (a wyrzucają) utalentowaną młodzież. Mają większy budżet. No i są o całą pozycję wyżej w tabeli. Spełniają wasze wszystkie wymagania.