2:0
( 0:0 )

Śląsk Wrocław

RELACJA ZAKOŃCZONA

Pod względem wielu statystyk ten mecz był wyrównany. Wygrała Arka, gdyż w drugiej połowie osiągnęła to czego zabrakło jej przed przerwą. Strzelała gole. Kun (ARKA Gdynia) potwierdził, że może być dużym wzmocnieniem gdynian, a także to, że nie tylko musi dogrywać kolegom, ale również sam może zdobywać gole. Pierwszą bramkę w ekstraklasie strzelił także Nalepa (ARKA Gdynia), który od początku do końca to trafienie zawdzięcza tylko sobie.

"Areczka, trzy punkty ma" - świętują kibice
90'

4 minuty doliczone
90'

Socha (ARKA Gdynia) wybija piłkę głową po dośrodkowaniu Cotry (Śląsk Wrocław) z rogu
90'

Kosecki (Śląsk Wrocław) wywalczył róg
88'
"Arka gol" - z trybun
87'

to ostatnie zmiany w obu zespołach
87'
Śląsk Wrocław przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Madej, w jego miejsce wchodzi Łuczak.
87'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marciniak, w jego miejsce wchodzi Sołdecki.
86'

zdecydowały wślizg Łyszczarza (Śląsk Wrocław) pod nogi Piesio (ARKA Gdynia). Gdyby nie trafił w piłkę, skrzydłowy Arki poszedłby sam na sam z bramkarzem
85'

Śląsk znów atakuje, ale ponownie kończy się na rogu. Warcholak dobrze zablokował Piecha
84'

Wrąbel (Śląsk Wrocław) odbił piłkę po strzale Warcholaka (ARKA Gdynia)
82'

bez zagrożenia dla Arki po rogu Cotry (Śląsk Wrocław)
81'

róg dla Śląska, który stara się atakować
79'
Flagi i oklaski na cześć strzelca drugiego gola
78'
[2:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nalepa. Michał zablokował piłkę na własnej połowie przy zagraniu Łyszczarza, przebiegł z nią pół boiska, minął bramkarza i strzelił do pustej bramki!
77'

dwa rogi z rzędu dla Śląska
75'
sektorówka "Śledzie" wróciła na sektor "Górka"
73'
kontuzja
po interwencji szefa sztabu medycznego Gaduły i doktora Śliwińskiego pomocnik Arki może kontynuować grę
73'
kontuzja
pomocy medycznej potrzebuje Marciniak (ARKA Gdynia)
72'
"Arkowcy gol" oraz "Jeszcze jeden" - skandowanie z trybun. Pojawiają się też stroboskopy, które przebijają się z dymu, który wywołały poprzednie race
69'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kun. Skrzydłowy, choć jest chyba najniższym piłkarzem na boisku, strzelił głową po dośrodkowaniu Marciniaka z lewej strony boiska
65'
wraz z pirotechniką śpiewy "Arkowcy gol"
67'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę w ataku. Boisko opuszcza Siemaszko, w jego miejsce wchodzi Jurado.
64'
oprawa na sektorze Arki. Race świetle i dymne, wiele flag w żółto-niebieskich barwach
62'
Żółtą kartką został ukarany Sobieraj (ARKA Gdynia).
61'

Oficjalna frekwencja 10 083 kibiców
61'
Śląsk Wrocław przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mak, w jego miejsce wchodzi Chrapek.
61'

będzie od razu też druga zmiana w ekipie gości pomiędzy byłymi lechistami
60'
Śląsk Wrocław przeprowadza zmianę. Na boisko nie wróci Srnić, w jego miejsce wchodzi Łyszczarz.
60'
kontuzja
na noszach Srnić (Śląsk Wrocław) opuszcza boisko
59'
kontuzja
masażyści Śląska na boisku. Pomocy wymaga Srnić
60'
Żółtą kartką został ukarany Kun (ARKA Gdynia).
56'
sektorówka w żółto-niebieskich barwach z napisem "Śledzie" na sektorze "Górka"
59'
Sędzia Stefański uznał, że czas skończyć z tolerancją wobec piłkarzy. Żółtą kartką został ukarany Mak (Śląsk Wrocław).
55'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - przypominają kibice
54'

strzał z wolnego Nalepy (ARKA Gdynia) w boczną siatkę bramki Śląska
53'

sędzia chyba nie zabrał na boisko kartek. Na razie jest pobłażliwy dla piłkarzy, którzy dopuszczają się fauli, jak teraz dla Pawelca, który nieprzepisowo zatrzymał Kuna
49'
"Gdyńska Arka" - z trybun
48'
Kun (ARKA Gdynia) wrzucił piłkę z lewego skrzydła, ale Siemaszko (ARKA Gdynia) pudłuje głową z 6. metra
47'
dobrze broni Steinbors (ARKA Gdynia). Piech po podaniu Koseckiego miał dobrą okazję na gola
46'

drugą połowę rozpoczął Śląsk. Goście bez zmian
46'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę przed drugą połową. Boisko opuszcza Marcus, w jego miejsce wchodzi Nalepa.

w przerwie najbardziej intensywnie rozgrzewa się Nalepa, któremu towarzyszył trener Radzimski
Kibicom piłki nożnej i żużla polecamy bezpośrednią relację z meczu Zdunek Wybrzeża Gdańsk - Orzeł Łódź

TUTAJ LIVE Z MECZU ŻUŻLOWCÓW

w przerwie konkurs dla kibiców
Arka zaczęła dobrze. Już w 1. minucie Piesio (ARKA Gdynia) sprawdził formę Wrąbla. Potem jednak, mimo że gospodarze nadal starali się atakować, nie wypracowali sobie czystej pozycji strzeleckiej. Końcówka pierwszej połowy należała już do Śląska. Goście próbowali zagrozić bramce Arki przede wszystkim po stałych fragmentach gry. Gospodarze muszą zacząć wystrzegać się fauli w pobliżu własnego pola karnego, gdyż przy którymś kolejnym podejściu przyjezdni mogą przy stałym fragmencie znaleźć drogę do siatki.
45+1

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W GDYNI BEZ GOLI
45+1

Marcus (ARKA Gdynia) szukał "okienka" bramki Śląska, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką
45+1

minęło 45. minut, ale sędzia pozwoli strzelić z wolnego Marcusowi (ARKA Gdynia)
45'

Pawelec (Śląsk Wrocław) sfaulował Piesio (ARKA Gdynia) 18 metrów od własnej bramki
44'
mimo że w Gdyni ciepło, słonecznie, doskonała widoczność, rozbłysły stadionowe jupitery
41'

Kosecki (Śląsk Wrocław) przedostał się w pole karne Arki, ale strzelił niecelnie
39'

rykoszet po strzale z dystansu Koseckiego (Śląsk Wrocław). Steinbors (ARKA Gdynia) złapał piłkę
38'
"Tylko zwycięstwo" - przypominają kibice
38'
"Walczyć Arka, walczyć" - z trybun, bo w ostatnich minutach gospodarze na zbyt wiele pozwalają Śląskowi
37'

Steinbors (ARKA Gdynia) piąstkuje po wrzutce z narożnika boiska Cotry (Śląsk Wrocław)
36'

strzał Cotry (Śląsk Wrocław) w mur, a rykoszet po dobitce Maka. Róg dla gości
36'

stanowczo zbyt dużo fauli Arki blisko własnego pola karnego. Znów wolny dla Śląska
35'

zamieszanie w polu karnym Arki po dośrodkowaniu z wolnego Picha (Śląsk Wrocław). Sytuację wyjaśnia piąstkowanie Steinborsa (ARKA Gdynia)
32'
"Nasz święty klub, MZKS..." - z trybun
32'

i jeszcze raz Sobieraj (ARKA Gdynia). Tym razem w aut wybił piłkę po dośrodkowaniu z rogu Cotry (Śląsk Wrocław)
31'

Sobieraj (ARKA Gdynia) głową wybił piłkę na róg po akcji Koseckiego (Śląsk Wrocław), który zbyt łatwo minął Marciniaka (ARKA Gdynia)
30'

po dośrodkowaniu z rogu Marcusa (ARKA Gdynia) Sobieraj (ARKA Gdynia) zgrał piłkę głową, ale do strzału nie doszedł Siemaszko (ARKA Gdynia)
30'

róg dla Arki
28'

"Sialalala Arka Gdynia" - na trybunach
26'

Wrąbel (Śląsk Wrocław) przejął piłkę, do której starał się dojść Warcholak (ARKA Gdynia). Jako że bramkarz Śląska szybko wznowił grę Marcina dobrze na lewej stronie obrony asekurował Piesio (ARKA Gdynia)
26'

Kun (ARKA Gdynia) bliski przechwytu po wybiciu piłki spod własnego pola karnego przez Tarasovsa (Śląsk Wrocław)
25'

dobry wślizg Sobieraja (ARKA Gdynia). Nie pozwolił na dośrodkowanie Koseckiemu (Śląsk Wrocław)
24'

cały czas doping z trybun dla Arki, czasem "pozdrowienia" dla klubów, które z Gdynią nie żyją w zgodzie
22'

niecelnie główkował Tarasovs (Śląsk Wrocław) po dośrodkowaniu z rogu Picha (Śląsk Wrocław)
22'

jest róg dla Śląska
21'

tym razem piłka przeszła najpierw w jedną stronę, potem w drugą po dośrodkowaniach Koseckiego (Śląsk Wrocław) i Pawelca, ale bez strzału ze strony gości
20'

tym razem Marcus (ARKA Gdynia) z rogu do Kuna, Patryk dośrodkował zbyt mocno i od bramki zacznie Wrąbel (Śląsk Wrocław)
19'

i trzeci z rzędu róg
19'

krótko rozegrany róg przez Marcusa (ARKA Gdynia) i Siemaszkę (ARKA Gdynia) i dopiero potem dośrodkowanie tego pierwszego w kierunku Sobieraja (ARKA Gdynia). Jest kolejny korner
18'
Wrąbel (Śląsk Wrocław) z trudem na róg wybił piłkę po strzale Sambei (ARKA Gdynia) sprzed pola karnego
15'

Siemaszko (ARKA Gdynia) nie doszedł do strzału głową po dośrodkowaniu Kuna
11'

Cotra (Śląsk Wrocław) mocno zakręcił piłkę z wolnego i przeniósł ją nad poprzeczką
10'

bez zagrożenia dla Arki po wrzutce z wolnego Madeja (Śląsk Wrocław), ale jest już kolejny wolny z drugiej strony pola karnego
9'

sędzia dopatrzył się faulu Sochy (ARKA Gdynia) i dyktuje wolnego tuż przy linii bocznej pola karnego Arki
9'

Steinbors (ARKA Gdynia) piąstkuje piłkę po kolejny ataku Śląska lewym skrzydłem
9'

obaj trenerzy od początku meczu na stojąco przed swoimi ławkami rezerwowych
8'

próba pierwszego ataku Śląska. Pewnie przejął piłkę Steinbors (ARKA Gdynia)
6'

od początku gra z przewagą Śląska
4'

Śląsk rozwiązał tak bogactwo skrzydłowych, że Madej (Śląsk Wrocław) i Mak (Śląsk Wrocław) grają tym razem w środku pola
3'
1'
z rogi Marcus (ARKA Gdynia) zagrał w pole karne. Natychmiastowy strzał Piesio (ARKA Gdynia). Wrąbel (Śląsk Wrocław) odbił piłkę. Nikt nie zdążył z dobitką
1'

1'

od środka rozpoczęła Arka
nowy właściciel większościowego pakietu akcji Arki zajął miejsce w pobliżu prezesa Pertkiewicza, przewodniczącego rady nadzorczej spółki - Banela oraz wspomnianego Włodarczyka
sektor gości pusty

piłkarze na prezentacji. Arka żółte koszulki i getry, niebieskie spodenki. Goście białe stroje

przyjechał także Piotr Włodarczyk. Były reprezentant Polski może doradzać Midakowi w sprawach sportowych związanych z Arką
na meczu będzie Dominik Midak, nowy właściciel większościowego pakietu akcji Arki

ławka rezerwowych Śląska: 27 Słowik, 5 Pereira, 6 Chrapek, 11 Skrzecz, 21 Dvali, 25 Łyszczarz, 26 Łuczak

Trener Urban do drugiej linii wpisał aż 4 piłkarzy, którzy w przeszłości byli skrzydłowymi: Madeja (Śląsk Wrocław), Maka, Picha (Śląsk Wrocław) i Koseckiego (Śląsk Wrocław)

w ekspresowym tempie do składu wskoczył zwłaszcza Mak (Śląsk Wrocław), który dopiero w 4 dni temu wypożyczony został z Gdańska

PRZECZYTAJ O WYPOŻYCZENIACH LAST MINUTE Z GDAŃSKA

Śląsk był jednym z najaktywniejszych klubów ekstraklasy na rynku transferowy. Mamy tego efekt w składzie. 7 nowych piłkarzy w "11", 4 kolejnych na ławce

na ławce rezerwowej Arki dwaj piłkarze pozyskani w tym tygodniu: 16 Rey, 19 Jazvić oraz 80 Pilarz, 4 Sołdecki, 9 Jurado, 14 Nalepa, 33 Zbozień

DWA ZAGRANICZNE TRANSFERY ARKI. POMOCNICY Z HISZPANII I CHORWACJI. TRENER LICZY, ŻE TO JESZCZE NIE KONIEC

jeśli ktoś przeoczył, w piątek odbyło się losowanie III rundy kwalifikacji Ligi Europy, ale Arka wciąż nie wie dokładnie, z kim zagra. Najprawdopodobniejszy kierunek do Dania, ale mogą być też Węgry. Ostateczna decyzja 20 lipca około godziny 21

ARKA POZNA RYWALA W III RUNDZIE KWALIFIKACJI 20 LIPCA. W GRZE SĄ KLUBY Z DANII I WĘGIER

kapitanem Arki nadal Sobieraj
(ARKA Gdynia)

PRZECZYTAJ WYWIAD Z KRZYSZTOFEM SOBIERAJEM, KAPITANEM ARKI GDYNIA

w ataku miejsce utrzymuje Siemaszko (ARKA Gdynia), który zapowiada, że najbliższy sezon w ekstraklasie ma być dla niego równie udany jak poprzedni, a dla Arki nawet lepszy

RAFAŁ SIEMASZKO: W EKSTRAKLASIE POWINNIŚMY BYĆ PAZERNIEJSI I ODWAŻNIEJSI

w środku drugiej linii nadal: Marcus (ARKA Gdynia), Sambea (ARKA Gdynia) i Marciniak (ARKA Gdynia)

ADAM MARCINIAK ŻARTOBLIWIE I POWAŻNIE. WYWIAD Z OBROŃCĄ, KTÓRY W GDYNI STAŁ SIĘ ŚRODKOWYM POMOCNIKIEM

Przed gdyńską publicznością dziś zadebiutują skrzydłowi: Kun (ARKA Gdynia) i Piesio (ARKA Gdynia), a na ławce jest jeszcze czterech piłkarzy pozyskanych latem

PREZENTACJA PIŁKARZY ARKI. ZOBACZ FOTO I VIDEO, PRZECZYTAJ RELACJĘ
sukcesy pucharowe Arki sprawiają, że wracają kibice na stadion, którzy dawno tutaj nie byli. Przed meczem pytano nas na przykład jak dojść do Hotelu Olimp, a on przecież nie istnieje od około 4 lat

W porównaniu z "11", która 7 lipca rozpoczynała mecz z Legią w Warszawie o Superpuchar jedna zmiana. Na prawej obronie Socha (ARKA Gdynia) zmienia Zbozienia

ARKA POKONAŁA LEGIĘ PO KARNYCH I ZDOBYŁA SUPERPUCHAR POLSKI. PRZECZYTAJ RELACJĘ, ZOBACZ VIDEO, WYSTAW NOTY PIŁKARZOM

W sezonie 2017/18 Arka Gdynia zdobyła już Superpuchar Polski. W niedzielę czas na udaną inaugurację ekstraklasy. Najlepszy snajper żółto-niebieskich - Rafał Siemaszko zapewnia, że drużynę w rozgrywkach powinno być stać na walkę o coś więcej niż tylko utrzymanie. Jako pierwszy przy ul. Olimpijskiej stawi się Śląsk Wrocław. Zapraszamy na bezpośrednią relację od godziny 15:15.