Jak aktywnie spędzić długi weekend? Duży wybór imprez i zajęć

8 listopada 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
dak.
Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend w parkach: biegi na orientację i hybrydowe

Kolejny listopadowy długi weekend to okazja do wykorzystania wolnego czasu w aktywny sposób. W końcu rusza sezon na morsowanie. Pozostali sportowi entuzjaści będą mogli m.in. pobiec w PKO Grand Prix Gdyni - Biegu Niepodległości, a także wziąć udział w parkowej grze na orientację, tanecznej zumbie czy innych treningach na świeżym powietrzu. Sprawdź, gdzie i kiedy warto się wybrać.Atrakcje sportowe w Trójmieście na najbliższy weekend - zobacz wszystkie imprezyJak co roku, w listopadzie rusza zaawansowany sezon morsowania. W niedzielę o godz. 11:30 rozpocznie się na plaży w Jelitkowie (wejście nr 66) od rozgrzewki, a następnie zainteresowani wejdą do wody z trenerem personalnym Igorem Janikiem. Wstęp wolny.

Inna z grup będzie mogła zahartować się o godz. 15:30 w Jelitkowie przy wejściu nr 65, obok Tawerny Klipper. Morsowanie również poprzedzi rozgrzewka, a po wszystkim zaplanowane jest wspólne ognisko. Warto pamiętać, że trzeba wziąć ze sobą strój kąpielowy, ręcznik, buty neoprenowe i termos z gorącym napojem. Wstęp wolny.


Kręgielnie w Trójmieście. Gdzie grać, ile to kosztuje?Poszukiwacze innych wrażeń będą mogli wziąć udział w Rodzinnej Grze Parkowej na Orientację. Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, bez wyjeżdżania nigdzie za miasto, albowiem impreza rozgrywa się na terenie trójmiejskich parków w wybranych dzielnicach oraz w okolicznych lasach. Najbliższa będzie miała miejsce w parku Przymorze. Organizatorzy tradycyjnie przygotowali trasy o różnej długości i stopniu trudności. Wpisowe wynosi od 1 do 10 zł, wcześniej trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy. Początek o godz. 9:30 w niedzielę.

Z kolei w poniedziałek w związku ze świętem narodowym odbędzie się PKO Grand Prix Gdyni - Bieg Niepodległości. Bieg główny na dystansie 10 km ruszy o godz. 15 ze skweru Kościuszki. Poszczególne strefy będą startowały w odstępach trwających od 1 do 4 minut. Zapisów można dokonywać do końca niedzieli. Koszt to 100 zł. Natomiast wcześniej zaplanowano bieg malucha, młodzieżowy i marsz.


Ścianki wspinaczkowe w TrójmieścieZnajdzie się również coś dla fanów zumby. Wystarczy przyjść w poniedziałek o godz. 20:30 do Hali Miejskiej w Gdańsku i wyzwolić swoją energię podczas energetycznego setu muzyczno-tanecznego przygotowanego przez instruktorkę. Zajęcia w formule Gold ze względu na mniejszą intensywność zalecane są dla osób nieco starszych (50+). Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by uczestniczyli w nich również młodsi. Wstęp wolny.

Nie zabraknie dobrze znanych trójmiejskim entuzjastom aktywności imprez cyklicznych. W sobotę można wziąć udział w biegach Parkrun organizowanych w Gdańsku i w Gdyni, start o godz. 9. Pięciokilometrowe trasy przez nadmorski park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska i na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska oraz na bulwarze Nadmorskim zobacz na mapie Gdańska pokonywane są w świetnej atmosferze. Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe, lecz przed swoim debiutem należy dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

Michał Bogdziewicz - trener, kolarz, jeden z czołowych trójmiejskich zawodników, zaprasza na cykl treningów kolarskich w terenie. Spotkania są realizowane przez całą jesień i zimę po to, aby wspólnie kręcić w terenie, poznając przy tym nowe, nieznane zakątki pięknych Kaszub. Dwu-, trzygodzinne treningi realizowane będą tylko po drogach szutrowych, czasami polnych, sporadycznie będą to odcinki szosowe, jednak zdecydowanie poza drogami o wzmożonym ruchu samochodów. Do treningów preferowane są rowery gravelowe, przełajowe, ale mogą być też inne, które posiadamy. Bezpłatne treningi ruszają cyklicznie co sobotę o godz. 9:30 spod serwisu DropBikes.


Bilard w Trójmieście. Gdzie grać, ile to kosztuje?Organizowane są także treningi Biegam, bo lubię, które odbywają się w każdą sobotę od godz. 9:30 na Stadionie Energa w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska. To wspólne bieganie i ćwiczenia na poziomie dla początkujących i zaawansowanych. Zbiórka na trawniku przy Fun Arenie, wstęp darmowy. O tej samej porze organizowany jest trening również na stadionie lekkoatletycznym AWFiS przy ul. Czyżewskiego.

Tradycyjnie w niedzielę na zajęcia pod hasłem TriMama budzi Gdańsk zaprasza Natalia Wodyńska-Stosik. Trening jest skierowany do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. O godz. 9 uczestnicy ćwiczeń rozpoczynają wspólną rozgrzewkę oraz skupiają się na technice biegowej, a następnie przechodzą do marszobiegu i biegu. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a miejsce zbiórki wyznaczono przy rogu ul. Wróblej i Kurzej w Gdańsku.

TriMama budzi Gdańsk - szczegóły

dak.