stat

6,5 tysiąca śmiałków pobiegnie w ekstremalnym Runmageddon Gdynia

19 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
MR

Prawie 6500 entuzjastów szczególnie wymagającej fizycznie rozrywki wystartuje w weekend w kolejnej trójmiejskiej edycji Runmageddonu - ekstremalnego biegu z przeszkodami. W sobotę śmiałkowie będą ruszać z plaży w Gdyni-Orłowie od godz. 7:30, zaś niedzielne starty rozpoczną się o godz. 8. Internetowe zapisy zostały już zamknięte, ale spóźnialscy będą mogli zgłosić się do biegu w biurze zawodów. Koszt udziału to 50, 130 lub 250 złotych w zależności od kategorii.Uczestnicy ekstremalnego biegu z przeszkodami z cyklu Runmageddon mogą w Gdyni wystartować w jednej z trzech kategorii: Intro, Rekrut lub Kids. Ta ostatnia przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 4 do 11 lat. Najmłodsi do przebycia będą mieli kilometrową trasę, na której zmierzyć się będą musieli z dziesięcioma przeszkodami. Intro to dystans dla nowicjuszy w tego typu imprezie, którzy pokonać mają 15 przeszkód zlokalizowanych na trzech kilometrach. Rekrut z kolei to kategoria dla stałych bywalców Runmageddonu, którzy przebrnąć muszą przez 30 przeszkód na dystansie sześciu kilometrów.

- To, co hamuje ludzi przed wzięciem udziału w Runmageddonie to strach. Najlepiej go pokonać konfrontując się z nim - przekonuje Wojciech Dezydery Warwas, dyrektor biegu.
PRZECZYTAJ RELACJĘ Z WRZEŚNIOWEGO RUNMAGEDDONU W SOPOCIE

Trasa prowadzić będzie przez plażę, morze i park Kolibki. By zbudować wszystkie przeszkody dla śmiałków, organizatorzy zużyją 60 ton rozmaitych materiałów.

- Uczestnicy będą mieli naprawdę bliskie spotkanie z morzem. Wystartują z plaży, a następnie czeka ich około siedmiu wejść do wody. Przygotujemy dywan z opon prowadzący z plaży prosto do morza. Będą zasieki i siatki do czołgania się w wodzie. Na plaży nie zabraknie dołów, ścian, pętli z obciążeniem. Runmageddon w Gdyni musi być prawdziwie morskim wyzwaniem, dlatego w tym roku nikt nie wyjdzie z niego suchy - opisuje Warwas.
Start wydarzenia w sobotę zaplanowany jest na godz. 7:30. O tej porze na trasę wybiegną pierwsi uczestnicy kategorii Rekrut. Co kwadrans wyruszać będzie 120 osób. Ostatnia seria rozpocznie się o godz. 15:30. W międzyczasie, między godz. 10:20 a 15 swoje możliwości sprawdzą dzieci. Ich starty będą odbywały się naprzemiennie w grupach 4-5, 6-8 i 9-11 lat.

Podobnie wygląda niedzielny rozkład startów. "Rekruci" biegi rozpoczynać będą między godz. 8 a 10:30. Od godz. 11 do 13 startować będą uczestnicy kategorii Intro, a młodzi śmiałkowie w Runmageddonie Kids mierzyć się będą między godz. 10:20 a 15.

Organizatorzy zachęcają uczestników, by na zawody przybywali razem z osobami, które będą je wspierać w tym ciężkim wyzwaniu. Zmagania śmiałków będą oni obserwować z miasteczka kibica. Tam mogą wziąć udział w konkursach czy sprawdzić swoją siłę podczas podnoszenia pralki lub spaceru z mikrofalówką.

Internetowe zapisy do gdyńskiej edycji Runmageddonu zostały już zamknięte. Ci, którzy w ostatniej chwili zdecydują się wziąć w nim udział, mogą zapisać się do startu w biurze zawodów w piątek w godz. 16-21, w sobotę w godz. 6-15:30 i 17-19 oraz w niedzielę w godz. 6:30-13. Ceny pakietów to 250 zł w kategorii Rekrut, 130 zł na dystansie Intro oraz 50 zł dla najmłodszych uczestników korzystających w opcji Kids.

Tak wyglądał jeden z trójmiejskich Runmageddonów, który odbył się w 2017 roku.

MR