Koszykarki Basketu już w play-off

1 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Carolyn Swords trafiła w Ostrowie Wielkopolskim 12 z 15 rzutów. Carolyn Swords trafiła w Ostrowie Wielkopolskim 12 z 15 rzutów.

Koszykarki Basketu 90 pokonały na wyjeździe Ostrovię 82:74 (17:21, 17:11, 24:19, 24:23). Zaległym meczem przypieczętowały awans do play-off Basket Ligi Kobiet. Pod nieobecność Renee Montgomery do zwycięstwa poprowadziła gdynianki Carolyn Swords, zdobywczyni 28 pkt o 7 zbiórek.

OSTROVIA: Stępień 14 (3x3), Bishop 14 (8 zb.), Motyl 13 (3x3), Jones 12 (3x3, 7 as.), Kaczmarek 4 oraz Orozović 9, Jackowska 6, Nowicka 2

BASKET 90: Swords 28 (7 zb.), Grigalauskyte 13 (7 zb.), Skerović 13 (3x3, 11 as.), Kotnis 9 (1x3, 6 zb., 5 as.), Podgórna 7 (1x3) oraz Miłoszewska 4, Rembiszewska 6, Marcinkowska 2

RENEE MONTGOMERY OPUŚCIŁA GDYNIĘ

Zaległy mecz 19. kolejki miał zapewnić gdyniankom miejsce w czołowej ósemce Basket Ligi Kobiet i udział w fazie play-off. Bez tego realizacja planu i tak wydawała się raczej niezagrożona i to pomimo wyjazdu do Stanów leczącej chorobę liderki Renee Montogmery. Podopieczne Marka Lebiedzińskiego i tak w środę postawiły jednak stempel.

Nie przyszło im to łatwo. Pierwszą kwartę gospodynie rozpoczęły od prowadzenia 5:0. Napędzane dzięki punktom Carolyn Swords (11 w pierwszej kwarcie) gdynianki zbliżyły się nawet na 17:18, ale ostatecznie pierwsze 10 minut gry przegrały różnicą 3 pkt.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z MARKIEM LEBIEDZIŃSKIM, TRENEREM BASKETU

Prowadzenie odbiły zaraz po wznowieniu gry za sprawą rzutu zdobywczyni double-double Jeleny Skerović na 23:22. Od tego momentu przyjezdne zaczęły przeważać. W trzeciej partii odskoczyły na 8 pkt, choć po "trójce" Agaty Stępień Ostrovia na chwilę zbliżyła się na 35:36.

Dwa celne rzuty Skerović przed końcem trzeciej kwarty pozwoliły opanować sytuację i ostatnią odsłonę Basket rozpoczynał z przewagą 7 pkt. Ostatnia kwarta przyniosła wyrównany pojedynek. Ostrovia po akcji 2 plus 1 zdołał zbliżyć się na 56:60, ale dwa celne rzuty Amalii Rembiszewskiej, a następnie punkty Swords i Kamili Podógrnej pozwoliły gdyniankom znów odskoczyć. Do końca meczu gospodynie były w stanie zbliżyć się co najwyżej na 5 pkt.

Gdynianki grały przede wszystkim skuteczniej osiągając 62.8 procent skuteczności rzutowej, gdy rywalki trafiały średnio prawie co drugi rzut (48.8). Basket wygrał także rywalizację na tablicach (29 do 20 w zbiórkach).

Do końca sezonu zasadniczego gdyniankom pozostały jeszcze mecze z Widzewem Łódź i Energą Toruń. Basket nie ma szans na 7. lokatę, ale też nie ma możliwości, by spadł na 9. miejsce, gdyż w bezpośrednich spotkaniach wypadł lepiej od JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec.

Wyniki 20 kolejki

• BASKET 90 GDYNIA - CCC Polkowice 70:71 (15:19, 18:24, 19:19, 18:9)
  • PGE MKK Siedlce - Ostrovia 86:69 (28:20, 22:16, 19:20, 17:13)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Energa Toruń 68:75 (14:17, 14:15, 14:21, 26:22)
  • Wisła Can-Pack Kraków - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 97:66 (24:16, 26:20, 23:20, 24:10)
  • Artego Bydgoszcz - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 85:83 (29:22, 10:14, 22:22, 24:25)
  • Cosinus Widzew Łódź - Ślęza Wrocław 50:84 (14:23, 15:19, 9:21, 12:21)
  • Zaległy mecz 19. kolejki: Ostrovia - BASKET 90 GDYNIA 74:82 (21:17, 11:17, 19:24, 23:24)