80 km po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

14 lipca 2015 (artykuł sprzed 5 lat)
ras.

Artur Jabłoński z Warszawy zwyciężył w niemal 80-kilometrowym biegu Tri City Trail. Trasę prowadzącą ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego ukończył w czasie 7 godzin 58 minut i 54 sekund. W regulaminowym limicie czasu 13 godzin pierwszą edycję imprezy ukończyły 73 z 78 startujących osób.Bieg Tri City Trail 80+ był okazją, by o własnych siłach przemierzyć trasę z Gdańska do Wejherowa. Uczestnicy po drodze odwiedzili rejony Gdyni, Sopotu i Rumi przebiegając m.in. przez malownicze Lasy Oliwskie i Sopockie. Na trasie biegu mijali również rezerwaty przyrody - Źródliska w Dolinie Ewy, Kacze Łęgi oraz Cisowa. Po drodze pokonali wzniesienia i zbiegi, które dorównują ścieżkom poprowadzonym po zboczach gór. Meta debiutanckiej edycji zlokalizowana była w Parku Miejskim im. A. Majkowskiego w Wejherowie.

Limit czasu na ukończenie trasy wynosił 13 godzin. W wyznaczonym limicie na metę biegu dotarło 73 z 78 uczestników. Piękny Trójmiejski Park Krajobrazowy to nie górskie szlaki, więć było wiele miejsc, gdzie łatwo zboczyć z trasy. To czyniło udział w Tri City Trail jeszcze większym wyzwaniem.

Pierwszym na linii mety był zawodnik Dream Run - Artur Jabłoński z Warszawy, zwycięzca m.in. Supermaratonu Gór Stołowych, który odbył się tydzień wcześniej. Drugie miejsce zajął Norbert Promirski z Wrocławia (8:19:38), a trzeci Roman Elwart z Pucka (8:30:05).

TriCity Trail był pierwszym startem Jabłońskiego na tak długim dystansie.

- Mimo dość wolnego tempa, nogi - szczególnie mięśnie czworogłowe uda - porządnie dostały w kość. Podczas każdego startu górskiego wsłuchuję się w swój organizm i kiedy czuję, że jestem zmęczony, nie zakwaszam organizmu i przechodzę do marszu. Dziś również zdarzało mi się przerywać bieg i przechodzić do marszu - mówił na mecie zwycięzca.

W rywalizacji kobiet najlepszą okazała się Marta Barcewicz z Olsztyna, która ukończyła trasę z czasem 10:41:36. Drugie i trzecie miejsce zajęły gdańszczanki: Beata Kalinka (11:08:38) i Renata Kondratiuk (11:12:01).

Tri City Trail 80+ jest biegiem kwalifikacyjnym do zawodów Ultra-Trail du Mont Blanc 2016. Każdy, kto dotarł do mety zawodów zdobył 2 punkty kwalifikacyjne.

SPRAWDŹ KOMPLETNE WYNIKI BIEGU TRI CITY TRAIL 80+

Biegiem towarzyszącym trasie długiej był Tri City Trail Półmaraton. Rozegrany na pętli w okolicy Wejherowa bieg przyciągnął 335 osób. Zawody na dystansie półmaratońskim miały charakter przełajowy. Zwyciężył Michał Rolbiecki (1:16:23). Drugie miejsce zajął Rafał Wolak (1:21:54), a trzecie b>Damian Sławiński (1:22:43).

W klasyfikacji kobiet najszybsza była Joanna Dobrowolska, która triumfowała z czasem 1:35:29. Za jej plecami przybiegła na metę Monika Rolbiecka (1:37:59), a na trzecim miejscu została sklasyfikowana Katarzyna Sekuła (1:38:32).

SPRAWDŹ PEŁNE WYNIKI PÓŁMARATONU

Podczas Tri City Trail odbyły się również zawody dla dzieci i młodzieży, które w całości rozegrane zostały w Parku Miejskim w Wejherowie. Zawodnicy startujący w imprezie mieli okazję uczestniczyć w pierwszym w Polsce pokazie filmów o bieganiu w terenie w ramach cyklu Trails in Motion, a także w koncercie zespołu Glass Ballerina.

Organizatorem Tri City Trail było Stowarzyszenie Grand Prix Poznania - organizator największego cyklu biegowego w Polsce - City Trail, który odbywa się w 11 miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu.

ras.