Aktywna niedziela w Ergo Arenie i Sopocka Wiosna na 5

1 kwietnia 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
mad
Start biegu znajdzie się tradycyjnie przy tunelu na Bohaterów Monte Cassino. Więcej zdjęć (1)

Start biegu znajdzie się tradycyjnie przy tunelu na Bohaterów Monte Cassino.

fot. Piotr Pancikiewicz/MOSiR Sopot

Start biegu znajdzie się tradycyjnie przy tunelu na Bohaterów Monte Cassino.

fot. Piotr Pancikiewicz/MOSiR Sopot

Ergo Arena oraz Sopockie Stowarzyszenie Zdrowi zapraszają na kolejną odsłonę Aktywnej Niedzieli, która rozpocznie się w ostatni dzień tygodnia o godz. 10. Jedną z atrakcji imprezy będzie bieg organizowany przez MOSiR Sopot, czyli Sopocka Wiosna na 5. Trwają zapisy do startu, udział kosztuje 20 lub 40 zł.Aktywne Niedziele na stałe wpisały się do sopockiego kalendarza imprez sportowych. Podczas weekendowych spotkań w Ergo Arenie nie brakuje zajęć sportowych. Tak jak w ubiegłych latach, również w niedzielę meta Sopockiej Wiosny na 5 zlokalizowana będzie na terenie Ergo Areny.

Trwają zapisy elektroniczne do biegów na 5 km, jak i do startów młodzieżowych. Udział w biegu głównym to obecnie koszt 20 zł - dla posiadaczy Karty Sopockiej - lub 40 zł dla pozostałych. Można będzie jeszcze dopisać się do biegu w biurze zawodów, które znajdzie się przy tunelu na Bohaterów Monte Cassino, gdzie będzie również start imprezy. Wówczas wpisowe wyniesie 50 zł. Osoby w wieku 65 lat lub więcej startują za darmo. Limit uczestników w biegu głównym wynosi 1000 osób.

Oprócz biegu głównego na 5 km - rywalizacja toczyć się będzie w 8 kat. wiekowych kobiet - Bieg z Ziają, 8 kat. mężczyzn - Bieg z Timeksem oraz kat. open - odbędą się również Biegi z Treflem dla dzieci i młodzieży - 4 kat. wiekowe dziewcząt i chłopców. Udział w biegach młodzieżowych jest bezpłatny. Start do tych biegów umiejscowiony będzie na Placu Kuracyjnym i tutaj również znajdować się będzie meta - dystanse od 200 do 800 m. - starty od godz. 10.

Impreza odbywa się pod Patronatem Prezydenta Miasta Sopotu a jej organizatorami są: sopocki MOSiR, Ergo Arena, Urząd Miasta Sopotu oraz The North Event przy współpracy z Caritasem, ZSH Sopot oraz Wolontariatem Aktywni w Sopocie. Imprezę wspierają firmy: Ziaja, Timex, Exclusive Sport oraz Trefl Sopot. Podczas biegu odbędzie się kwesta na rzecz Sopockiego Domu Dziecka na Wzgórzu.

Harmonogram Aktywnej Niedzieli


Płyta główna, godz. 10:00-16:00

NAMIOT REHASPORT CLINIC

Przez cały dzień każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z porad ekspertów Rehasport Clinic. W programie m.in.: porady fizjoterapeutyczne - bezpłatna konsultacja rehabilitanta z zakresu urazów i kontuzji sportowych, badanie postawy ciała - ocena postawy ciała u dzieci 6-14-letnich, porady dietetyczne - pomiar masy ciała, analiza składu ciała, konsultacja dietetyczna, badania podstawowe: pomiar glikemii, saturacja (wysycenie krwi tlenem), pomiar tętna i ciśnienia tętniczego, konsultacje trenerskie - porady dla początkujących (jak zacząć uprawiać sport, jak zacząć biegać zdrowo), zapisy do "Inkubatora Biegania w Ergo Arenie".

ZDROWE ŻYWIENIE - WARSZTATY Z ZAŁOGĄ SKLEPU ZIELONYSPICHLERZ.PL

Katarzyna Wielińska - dietetyczka, właścicielka sklepu ze zdrową żywnością Zielonyspichlerz.pl w Gdańsku. Wegetarianka z piętnastoletnim stażem, wśród przyjaciół i klientów sklepu znana z własnoręcznie robionego "smalcu" wegańskiego ze skwarkami i "ryby po grecku" bez ryby. Każdą chwilę poświęca na edukację z zakresu dietetyki i chorób dietozależnych. Propaguje zmianę nawyków żywieniowych i jest przeciwniczką wszelkich diet "na chwilę". Koordynatorka projektu "Chronimy płazy Gdańska" i była wolontariuszka w sopockim schronisku dla bezdomnych zwierząt.

AS-MED Solidea - PRODUKTY KOMPRESYJNE, PORADY ORTOPEDYCZNE I TRENING FUNKCJONALNY

Na stoisku firmy AS-Med będącej bezpośrednim dystrybutorem włoskiej firmy Solidea, uczestnicy Aktywnej Niedzieli będą mogli skorzystać z oferty szerokiej gamy produktów kompresyjnych z linii sportowej np. do biegania, na siłownię, na fitness oraz ortopedycznej.

Profil działalności firmy AS-Med to dystrybucja, doradztwo w zakresie doboru medycznych produktów kompresyjnych zalecanych po zabiegach na żylaki, skleroterapii, do operacji, do porodu, ubranka po zabiegach na liposukcję oraz wspomagające walkę z cellulitem, także linię sportową, ortopedyczną, dla kobiet w ciąży, dla długich podróży, zwłaszcza lot samolotem, oraz fashion.

ROLL4ALL - WARSZTATY ROLKARSKIE

Misją Roll4All jest szerzenie wrotkarstwa jako hobby, pasji i sportu uprawianego na co dzień. Trenerzy z Roll4All podkreślają: "Chcemy, aby każdy, kto choć raz wpadnie na nasze zajęcia zobaczył, że rolki czy wrotki to nie tylko sporadyczna jazdy 'do przodu', ale to sport dla każdego, bez względu na wiek czy status. To pasja, która łączy pokolenia i ludzi z różnych środowisk. To sposób na relaks, na naładowanie się pozytywnymi emocjami, na spalenie kalorii, na przełamywanie barier i na spełnianie marzeń." Podczas Aktywnej Niedzieli będziecie mogli spróbować własnych sił na rolkach pod okiem instruktora, w specjalnie do tego przygotowanej strefie.

"SOPOCKA WIOSNA NA 5" - META BIEGU

Uczestnicy biegu głównego przemierzą trasę wiodącą ulicami Sopotu, zaś meta usytuowana będzie w Ergo Arenie. Organizatorem biegu jest MOSiR Sopot.

AWFiS GDAŃSK i WSZ W GDAŃSKU - STREFA MASAŻU

Studenci fizjoterapii AWFiS oraz WSZ w Gdańsku pod okiem doktor Małgorzaty Kawy zapraszają na masaże!

Małgorzata Kawa - dr nauk kultury fizycznej, mgr fizjoterapii, specjalista odnowy biologicznej. Pełni funkcję kierownika Zakładu Fizykoterapii i Odnowy Biologicznej w AWFiS w Gdańsku.

FITKLUB TRÓJMIASTO

Działalność Fit Klubów jest odpowiedzią na rosnące złe statystyki nadwagi oraz zachorowań związanych z otyłością. Trójmiejskie FitKluby zajmują się szeroko pojętą profilaktyką zdrowotną oraz pomocą osobom z nadwagą, niedowagą i chorobami dietozależnymi. Celem Fit Klubów jest poszerzanie świadomości społeczeństwa dotyczącej zasad zdrowego odżywiania, zmiana nawyków żywieniowych oraz propagowanie aktywnego stylu życia.

Podczas Aktywnej Niedzieli zorganizowana zostanie bezpłatna analiza składu ciała metodą impedancji bioelektrycznej (BIA), która pozwala określić zawartość tkanki tłuszczowej, mięśniowej oraz kostnej, nawodnienie organizmu, wskaźnik otłuszczenia narządów wewnętrznych, wiek metaboliczny i podstawową przemianę materii.

Wyniki omówione zostaną na miejscu, prowadzone będą też konsultacje związane z odżywianiem. Badania zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Osoby zainteresowane otrzymają indywidualne programy żywieniowe, dostosowane do stanu zdrowia i stylu życia.

STREFA GIER Z TREFLERSAMI - TREFL SA

Chwila odpoczynku przy grach planszowych? A może czas na trening umysłu? W strefie gier planszowych każdy uczestnik będzie mógł zagrać w swoje ulubione gry planszowe od Trefla. 5 Sekund, Ego, Mistakos, Kolejka to znane i lubiane tytuły, których nie może zabraknąć na żadnym stole. Pojawią się również nowości wydawnicze: Colour Brain, Kameleon oraz Traf w 10. Treflersi z przyjemnością wyjaśnią zasady gier i przyłączą się do rozgrywki. Gry planszowe uczą, bawią i integrują - bądź aktywny również przy stole!

JUMPCITY

Specjalnie dla najmłodszych uczestników Aktywnej Niedzieli trójmiejskie Jumpcity udostępni trampolinę XXL!

CLASSIC RESTAURANT - świeżo wyciskane soki

W godzinach 12-15 uczestnicy Aktywnej Niedzieli będą mogli częstować się zdrowymi, świeżo wyciskanymi sokami owocowo-warzywnymi* oferowanymi przez Classic Restaurant - operatora gastronomicznego hali Ergo Arena.

Sala wykładowa - obowiązują zapisy, maksymalnie 60 osób, zgłoszenia należy wysyłać na adres: aktywnaniedziela@ergoarena.pl. W treści maila prosimy zawrzeć formułkę "Wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele związane z konkursem zgodnie z przepisami RODO".
10:00 -10:45 Rehasport Clinic: "Inkubator Biegania w Ergo Arenie"
11:00 - 12:30 Małgorzata Krzykowska: Pielęgnacja skóry po zimie, czyli wiosenne porządki, nie tylko w naszym otoczeniu
12:45 - 14:15 Bartosz Karcz, SWPS: Pomyślne rodzicielstwo
14:30 - 16:00 Przemysław Staroń: Dekalog Szczęścia

Sala rozgrzewkowa - obowiązują zapisy, maksymalnie 30 osób, zgłoszenia należy wysyłać na adres: aktywnaniedziela@ergoarena.pl. W treści maila prosimy zawrzeć formułkę "Wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele związane z konkursem zgodnie z przepisami RODO".
10:00 - 11:00 Maria Graczyk: Mindfulness
11:00 - 12:30 Bogusława Gontarz, Magda Dietrich: Co robić, gdy nie ma co robić
12:45 - 14:15 Magda Dietrich, Anna Hebenstreit-Maruszewska: Czy to jest normalnie?
14:30 - 16:00 Natalia Wojdak: Dream Mama - warsztat dla kobiet w ciąży

Sala treningowa
10:00 - 11:30 Kalistenika z elementami strechingu
11:45 - 12:15 Zumba kids
12:15 - 13:45 Zumba
14:00 - 15:30 Joga Vinyasa

mad

Opinie (7)

 • Będą biegać w koło hali? (2)

  Czy znowu ulice zblokują bo nie doczytałem z powodu napadu nagłych mdłości. Tak reaguję jak widzę biegaczy lub czytam o kolejnym biegu.

  • 7 11

  • Mam dla Ciebie świetna wiadomość -po ulicy widząc twój post chyba się zapisze aby z uśmiechem po niej biedź

   • 0 4

  • Psy też gryzą kij, którym obrywają, zamiast bijącego!

   • 0 0

 • Idźta biegać do lasu!!! (1)

  • 8 7

  • będzie bieg leśny to będą biegac po lesie.

   • 1 0

 • "smalcu" wegańskiego?? Kolejna sekciara wegańska ,co tam jeszce maja pewnie szynke wegańska czekam na wegańską kaszanke :)

  a soki można kupować anie częstować się.Nie istnieje cos takiego jak poczęstunek ale płatny :)

  • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.