Wybrzeże rozgromiło Piotrkowianina

11 grudnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Łukasz Rogulski był najbardziej aktywny podczas pierwszego odjazdu Wybrzeża w meczu z Piotrkowianinem. Łukasz Rogulski był najbardziej aktywny podczas pierwszego odjazdu Wybrzeża w meczu z Piotrkowianinem.

W ostatnim w 2016 roku meczu PGNiG Superligi mężczyzn szczypiorniści Wybrzeża sprezentowali swoim kibicom pogrom. W hali AWFiS pewnie rozprawili się z innym z beniaminków, Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:20 (17:9). Najskuteczniejszy w barwach gospodarzy był powołany ostatnio do reprezentacji Polski Paweł Niewrzawa, któryu zdobył 6 bramek. W środę gdańszczan czeka jeszcze wyjazdowy mecz fazy 1/16 Pucharu Polski z MKS Wieluń.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Pieńczewski - Niewrzawa 6, Prymlewicz 5, Wróbel 5, Kornecki 4, Kostrzewa 4, Oliveira 3, Rogulski 2, Sulej 1, Bednarek 1, Salacz, Podobas, Skwierawski

Piotrkowianin: Procho, Banisz - Makowiejew 8, Tórz 3, Iskra 2, Szczukocki 2, Pożarek 1, Wędrak 1, Swat 1, Kuczyński 1, Nastaj 1, Krawczenko, Góralski, Mróz, Surosz

W hali Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu spotkało się dwóch beniaminków PGNiG Superligi Mężczyzn. Piotrkowianin awans zdobył w walce sportowej, natomiast gdańszczanie zostali do niej zaproszeni. Podczas obecnego sezonu zdecydowanie lepiej radzą sobie podopieczni Damiana Wleklaka. Do weekendu zdobyli niemal dwa razy więcej punktów niż ich niedzielny rywal.

W składzie Wybrzeża jest także ponownie reprezentant Polski. W szerokiej kadrze powołanej przez Talanta Dujszebajewa znalazł się Paweł Niewrzawa, dla którego mecz z Piotrkowianinem był dopiero czwartym w tym sezonie. Wcześniej dochodził do siebie po kontuzji. Z dobrej strony pokazał się jednak podczas meczu z Vive Tauronem Kielce, gdzie Dujszebajew jest trenerem.

PAWEŁ NIEWRZAWA NIESPODZIEWANIE W REPREZENTACJI POLSKI

Niewrzawa grając z mistrzem Polski rzucił 6 bramek. Rekord sezonu w tej statystyce wyrównał w niedzielę z Piotrkowianinem. Rozgrywający Wybrzeża był jedną z najjaśniejszych postaci na boisku, choć na pochwały i pewną grę tak w ofensywnie, jak i w defensywie zasłużył cały zespół gospodarzy.

Choć mecz na początku był wyrównany, to od stanu 3:2 w 8. minucie Wybrzeże zanotowało serię 5:0. Wykończył ją trafieniem z kontry Łukasz Rogulski (8:2), dla którego było to drugie trafienie w tym okresie. Od tej chwili starcie miało już tylko jednego faworyta.

Moment grozy kibice i gdańscy zawodnicy przeżyli, gdy głową z Michałem Bednarkiem zderzył się Hubert Kornecki. Szczypiorniście zaczęła lecieć krew z nosa, musiał opuścić boisko i została mu udzielona pomoc medyczna. Na szczęście uraz okazał się niegroźny. Wcześniej zdobył jedną bramkę, a kiedy powrócił na boisko dołożył jeszcze trzy.

Od 18. min. do siatki zaczął trafiać Niewrzawa, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. W 2 minuty zdobył 3 bramki z rzędu, a gdańszczanie prowadzili 13:6. W pierwszej połowie jeszcze nie udało się im osiągnąć dwucyfrowej przewagi, ale doszli do tego po przerwie.

Po raz pierwszy 10 bramek przewagi mieli w 33. min. gdy rzut karny wykorzystał Niewrzawa (19:9). Goście wykazywali ogromne problemy z atakiem. W drugiej połowie zmarnowali aż 6 rzutów karnych. A gdańszczanie najwyższą przewagę osiągali 5-kronite, gdy wypracowali o  12 bramek więcej niż Piotrkowianin.

7 Zagłębie Lubin 14 3 11 454:384 7
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. miejsce rozegrają dwumecz o "dziką kartę".
Tabela wprowadzona: 2017-02-08

Wyniki 15 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Piotrkowianin 31:20 (17:9)
  • Vive Tauron Kielce - Meble Wójcik Elbląg 36:21 (19:9)
  • Azoty Puławy - Sandra Spa Pogoń Szczecin 34:25 (15:11)
  • Gwardia Opole - MMTS Kwidzyn 23:28 (10:13)
  • KPR RC Legionowo - Zagłębie Lubin 26:25 (13:12)
  • Stal Mielec - Orlen Wisła Płock 20:34 (8:18)
  • Chrobry Głogów - Górnik Zabrze 29:26 (12:12)

Opinie (10)

• brawo Wybrzeze (1)

• 22 4

• Ogólnie całkiem niezły mecz z naszej strony. Liderzy zrobili swoje. Oglądając mecz w środę i dziś, nasuwa się wniosek, że Wybrzeże jest typowym zespołem środka tabeli. Za słabi dla czołówki i za mocni dla zespołów z dołu tabeli. Fajnie by było, tak dla klubu,jak i dla samego zawodnika, gdyby Niewrzawa pojechał na mistrzostwa.

• 8 4

• Nie fajnie byłoby dla klubu bo by nie wrócił!

Ma taką samą klauzulę w kontrakcie jak Szubarga w Asseco. W każdej chwili może
    zmienić barwy klubowe jak znajdą się bardziej kolorowe (kolor zielony jest preferowany).

• 1 6

• malkontent

Jak mozna oceniac zaangazowanie wielu klubow jezeli nikt nie spada.poza dwoma zespolami reszta gra sobie a muzom