88-latek pokonał 1200 metrów dookoła molo

20 sierpnia 2018 (artykuł sprzed 3 lat)
mad
88. letni Lucjan Przado pokazał, że także w takim wieku można świetnie pływać. Więcej zdjęć (13)

88. letni Lucjan Przado pokazał, że także w takim wieku można świetnie pływać.

fot. MOSiR Sopot

88. letni Lucjan Przado pokazał, że także w takim wieku można świetnie pływać.

fot. MOSiR Sopot

Za nami druga odsłona tegorocznych Wyścigów pływackich dookoła mola Timex Cup 2018. Sopocka impreza miała dwóch bohaterów. Tym pierwszym był zwycięzca wyścigu, Filip Zaborowski. Drugim, 88-letni Lucjan Przado, który świetnie poradził sobie z dystansem 1200 m. Ostatnia odsłona serii w sobotę, o godz. 12. Trwają elektroniczne zapisy.Filip Zaborowski jest mieszkańcem Sopotu, wielokrotnym reprezentantem kraju - startował m.in. na niedawnych mistrzostwach Europy w Glasgow czy igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. W sobotę pokonał dystans 1200 m z czasem 14:45 i o minutę i 45 sekund wyprzedził drugiego na mecie Piotra Łazaronka (Sikorzyno). Jako trzeci zameldował się Marcin Rzyski z Gdańska (czas 16:48).

- Normalnie trenuję w klubie, ale teraz mam wakacje. Dla mnie ten wyścig zawsze był i będzie bardzo dużą atrakcją. Dlatego, jak tylko mogę, pojawiam się na starcie. W końcu to jedyny taki wyścig - mówi Zaborowski.
Najwięcej braw zebrał jednak 88-letni Lucjan Przado z Warszawy. Organizatorzy mieli duże wątpliwości, czy poradzi sobie z wyzwaniem, a tymczasem nie dość, że ukończył rywalizację, to zajął 137. miejsce na 154 startujących. Jego czas na mecie to 38 minuty i 39 sekund.

- Pan Lucjan zapewnił nas, że nie mamy się o co martwić, ponieważ dzień wcześniej spokojnie przepłynął półtora kilometra. Tym nas przekonał - mówi Marcin Wargin, dyrektor MOSiR Sopot.
Wśród kobiet najszybsza była Emilia Tofil z Gdyni z czasem 18:10. Drugie miejsce zajęła Paulina Neubauer z Tczewa (18:25), a trzecie Garringer Makenzie z Gdańska (18:37). Najbardziej zaawansowana wiekiem wśród pań była Anna Suszyńska (1952 rok) z Gdyni, która ukończyła rywalizację z czasem 30:17.

Najmłodszymi uczestnikami byli Wiktor Gruchała z Gdyni (2009 rok), czas: 46:11 i Paweł Nawrocki z Gdańska (2008), czas 31:45.

Wyścigi pływackie Timex Cup, które odbywają się pod patronatem prezydenta Sopotu, organizowane są przez sopocki MOSiR przy współpracy z sopockim WOPR. Ostatnia impreza odbędzie się w sobotę. Imprezę wspierają firmy Timex oraz Ziaja.

Elektroniczne zapisy do startu prowadzone są do piątku na stronie elektronicznezapisy.pl. Jeżeli zarejestrujemy się w ten sposób, zapłacimy za start 10 zł, mieszkańcy Sopotu - 5 zł. Rejestracja przed samym startem to koszt w obu przypadkach do 20 zł. Pływacy, którzy mają co najmniej 65 lat startują bezpłatnie.

mad

Opinie (36) 1 zablokowana

 • 88 lat? Szacunek, że w takiej kondycji. (1)

  Mój dziadek w jego wieku od 18 lat nie żył.

  • 53 0

  • klawo jak cholera

   • 0 1

 • Szacunek, podejrzewam, że ponad połowa 20 latków nie byłaby w stanie tego zrobić :)

  Chciałbym mieć taką formę w tym wieku.

  • 60 1

 • Czy ktoś funduje uczestnikom (3)

  wizytę u dermatologa? 500 m od mola w każdą stronę śmierdzi tak, że można pawia strzelić.

  • 13 22

  • (2)

   Tylko przy brzegu woda jest mętna i nieapetyczna ale dalej jest czysta i ciepła, zamiast pisać bzdury wejdz
   do wody i się przekonaj jeśli umiesz pływać.

   • 3 0

   • I po co kłamiesz (1)

    wszyscy widzą jaka jest ta woda. NIe wejdę, nie będę walczył z syfem przez resztę życia

    • 0 3

    • Już dwa razy brałem udział w tej imprezie poza tym pływam kilka razy w tygodniu w morzu i nic.

     • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.