58. Bieg Westerplatte tylko dla 100 uczestników, a wpisowe dla hospicjum

24 sierpnia 2020, 13:50
Rafał Sumowski

58. Bieg Westerplatte oprócz formuły online wystartuje także w klasycznej formule, choć bez pomiaru czasu. 20 września stu uczestników pobiegnie 10 km z Westerplatte na Targ Węglowy bez pomiaru czasu, w eskorcie policji. W internetowej licytacji można wygrać 75 pakietów startowych. Cały wpływ z imprezy zostanie przekazany na wsparcie Fundacji Hospicyjnej i Hospicjum E. Dutkiewicza.58. Bieg Westerplatte online i przez cały wrzesieńTegoroczny, 58. Bieg Westerplatte ze względu na pandemiczne obostrzenia miał odbyć się wyłącznie w formule online. Ostatecznie 20 września o godz. 11 z Westerplatte wyruszy 100 biegaczy, którzy pokonają 10-kilometrową trasę na Targ Węglowy. Biegacze będą eskortowani przez policję, a impreza będzie miała charakter charytatywny.

25 biegaczy zostanie zaproszonych do udziału, a 75 pakietów startowych trafiło na aukcje internetowe z ceną wywoławczą 79 zł. Licytować można do 27 sierpnia
, a wpływy przekazane zostaną na wsparcie dla Stacjonarnego i Domowego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. Ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

- Fundacja Hospicyjna zawsze była partnerem społecznym naszych imprez. Postanowiliśmy ten start honorowy zrobić dla nich, gdyż w związku z pandemią przeżywają trudny okres. Bieg będzie symboliczny, bez pomiaru czasu. Będzie jednocześnie tradycyjnym hołdem dla Obrońców Wybrzeża z Września 1939 roku, a jednocześnie okazją, aby wesprzeć fundację - wyjaśnia Grzegorz Pawelec, starszy specjalista ds. komunikacji Gdańskiego Ośrodka Sportu.

Licytuj pakiet startowy na 58. Bieg WesterplatteW skład pakietu startowego wchodzi oficjalna koszulka techniczna 58. Biegu Westerplatte firmy Adrunaline, a także prezent od marki AA, numer startowy oraz pamiątkowy "komin".

Po zakończeniu licytacji jej zwycięzca ma 24 godziny na dokonanie wpłaty wylicytowanej kwoty. Po zaksięgowaniu wpłaty otrzyma unikalny link rejestracyjny, na podstawie którego zapisuje się do udziału w imprezie. Uczestnik ma 12 godzin od momentu otrzymania linku na wypełnienie formularza rejestracyjnego. Niewypełnienie go w podanym terminie nie gwarantuje poprawnego rozmiaru koszulki, która jest częścią pakietu startowego.

Pakiety będą do odebrania przed biegiem, 20 września w godzinach 9-9:45 w Gdańsku przy ul. Targ Węglowy, gdzie zlokalizowane będzie Biuro Zawodów i meta biegu.

57. edycja Biegu Westerplatte