Wybrzeże przybliżyło się do play-off

26 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Dla Pawła Niewrzawy sobotni mecz z KPR był debiutem w barwach Wybrzeża. Rozgrywający do seniorskiej kariery startował w SMS Gdańsk. Ostatnio występował w Górniku Zabrze. Dla Pawła Niewrzawy sobotni mecz z KPR był debiutem w barwach Wybrzeża. Rozgrywający do seniorskiej kariery startował w SMS Gdańsk. Ostatnio występował w Górniku Zabrze.

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk pokonali KPR Legionowo 26:20 (13:8) w pierwszym od miesiąca meczu we własnej hali. To niezwykle cenne zwycięstwo, gdyż te drużyny rywalizują o 3. miejsce w grupie granatowej, które da bezpośredni awans do play-off Superligi. Bramkę do zwycięstwa dołożył debiutujący w miejscowym zespole Paweł Niewrzawa. We wtorek o godz. 18:30 podopieczni Damiana Wleklaka zmierzą się na wyjeździe z Vive Tauron Kielce.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Pieńczewski - Wróbel 8, Oliveira 6, Kornecki 4, Prymlewicz 2, Kostrzewa 2, Rogulski 2, Niewrzawa 1, Podobas 1, Bednarek, Salacz, Skwierawski, Sulej

KPR: Stojković, Krekora - Titow 7, Kasprzak 4, Mochocki 3, Gumiński 3, Prątnicki 2, Ciok 1, Brinovec, Gawęcki, Kowalik, Suliński

Gospodarze zagrali pierwszy od miesiąca mecz we własnej hali. Nie popełnili błędów z dwóch wyjazdów, które przegrywali po bardzo słabych pierwszych połowach. Tym razem drzemki nie było, bo i waga meczu była niezwykła. Nie tylko do zdobycia były 3 punkty, ale i 3. miejsce w grupie. A przypomnijmy, że po 3 najlepsze drużyny po pierwszej fazie rozgrywek od razu znajdą się w play-off. Natomiast zespoły z pozycji 4-5 będą musiały zagrać baraż, by tam się znaleźć.

DAMIAN WLEKLAK O PRZESYPIANIU 1. POŁÓW W OPOLU I ZABRZU

Wybrzeże rozpoczęło od prowadzenia 2:1 po rzutach Ramona Oliveiry. To właśnie Brazylijczyk zapisał na swoim koncie trafienie także w 13. minucie, gdy gdańszczanie po raz pierwszy osiągnęli przewagę dwóch bramek. Chwilę po nim poprawił Wojciech Prymlewicz i było już 7:4.

Gdańszczanie dopiero się rozkręcali. Podopieczni Damiana Wleklaka zdobyli cztery bramki z rzędu, a w trakcie tej serii obroną rzutu karnego Witalija Titowa popisał się Maciej Pieńczewski.

Wybrzeże nie zdołało utrzymać sześciu bramek przewagi do przerwy. Ta wyniosła po 30 minutach pięć trafień - dokładnie tyle ile indywidualnie miał na koncie skuteczny Oliveira.

Początek drugiej części gry należał do gości. Gdańszczanie na pierwszą bramkę z gry po przerwie czekali ponad 7 minut, gdy trafił Hubert Kornecki. Wcześniej jedyną zdobycz zanotował z rzutu karnego Damian Kostrzewa, a KPR zdobył trzy bramki i zmniejszył straty.

PAWEŁ NIEWRZAWA WRACA DO GDAŃSKA

Z tonu spuścił Oliveira, ale powracający po kontuzji barku Kornecki zapisał szybko na swoim koncie dwie kolejne bramki i Wybrzeże opanowało sytuację. Gdy swoją pierwszą zdobycz w nowym klubie zanotował zakontraktowany niedawno przez gdańszczan Paweł Niewrzawa było już 20:13.

Goście zdołali zmniejszyć rozmiary porażki, ale zwycięstwo Wybrzeża pozostało niezagrożone. Tym samym gospodarze przerwali serię dwóch kolejnych porażek i umocniło się na trzeciej pozycji w grupie granatowej Superligi.

Szybkie zbudowanie zwycięskiej passy ociera się jednak o niemożliwe. We wtorek gdańszczan czeka bowiem znacznie trudniejsza przeprawa. O godz. 18:30 zagrają na wyjeździe z mistrzem kraju Vive Tauron Kielce.

7 Piotrkowianin Piotrków Tryb. 11 2 9 289:337 6
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. miejsce rozegrają dwumecz o "dziką kartę".
Tabela wprowadzona: 2016-11-27

Wyniki 12 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - KPR RC Legionowo 26:20 (13:8)
  • Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 39:37 (17:12, 30:30, d. 4:4, k.5:3)
  • Vive Tauron Kielce - Azoty Puławy 39:38 (33:33, 19:14)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Gwardia Opole przełożony
  • Zagłębie Lubin - Stal Mielec 28:23 (13:11)
  • Chrobry Głogów - Meble Wójcik Elbląg 28:23 (15:9)
  • środa
  • Górnik Zabrze - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Opinie (16) 7 zablokowanych

• (2)

Gratulacje panowie :) Wielkie brawa :) Wspaniała postawa :) No i wyłażcie ci co Wróbla i innych do ŻUKOWA wysyłali !!! Nasza drużyna się uzupełnia i przeważnie ma innego bohatera każdego spotkania !!! Brawo,brawo brawo !!! Jesteśmy i pewnie będziemy bardzo wysoko w tabeli !!!

• 25 5

• (1)

Wrobel jest cienki jak barszcz

• 2 6

• Cienki to ty masz na drugie :) Drugi Maras się znalazł !!!

• 5 2

• Was sie po prostu chce ogladac

Gratulacje!

• 22 0

• po dwóch przegranych na styku na wyjezdzie przekonywujące zwycięstwo i tak trzymać szkoda meczu w plecy u siebie z Głogowem ale będzie rewanż no to do boju i powodzenia.

• 16 0

• (1)

Super mecz !!!
    Niewrzawa robi różnice na rozegraniu.
    I bramka broniła

• 14 6

• Ochłoń chłopie !!! Jaką zrobił różnicę Niewrzawa 3 asyssty 3 niecelne rzutu i 1 bramka po dobrym wejściu między 1-2 w kontrze.Bramka broniła bo obrona była niezła.Wróbel wreszcie zrobił różnice to był jego mecz !!! Najwięcej strat Ramon aż 5 ale miał też 4 asysty,i tylko zaznaczam TYLKO 1 niecelny rzut po którym straciliśmy piłkę no i 6 bramek zdobył.A największą różnice zrobiło to że od początku do końca graliśmy bez większego przestoju w zdobywaniu bramek nie musieliśmy gonić wyniku jak z Zabrzem i Opolem gdzie nie graliśmy w pierwszej połowie.Z Głogowem również gramy pierwszą połowę bardzo dobrze i zasypiamy w drugiej.Jak zagramy obydwie połowy z rywalem w naszym zasięgu to będziemy przeważnie wygrywać.A Niewrzwa na razie nic nadzwyczajnego nie pokazał więc nie wiem gdzie wy widzicie tą różnice !!!

• 4 0

• Mecz ciekawy, dla Bramkarza WIELKIE brawa za obrony rzutów karnych.
    Natomiast Panowie w polu, jak się ma 'setki w kontrze', to trzeba je wykorzystywać
    bo dzięki temu, wynik mógł być okazalszy o 2 a nawet 4bramki.
    A przed Wami cięki wyjazd.
    Jeśli różnica bramkowa będzie poniżej 10, będe uważał to za
    progres w grze = sukces.

• 11 0

• (2)

NIewrzawa może zrobić różnicę. Raz pokazał jak trzeba zagrać kontrę w 2 tempo, szybko i zdecydowanie z wejściem pomiędzy 1/2. Kto inny na bank by kozłował do 10-metra. Taki zawodnik był nam potrzebny ale dalej nie mamy lewego rozegrania. Z takim Legionowem, to coś tam wpadło ale przy lepszych zespołach, z konkretnymi obrońcami będzie to co z Zabrzem czy Opolem. Legionowo grało tak wolno i siermiężnie, że aż przykro było patrzeć. Tego meczu nie dało się przegrać ale z konkretnym przeciwnikiem wrócą stare błędy, nawyki i słabostki.

• 7 8

• (1)

Kibice gości pokazali, jak niewiele trzeba, żeby na meczu była atmosfera. Kilkanaście osób w barwach klubowych, mających przede wszystkim pasję, chęci no i pomysł, do tego dwóch gości pracujących konkretnie na bębnach w prostym rytmie, kilka opracowanych haseł i jest niezła atmosfera. Co do miejscowej widowni, bez komentarza.

• 14 3

• Taki byl legionowski doping,

ze do teraz huczy mi w glowie bęben. Komu to ma pomoc?

• 5 5

• kibol

A 8-bramek M.Wróbla to wzielo sie z powietrza, pisarczyk dlaczego ani słowa o tym wydarzeniu ....

• 11 4

• (1)

Najbliższe mecze z Kielcami i Puławami pokażą czy to Wybrzeże jest mocne czy Legionowo słabe.

• 5 3

• Czyżby potrzebna była maść na ból du-y kogoś z Elbląga lub Gdyni :) 15 punktów do tej pory mogą być powodem tej dolegliwości !!!

• 6 2

• Brawo bramkarz!

• 6 1

• Pozytywne jest jeszcze to,że ucywilizował się Wleklak,już nie pajacuje przy ławce,tylko skupia się na prowadzeniu zespołu.Oby trwało to jak najdłużej.