stat

6. bieg do źródeł. Przyjdź na rodzinny piknik w Jelitkowie

11 czerwca 2019, 15:00
dak.

W sobotę w parku Jelitkowskim zobacz na mapie Gdańska odbędzie się 6. bieg do źródeł. Całe rodziny o godz. 11 pobiegną na dystansie 3 km. Trasa biegu głównego, który rozpocznie się w samo południe, wyniesie 10 km. Podczas wodnej imprezy przewidziano wiele piknikowych atrakcji, a także spotkanie z Marcinem Urbasiem, ikoną polskiej lekkoatletyki.Tutaj informowaliśmy o zapisach do 6. biegu do źródełGłówną częścią imprezy ma być bieg na dystansie 10 km. Ruszy on w sobotę o godzinie 12, a uczestnicy będą mieli mierzone czasy, które zadecydują o ostatecznej klasyfikacji. W pakietach startowych przewidziane są profesjonalne koszulki dla biegaczy.

Godzinę wcześniej odbędzie się z kolei bieg rodzinny. Tu dystans wynosi 3 km, a na starcie pojawią się rodziny z przyjaciółmi. Choć bieg nie będzie mierzony czasowo, to na mecie każdy z uczestników otrzyma medal. Trasa biegów znajduje się w malowniczym, zielonym pasie nadmorskim i ciągnie się wzdłuż źródeł wody pitnej (zdrojów ulicznych i studni ujęcia wody Czarny Dwór).Sprawdź relację z zeszłorocznego Biegu do źródeł- Chcemy być niebiescy, by podkreślić wodociągowy klimat imprezy. Stąd nasza prośba do biegaczy o wystąpienie w stroju sportowym tego koloru. Wyobrażamy sobie pamiątkowe, urodzinowe zdjęcia, na których wszyscy nawiązujemy do barw bliskich naszej misji "Woda dla pokoleń" - podkreśla Jacek Skarbek, prezes spółki GIWK, która jest organizatorem imprezy.
Sobotnia impreza będzie również okazją do spotkania z Marcinem Urbasiem. Olimpijczyk i ikona polskiej lekkoatletyki podzieli się radami z początkującymi biegaczami, a także z amatorami sportów, którzy już trenują. Opowie o tym, jakich błędów nie popełniać, jakie cele sobie wyznaczać, na co warto zwrócić uwagę w technice biegu, o organizacji treningu oraz o tym, dlaczego rozgrzewka jest tak ważna.


Dla wszystkich, którzy przybędą, zorganizowane będzie też wspólne piknikowanie, gry wodne i warsztaty. W poszczególnych kategoriach wiekowych uczestniczy będą zmagać się z kilkunastoma ciekawymi konkurencjami ruchowymi (wodny crossfit i wodociągowa sztafeta) i wymagającymi kreatywności dotyczących wiedzy na temat działalności wodociągów. W planie przewidziane jest również wspólne przygotowywanie lodów.

Jedną ze specjalnych atrakcji pikniku będzie pokaz taneczny Tomka Barańskiego, inspirowany ruchami wody. To trener "Tańca z gwiazdami", "Dancing with the Stars", a także uczestnik programu "You can dance. Po prostu tańcz". We wspólnym, urodzinowym, wodnym tańcu będą mogli wziąć udział wszyscy uczestnicy 6. biegu do źródeł, po którym będzie można zostać uwiecznionym na pamiątkowym zdjęciu i filmiku.

dak.