( 0:2 )

GÓRNIK

GÓRNIK

RELACJA ZAKOŃCZONA

"Walczyć, biegać i się starać. W Arce trzeba zapier..." - skandują kibice, gdy podchodzą do nich piłkarze
Przerwa w lidze nic nie dała. Arka przegrała trzeci mecz z rzędu w ekstraklasie. Po przerwie, tak jak w pierwszej połowie, gospodarze atakowali, ale pogrążały ich katastrofalne błędy w obronie. Dlatego, choć żółto-niebiescy, strzelili 2 gole, przegrali to spotkanie.

90+1
słupek uratował Górnika. Główkował Trytko (ARKA) po dośrodkowaniu z wolnego Nalepy (ARKA)
90'

3 minuty doliczone
90'
żółta i czerwona
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Matei (GÓRNIK).
89'

Trytko (ARKA), by wyjść sam na sam z bramkarzem odepchnął Pitrego (GÓRNIK). Nie uszło to uwadze sędziego. Odgwizdany wolny.
88'
"Areczko, gramy do końca" - z trybun
88'
[2:4] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Barisić. Chorwat rozpoczął i zakończył tę akcję. Po jego podaniu Bożok strzelił w poprzeczkę, a Josip zdążył z dobitką
87'

bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z rogu Nalepy (ARKA)
86'

Nalepa (ARKA) zdobył róg
85'
kibice teraz każde podanie Arki nagradzają okrzykiem "ole". Nie jest to bynajmniej uznanie. Podobnie jak wcześniej przy kolejnych interwencjach Jałochy rozlegał się głośny aplauz
82'
GÓRNIK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tymiński, w jego miejsce wchodzi Josimar.
80'
[1:4] GÓRNIK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Drewniak. Podobny gol jak Lewandowskiego w Czarnogórze. Piłka z wolnego uderzona nad murem. Jałocha nie zdążył z interwencją
79'
Żółtą kartką został ukarany Socha (ARKA), ale faulem uratował Arkę być może od gola, gdyż Leandro mógł wyjść sam na sam z bramkarzem
76'
Nic się nie nauczyli Sołdecki (ARKA) i Jałocha (ARKA). Obrońca znów blokował Hernandeza (GÓRNIK). Bramkarz wyszedł przed "16" by wykopnąć piłkę, ale trafił w Hiszpana. Dobrze, że po odbiciu od piłkarza Górnika piłka nie wpadła do siatki
76'
Żółtą kartką został ukarany Prusak (GÓRNIK) za opóźnianie wznowienia gry od własnej bramki
75'

po akcji Sochy (ARKA) broni Prusak (GÓRNIK)
74'
"Gdynia czeka, my czekamy na zdobycie drugiej bramy" - skandują kibice
73'
[1:3] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Formella. Bożok przedarł się lewym skrzydłem i zagrał wzdłuż pola bramkowego. Zamykający akcję Darek wepchnął piłkę do pustej bramki
72'
Żółtą kartką został ukarany Trytko (ARKA).
71'
GÓRNIK przeprowadza zmianę w ataku. Boisko opuszcza Śpiączka, w jego miejsce wchodzi Grzelczak.
70'

dziwna roszada, bo defensywny pomocnik zmienia ofensywnego
70'
ARKA przeprowadza trzecią zmianę. Boisko opuszcza Hofbauer, w jego miejsce wchodzi Nalepa.
69'

niecelny strzał Trytki (ARKA)
68'
Oficjalna frekwencja 6621 kibiców
68'
kontuzja
masażyści obu drużyn na boisku po zderzeniu Sobieraja (ARKA) i Tymińskiego (GÓRNIK)
67'

kolejne kontra Górnika. Bonin (GÓRNIK) i Śpiączka (GÓRNIK) znów rozerwali obronę. Na gola nie pozwolił im Jałocha (ARKA)
65'

Prusak (GÓRNIK) przejął piłkę po dośrodkowaniu z rogu Hofbauera (ARKA)
64'

róg dla Arki
62'
"Arka grać kur... mać" - z trybun
62'
ARKA przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Szwoch, w jego miejsce wchodzi Barisić.
61'
[0:3] GÓRNIK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Śpiączka. Atak gości środkiem boiska. Sasin wyłożył piłkę Spiączce, który w pojedynku sam na sam nie dał szans Jałosze
60'
60'

do zmiany przygotowuje się Barisić
59'

z drugiej strony boiska z rogu Szwoch (ARKA) wrzucił piłkę prosto w ręce Prusaka (GÓRNIK)
59'

kolejny róg po próbie strzału głową Marciniaka (ARKA) i dośrodkowaniu Hofbauera (ARKA)
58'

Formella (ARKA) wywalczył róg
58'
ARKA przeprowadza zmianę na prawym skrzydle. Boisko opuszcza Marcus, w jego miejsce wchodzi Formella.
56'
Śpiączka (GÓRNIK) umieścił piłkę w siatce, ale gola nie ma. Sędzia Marciniak (ARKA) odgwizdał spalonego. Jałocha (ARKA) sam sprokurował tę sytuację, bo wybił piłkę przed pole karne prosto pod nogi Bonina (GÓRNIK). Potem z trudem odbił jego strzał, a właśnie po nim dobijał Śpiączka (GÓRNIK)
54'
znów gwizdy z trybun po nieudanym dośrodkowaniu Arki
52'

trener Niciński daje sygnał rezerwowym, żeby byli gotowi do zmiany. Najmocniej rozgrzewają się skrzydłowi Formella i Zarandia oraz napastnik Barisić
52'
"Areczko, chcemy zwycięstwa" - skandują kibice
51'
Śpiączka (GÓRNIK) pospieszył się ze strzałem. Uderzał z 17. metra, choć nie miał przed sobą już obrońców. Jałocha (ARKA) złapał piłkę
49'
Górnik w tym sezonie tylko raz wygrał na wyjeździe. Udało mu się to na boisku drugiego beniaminka. 22 października triumfował w Płocku na Wisłą 2:1. W 12 pozostałych meczach w gościach ta drużyna zanotowała 5 remisów i 7 porażek
48'
"Arka to my" - skandują kibice
46'
doskonałe dośrodkowanie Marcusa (ARKA). Bożok (ARKA) z 5. metra głową strzela obok słupka
46'

drugą połowę rozpoczęła Arka. Bez zmian w składzie gospodarzy
46'
GÓRNIK przeprowadza zmianę w przerwie. Wzmacnia defensywę, gdyż defensywny pomocnik za skrzydłowego.Boisko opuszcza Dżalamidze, w jego miejsce wchodzi Drewniak.
"Walczyć Arka" - takie okrzyki witają wracających z szatni miejscowych piłkarzy

rozgrzewali się też wszyscy piłkarze rezerwowi Arki, ale nie wyglądało, aby któryś z nich miał wejść od razu po przerwie
w przerwie konkurs dla kibiców
Trener Niciński jak na niego dokonał rewolucyjnych zmian, wymienił 6 zawodników, a 7 zmienił pozycję. I Arka na początku meczu ruszyła na rywala. Jednak zamiast zdobyć bramkę, w dziwnych okolicznościach ją straciła. Rzadko się zdarza, by bramkarz zaliczył asystę, a tak było przy przy pierwszym golu gości. U Sołdeckiego (ARKA) w tej sytuacji wyszedł brak ogrania, gdyż w ekstraklasie nie występował od 26 listopada.
Potem znów Arka atakowała, ale najwyraźniej skutek przyniosły przedmeczowe modły Gersona (GÓRNIK). Obrońca w beznadziejnej sytuacji zdołał wybić piłkę z własnej bramki po strzale Szwocha (ARKA), a następnie podpisał się doskonałym dryblingiem pod bramką Arki i asystą przy drugim golu.
Po raz kolejny potwierdza się, że nie ma znaczenia, kto prowadzi grę, a kto strzela gole. Górnik w Gdyni jest na razie zabójczo skuteczny.

w przerwie na trybunie honorowej prezes Arki, Wojciech Pertkiewicz długo rozmawia z przedstawicielem miasta w radzie nadzorczej klubu - Tomaszem Banelem.
gwizdy żegnają schodzących do szatni piłkarzy Arki
45+1

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PRZEGRYWA 0:2
45+1

celny strzał po ziemi Szwocha (ARKA), ale piłka straciła impet ocierając się o nogi Pitrego (GÓRNIK). Prusak (GÓRNIK) spokojnie ją złapał
45'

minuta doliczona do pierwszej połowy
45'

a teraz niecelna główka Trytki (ARKA) po dośrodkowaniu Bożoka (ARKA)
45'

po dośrodkowaniu Szwocha (ARKA) z rogu główkował Marciniak (ARKA), ale nie w kierunku bramki
44'

kolejny róg dla Arki
43'

Szwoch (ARKA) z Sochą (ARKA) rozegrali krótko róg, a następnie pomocnik zagrał w pole karne do obrońcy. Nieco zbyt mocno, bo Socha (ARKA) z trudem sięgnął piłkę i zdołał skierować ją tylko w boczną siatkę
42'

42'

"Arkowcy gol" - śpiewają kibice
40'

Śpiączka (GÓRNIK) mocno i nad bramką z 5. metra. Nawet jakby przymierzył lepiej, gola by nie było, gdyż sędzia odgwizdał spalonego
39'
na trybunie honorowej m.in. trener Michniewicz, który w przerwie ligowej rozstał się z Termaliką.
38'

niecelny strzał z dystansu Sambei (ARKA)
36'
"Arka grać kur... mać" - skandowanie z trybun
36'
[0:2] GÓRNIK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bonin. Tym razem w rolę napastnika wcielił się Gerson. Obrońca minął dwóch rywali i wyłożył piłkę na strzał koledze. Bonin uderzył sprzed pola karnego w samo okienko. Widać było od razu, że szuka strzału w tę część bramki. Wyszło mu znakomicie, piłka przeleciała nad rękoma Jałochy
35'

Jałocha (ARKA) dobrze wypiąstkował po wolnym Tymińskiego (GÓRNIK)
35'
to czwarta żółta kartka Sołdeckiego (ARKA) w tym sezonie. Nie zagra w następnej kolejce
35'
Żółtą kartką został ukarany Sołdecki (ARKA), który faulował Hernandeza metr od linii bocznej pola karnego
34'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - przypominają kibice
31'
"Nigdzie Cię nie zdradzimy, Nie opuścimy Cię" - śpiewają kibice pod adresem Arki
31'

niecelny strzał sprzed pola karnego Hofbauera (ARKA)
29'

dobre dośrodkowanie Marciniaka (ARKA), ale wyżej od Marcusa (ARKA) wyskoczył Tymiński (GÓRNIK)
27'
Żółtą kartką został ukarany Sambea (ARKA).
27'
kibice nieustannie dopingują, Arka atakuje, ale piłka nie chce wpaść do siatki Górnika
25'
Gerson (GÓRNIK) wybił piłkę z linii bramkowej po strzale z woleja Szwocha z 7. metra. Było to bardzo szczęśliwe zagranie, gdyż futbolówka trafiła jeszcze w bramkarza i wyszła w pole. Próbował jeszcze dobijać Bożok, ale nie zdołał skierować piłki w kierunku bramki
23'
Żółtą kartką został ukarany Tymiński (GÓRNIK) po faulu na Bożoku
21'

bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z rogu Hofbauera (ARKA)
20'

18'

Arka od razu przedarła się w pole karne rywali. Zamieszanie w "16" gości, ale Prusak (GÓRNIK), choć z kłopotami, wychodzi z opresji
17'
"Walczyć Arka" - z trybun
17'
[0:1] GÓRNIK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Hernandez, asystę zalicza... Prusak. Nieporozumienie między Sołdeckim a Jałochą i Hiszpan korzysta z ich błędu po dalekim wykopie własnego golkipera. Obrońca gospodarzy próbował jedynie blokować rywala, licząc że do piłki dojdzie jego bramkarza, ale ten został uprzedzony i piłka wylądowała w siatce
15'

Szwoch (ARKA) mocno wrzucił piłkę z wolnego. Marciniak (ARKA) nie miał szans, by do niej dojść. Od bramki zacznie Górnik
15'

Kolejny faul gości. Wolny dla Arki około 30 metrów od bramki, można pokusić się o strzał
14'

Sobieraj (ARKA) zostaje na boisku
13'
kontuzja
Sobieraj (ARKA) wymaga pomocy masażystów
13'
Żółtą kartką został ukarany Śpiączka (GÓRNIK). Nie pomagają protesty napastnika gości, sędzia uznał jego celowy faul na Sobieraju
10'
zapalono jupitery, mimo że mecz toczy się w pełnym słońcu
8'

zablokowany strzał Marcusa (ARKA). Pomocnik Arki sugerował nawet, że rywal pomagał sobie ręką, ale sędzia nakazał grać dalej
7'
"Arka gol" z trybun
6'
Żółtą kartką został ukarany Matei (GÓRNIK) po faulu na Bożoku
5'

niepewna interwencja Prusaka (GÓRNIK), ale bez konsekwencji dla Górnika
3'

początek meczu przy atakach Arki
1'
kibice zarządzili minutę ciszy. Transparent "Ś.P Mari", a potem przypomnieli wydarzenia sprzed kilkunastu lat z Wrocławia
1'

od środka rozpoczął Górnik

Gerson (GÓRNIK), podobnie jak grał w Lechii, przed meczem odprawia modły

mecz rozgrywany będzie przy iście letniej pogodzie
kibice Arki śpiewają "Rotę". Sektor gości pusty

piłkarze wychodzą do prezentacji. Arka żółte koszulki i getry, niebieskie spodenki. Górnik zielone koszulki i getry, czarne spodenki
spiker wita przyjezdne grupy. Informuje, że najliczniejsza przyjechała ze szkoły w Prabutach
przed meczem spiker ostrzega kibiców, że odpalanie środków pirotechnicznych grozi zamknięciem gdyńskiego stadionu, a może być nawet zakaz udziału grup zorganizowanych w meczu finałowym Pucharu Polski 2 maja w Warszawie, gdy Arka w takim spotkaniu się znajdzie

rezerwowi Górnika: 1 Małecki, 3 Komor, 8 Piesio, 9 Grzelczak, 13 Josimar, 19 Ubiparip, 25 Drewniak

Górnik z jedną zmianą w "11" w porównaniu z bezbramkowym remisie z Lechem w Poznaniu. Na środku obrony Gerson (GÓRNIK) zamiast Komora

pełna ławka rezerwowych Arki: 1 Steinbors, 14 Nalepa, 23 Warcholak, 29 Marcjanik, 45 Zarandia, 77 Formella, 90 Barisić

na ławce Zarandia, który strzelił ostatnio gola dla młodzieżowej reprezentacji Gruzji

GOL SKRZYDŁOWEGO ARKI W MŁODZIEŻOWEJ KADRZE GRUZJI. SPRAWDŹ, BILANS INNYCH KADROWICZÓW

w porównaniu z "11" z Gliwic w wyjściowym składzie Arki jest aż 6 nowych zawodników. Gruntownie przebudowana linia obrony. Nie ma w niej żadnego defensora ze spotkania z Piastem. Tam ta formacja grała w ustawieniu (od prawej): Zbozień, Stolc, Marcjanik, Warcholak

po raz pierwszy wiosną w "11" Arki zagrają środkowy obrońca Sołdecki oraz lewoskrzydłowy Bożok. Słowak przejmuje opaskę kapitana

Jednak zwycięstwo jest potrzebne także dla lepszego samopoczucia. Na razie wiosną Arka wygrała w lidze tylko raz, a za nami już 6 kolejek

ARKA WIOSNĄ PRZEDOSTATNIA W EKSTRAKLASIE. ZOBACZ, JAK WIEDZIE SIĘ INNYM DRUŻYNOM

Z wagi spotkania z Górnikiem doskonale zdają sobie sprawę piłkarze Arki na przykład Socha, który po chorobie wraca do "11"

TADEUSZ SOCHA O NAJBLIŻSZYCH MECZACH ARKI: NIE BĘDZIE CIĘŻKICH NÓG ANI STRACHU. TUTAJ PEŁNY WYWIAD

naprzeciw siebie stają drużyny trenerów Nicińskiego i Smudy. Ten pierwszy w czasie kariery zawodniczej był dwukrotnie podopiecznym tego pierwszego

PRZECZYTAJ WYWIAD Z TRENEREM ARKI GDYNIA

Po przerwie w ekstraklasie piłkarzy Arki Gdynia czekają od razu trzy mecze w ciągu tygodnia. Pierwszy z tej serii rozstrzygnie, czy żółto-niebiescy pozostaną jeszcze w grze o pierwszą "8", czy też zaczną nerwowo oglądać się za sobą. W sobotę przy ul. Olimpijskiej stawi się outsider tabeli - Górnik Łęczna. Zwycięstwo jest obowiązkiem gospodarzy. Zapraszamy na bezpośrednią relację ze stadionu od godziny 15:15.