5-6 grudnia dni otwarte na ściance Elewator

2 grudnia 2015 (artykuł sprzed 6 lat)
Krzysztof Kochanowicz

Nie trzeba być zawodowcem, aby szaleć na ścianach. Zobacz, jak to się robi.


Ścianka wspinaczkowa Elewator zaprasza na weekendowe dni otwarte, podczas których zostaną zaprezentowane nowo powstałe ścianki i trasy, na których próbować można różnorodne formy wspinaczki: filar, zacięcia i przewieszenia.Wraz ze wzrostem zainteresowania wspinaczką skałkową na Pomorzu, gdańska Ściana Wspinaczkowa Elewator wychodzi naprzeciw swoim klientom rozbudowując obszar tej formy zabawy o kolejne 100 m kw. Na nowych ścianach i trasach powstało dodatkowo pięć stanowisk, co daje ich dwadzieścia cztery w sumie. Trasy dziecięce zakończone są nagrodami - niespodziankami, co motywuje maluchów do osiągnięcia "swojego szczytu".

Ściany wspinaczkowe bogate są w partie imitujące skałę, części połogie, przewieszenia, zacięcia, rysy, krawądki, dziurki oraz inne różne formacje. Na ich powierzchni dokręconych jest kilka tysięcy chwytów, oferujących różne trudności dróg wspinaczkowych od łatwych dla początkujących wspinaczy po ekstremalnie trudne. Prócz tradycyjnych ścian do dyspozycji jest również stanowisko z wiszącą,19 m drabiną. Można też powspinać się bez liny, nisko nad ziemią na tzw. trawersach w liczącej 70 m2 bulderowni z materacami. To nie wszystko. Obiekt dysponuje także ścianami zewnętrznymi, te jednak otwarte są tylko w okresie letnim.

Wspinaczka jest dla każdego. Szczyt ścianki zaliczają nie tylko zaprawieni w boju, ale również kilkuletnie maluchy, spróbuj i Ty! Więcej zdjęć (2)

Wspinaczka jest dla każdego. Szczyt ścianki zaliczają nie tylko zaprawieni w boju, ale również kilkuletnie maluchy, spróbuj i Ty!

fot. Krzysztof Kochanowicz / Trojmiasto.pl

Wspinaczka jest dla każdego. Szczyt ścianki zaliczają nie tylko zaprawieni w boju, ale również kilkuletnie maluchy, spróbuj i Ty!

fot. Krzysztof Kochanowicz / Trojmiasto.plO bezpieczeństwo wspinaczy dba kadra instruktorska. Nauka asekuracji jest łatwa i każda osoba po kilkunastominutowej nauce będzie mogła asekurować pod "czujnym" okiem instruktorów. Ponadto każde stanowisko wspinaczkowe jest wyposażone w system wspomagający asekurację TopStop.

W całorocznej ofercie jest też organizacja przyjęć okolicznościowych, np. urodzin dla dzieciaków ze specjalnym programem ruchowym oraz zajęciami wspinaczkowymi, a także zajęcia dla pracowników firm.

Można również umówić się na indywidualne zajęcia z instruktorem.

Do dyspozycji ćwiczących są szatnie, łazienki z natryskami oraz mini barek. W Klubie spotkać można wielu pasjonatów tego sportu, porozmawiać o pasji, poszerzyć swoje doświadczenia, a wszystko dzięki wspaniałym ludziom, którzy ją tworzą.

Wspinaczka jest dla każdego!

Przyjdź i sprawdź swoje możliwości w dniach otwartych: 5 i 6 grudnia 2015 r.

Przeczytaj także artykuł o wspinaczkowej pasji dla każdegoAdres:

Ściana Wspinaczkowa Elewator
Gdańsk, ul. Droszyńskiego 15H zobacz na mapie Gdańska

Zobacz inne ścianki wspinaczkowe w Trójmieście

Opinie (3) 2 zablokowane

 • Elewator to fantastyczne miejsce

  Choć nie jestem stałym bywalcem, a chodzę tylko kilka razy w miesiącu, uwielbiam to miejsce. Wspinaczka tonie tylko sport, to także forma wypoczynku i styl życia. Zajęcia i spotkania na ściance nauczyły mnie cierpliwości i pokory, pozwoliły przełamać barierę strachu i nadal pozwalają odstresować się.

  • 4 0

 • Elewator

  Moja przygoda wspinaczkowa zaczęła się z Elewatorem. Przez prawie rok uczęszczałem regularnie tylko tam. Przystępna cena, długie drogi. Fajnie...
  Po około roku udałem sie na Blokfit gdzie dopiero przekonałem się

  Moja przygoda wspinaczkowa zaczęła się z Elewatorem. Przez prawie rok uczęszczałem regularnie tylko tam. Przystępna cena, długie drogi. Fajnie...
  Po około roku udałem sie na Blokfit gdzie dopiero przekonałem się jak naprawdę ciekawie, wszechstronnie i wymagająco można układać drogi. Jedna kwestia to ich projekt, a druga ,że są tam poprostu nowoczesne różnorodne chwyty. Okucia elewatora pamiętają dawne czasy i to niestety czuć.
  Druga kwestia, jak na Elewatorze wydarzą się urodziny, lub przybędzie rodzina z dziećmi to jest istny horror. Dzieci latają wszędzie, potykają sie o liny, odbijają się od wszystkich, hałas niemiłosierny :(

  Pewnym plusem jest bardzo rozsądna cena. Jednak jakość dróg, wszechstronność, sposób ich projektowania i to wszech obecne przedszkole przynajmniej na teraz zniechęciły mnie do tego miejsca.

  PS. byłbym zapomniał, wspaniałym pomysłem jest wspin na zew. ścianie budynku podczas wiosenno letniego sezonu

  • 4 0

 • Fajna ścianka. Dużo plusów i minusów.

  Plusy: wysokość (chyba najwyższe ściany w 3mieście a przynajmniej jedne z najwyższych), duża powierzchnia, różnorodność, miejscami ciekawa rzeźba, latem możliwość wspinaczki na zewnątrz, sporo dróg, boulder, szatnie,

  Plusy: wysokość (chyba najwyższe ściany w 3mieście a przynajmniej jedne z najwyższych), duża powierzchnia, różnorodność, miejscami ciekawa rzeźba, latem możliwość wspinaczki na zewnątrz, sporo dróg, boulder, szatnie, kibelek, względnie niedrogo, schody obok ściany, parking naprzeciw.

  Minusy:
  - idiotyczny system asekuracji top rope (u góry jakieś spowalniacze), który ewidentnie deprawuje i zamiast uczyć asekuracji to ją wypacza,
  - wycena dróg jakaś dziwna, niemiarodajna, np. w porównaniu z Alfą szóstki na elewatorze są jakoś dziwnie łatwe,
  - mało nowych dróg, te co są  pamiętają dawne czasy, choć zdarzają się i nowe,
  - zimno i ciemno w ogólności, trochę ponuro,
  - mało integracji wspinaczy. brak jakichś liderów, trenerów zaufanych,
  - mało odniesienia do tego, że mamy do czynienia ze ścianą czyli z treningiem a nie ze wspinaczką. Wpsinaczka jest w górach i skałkach a ściana to tylko trening i trzeba to podkreślać i promować wyjazdy na prawdziwe wspinanie.

  Ale ściana jedna z lepszych w 3mieście.

  • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.