58. Bieg Westerplatte wirtualnie i przez cały wrzesień. Ruszyły zapisy

1 sierpnia 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Rafał Sumowski
Na Biegu Westerplatte co roku stawiało się tysiące biegaczy. Tym razem impreza przyjmie formę wirtualną a każdy uczestnik będzie miał cały wrzesień aby pokonać 10 km w dowolnym miejscu. Mimo zmiany formuły, nie zabraknie pamiątkowych medali. Więcej zdjęć (1)

Na Biegu Westerplatte co roku stawiało się tysiące biegaczy. Tym razem impreza przyjmie formę wirtualną a każdy uczestnik będzie miał cały wrzesień aby pokonać 10 km w dowolnym miejscu. Mimo zmiany formuły, nie zabraknie pamiątkowych medali.

mat. prasowe GOS

Na Biegu Westerplatte co roku stawiało się tysiące biegaczy. Tym razem impreza przyjmie formę wirtualną a każdy uczestnik będzie miał cały wrzesień aby pokonać 10 km w dowolnym miejscu. Mimo zmiany formuły, nie zabraknie pamiątkowych medali.

mat. prasowe GOS

58. Bieg Westerplatte w tym roku wyjątkowo odbędzie się w formule wirtualnej. Dystans się nie zmienia, to nadal 10 km, ale przez cały wrzesień można go pokonać w dowolnym miejscu na ziemi z pomocą aplikacji rejestrującej czas i trasę. Zapisy internetowe już ruszyły, wpisowe kosztuje 30 zł a każdy kto ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal.Bieg Westerplatte należy do najstarszych ulicznych imprez biegowych w Polsce. Zawody, które do 2007 roku rozgrywano pod szyldem Międzynarodowego Biegu Ulicznego Szlakiem Obrońców Wybrzeża 1939, stanowią symboliczną formę oddania czci bohaterskim żołnierzom.

58. Bieg Westerplatte - rejestracjaWystartowały zapisy do 58. edycji. W tym roku, w związku z zaleceniami wynikającymi z pandemii koronawirusa, wyjątkowo przybierze on formę wirtualną, ale dzięki temu będzie można pokonać dystans 10 kilometrów w dowolnym miejscu na ziemi i zdobyć atrakcyjny medal.

- W szczególnych i trudnych czasach związanych z pandemią, nadal chcemy kontynuować ten historyczny i popularny bieg, chociaż jego forma ze względu na okoliczności będzie w tym roku zmieniona. Mimo to zapraszamy do udziału i upamiętnienia idei, która na przestrzeni wielu lat przyświecała zarówno nam, wszystkim jego organizatorom, jak również uczestnikom - hołdu dla bohaterów z Westerplatte z 1939 roku. Bardzo liczymy na to, że już za rok powrócimy do tej formy, którą biegacze najbardziej cenią i lubią, czyli tradycyjnego biegu z jego niepowtarzalną atmosferą - zachęca Leszek Paszkowski, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu.
57. edycja Biegu Westerplatte


Bez zmian pozostanie dystans - 10 kilometrów. Będzie go można pokonać śladem trasy przygotowanej przez GOS lub w dowolnym miejscu i warunkach terenowych, według wyboru uczestnika. W przypadku wskazanej przez organizatora trasy, dystans mam charakter orientacyjny i został zmierzony za pomocą GPS, stąd możliwe jest wystąpienie niewielkich odchyłów od wskazanej wartości.

Uczestnicy będą mieli na pokonanie zadanej trasy cały wrzesień, zaś zapisy będą prowadzone do ostatniego dnia przewidzianego na ukończenie biegu, tj. do 30 września.

Blisko 3,5 tys. osób na mecie 57. Biegu WesterplatteOpłata startowa wynosi 30 zł. Każdy zarejestrowany zawodnik otrzyma do wykorzystania numer startowy w pliku .pdf. Swój bieg należy udokumentować dowolnym urządzeniem lub aplikacją rejestrującą czas i pokonany dystans, a następnie przesłać w postaci zrzutu ekranu lub zdjęcia do organizatora.

Przesłane czasy będą na bieżąco umieszczane na liście uczestników. Każda z osób, która ukończy wirtualny bieg otrzyma pamiątkowy medal. Dodatkowo, dla chętnych, została przewidziana możliwość zakupu ubrań sportowych z dedykowanej kolekcji firmy AdRunaLine Sports.

Organizatorami imprezy są Miasto Gdańsk i Gdański Ośrodek Sportu, partner techniczny: AdRunaLine Sports, patroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, gdansk.pl, treningbiegacza.pl, maratonypolskie.pl.

56. edycja Biegu Westerplatte