Aktywny weekend 27-28 listopada. Sportowe atrakcje w Trójmieście

26 listopada 2021, 6:00
ras.
Spacery na orientację z mapą to rozrywka dla całych rodzin. W Trójmieście takie imprezy odbywają się regularnie. Więcej zdjęć (1)

Spacery na orientację z mapą to rozrywka dla całych rodzin. W Trójmieście takie imprezy odbywają się regularnie.

fot. Almanak

Spacery na orientację z mapą to rozrywka dla całych rodzin. W Trójmieście takie imprezy odbywają się regularnie.

fot. Almanak

Trening z żołnierzami Formozy, imprezy na orientację dla mniej i bardziej zaawansowanych miłośników spacerów z mapą czy bezpłatne biegi dla dzieci i młodzieży. To część atrakcji, często bezpłatnych, które czekają na aktywnych w najbliższy weekend 27-28 listopada w Trójmieście. Zaplanuj go z pomocą naszego kalendarza imprez.Sprawdź Kalendarz imprez na weekend 27-28 listopadaOdważni Wygrywają - trening z udziałem operatorów JW FormozaW sobotę 27 listopada, o godz. 10 Stowarzyszenie Żołnierzy "KRS Formoza" zaprasza na niesamowity, pełen emocji trening z operatorami JW Formoza. Żołnierze poprowadzą zajęcia z podstaw samoobrony i nie tylko. Uczestnicy będą mieli okazję poczuć się jak komandosi. Na plaży Gdynia Babie DołyMapka czekają niezwykłe zmagania i duża dawka pozytywnej adrenaliny. Udział jest bezpłatny, wystarczy zabrać ze sobą wygodny, sportowy strój.

lis 27

sobota, godz. 10:00

Gdynia, Babie Doły - Plaża


Puchar w biegach dla dzieci i młodzieży na OksywiuBezpłatne zawody biegowe dla dzieci i młodzieży odbędą się w sobotę 27 listopada na Bulwarze Oksywskim (zejście schodami przy Osadzie Rybackiej). Trasy biegów prowadzić będą Bulwarem Oksywskim, a ich długość uzależniona będzie od kategorii wiekowych.

Każdy z zawodników, który ukończy bieg, otrzyma na mecie pamiątkowy medal. Podczas wydarzenia przewidzianych jest jedenaście biegów m.in. : Bieg Majtka, Chorążego, Porucznika, Kapitana, Komandora, Kontradmirała i Admirała. Pula wolnych pakietów startowych w dniu zawodów jest ograniczona do 50 miejsc. Wydarzenie zostało sfinansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Gdynia, koordynatorem jest Gdyńskie Centrum Sportu.

Gdańsk Curling Club zaprasza na bezpłatne treningi przy Placu Zebrańlis 27

sobota, godz. 08:00

Gdynia, Bulwar Oksywski


Gry Parkowe na Orientację Zabawa z Mapą Gaj GutenbergaBractwo Przygody Almanak zaprasza do udziału w zabawie z cyklu "Gry Parkowe na Orientację". Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 28 listopada, o godz. 9:30 we Wrzeszczu. Biuro zawodów przy ul. Topolowej 7. To idealna okazja, by udać się na spacer lub pobiegać. Wiek nie ma znaczenia, śmiało można wybrać odpowiednią dla siebie trasę.

Najważniejsze jednak w Grach Parkowych na Orientację organizowanych przez Almanak jest to, że niekoniecznie trzeba biegać. To bardzo dobra okazja, aby wybrać się na spacer całą rodziną - z dzieckiem, a nawet z babcią. Przede wszystkim liczy się dobra zabawa z mapą na świeżym powietrzu.

Lodowisko na placu Zebrań Ludowych rusza 26 listopada. Ceny, godziny otwarciaZawody mają charakter edukacyjny i popularyzujący nawigację w terenie oraz czytanie mapy. Teren jest łatwy w orientacji, bezpieczny i bardzo ciekawy pod względem krajoznawczym, jak i przyrodniczym. Za każdym razem organizator tłumaczy zasady i odpowiada na każde nurtujące uczestników pytania. Na wszystkich trasach obowiązuje elektroniczny system potwierdzania punktów kontrolnych SportIdent, co jest dodatkową atrakcją, zwłaszcza dla młodych adeptów nawigacji terenowej.

Impreza potrwa do godz. 14. Jeśli uczestnicy chcą otrzymać więcej map niż jedną, to powinni dokonać rezerwacji jak najszybciej. Koszt udziału wynosi od 1 zł do 22 zł. Kwota jest uzależniona od wieku uczestnika. Zapisy prowadzone są online oraz na miejscu w biurze zawodów.

lis 28

niedziela, godz. 09:30

Gdańsk,


Harpuś z mapą na Zaspę MłyniecRównież w niedzielę 28 listopada mieszkańcy Trójmiasta będą mieli możliwość odwiedzenia z mapą dzielnicy Zaspa-Młyniec. Kolejna z kultowych imprez Harpuś odbędzie się w godz. 10:30-14:30. Impreza odbędzie się na terenach zielonych przy ul. Hynka.

Harpuś jest rekreacyjną imprezą na orientację i jest otwarta dla wszystkich osób w każdym wieku, niezależnie od kondycji i umiejętności. Każdy uczestnik Harpusia otrzymuje przed startem mapę oraz kartę startową. Na mapie zaznaczone zostały punkty, a zadaniem uczestników jest ich odnalezienie w terenie. Wybór wariantu, czyli drogi pomiędzy kolejnymi punktami, pozostaje w gestii uczestnika.

Każdy start jest niepowtarzalny trasy przed wydarzeniem objęte są tajemnicą. Organizatorzy zapewniają wyjątkowy kontakt z naturą, aktywność na świeżym powietrzu i poznanie ciekawych zakątków Trójmiasta. Wpisowe wynosi od 1 do 25 zł w zależności od wieku uczestnika oraz wybranej trasy.

lis 28

niedziela, godz. 10:30 - 14:30

Gdańsk, Zaspa Młyniec


Pozostałe imprezy dla aktywnych w Trójmieście w najbliższy weekend

więcej imprez »

ras.

Opinie (14) 1 zablokowana

 • Zacznę delikatnie tak od browarka następnie uderzę w nalewki co będzie już dobrym wstępem w świat wysoko procentowych trunków, (3)

  bocian, wyborowa, finka, absolut. Gdzieś tak nad ranem wjedzie tłusty węgorz dla nabrania wigoru i zacznie się dogrywka- ramka wielbłądów spłonie na 100 procent, może dwie.

  • 3 4

  • Nieźle
   Planuję podobnie, ale bez tłustego węgorza...ale dobry, wędzony polski, pięknie pasuje do wódki.

   • 3 2

  • Ty jesteś Bartek alkoholikiem ,bo jak bez alkoholu nie potrafisz odpoczywać to już po tobie

   • 1 1

  • Następny głupek, myśli że lans alkoholowy jest śmieszny.

   • 1 1

 • mam nadzieje ze "znaczniki punktow" zostana usuniete po zakonczonej imprezie

  • 0 1

 • Tylko pamiętajcie w niedzielę na pranie mózgu do kościoła,bo koscioły pustoszeją , nie po to księża wymusili na Pisie i Pisowej (2)

  niby Solidarności zamknięcie sklepów byście gdzie indziej się snuli ,ale księża to cwane lisy sklepy mają być zamknięte ale te z dewocjonaliami czyli koscielne to już nie .

  • 2 4

  • To w kościołach zbierały podpisy hipokrytki mocherowe, co kiedyś same robiły skrobanki (1)

   ,ze są przeciwniczkami aborcji i Godek te podpisy zebrała w całość zmuszając polskie kobiety do rodzenia cierpiących potworków ,a klerowi to pasuje ,bo jarek powiedział ,ze najważniejszy by były ochrzczone

   • 1 0

   • w punkt ,ale głupi tego nie zrozumie

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.