RELACJA ZAKOŃCZONA

To 6. zwycięstwo Lechii w 8. meczu w ekstraklasie z Arką. Wygrał faworyt zasłużenie. Jednak i pokonani mogli zejść z boiska z podniesionym czołem. Po serii pięciu porażek z rzędu co prawda znów przegrali, ale tym razem uniknęli lawiny goli, które wcześniej wpadały do ich siatki.
piłkarze Lechii zmierzają do kibiców Lechii, by cieszyć się razem z nimi. Piłkarze Arki zniknęli szybko w szatni. Na trybunie sektorówka w kształcie koszulki z nr 12
"Hej, BKS gdańska Lechia najlepsza jest" - skandują kibice
90+4

KONIEC MECZU. LECHIA WYGRAŁA Z ARKĄ 2:1
90+3

kolejna długa piłka Arki, która pada łupem Kuciaka (LECHIA)
90+3
szaliki w górę i śpiewy "Biało-zieloni"
90+2

na murawie leży Wawrzyniak (LECHIA). Masażyści gotowi do interwencji, ale nie muszą wchodzić na boisko.
90+1

kolejna dobra interwencja Kuciaka (LECHIA). Arka gra długimi piłkami
90'

4 minuty doliczone
89'

Kuciak (LECHIA) przejął piłkę
88'

Błąd (ARKA) przerwał kontrę Wolskiego (LECHIA)
86'

zmiana na wzmocnienie środka pola, a także ocalenie Peszki (LECHIA) od czerwonej kartki
86'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Peszko, w jego miejsce wchodzi Sławczew.
85'
Biało-zielony dym na trybunie za bramką
85'

Kuciak (LECHIA) złapał piłkę po dośrodkowaniu z wolnego Hofbauera (ARKA)
84'

ryzykownie Peszko (LECHIA). Fauluje Nalepę (ARKA), a ma już kartkę
84'

bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Wolskiego (LECHIA)
83'

Haraslin (LECHIA) wywalczył róg
81'

kapitanem Arki teraz Łukasiewicz (ARKA), przejął opaskę od Bożoka (ARKA)
81'

środkowy pomocnik wszedł za skrzydłowego w Arce. Gdynianie teraz w ustawieniu 1-4-3-2-1
81'
ARKA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Bożok, w jego miejsce wchodzi Nalepa.
79'
Żółtą kartką został ukarany Peszko (LECHIA) po faulu na Zbozieniu
77'
LECHIA przeprowadza zmianę w ataku. Boisko opuszcza M.Paixao, w jego miejsce wchodzi Kuświk. Portugalczyk wolno opuszcza plac gry, podobnie jak nieco wcześniej jego brat
74'

rozgrzewa się Kuświk
73'

Arka stara się atakować
72'
LECHIA przeprowadza zmianę na skrzydle. Boisko opuszcza F.Paixao, w jego miejsce wchodzi Haraslin.
70'
[2:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Hofbauer z wolnego. Uderzenie Austriaka w okienko bramki Kuciaka. Pomocnikowi nie przeszkodziły przeraźliwe gwizdy z trybun
69'

wolny dla Arki tuż sprzed pola karnego. Z piłką przedzierał się Łukasiewicz, sędzia dopatrzył się zagrania ręką jednego z piłkarzy Lechii
69'

bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu Hofbauera (ARKA) z rogu
68'

róg dla Arki
66'

Błąd (ARKA) to autor gol na remis 1:1 w jesiennych derbach tych drużyn w Gdyni
66'
ARKA przeprowadza zmianę również na skrzydle. Boisko opuszcza Formella, w jego miejsce wchodzi Błąd.
66'
ARKA przeprowadza zmianę w ataku. Boisko opuszcza Siemaszko, w jego miejsce wchodzi Barisić.
65'

dwie zmiany przygotowywane w Arce
65'
"Tak się bawią ludzie, kiedy Lechia gra" - z trybun
64'

po rogu Lechii strzał z dystansu Stolarskiego (LECHIA). Piłka wysoko nad bramką
64'
Mogło być 3:0. Jałocha (ARKA) z najwyższym trudem na róg wybił piłkę po strzale M.Paixao (LECHIA)
62'
[2:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Peszko. Błąd przy wybiciu Marcjanika. Peszko przejął piłkę 30 metrów od bramki, rozpędził się lewym skrzydłem, wpadł w pole karne i pokonał Jałochę, mimo że strzelał z kąta. Piłka w "krótki rogu" jeszcze po rykoszecie od nogi Marcjanika
60'

po dośrodkowaniu z wolnego Wolskiego (LECHIA) do główki doszedł Maloca (LECHIA), ale uderzył niecelnie i był na spalonym
59'
race tym razem na trybunie na łuku trybun
58'

na spalonym Siemaszko (ARKA)
58'

obecnie 14 fauli Arki, 10 Lechii
57'

coraz więcej fauli, choć gdy tylko można, sędzia Musiał stara się puszczać grę, stosuje przywilej korzyści
56'

teraz obaj trenerzy na stojąco
53'
Żółtą kartką został ukarany Łukasiewicz (ARKA) za faul taktyczny
53'
Żółtą kartką został ukarany Wawrzyniak (LECHIA) po faulu na Bożoku
52'

Marcjanik (ARKA) zablokował strzał M.Paixao (LECHIA)
52'
"W Wolnym Mieście Gdańsku..." - z trybun
50'

wybita piłka przez Lechię po dośrodkowaniu z wolnego Hofbauera (ARKA)
49'

Siemaszko (ARKA) piętą do Hofbauera (ARKA). Austriak faulowany blisko pola karnego
48'
"Gdańska Lechia najlepsza jest..." - z trybun
46'
2 połowę kibice Lechii także powitali oprawą. Szale w górę i race
46'

drugą połowę rozpoczęła Arka. Obie drużyny w tych samych składach
Oficjalna frekwencja 28 145 kibiców
wśród uczestników konkursu karnych 9-letnia Olivia. Ma fory, strzela z 5. metra. Olivier pozwolił, by po jej kopnięciu piłka wpadła do siatki
w przerwie konkurs dla kibiców. Rezerwowy bramkarz Lechii - Zelenika broni strzały z karnych
Zasłużone prowadzenie Lechii. Zgodnie z przewidywaniami do gdańszczanie w tym meczu prowadzą atak pozycyjny, mają zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki. Już 10 razy strzelali na bramkę gości, z czego 4 uderzenia były celne, a pamiętamy jeszcze o poprzeczce. Najważniejsza akcja jak na razie derbów miała miejsce w 27. minucie. Jedyny gol padł po akcji braci Paixao.
Arce trzeba oddać, że zaczęła odważnie. Kilka razy przedarła się pod bramkę Lechii i nawet mogła objąć prowadzenie. Strzał Formelli (ARKA) uderzył jednak w poprzeczkę. Potem skrzydłowy Arki jeszcze raz przegrał pojedynek z Kuciakiem (LECHIA). A trener Ojrzyński podkreślał, że w takim meczu, jeśli nadarzą się sytuacje, to trzeba je bezwzględnie wykorzystać. Arka oddała w pierwszej połowie 6 strzałów.
Co cieszy nie ma gra faul. "Zagrzał" się tylko raz Bożok (ARKA), który na własne życzenie zarobił żółtą kartkę.
45+1

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA PROWADZI Z ARKĄ 1:0 Zobacz, jak cieszyli się kibice Lechii, po golu Marco Paixao.
45+1

jeszcze strzał F.Paixao (LECHIA). Uderzenie w środek bramki. Broni Jałocha (ARKA)
45+1

strzał Krasicia (LECHIA) zablokowany na 15. metrze
45'

minuta doliczona do pierwszej połowy
45'
"Mistrza Polski zdobędziemy..." - z trybun
45'

piłkarze na kilka sekund stanęli, spodziewając się gwizdka sędziego, ale uznał on, że nie było faulu na Marciniaku (ARKA)
43'
"BKS-ie, BKS-ie" - z trybun. Wcześniej dopingowali tak, jak robili to kibice Islandii podczas Euro 2016 we Francji.
42'

dośrodkowanie z wolnego Wolskiego (LECHIA). Piłka prosto w ręce Jałochy (ARKA)
41'

kolejne ataki Lechii, ale bez wykończenia
39'

faule Lechia 6, Arka 7
38'

w posiadaniu piłki zdecydowana przewaga Lechii 70:30
36'

niecelny strzał z dystansu Krasicia (LECHIA)
36'
znów pojedyncze race na trybunach
35'
Żółtą kartką został ukarany Bożok (ARKA) po faulu na Wawrzyniaku
33'

techniczne uderzenie Wolskiego (LECHIA). Piłka tuż przy słupku bramki Arki
33'

wolny dla Lechii około 25 metrów do bramki
32'
Kuciak (LECHIA) obronił strzał Formelli (ARKA), który przedarł się w pole karne gospodarzy
30'

niecelny strzał głową Siemaszki (ARKA) po dośrodkowaniu z rogu Hofbauera (ARKA)
30'

rykoszet po strzale Siemaszki (ARKA). Róg dla Arki
27'
to 11. gol M.Paixao (LECHIA) w tym sezonie
27'
[1:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki M.Paixao. Akcja Portugalskich bliźniaków. Podawał z prawej strony Flavio, strzelił gola Marco, choć na 5. metrze od bramki niezbyt czysto uderzył piłkę
27'

dwa rogi pod rząd Lechii, ale bez zagrożenia dla Arki
26'
Wolski (LECHIA) z wolnego wycofał do Borysiuka (LECHIA). Celny strzał pomocnika. Jałocha (ARKA) wybił na róg
25'

Formella (ARKA) fauluje Stolarskiego (LECHIA) tuż przed linią boczną pola karnego
24'

po odważnym początku Arki od kilku minut gra z przewaga Lechii
23'

po rozegraniu przez Lechię rogu niecelny strzał M.Paixao (LECHIA), choć bardzo dobra okazja na gola
22'
jeszcze raz Peszko (LECHIA). Piłka spadła na poprzeczkę. Będzie jeszcze róg dla gospodarzy
22'

tym razem dośrodkowanie z lewego skrzydła Peszki (LECHIA), ale nikt też nie doszedł do piłki
19'

kolejna akcja Stolarskiego (LECHIA), ale nikt nie trafił w zagraną przez niego w pole karne piłkę
18'

dośrodkowanie Stolarskiego (LECHIA) na głowę M.Paixao (LECHIA). Słaby strzał Portugalczyka. Broni Jałocha (ARKA)
15'
kontuzja
pomocy medycznej wymaga Formella (ARKA)
13'
dym z rac za bramką Kuciaka (LECHIA), ale nie przenosi się na boisko, można kontynuować grę
13'

trener Ojrzyński cały czas na stojąco, trener Nowak od czasu do czasu na razie opuszcza ławkę rezerwowych
11'

na razie wyrównany pojedynek
10'

Kuciak (LECHIA) piąstkuje po dalekim wrzucie z autu Zbozienia (ARKA)
10'

Wawrzyniak (LECHIA) zabrał piłkę Siemaszce we własnym polu karnym
9'
spiker apeluje, by nie rzucać żadnych przedmiotów na boisko. Zielone race na sektorze Lechii i dym w takim samym kolorze
9'

niecelny strzał z dystansu Borysiuka (LECHIA)
7'
poprzeczka uratowała Lechię. Po dośrodkowaniu z rogu Hofbauera (ARKA) strzelał Formella (ARKA)
6'

Warcholak (ARKA) wywalczył róg
5'
race na sektorze Lechii
4'

po rogu nieudany strzał Wolskiego (LECHIA)
4'

stroboskopy w oprawie Lechii
3'

Peszko (LECHIA) wywalczył róg
2'
cały czas doping z trybun "Lechia Gdańsk"
2'

ostre dośrodkowanie w pole bramkowe z rogu Hofbauera (ARKA). Doszedł do piłki Warcholak (ARKA), ale nie zdołał oddać strzału. Piłkę wybił Maloca (LECHIA)
2'

zablokowany strzał Siemaszki (ARKA). Róg dla gości
1'

od środka rozpoczęła Lechia

kapitanowie Krasić (LECHIA) i Bożok (ARKA) dokonali losowania stron boiska oraz która drużyna rozpocznie mecz

piłkarze wychodzą na prezentację. Lechia na biało-zielono, Arka na żółto-niebiesko
słychać pojedyncze wystrzały petard
nie ma sektora gości. Tam gdzie zazwyczaj siedzą kibice przyjezdnym, tym razem otwarta trybuna dla wszystkich chętnych
kibice Lechii przygotowują oprawę, nie powstrzymali się już kilkakrotnie od wulgarnego skandowania na temat swoich rywali
Co 10-tysieczny kibic, który wejdzie dziś na stadion, otrzyma do własnej dyspozycji samochód Mercedes Benz na weekend
Arka gra, by odskoczyć od przedostatniego miejsca i strefy spadkowej. Na razie ma tyle samo punktów co 15. Ruch. Gdyby wygrała, znalazłaby się na 11. miejscu

rezerwowi Arki: 1 Steinbors, 2 Socha, 4 Sołdecki, 7 Błąd, 14 Nalepa, 21 Sambea, 90 Barisić

do "11" wracają: Zbozień (ARKA) oraz rekonwalescenci Siemaszko (ARKA) i Łukasiewicz (ARKA). Arka przechodzi do ustawienia 1-4-2-3-1

w porównaniu ze składem, który w Szczecinie wystawił trener Niciński, jego następca wymienił 3 piłkarzy. Nie grają: za kartki Szwoch oraz kontuzjowany Trytko, na ławkę odesłany Socha
po bezbramkowych remisach w 29. kolejki Jagiellonii i Legii na własnych stadionach, Lechia w przypadku wygranej może zbliżyć się na 3 punkty do lidera i nadal mieć szansę na 1. miejsce w sezonie zasadniczym

rezerwowi Lechii: 33 Zelenika, 6 Sławczew, 10 Mila, 11 Kuświk, 17 Haraslin, 30 Nunes, 99 van Kessel

po pauzie w 4 meczach ekstraklasy po kartach w Poznaniu do "11" wraca Peszko (LECHIA). Miejsce w składzie zwalnia mu Haraslin

obrona Lechii w tradycyjnym składzie. Wykurował się kontuzjowany w ostatnim meczu Wawrzyniak (LECHIA)

RAFAŁ JANICKI: NERWY NAM NIE PUSZCZĄ. SPRAWDŹ, O CZYM JESZCZE ZAPEWNIA OBROŃCA LECHII

piłkarze Lechii boją się prowokacji ze strony rywali

NAPASTNIK LECHII OBAWIA SIĘ PROWOKACJI W DERBACH. PRZECZYTAJ CO MÓWI MARCO PAIXAO

Bilans meczów Lechia - Arka: 14 remisów, po 11 wygranych z obu stron

WAŻNE FAKTY Z 53-LETNIEJ HISTORII DERBÓW

To ostatnie derby w tym sezonie. W drugiej części rozgrywek drużyny znajdą się bowiem w innych grupach.

PRZYPOMNIJ SOBIE JAK BYŁO W DERBACH JESIENIĄ. VIDEO, FOTO, RELACJA. ARKA - LECHIA 1:1
na stadion nie wejdzie zorganizowana grupa kibiców gości, natomiast wszyscy mogą kupować indywidualnie bilety. Lechia potwierdziła ponad 26 tys. uprawnionych do wejścia na stadion. Oficjalną frekwencję podamy tradycyjnie na tym obiekcie w przewie
na Stadion Energa Gdańsk dojechaliśmy o 16:30. O tej porze żadnych korków. Ale jak jesteś jeszcze w podróży sprawdź, które drogi zamknięte, gdzie zaparkować

TAK GŁOSOWALIŚCIE, GDY ZAPYTALIŚMY, CO SĄDZICIE O DERBACH W WIELKANOC

Po raz 37. piłkarze Lechii Gdańsk i Arki Gdynia mierzyć się będą w oficjalnych meczach pierwszych drużyn. Wśród obiektów, które gościły derby, zadebiutuje Stadion Energa Gdańsk. Faworytem są gospodarze, ale goście już pod wodzą trenera Leszka Ojrzyńskiego zapowiadają, że przyjechali "spłatać" figla. Zapraszamy na bezpośrednią relację od godziny 17:45.