Górnik Zabrze

1:1
( 0:0 )

RELACJA ZAKOŃCZONA

W drugiej połowie Arka długo nie potrafiła udokumentować rosnącej przewagi. Natomiast, gdy wreszcie gola strzelił Ruben Jurado (ARKA Gdynia) , Górnik błyskawicznie wyrównał. Ten cios zupełnie rozkleił gdyńską drużynę. W doliczonym czasie gry goście mieli dwie doskonałe okazje, by wygrać ten mecz. Najpierw żółto-niebieskim punkt uratowali Steinbors (ARKA Gdynia) i Zbozień (ARKA Gdynia), a tuż przed ostatnim gwizdkiem to samo uczynili Marcjanik (ARKA Gdynia) do spółki z Łukasiewiczem (ARKA Gdynia).
Mrożącym krew w żyłach zdarzeniem było zderzenie głowami Koja i Sochy. Obrońca Arki stracił przytomność i ambulans zabrał go z boiska. Piłkarz Górnika jeszcze przed końcem meczu z opatrzoną głową wrócił na ławkę rezerwowych.
90+11

KONIEC MECZU. ARKA ZREMISOWAŁA W ZABRZU 1:1
90+10

bez zagrożenia po dośrodkowaniu z rogu Kądziora (Górnik Zabrze)
90+10

róg dla Górnika
90+10
Marcjanik (ARKA Gdynia) wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Angulo (Górnik Zabrze), a następnie po dobitce dobrze interweniował Łukasiewicz
90+10

już po czasie. Jeszcze wolny dla Górnika
90+8

gra w środku pola
90+7
"Jest info,ze Socha (ARKA Gdynia) już przytomny,trzymaj się chłopaku!" - tak napisał na TT Zbigniew Boniek, prezes PZPN
90+6
Żółtą kartką został ukarany Angulo (Górnik Zabrze), który uniemożliwiał szybkie wznowienie gry przez Arkę
90+6

bez zagrożenia dla Arki po rogu Kądziora (Górnik Zabrze)
90+5
ARKA Gdynia przeprowadza ostatnią zmianę. Na boisko nie wraca Sołdecki, w jego miejsce wchodzi Łukasiewicz, dla którego to pierwsze minuty w tym sezonie po kontuzji
90+5

Ojrzyński zmienia decyzje co do zmiany. Siemaszko nie wejdzie na boisko
90+5

kolejny róg dla Górnika
90+4
kontuzja
pomocy medycznej potrzebuje Sołdecki (ARKA Gdynia). Arka na razie w "10" broni się przed rogiem Górnikiem
90+3

Steinbiors odbił piłkę po strzale Angulo (Górnik Zabrze), a po chwili jeszcze Zbozień (ARKA Gdynia) zablokował dobitkę Kądziora (Górnik Zabrze)
90+3
Steinbors (ARKA Gdynia) uratował Arkę od straty gola. Górnik wyszedł kontrą 2 na 1 po rogu Arki.
90+2

Jurado (ARKA Gdynia) zdobył jeszcze jeden róg
90+2

po dośrodkowaniu Szwocha (ARKA Gdynia) z rogu dobry strzał Dancha (ARKA Gdynia), ale Loska (Górnik Zabrze) piąstkuje
90+2

Marciniak (ARKA Gdynia) wywalczył róg
90'

rozgrzewa się Siemaszko
90'
9 minut doliczony. To w największym stopniu efekt przerwy, która miała miejsce, aby udzielić pomocy medycznej po zderzeniu Koja i Sochy (ARKA Gdynia)
89'
kontuzja
na ławkę rezerwowych Górnika wrócił Koj (Górnik Zabrze). Ma ochraniacz na głowę. Nie mamy informacji, jaki jest stan zdrowia Sochy (ARKA Gdynia), który nieprzytomny był zabierany z boiska
89'

w boczną siatkę strzela Kun
89'
Górnik Zabrze przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ambrosiewicz, w jego miejsce wchodzi Matuszek.
88'

Górnik przygotowuje ostatnią zmianę. W Arce nie widać ruchu wśród rezerwowych
87'

Steinbors (ARKA Gdynia) piąstkuje piłkę po kolejnym dośrodkowaniu Kądzira. Jest gwizdek sędziego, bo chwilę wcześniej faulowany był Marciniak (ARKA Gdynia)
85'
[1:1] Górnik Zabrze STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki R.Wolsztyński. Błyskawiczna odpowiedź gospodarzy, Kądzior dośrodkował z prawego skrzydła. Żaden z obrońców nie wybił piłki, a po głowie rezerwowego Górnika wpadła ona do siatki
84'
to pierwszy gol Jurado (ARKA Gdynia) w barwach Arki
84'
[0:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jurado. Po wrzucie z autu Zbozienia, Hiszpan przyjął piłkę, odwrócił się z nią i mimo asysty Ambrosiewicza uderzył tuż przy słupku
83'
kibice Górnika wulgarnie pod adresem trenera Ojrzyńskiego, mimo że w przeszłości pracował on w Zabrzu
83'
szybka kontra Arki. Kun (ARKA Gdynia) głową na lewe skrzydło do Jurado (ARKA Gdynia), ale Hiszpan strzelił tuż obok słupka
82'

piłka wraca w pole karne Arki. Łapie ją Steinbors (ARKA Gdynia)
82'

Sołdecki (ARKA Gdynia) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu z rogu Kądziora (Górnik Zabrze)
81'

kontra gospodarzy. Danch (ARKA Gdynia) wybija piłkę na róg
81'

57:43 posiadanie piłki na korzyść Arki. I ta statystyka pokazuje rosnącą przewagę gości
80'

roszada na skrzydle Arki. Przydała się Chorwat z szybkością i formą, którą zaprezentował w ostatni czwartek
80'
ARKA Gdynia przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Piesio, w jego miejsce wchodzi Jazvić.
79'

znów Loska (Górnik Zabrze) piąstkuje po dośrodkowaniu Szwocha (ARKA Gdynia) z rogu
79'

rośnie przewaga Arki. Kolejny róg. Już 7 korner dla Arki
78'

niecelne zagranie po ziemi w pole karne Zbozienia (ARKA Gdynia)
76'

rozgrzewa się Jazvić, który bardzo dobrze zaprezentował się w czwartkowym meczu ze Śląskiem
75'

z ofensywnych graczy są Siemaszko i Jazvić, ewentualnie Sambea
75'

rośnie przewaga Arki. Przydałyby się zmiany w ofensywie, aby udokumentować ją golem. Trener Ojrzyński ma jeszcze 2 zmiany
75'

Loska (Górnik Zabrze) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Szwocha (ARKA Gdynia)
74'
po dalekim wrzucie z autu Warcholaka (ARKA Gdynia) do strzału z woleja doszedł Marciniak (ARKA Gdynia). Celnie uderzył, ale w środek bramki i bramkarz pewnie obronił
74'

już 55:45 dla Arki w posiadaniu piłki, ale wynik nadal 0:0
73'

Loska (Górnik Zabrze) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA Gdynia)
73'

Marciniak (ARKA Gdynia) zdobył róg dla Arki
70'
Górnik Zabrze przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Kurzawa, w jego miejsce wchodzi R.Wolsztyński.
69'

Steinbors (ARKA Gdynia) łapie odbitą piłkę po zagraniu Kądziora (Górnik Zabrze)
68'
Szwoch (ARKA Gdynia) podaniem wyprowadził do pojedynku sam na sam z bramkarzem Kuna, ale Patryk kopnął piłkę nad poprzeczką!
67'

bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Kądziora (Górnik Zabrze)
67'

Steinbors (ARKA Gdynia) wypiąstkował piłkę na róg po dośrodkowaniu Kurzawy (Górnik Zabrze)
66'

sytuacja z odwiezieniem dwóch piłkarzy do szpitala uciszyła na kilka minut stadion, a i piłkarze po wznowieniu gry na razie bez poprzedniej agresji
64'

gra wznowiona
63'

Oficjalna frekwencja 22 708 kibiców
61'
kontuzja
także Koj (Górnik Zabrze) odwieziony zostaje z boiska ambulansem do szpitala
61'
Górnik Zabrze przeprowadza zmianę. Za Koja wchodzi Szeweluchin.
60'
opaskę kapitana od Sochy (ARKA Gdynia) przejął Marciniak (ARKA Gdynia)
60'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Za Sochę wchodzi Zbozień.
59'
"Tadek, trzymaj się" - z sektora Arki pod adresem Sochy (ARKA Gdynia)
59'
kontuzja
piłkarz Arki na noszach odwieziony do ambulansu. Jest nieprzytomny!
58'
kontuzja
ambulans podjechał niedaleko linii. Zapewne kapitan w tym meczu Arki od razu z boiska pojedzie do szpitala
57'

rezerwowi ruszyli do rozgrzewki: Zbozień i Szeweluchin
56'
kontuzja
potrzebne nosze. Wygląda na poważną kontuzję Sochy (ARKA Gdynia). Rozpaczliwe okrzyki: "Gdzie jest lekarz?!"
56'
kontuzja
pomocy potrzebują Socha (ARKA Gdynia) i Koj
56'
kontuzja
zderzenie głowami. Masażyści natychmiast przy piłkarzach, którzy padli jak ścięci na murawę
55'

Szwoch (ARKA Gdynia) dośrodkował z rogu, po chwili piłka do niego wróciła, ale Mateusz był na spalonym
55'

Kun (ARKA Gdynia) wywalczył róg
54'

obie drużyny mają po 7 strzałów
54'

niezbyt daleko od słupka przeleciała piłka po uderzeniu z wolnego Szwocha (ARKA Gdynia)
53'

Szwoch (ARKA Gdynia) faulowany około 30 metrów od bramki
52'

Arka lepiej weszła w drugą połowę niż Górnik. Posiadanie piłki na jej korzyść poprawiło się na 54:46
51'
to pierwszy celny strzał Arki w tym spotkaniu
51'

uderzenie z dystansu Kuna. Loska (Górnik Zabrze) odbił piłkę do boku. Nie było nikogo na dobitkę
49'

niecelnie główkował Wieteska (Górnik Zabrze) po dośrodkowaniu z wolnego Kurzawy (Górnik Zabrze)
48'

po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA Gdynia) ogwizdany faul Jurado na bramkarzu Górnika
47'

Szwoch (ARKA Gdynia) krótko do Kuna z rogu. Będzie trzeci róg z rzędu, bo dośrodkowanie Patryka zablokowane
47'

Warcholak (ARKA Gdynia) wywalczył kolejny róg
46'

Loska (Górnik Zabrze) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA Gdynia)
46'

Wieteska (Górnik Zabrze) wybił piłkę na róg
46'

drugą połowę rozpoczęła Arka. Obie drużyny bez zmian w składach
Arka ma szansę na 4. mecz bez straconej bramki w 5. kolejce ekstraklasy. W tym sezonie ligowego gola gdynianie stracili tylko w spotkaniu u siebie z Wisłą Płock
każda z tych drużyn w przypadku zwycięstwa awansuje na 3. miejsce w ekstraklasie. Remis pozostawi Górnika na 5. pozycji, a Arka, która obecnie jest 8, awansuje i znajdzie się tuż za zabrzanami. To pokazuje kto powinien zaatakować po przerwie. Podział punktów bardziej urządza gdynian
Taktyka "zabija" na razie grę w Zabrzu. Dominuje strach, by nie stracić bramki. Temu podporządkowane są zachowania większości zawodników. Arka nie oddała żadnego celnego strzału, ale miała lepszą okazję na gola niż gospodarze. Wynik już w 5. minucie mógł otworzyć Piesio (ARKA Gdynia).
W końcówce do celnych strzałów dobił się Kądzior (Górnik Zabrze). Jednak Steonbors poradził sobie z każdym z trzech uderzeń skrzydłowego Górnika.
Jak na ekstraklasę za mało jest płynnej gry. Wynika właśnie to z asekuranckiej gry, a także z niezbyt dużej szybkości, na której prowadzone są akcje, a także sporej liczby niecelnych podań. Około 30 procent z nich z obu stron trafiało pod nogi rywali.
Problemem dla Arki po przerwie mogą być kartki obu bocznych obrońców, tym bardziej że Górnik sporo akcji przeprowadza przez skrzydłowych Kurzawę i Kądziora.
45'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W ZABRZU BEZ GOLI
45'

tym razem celny strzał z dystansu Kądziora (Górnik Zabrze). Znów pewnie broni Steinbors (ARKA Gdynia)
43'

Steinbors (ARKA Gdynia) pewnie łapie pilkę po strzale z woleja Kądziora (Górnik Zabrze). Skrzydłowy gospodarzy strzelał z pola karnego, ale z dość ostrego kąta
43'

Marciniak (ARKA Gdynia) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu z rogu Kądziora (Górnik Zabrze)
42'

40'

obaj boczni obrońcy Arki ukarani kartkami i to po faulach w pobliżu pola karnego rywali. Zupełnie niepotrzebne te kary
40'
Żółtą kartką został ukarany Warcholak (ARKA Gdynia) po faulu na Wietesce
39'

po przejęciu piłki nadal z obu stron zbyt wolny, chaotycznie i niecelnie. Dlatego sporo rwanych akcji, brak płynności w grze
37'

Wolsztyński na spalonym
37'

8 fauli Arki, 6 Górnika
36'
Żółtą kartką został ukarany Socha (ARKA Gdynia), który tzw. nakładką zaatakował Koja
34'

niecelny strzał Wolsztyńskiego
32'

na spalonym Angulo (Górnik Zabrze). Na razie najskuteczniejszy w tym sezonie snajper ekstraklasy skutecznie odcinany od piłki
31'

Arka radzi sobie z dośrodkowaniem z rogu Kądziora (Górnik Zabrze)
31'
Steinbors (ARKA Gdynia) dobrze wybił piłkę na róg, którą z wolnego w "krótki róg" skierował Kądzior (Górnik Zabrze)
30'

Danch (ARKA Gdynia) sfaulował Żurkowskiego (Górnik Zabrze) około 25 metrów od własnej bramki
29'

zmieniły się proporcje posiadania piłki. Teraz 53:47 na korzyść Arki
28'

niecelne dośrodkowanie Warcholaka (ARKA Gdynia) w kierunku Jurado (ARKA Gdynia)
27'

niecelny strzał Kurzawy (Górnik Zabrze)
26'

to 4 uderzenie na bramkę Arki, ale znów niecelne
26'

indywidualna akcja Szwocha (ARKA Gdynia), zakończona niecelnym strzałem
26'

słabsze kilka minut z obu stron, walka głównie w środku boiska, nadal dużo niecelnych podań
23'

zaglądamy w statystyki Ekstraklasa SA. Posiadania piłki 53:47 dla Górnika. Na razie z obu stron bez celnego strzału
21'

Szwoch (ARKA Gdynia) i Kun (ARKA Gdynia) krótko rozegrali piłkę, a następnie było dośrodkowanie Mateusza. Nie doszedł do piłki i do strzału Danch (ARKA Gdynia)
20'

mocny strzał Piesio (ARKA Gdynia) trafia w Wolniewicza (Górnik Zabrze). Piłka wychodzi na róg
20'

po dośrodkowaniu Piesio (ARKA Gdynia) pada w polu bramkowym Jurado (ARKA Gdynia). Sędzia nie gwiżdże
19'

Szwoch (ARKA Gdynia) podwoił krycie Angulo (Górnik Zabrze), który ograł Marcjanika (ARKA Gdynia) i umiejętnie nabił piłkę o nogi Hiszpana. Od bramki zacznie Arka
18'

zamieszanie w "16" Arki po dośrodkowaniu z wolnego Kurzawy (Górnik Zabrze). Kilku piłkarzy padło na murawę. Gospodarzy sygnalizowali faul, sędzia nie zagwizdał. Od bramki zacznie Steinbors (ARKA Gdynia)
16'

duża dyscyplina taktyczna obu stron. Po stracie piłki w środku pola następuje natychmiastowy faul, by uniemożliwić kontrę. Na razie sędzia nie sięga po kartki
15'

na razie ataki z obu stron, ale sporo niedokładności. Arka miała dobrą okazję na objęcie prowadzenia, kiedy spudłował Piesio (ARKA Gdynia)
15'
teraz głośne skandowanie "Arka Gdynia"
14'

Piesio (ARKA Gdynia) zostawił piłkę przed polem karnym Jurado (ARKA Gdynia), ale Hiszpan strzelił niecelnie
13'
"Arka gol" - głośne skandowanie z sektora gości
13'

niecelny strzał Koja
10'

Górnik próbuje atakować skrzydłami, raz Kurzawa (Górnik Zabrze), raz Kądzior (Górnik Zabrze), które pamiętamy z gry przeciwko Arce w Pucharze Polski w barwach Wigier Suwałki. Na razie czujnie gdyńscy defensorzy nie pozwalają im na dośrodkowania
8'

dobry pressing Jurado (ARKA Gdynia) na połowie gospodarzy. Zmusił do błędu Suareza (Górnik Zabrze), który wybił piłkę w aut
7'

Gil udziela reprymendy Sołdeckiemu (ARKA Gdynia), który faulem taktycznym przerwał kontrę Kurzawy (Górnik Zabrze)
5'
Arka powinna prowadzić. Po długi przerzucie Szwocha (ARKA Gdynia), Piesio (ARKA Gdynia) zagrał z połowy głową na prawe skrzydło do Jurado (ARKA Gdynia), Hiszpan odegrał w pole karne, gdzie akcje zamykał Piesio (ARKA Gdynia), ale choć miał przed sobą już pół pustej bramki, strzelił obok słupka
5'

dobry powrót Szwocha (ARKA Gdynia). Pomógł kolegom w defensywie
4'

Ambrosiewicz (Górnik Zabrze) chyba stremowany meczem przeciwko Arce. Już drugi raz fauluje
3'

szybka odpowiedź Arki. Niecelnie główkował Sołdecki (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z wolnego z około 40 metra Szwocha (ARKA Gdynia)
2'

niecelny strzał Wolniewicza (Górnik Zabrze)
1'

od środka rozpoczął Górnik

obaj trenerzy, którzy wyszli to powitania także w biało-czerwonych szalikach na szyjach
obecni są kibice Arki. Głośnym dopingiem dają o sobie znać jeszcze przed pierwszym gwizdkiem

nie ma dziś w "18" Sobieraja. Opaskę kapitana przejął Socha (ARKA Gdynia)

piłkarze na prezentacji. Górnik na biało, Arka na żółto-niebiesko. Zawodnicy obu drużyn z biało-czerwonymi szalikami na szyjach

mecz rozpoczyna się od Mazurka Dąbrowskiego. Hymn państwowy z okazji przypadającego za dwa dni Święta Wojska Polskiego

Rezerwowi Górnika: 93 W.Pawłowski, 5 Szeweluchin, 6 Olszewski, 11 Ledecky, 16 D.Pawłowski, 22 Matuszek, 23 R.Wolsztyński

Górnik wystawia tę samą "11" co w ostatniej kolejce, gdy zremisował 1:1 w Gdańsku. Jest to także ten sam skład, co w trzech wcześniejszych meczach ligowych

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ GÓRNIKA Z LECHIĄ W GDAŃSKU

rezerwowi Arki: 80 Pilarz, 6 Łukasiewicz, 11 Siemaszko, 14 Nalepa, 19 Jazvić, 21 Sambea, 33 Zbozień

gdy jesteśmy przy byłych piłkarzach Górnika w Arce to przypomnijmy także Marciniaka (ARKA Gdynia) oraz siedzącego na ławce Łukasiewicza

bezpośrednio z Górnika do Arki przeniósł się tego lata Danch (ARKA Gdynia). Przed meczem otrzymał specjalną paterę za wiele lat gry w Zabrzu

ADAM DANCH: W ARCE JEDEN ZA DRUGIEGO IDZIE W OGIEŃ. PRZECZYTAJ WYWIAD Z OBROŃCĄ

na Górnik spadł deszcz nagród ekstraklasy. Piłkarzem lipca uznano Angulo (Górnik Zabrze), a trenerem Brosza. Arka będzie starała się udowodnić, że i jej dobra postawa w minionym miesiącu nie była dziełem przypadku

natomiast w Górniku wychowanek... Arki. To Ambrosiewicz (Górnik Zabrze), który Gdynię opuścił jako 15-latek. Obecnie ma lat 19, a za sobą m.in. 2 sezony w czeskiej Karvinie. Z Górnikiem zdobył awans do ekstraklasy

także trener Ojrzyński ma porachunki z Górnikiem, gdyż był w przeszłości trenerem tej drużyny

do bramki Arki wraca Steinbors (ARKA Gdynia), który niegdyś grał w Górniku

PAVELS STEINBORS LIGOWCEM LIPCA. ZADAJ PYTANIE BRAMKARZOWI ARKI GDYNIA

z "11" z Pucharu Polski dziś w wyjściowym składzie tylko: Socha (ARKA Gdynia) i Szwoch (ARKA Gdynia). W dodatku obaj na innych pozycjach niż w czwartek

ARKA GDYNIA - ŚLĄSK WROCŁAW 4:2 PO DOGRYWCE. PRZECZYTAJ RELACJĘ, ZOBACZ VIDEO, WYSTAW NOTY PIŁKARZOM

jednym z bohaterów czwartkowego meczu ze Śląskiem, wygranego 4:2 był Siemaszko. Mimo 2 goli w tym spotkaniu, napastnik dziś siada na ławce

RAFAŁ SIEMASZKO: TWORZYMY WIDOWISKA. PRZECZYTAJ WYWIAD Z NAPASTNIKIEM ARKI

To rzadkość. Szwoch (ARKA Gdynia) w ciągu miesiąca może dwukrotnie zagrać w Zabrzu. Na inaugurację ekstraklasy przegrał tam z Legią 1:3. Liczy, że z Arką pójdzie mu lepiej

PRZECZYTAJ WYWIAD Z MATEUSZEM SZWOCHEM

W Zabrzu Arka kończy maraton gier. W ciągu 17 dni musiała rozegrać aż 6 spotkań w trzech różnych rozgrywkach. W ekstraklasie jest jedną z dwóch zaledwie drużyn niepokonanym w tym sezonie. Czy tę passę uda jej się podtrzymać na boisku rewelacyjnego beniaminka. Zapraszamy na bezpośrednią relację z wyjazdowego meczu żółto-niebieskich z Górnikiem w niedzielę od godziny 15:15.