stat

Wybrzeże rozpoczyna play-off

Damian Wlekak: Nikt nam się nie podłożył

19 kwietnia 2017, 12:15
Rafał Sumowski

Wybrzeże Gdańsk

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk rozpoczynają rywalizację w play-off. Ćwierćfinał z Azotami Puławy rozpoczną we własnej hali w czwartek o godz. 18:30. - Weszliśmy do play-off dzięki wygranej w Puławach i to dla nas wymierny sukces. Jeśli ktoś twierdzi, że nam się podłożyli, z pewnością nie był na meczu. Azoty są faworytem, ale nie mamy nic do stracenia - mówi trener gdańszczan Damian Wlekak. Wstęp na mecz w cenie 15 i 10 zł. Do rewanżu dojdzie 26 kwietnia w Puławach. Awansuje zwycięzca dwumeczu.Relacja LIVE
24:27
WYBRZEŻE
AZOTY

20 kwietnia 2017, godz. 18:30  zobacz relację LIVE!


Typowanie meczu - zakończone

20 kwietnia 2017 , godz. 18:30

Wartość: 3 pkt.

Azoty Puławy

Tak typowano:

348 typowań


Rafał Sumowski: Wywalczyliście bezpośredni awans do play-off Superligi rzutem na taśmę wygrywając w Puławach. Mało kto dawał wam szansę na zwycięstwo z Azotami.

Damian Wlekak: Myślę, że mało kto wierzył, ale wydaje mi się, że nasz zespół zagrał spotkanie, na które się długo czeka. Chłopaki zagrali bez tremy. Mówi się, że sport to presja, a ja się z tego zawsze śmieję, bo dla mnie sport to przede wszystkim świetna zabawa. W mecze trzeba wchodzić z czystą głową i walczyć na całego. Taki mecz nam się przytrafił i fajnie, że właśnie w tym momencie. W każdym elemencie każdy z zawodników dołożył coś od siebie. Śmieję się, że ten mecz to był ukłon w stronę naszego sponsora firmy 3W - "wyjść, wygrać i wrócić do domu". Myślę, że takie spotkanie to dla moich podopiecznych nagroda za ten dobry okres fazy zasadniczej.

SENSACJA W PUŁAWACH. WYBRZEŻE AWANSOWAŁO DO PLAY-OFF

Nie brakuje głosów, że puławianie odpuścili wam ten mecz, bo uznali, że z wami będzie łatwiej w ćwierćfinale aniżeli z Chrobrym. Co pan na to?

Nie słucham głosów z zewnątrz, które nie pozwalają się rozwijać mi i mojemu zespołowi. Jestem otwarty na rady i krytykę od tych, którzy potrafią nas pchnąć do przodu. Nie przejmuję się opiniami, o których pan wspomniał. Mogą je prezentować tylko ci, którzy nie widzieli tego meczu. Jeśli ktoś nie wierzy, że oba zespoły włożyły w to spotkanie pełne zaangażowanie, niech pomyśli sobie, że nasz Mateusz Wróbel i zawodnik rywali Bartek Jurecki musieli schodzić z parkietu przy pomocy innych graczy. Azoty w pewnym sensie były pod ścianą, bo mieliśmy sygnały, że po dwóch porażkach pod rząd zrobiła się tam presja ze strony zarządu i sponsorów. Mieli spotkanie przed meczem z nami i rozmawiali o tym, że muszą poprawić wizerunek. Ja wiem, że im zależało na zwycięstwie.

Z Azotami zagracie w ćwierćfinale w czwartek w Gdańsku i 26 kwietnia na wyjeździe. Mimo porażki w waszym ostatnim starciu, zespół z Puław wciąż wydaje się murowanym faworytem do zwycięstwa.

Nie mamy nic do stracenia. To będą mecze o wszystko. Azoty to świetny rywal i cieszymy się, że w ogóle będziemy mogli zagrać te spotkania. Bezpośredni awans do play-off to dla nas wymierny sukces. Udowodniliśmy, że wrócił duch Wybrzeża Gdańsk. Obojętnie jakich nie mamy problemów, wychodzimy na parkiet i walczymy o swoje. Tak będzie i tym razem.

Co przesądziło o tym, że beniaminek zrealizował swój cel i wdarł się do czołowej ósemki Superligi?

Razem z Marcinem Lijewskim bardzo cieszymy się z tego, że ten zespół ma charakter. Oparciem jest świetne przygotowanie fizyczne, nad którym pracuje Krystian Nidzgorski, a dzięki współpracującym z nami fizjoterapeutom z Rehasport szybko stawiamy naszych zawodników na nogi. Taktyka jest ważna, ale decydującym aspektem była głowa i chęć walki.

Szczypiorniści Wybrzeża w kadrze narodowej B.
Selekcjoner Talant Dujeszebajew powołał kadrę narodową Polski na majowe mecze eliminacji mistrzostw Europy z Białorusią. Z reprezentacji wypadł rozgrywający Wybrzeża Paweł Niewrzawa. Gdańscy zawodnicy znaleźli się za to w kadrze B dowodzoną przez Patryka Rombla. Na towarzyskie mecze z Węgrami w Budapeszcie 4 i 5 maja pojedzie Łukasz Rogulski, a w rezerwie jest Mateusz Wróbel.

Skład reprezentacji A: Adam Malcher (Gwardia Opole), Adam Morawski (Orlen Wisła Płock), Karol Bielecki (Vive Tauron Kielce), Piotr Chrapkowski (Vive Tauron Kielce), Michał Jurecki (Vive Tauron Kielce), Krzysztof Lijewski (Vive Tauron Kielce), Krzysztof Łyżwa (Azoty Puławy), Paweł Paczkowski (Vive Tauron Kielce), Rafał Przybylski (Azoty Puławy), Michał Daszek (Orlen Wisła Płock), Mateusz Jachlewski (Vive Tauron Kielce), Przemysław Krajewski (Azoty Puławy), Arkadiusz Moryto (Zagłębie Lubin), Marek Daćko (Górnik Zabrze), Maciej Gębala (Orlen Wisła Płock), Mateusz Kus (Vive Tauron Kielce), Kamil Syprzak (FC Barcelona Lassa, Hiszpania)

Skład reprezentacji B: Mateusz Kornecki (Górnik Zabrze), Krzysztof Szczecina (MMTS Kwidzyn), Ignacy Bąk (Gwardia Opole), Paweł Genda (MMTS Kwidzyn), Bartosz Kowalczyk (Azoty Puławy), Mikołaj Kupiec (Meble Wójcik Elbląg), Antoni Łangowski (Gwardia Opole), Michał Potoczny (MMTS Kwidzyn), Szymon Sićko (Chrobry Głogów), Jan Czuwara (Zagłębie Lubin), Mateusz Góralski (Piotrkowianin Piotrków Tryb.), Wiktor Kubała (Chrobry Głogów), Adrian Nogowski (MMTS Kwidzyn), Mateusz Piechowski (Orlen Wisła Płock), Łukasz Rogulski (Wybrzeże Gdańsk), Patryk Walczak (Vive Tauron Kielce)


Czy wymierny sukces o którym pan wspomniał, ma przełożenie na zainteresowanie sponsorów? Otrzymujecie już sygnały, że awans do play-off przykuł uwagę kolejnych potencjalnych partnerów?

Ostatnio śmiałem się, że odkąd pracuję w Gdańsku jako trener, nie było jeszcze pełnej stabilizacji, ale zawsze było wesoło i zawsze było pod górę. Jesteśmy mocno przetarci w takich walkach, gdzie całe nasze środowisko organizacyjne czyli władze klubu i sponsorzy robi co może, aby stworzyć nam jak największy komfort. Sponsorzy nie tylko dają kasę, ale żyją tym co się dzieje z naszą drużyną. Wiem, że wygrana w Puławach dała im dużo satysfakcji. Czy to napędzie kolejnych sponsorów? Trudno powiedzieć. Mamy za sobą wzloty i upadki. Cieszymy się z tego co jest i dążymy do tego, aby umacniać klub. Szukamy nowych partnerów, ale chcemy też dbać o tych, którzy pomagali nam dotychczas w ciężkich momentów.

Jak pan ocenia Ligę Zawodową? Nie kłuje pana w oczy rozwarstwienie pomiędzy bogatymi zespołami z Kielc i Płocka, a resztą ligi?

Jeśli chodzi o organizację i transmisje w telewizji, jest dużo lepiej. Jeśli chodzi o system rozgrywek, preferuję ten z podziałem na grupę mistrzowską i spadkową, który obowiązuje w żeńskich, ale to tylko moje zdanie. Co do kwestii różnić między czołowymi drużynami, a resztą to przykład Puław, gdzie powstała nowa hala i mocno zaangażował się sponsor, pokazał że można gonić najlepszych. Azoty i MMTS Kwidzyn to drugie siły i pomiędzy nimi a kolejnymi drużynami też jest przeskok. Idealnie by było, gdyby było sześć wiodących zespołów, ale dogonienie Kielc i Płocka jest teraz ciężkie. Fajnie by było, gdyby jednak powstały zespoły, które we własnych halach będą potrafiły się im postawić. Puławy zremisowały nawet w Kielcach, a Kwidzyn walczył mocno z Płockiem i to jest dobry prognostyk. O wszystkim decydują finanse. Jeśli ich nie ma, trzeba trochę główkować i szukać innych rozwiązań.

Bez względu na wynik konfrontacji z Azotami, myślicie już o kolejnym sezonie? Wydaje się, że kręgosłup drużyny wyklarował się w obecnych rozgrywkach. Będą duże zmiany?

Szkielet drużyny jest, ale organizacyjnie możemy przejść dużą przebudowę. Mamy pomysł na ten zespół. Dużo się może wydarzyć w pozytywnym kontekście. Jeśli nie stanie się nic szczególnego w kwestiach finansowych, dalej będziemy szli naszą drogą. Jej podstawą jest szukanie młodych i zdolnych zawodników, którzy będą się u nas ogrywali. Na pewno dołączy do nas dwóch, trzech juniorów z zespołu, który wywalczył w tym roku brąz mistrzostw Polski. To jasny komunikat dla kibiców i sponsorów, że chcemy stawiać na swoich.


Ceny biletów na mecze Wybrzeża w sezonie 2016/2017:

ERGO ARENA
Hala

Kondygnacja I: Normalny 20.00 zł, ulgowy 15.00 zł
Kondygnacja II: Normalny 15.00 zł, ulgowy 10.00 zł

Ulga:
młodzież szkolna i studenci za okazaniem legitymacji, seniorzy, którzy ukończyli 60. rok życia.

Osoby niepełnosprawne:
5,00 zł + 5,00 zł opiekun

Wejściówka:
5,00 zł - zorganizowane grupy młodzieży szkolnej pod nadzorem opiekuna po wcześniejszym zgłoszeniu w biurze Klubu.

Dzieci do 3 roku życia bezpłatnie.
HALA AWFiS
Hala

Normalny: 15.00 zł

Ulgowy: 10.00 zł
(młodzież szkolna i studenci za okazaniem legitymacji, seniorzy, którzy ukończyli 60. rok życia.

Osoby niepełnosprawne:
5,00 zł + 5,00 zł opiekun

Wejściówka:
5,00 zł - zorganizowane grupy młodzieży szkolnej pod nadzorem opiekuna po wcześniejszym zgłoszeniu w biurze Klubu.

Dzieci do 3 roku życia bezpłatnie.