stat

11 weekendowych imprez dla aktywnych

12 maja 2017, 15:00
mad

Słoneczny, ciepły weekend w Trójmieście będzie zapewne sprzyjał aktywnościom fizycznym na świeżym powietrzu. Ci, którzy lubią zorganizowane imprezy będą mieli w czym wybierać. Prezentujemy 11 możliwości spędzenia wolnego czasu w większym gronie w sobotę lub w niedzielę.W sobotę można udać się na Dzień otwarty Gdańskiego Stadionu Lekkoatletycznego i Rugby przy al. Grunwaldzkiej 244, w godzinach 10-18. Jest to okazja dla mieszkańców do zapoznania się z ofertą obiektu, na którym z powodzeniem można trenować m.in. bieganie. W ramach dnia otwartego zaplanowane zostały liczne zabawy oraz konkursy lekkoatletyczne, pokazy zumby oraz zajęcia biegowe organizowane w ramach programu "Aktywuj się w Gdańsku". Warto będzie wziąć udział w interaktywnych konkursach z nagrodami. Pierwszy, o tematyce LA wystartuje o godz. 12, zaś drugi, dotyczący rugby, o godzinie 15. Przez cały dzień na bocznym boisku treningowym rozgrywany będzie Dziecięcy Turniej Piłki Nożnej Gdańskich Klubów Piłkarskich, będący eliminacjami do międzynarodowego turnieju Baltic Football Cup (14-15 maja, stadion przy ul. Traugutta 29). Ofertę uzupełnią stoiska informacyjne GOS, gdańskich Kąpielisk Morskich, "Promocja Zdrowia" Państwowych Szkół Budownictwa, strefa dla dzieci "Kraina Zabawy" oraz punkt cateringowy. Aby skorzystać z bieżni oraz skoczni, należy uprzednio potwierdzić u obsługi dostępność obiektu oraz dokonać płatności, zgodnie z cennikiem obiektu dostępnym na stronie sportgdansk.pl.


Aktywna sobota tradycyjnie rozpocznie się o godz. 9 trzema rozgrywanymi w tym samym czasie biegami Parkrun w Gdańsku i w Gdyni. Jak co tydzień ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz Bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Druga gdańska, a trzecia trójmiejska lokalizacja mieści się na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, a przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

Także w sobotę, o godz. 9:30 odbędą się cykliczne zajęcia dla fanów biegania BiegamBoLubię. W Gdańsku można przystąpić do zajęć na stadionie AWFiS im. Jędrzeja Śniadeckiego przy ul. Kazimierza Górskiego oraz przy Stadionie Energa Gdańsk ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1. Udział w nich jest bezpłatny.

Osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem lub aktywnością fizyczną w ogóle, powinny zajrzeć na molo w Brzeźnie. Bezpłatne zajęcia Run Beach Morning odbywają się tam co niedzielę o godz. 9. Uczestnicy biorą udział w delikatnym marszobiegu po plaży na dystansie maksymalnie 5 km. Treningom sprzyja także szczytny cel. Promują zbiórkę pieniędzy na asystor kaszlu dla podopiecznych Pomorskiego Hospicjum Dla Dzieci. Pieniądze można wpłacać na konto 44 1240 6292 1111 0010 7095 3236 z dopiskiem Kaflator dla Hospicjum. Do niedzieli zbiórkę można wesprzeć także wysyłając SMS na nr 73643 o treści SERCE.

Również w sobotę, o godz. 11 wystartuje trzecia z czterech części tegorocznego GP w biegach górskich Gdynia. Biuro zawodów będzie zlokalizowane na ul. Chabrowej 43. Cykl czterech imprez biegowych o charakterze górsko-przełajowym na dwóch dystansach 5,25 i 200 m przewyższenia oraz 10,5 km oraz 400 m przewyższenia. Dodatkowo zawody dla dzieci i młodzieży o Puchar Pustka i Cisa. Zapisy do startów zostały już zamknięte.

Gdańsk z kajaka o zachodzie słońca to okazja, aby zobaczyć miasto z nowej perspektywy i spędzić aktywnie wieczór. Na koniec organizatorzy zapraszają na herbatę na przystani. Trasa prowadzi Motławą wokół dwóch gdańskich wysp: Wyspy Spichrzów i Ołowianki. Uczestnicy wyprawy dopłyną do Polskiego Haka, który znajduje się tuż przy połączeniu Motławy z Martwą Wisłą. Chętni spotykają się przy Kamiennej Grobli 2. Wycieczka wystartuje o godz. 19:30 a zakończy około godziny 21. Opłata wynosi 49 zł od osoby. Zawiera ona miejsce w kajaku dwuosobowym polietylenowym, lekkie aluminiowe wiosła skrętne asymetryczne, kamizelki asekuracyjne dla dorosłych oraz ratunkowe dla dzieci (dostępne w kilku rozmiarach), mapę, oświetlenie, ubezpieczenie NNW, koordynację przez doświadczoną kadrę, herbatę/kawę i ciastka na koniec.

Ta sama grupa organizuje wycieczkę także w niedzielę. Około 7-kilometrowa trasa poprowadzi Motławą wokół dwóch gdańskich wysp: Wyspy Spichrzów i Ołowianki. Będzie można zobaczyć główne gdańskie zabytki z perspektywy wody. Nie trzeba mieć dużego doświadczenia w kajaku. Instruktorzy udzielą niezbędnych wskazówek oraz będą towarzyszyć wam na trasie. Koszt udziału to 45 zł za dwie osoby - dziecko do 6 lat bezpłatnie jako trzecia osoba w kajaku, maksymalnie w jednym kajaku 2 osoby dorosłe plus 1 dziecko. W razie pytań należy pisać na adres info@gdanskzkajaka.pl lub dzwonić: +48 732 022 822 albo +48 503 738 159.

Natomiast w sobotę, w godz. 9-21 będzie odbywał się charytatywny maraton spinningowy, z którego dochód zostanie przekazany Fundacji Synapsis, której misją jest niesienie profesjonalnej pomocy dzieciom i dorosłym osobom z autyzmem i ich rodzinom. Impreza odbędzie się w klubie Tonezone.

Także w niedzielę Ultraktrew Każdy ma swój krwiobieg zaprasza na wycieczkę biegową. Start zaplanowano na godz. 8:00 w Sopocie. Chętni spotykają się na parkingu leśnym przy ul. Reja (pierwszy parking blisko Banku PKO). Trasa 21 km z przewyższeniem +/- 230 m ma charakter zamkniętej pętli. Udział oczywiście bezpłatny.

mad