RELACJA ZAKOŃCZONA

Mecz rozpocznie się
15 kwietnia 2017 o godz. 18:00
Trefl Sopot - skandują fani żółto-czarnych

Trefl kontrolował wynik w ostatniej kwarcie, choć Asseco udało się zmniejszyć prowadzenie sopocian do 5 punktów. Różnicę ponownie zrobił jednak Śmigielski (TREFL), a kluczowego rzutu za trzy punkty nie trafił Szubarga (ASSECO)
40'

KONIEC MECZU.
40'
za 3 punkty
[79:94] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ł. Kolenda (TREFL).
40'
za 2 punkty
[79:91] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 14 Czerlonko (ASSECO).
40'
wolne (trafione oba)
[77:91] 3 Ireland (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Trener Frasunkiewicz wpuszcza na boisko Frąckiewicza (ASSECO), Czerlonkę (ASSECO) i Kamińskiego (ASSECO)
39'
[77:89] 55 Mielczarek (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
39'
[77:87] 3 Ireland (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne i piłka dla gości. Minuta i 8 sekund do końca kwarty
39'
Niesportowe przewinienie Jankowskiego (ASSECO) na Irelandize (TREFL), a za chwilę techniczny dla tego samego koszykarza gdynian, jak i Dylewicza (TREFL), który wdał się w ostrą wymianę zdań z Jankowskim (ASSECO)
39'
za 3 punkty
[77:85] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
38'
wolne (tylko 1 trafiony)
[77:82] Tylko jeden rzut wolny trafia 20 Szczotka (ASSECO).
38'
[76:82] 28 Żołnierewicz (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
37'
[74:82] 20 Szczotka (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
37'
czas
Przerwa na żądanie Klozińskiego (TREFL).
37'
za 3 punkty
[72:82] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 11 Jankowski (ASSECO).
37'
Hej Trefl - skandują fani żółto-czarnych
36'
czas
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ASSECO).
36'
za 2 punkty
[69:82] 2 punkty z półdystansem zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
34'
za 2 punkty
[69:80] 2 punkty trudnym rzutem spod kosza zdobywa 2 Ponitka (ASSECO).
34'
za 3 punkty
[67:80] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
33'
za 3 punkty
[67:77] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 11 Jankowski (ASSECO).
33'
[64:77] 7 Szubarga (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
33'
Parkiet wytarty, gra wznowiona
33'
Z dachu zaczęła kapać woda, dłuższa przerwa w grze
33'
czas
33'
za 3 punkty
[62:77] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
32'
za 2 punkty
[62:74] Kolejne 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 25 Laser (TREFL).
32'

Efektowny blok Szczotki (ASSECO) na Laserze (TREFL)
31'
za 2 punkty
[62:72] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 25 Laser (TREFL).
31'

ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Trefla
30'

KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Tempo gry spadło głównie przez sędziów, którzy zaczęli nieco nadużywać gwizdków. W Treflu wciąż aktywny jest Śmigielski (TREFL), w Asseco obudził się Żołnierewicz (ASSECO)
30'
[62:70] Tylko jeden rzut wolny trafia 7 Szubarga (ASSECO).
30'
za 2 punkty
[61:70] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
30'
za 2 punkty
[61:68] 2 punkty zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
29'
[59:68] 5 Śmigielski (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
29'
za 2 punkty
[59:66] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO).
29'
[57:66] Tylko jeden rzut wolny trafia 10 Stefański (TREFL).
28'
[57:65] Tylko jeden rzut wolny trafia 10 Stefański (TREFL).
27'
[57:64] 28 Żołnierewicz (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
27'
Trefl Sopot - tym razem w Gdynia Arenie
27'
za 2 punkty
[55:64] 2 punkty sprytny rzutem zdobywa 3 Ireland (TREFL).
26'
[55:62] 20 Szczotka (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
26'
za 2 punkty
[53:62] 2 punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
25'

Konopatzki (ASSECO) pudłuje rzut wolny
25'
za 2 punkty
[53:60] 2 punkty zdobywa 3 Konopatzki (ASSECO) plus faul
25'

Marković (TREFL) pudłuje oba rzuty wolne
25'
Asseco Gdynia - słychać w hali
24'
za 3 punkty
[51:60] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Marković (TREFL).
24'
za 2 punkty
[51:57] 2 punkty po efektownym rzucie zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO).
23'
za 2 punkty
[49:57] 2 punkty spod kosza zdobywa 7 Marković (TREFL).
23'
[49:55] 28 Żołnierewicz (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
23'
za 2 punkty
[47:55] 2 punkty spod kosza zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
23'
Hej Trefl - słychać kibiców gości
21'
za 2 punkty
[45:55] 2 punkty z półdystansu zdobywa 55 Mielczarek (TREFL).
21'

ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla Asseco

Oba zespoły grają na wysokiej skuteczności: Asseco 18/33 w rzutach z gry, Trefl 21/35. Do poprawki pozostają rzuty wolne: Asseco 3 celne z 7, Trefl 4 z 8

Najskuteczniejsi do przerwy: Szubarga (ASSECO) - 13 pkt, Śmigielski (TREFL) - 12 pkt, Ireland (TREFL) i Dylewicz (TREFL) po 9 pkt, Marković (TREFL), Żołnierewicz i Witliński (ASSECO) po 8 pkt, Put (ASSECO) i Karolak (TREFL) po 7 pkt
20'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Drugą kwartę kompletnie przejęli koszykarze Trefla. Z wolnego miejsca korzystał Śmigielski, rozkręcił się Ireland, a w defensywie rządzi niespodziewanie Dylewicz. Po drugiej stronie grali tylko Put i Szubarga. Jeśli jednak obu klubom uda się utrzymać intensywność, to czeka nas świetna druga połowa
20'
[45:53] Tylko jeden rzut wolny trafia 3 Ireland (TREFL).
20'
za 3 punkty
[45:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
18'
Asseco Gdynia - starają się pomóc kibice
18'
za 3 punkty
[42:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
18'
czas
18'
za 3 punkty
[42:49] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Ireland (TREFL).
18'
za 2 punkty
[42:46] 2 punkty zdobywa 3 Ireland (TREFL).
17'
za 2 punkty
[42:44] 2 punkty z półdystansu zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
17'
za 2 punkty
[42:42] 2 punkty spod kosza zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
16'

Ponitka (ASSECO) ponownie nie trafia obu wolnych...
16'
za 3 punkty
[40:42] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 9 Karolak (TREFL).
16'

Dwa pudła z wolnych Ponitki (ASSECO)
16'
za 3 punkty
[40:39] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
15'
za 2 punkty
[40:36] 2 punkty z półdystansu zdobywa 9 Karolak (TREFL).
15'
czas
Przerwa na żądanie Kliozińskiego (TREFL).
15'
za 3 punkty
[40:34] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
14'
za 3 punkty
[37:34] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
14'
Na trybunach zasiadło dzisiaj 1500 widzów
14'
czas
14'
za 2 punkty
[34:34] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 25 Laser (TREFL).
13'
za 2 punkty
[34:32] 2 punkty spod kosza zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
12'
za 2 punkty
[34:30] 2 punkty zdobywa 9 Karolak (TREFL).
12'
za 2 punkty
[34:28] 2 punkty wsadem zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
12'
za 2 punkty
[34:26] Kolejne 2 punkty zdobywa 21 Put (ASSECO).
12'
za 3 punkty
[32:26] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 21 Put (ASSECO).
11'
za 2 punkty
[29:26] 2 punkty spod kosza zdobywa 10 Stefański (TREFL).
11'
za 2 punkty
[29:24] 2 punkty spod kosza zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
11'
za 2 punkty
[27:24] 2 punkty zdobywa 25 Laser (TREFL).
11'

ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla Trefla
10'

KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Assceo zaczęło świetnie głównie za sprawą agresywnej obrony oraz fantastycznej postawie Zołnierewicza, który trafiał, podawał - do Witlińskiego (ASSECO) - napędzał grę i stąd przewaga gospodarzy
10'

Faulowany był Stefański (TREFL), który spudłował oba wolne
10'
za 2 punkty
[27:22] 2 punkty zdobywa 5 Śmigielski (TREFL), a do tego faul
10'
Let's go Gdynia - odpowiadają fani Asseco
10'
[27:20] 7 Marković (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
10'
za 2 punkty
[27:18] 2 punkty spod kosza zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
9'
za 2 punkty
[25:18] 2 punkty z półdystansu zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
8'
za 3 punkty
[23:18] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Marković (TREFL).
8'
za 3 punkty
[23:15] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Marković (TREFL).
8'

Let's go Sopot - słychać kibiców gości
7'
za 1 punkt
[23:12] Rzut wolny trafia 3 Ireland (TREFL).
7'
za 2 punkty
[23:11] 2 punkty zdobywa 3 Ireland (TREFL), a do tego jest faulowany
7'
za 2 punkty
[23:9] 2 punkty spod kosza zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
6'

Dylewicz (TREFL) pudłuje wolnego
6'
za 2 punkty
[21:9] 2 punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL) a do tego faul
6'
za 2 punkty
[21:7] 2 punkty z kontry zdobywa 21 Put (ASSECO).
5'
za 2 punkty
[19:7] 2 punkty spod kosza zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
5'
czas
5'
za 2 punkty
[17:7] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO).
4'
[15:7] Tylko jeden rzut wolny trafia 11 Jankowski (ASSECO).
4'
[14:7] 11 Jankowski (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
3'
za 3 punkty
[12:7] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
3'
za 2 punkty
[12:4] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
2'
za 3 punkty
[10:4] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO).
2'
za 2 punkty
[7:4] 2 punkty spod kosza zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
2'
za 3 punkty
1'
za 2 punkty
[4:2] 2 punkty spod kosza zdobywa 10 Stefański (TREFL).
1'
za 2 punkty
[4:0] 2 punkty z kontry zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
1'
za 2 punkty
[2:0] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
1'

ZACZYNAMY MECZ, pierwsza piłka dla Asseco
Wyjściowy skład gości: 7 Marković (TREFL), 3 Ireland (TREFL), 5 Śmigielski (TREFL), 10 Stefański (TREFL), 55 Mielczarek (TREFL)
Wyjściowy skład gospodarzy: 7 Szubarga (ASSECO), 28 Żołnierewicz (ASSECO), 12 Witliński (ASSECO), 21 Put (ASSECO), 11 jankowski

W poprzedniej kolejce zawodnicy obu drużyn ustanowili rekordy sezonu PLK. Krzysztof Szubarga (ASSECO) zdobył 42 punkty w meczu z Polskim Cukrem Toruń, natomiast Nikola Marković (TREFL) uzyskał eval na poziomie 41

REKORDOWE TRÓJMIASTO W PLK

Koszykarze Trefla wiedzą natomiast, że komplet zwycięstw w ostatnich czterech kolejkach sezonu zasadniczego PLK da im upragniony play-off. Jeśli będą przegrywać, wówczas uzależnią się od wyników innych drużyn

TRUDNA DROGA DO PLAY-OFF KOSZYKARZY TREFLA

Przypomnijmy, że przed ostatnią porażką Asseco miało serię 5 meczów z rzędu wygranych z Treflem. Łącznie, w całej historii tych spotkań triumfowało 19-krotnie

Słabo w 28. derbach Trójmiasta wypad jeden z liderów gdyńskiej drużyny w ostatnich tygodniach, Przemysław Żołnierewicz (ASSECO). Zakończył tamten mecz bez punktów.

ŻOŁNIEREWICZ: JEST W NAS WIELKA CHĘĆ REWANŻU

W poprzednich derbach Trefl zdemolował Asseco w Hali-100-lecia 96:66, choć przez trzy kwarty spotkanie było wyrównane. Ostatnią części gry gospodarze wygrali jednak 34:6

W STYCZNIU TREFL ODNIÓSŁ 9. ZWYCIĘSTWO W DERBACH Z ASSECO

Choć tylko dla Trefla derby w Gdynia Arenie są o stawkę, to obaj trenerzy powtarzają, że to nie ma znaczenia, a spotkanie powinno być zacięte

TRENERZY PRZEMYSŁAW FRASUNKIEWICZ I MARCIN KLOZIŃSKI PRZED MECZEM ASSECO - TREFL

29. derby Trójmiasta odbędą się dzisiaj w Gdynia Arenie. Gospodarze pałają rządzą rewanżu za poprzedni mecz z Treflem, który przegrali w Hali 100-lecia 66:96. Natomiast goście z Sopotu są w grupie drużyn walczących o play-off. Dlatego potrzebują zwycięstwa jak tlenu. Początek rywalizacji o godz. 18