Większe pole manewru w ofensywie Lechii

27 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Dla Bartłomieja Pawłowskiego mecz w Iławie był pierwszym sparingiem w tym roku. Wcześniej przechodził rekonwalescencje po ubiegłorocznej kontuzji. Dla Bartłomieja Pawłowskiego mecz w Iławie był pierwszym sparingiem w tym roku. Wcześniej przechodził rekonwalescencje po ubiegłorocznej kontuzji.

Już w meczu z Legią Warszawa Piotr Nowak ustawił Lechię Gdańsk do gry z dwoma napastnikami. W sparingu z Jeziorakiem Iława (11:0) ten wariant był doskonalony. Szkoleniowiec poszerzył sobie jednocześnie pole personalnego manewru, gdyż w ataku sprawdził Piotra Wiśniewskiego i Bartłomieja Pawłowskiego. Obaj piłkarze tej wiosny w ekstraklasie nie usiedli nawet na ławce rezerwowych.

TAK RELACJONOWALIŚMY ZWYCIĘSTWO LECHII GDAŃSK W IŁAWIE 11:0

Któremu z tych piłkarzy przyznał(a)byś miejsce w "18 na najbliższy mecz ligowy Lechii: Bartłomiejowi Pawłowskiemu czy Piotrowi Wiśniewskiemu?

- Najłatwiej wyselekcjonować "11" i kilku rezerwowych, a resztę odesłać na oślą łączkę. Ale nie na tym polega budowanie zespołu. Ja chcę być przede wszystkim fair wobec piłkarzy. Każdemu dać jego minuty, aby w decydującej fazie rozgrywek podejmować racjonalne, logiczne i przemyślne decyzje, które będą udokumentowane tym jak grali wcześnie. To proste i czytelne przesłanie. Te mecze, które rozgrywamy, mają nam pomóc realnie ocenić, którzy zawodnicy będą nam w stanie pomóc w 7 meczach grupy mistrzowskiej. Dlatego to nie jest jeszcze moment, aby grać tylko jednym składem - tak mówił Piotr Nowak już przed meczem z Legią Warszawa.
W sparingu z Jeziorakiem w Iławie na potwierdzenie tych słów otrzymaliśmy kolejny dowód. Po 90 minut otrzymali piłkarze, którzy tej wiosny w ekstraklasie nie usiedli nawet ani razu na ławce rezerwowych. Piotr Wiśniewski rozegrał cały mecz jako napastnik, a Bartłomiej Pawłowski w pierwszej połowie grał na skrzydle, a w drugiej w napadzie. Obaj strzelili po golu.

- Trochę się niecierpliwiłem, gdyż pierwszą dobrą okazję zmarnowałem. Cieszę się, że wpadła piłka do siatki po akcji, która ustaliła końcowy wynik - przyznał Pawłowski przed klubową kamerą.
BARTŁOMEJ PAWŁOWSKI NIE REZYGNUJE, BY ZOSTAĆ CZĘŚCIĄ HISTORIĄ LECHII. PRZECZYTAJ WYWIAD Z POCZĄTKU PRZYGOTOWAŃ

TYCH PIŁKARZY PIOTR NOWAK PRÓBOWAŁ TEJ WIOSNY W ATAKU
Marco Paixao, Grzegorz Kuświk, Gino van Kessel, Piotr Wiśniewski, Bartłomiej Pawłowski

Tej wiosny trener Nowak w ataku stawiał na trzech piłkarzy. W Iławie zagrał tylko jeden z nich - Grzegorz Kuświk. Marco Paixao był oszczędzany, gdyż niedawno kurował kontuzjowaną kolano i z tego powodu stracił dwa mecze ligowe. Natomiast Gino van Kessel grał w reprezentacji Curacao.

- Taki sparing jest lepszy niż zwykły trening. Nawet jak jest spora dysproporcja poziomów to inne emocje są jak się gra z przeciwnikiem, któremu bardzo zależy, aby się pokazać i robi wszystko, aby się jak najmocniej przeciwstawić. Dlatego cieszę się, że mogłem rozegrać 90 minut - dodał Pawłowski, który jesienią zaliczył 7 występów w pierwszej drużynie, a kilka miesięcy stracił na leczenie kontuzji.
WYGRANE REPREZENTACJI Z POMOCNIKAMI LECHII W SKŁADZIE W ELIMINACJACH MISTRZOSTW ŚWIATA. SPRAWDŹ WYNIKI

Piotr Wiśniewski w tegorocznych sparingach strzelił 5 goli dla Lechii. Czy przełożą się one na miejsce w meczowej "18"? Piotr Wiśniewski w tegorocznych sparingach strzelił 5 goli dla Lechii. Czy przełożą się one na miejsce w meczowej "18"?
To już trzecia przerwa ligowa w tym sezonie, w której Lechia zagrała z zespołem z niższej klasy rozgrywkowej i nie miała dla niego litości. Jeziorak podzielił los Pomezanii Malbork i Wietcisy Skarszewy, które jesienią przegrywały z biało-zielonymi w dwucyfrowych rozmiarach - odpowiednio 1:16 i 2:12. Tym razem jednak żaden gdański zawodnik nie strzelił więcej niż 1 bramkę. Czy jednak coś zmienił w swojej hierarchii w drużynie?

PIOTR WIŚNIEWSKI: NIE CZUJĘ SIĘ ZA STARY, BY WALCZYĆ O SKŁAD. TUTAJ WIĘCEJ PRZEDSEZONOWYCH OPINII PIŁKARZA O NAJDŁUŻSZYM STAŻU W LECHII

Gdy w październiku, również podczas przerwy w rozgrywkach, która miała miejsce przed meczem z Zagłębiem Lubin (2:1), 3 gole zdobył Lukas Haraslin, a po 2 Wiśniewski i Martin Kobylański - nic nie zmieniło to w ich notowaniach. Słowak nadal pozostał piłkarzem wchodzącym z ławki, w Lubinie dostał 25 minut gry , gdy zmienił Rafała Wolskiego, a dwóch pozostałych znów nie było w "18".

W listopadzie Wiśniewski i Kobylański zaliczyli po 2 trafienia w Malborku, a hat-tricki udało się ustrzelić m.in. Sebastianowi Mili i testowanemu Alenowi Ozboltowi. I znów nie zmieniła się ich rola w drużynie. Gdy przyszło do ligi i meczu z Wisłą Płock (2:1) dwaj pierwsi znów znaleźli się poza "18", Mila dostał ostatnie 13 minut jako rezerwowy, czyli podobnie jak w spotkania przed ligową przerwą, a Słoweniec nie otrzymał kontraktu w Gdańsku, mimo że był chwalony. Zimą 20-latek wrócił z wypożyczenia z Borusii Dortmund do rodzimego NK Domżale. W 4 wiosennych meczach gola nie strzelił.

Ponadto warto dodać, że także zimowe sparingi nie pomogły Wiśniewskiemu. Choć był w nich najskuteczniejszym snajperem biało-zielonych (4 gole), nie przebił się nawet do "18". Dlatego i teraz piłkarze nie mają złudzeń, że to nie sparing w Iławie będzie kluczowy dla składu, który wyjdzie w niedzielę do gry przeciwko Zagłębiu.

- Sparing chyba nie będzie brany pod uwagę, jeśli chodzi o selekcję. Najważniejsze są treningi w Gdańsku pod okiem trenera Nowaka. A gdy już będzie szansa od szkoleniowca, to trzeba ją jak najlepiej wykorzystać - ocenił przed klubową kamerą Pawłowski.
DUSAN KUCIAK MÓWI NAM, CO GO DENERWUJE. TUTAJ TEŻ MOŻESZ WYSTAWIĆ OCENĘ BRAMKARZOWI LECHII ZA JEGO WIOSENNE WYSTĘPY

16 Górnik Łęczna 26 5 8 13 25:44 23
Komisja ds Licencji Klubowych PZPN ukarała Ruch Chorzów odjęciem 4 punktów za zaległości finansowe wobec byłych piłkarzy i pracowników.
Tabela wprowadzona: 2017-03-19

Wyniki 26 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Legia Warszawa 1:2 (0:0)
  • Piast Gliwice - ARKA GDYNIA 3:2 (1:0)
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Śląsk Wrocław 1:2 (1:1)
  • Wisła Kraków - Wisła Płock 3:2 (1:1)
  • Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów 0:1 (0:0)
  • Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 0:0
  • Korona Kielce - Cracovia 3:0 (1:0)
  • Lech Poznań - Górnik Łęczna 0:0

Opinie (37) 2 zablokowane

• ustawienie z meczu z Jeziorakiem powinno by kontynuowane. (2)

11:0 pokazało na co stac Lechie w takim ustawieniu. Myslę ze z Zagłębiem moze byc co najmniej 4:0.
    Mistrzostwo i Liga Mistrzow na horyzoncie, Kapitanie Nowak, prowadz Nas...

• 17 20

• Haha prosto na manowce.

• 4 7

• Iza , czemu Ty nie masz programu satyrycznego w TV ? Takie dowcipy wymyślasz ...

• 7 2

• Tak Wiśnia do kadry zespołu a Krasic na ławe - niech przemysli po co gra w piłke (1)

• 28 20

• Dobrze żeby w końcu dał Wiśni szanse niech kibice zobaczą jaki z niego beznadziejny grajek , w piłce ważne są umiejętności a nie to że ktoś jest pupilkiem pseudokibiców

• 4 12

• (3)

Brakuje w Lechii kogoś takiego jak Tomasz Dawidowski, walczak, dobry drybling, solidna ilość bramek w sezonie.

• 12 30

• (2)

No a Duda?
      To był miszcz.

• 3 1

• Duda

Jego fater jest starszym brygadzistom we f porcie gdańskim i on fszystko morze.