Aktywny weekend 4-5 grudnia. Mikołajki na sportowo w Trójmieście

3 grudnia 2021, 6:00
dak.
Najnowszy artukuł na ten temat Weekend dla aktywnych. Propozycje na 21-22 maja
Garmin Ultra Race to jedno z większych wydarzeń dla aktywnych w pierwszy weekend grudnia. Więcej zdjęć (1)

Garmin Ultra Race to jedno z większych wydarzeń dla aktywnych w pierwszy weekend grudnia.

fot. J. Deneka/Garmin Ultra Race

Garmin Ultra Race to jedno z większych wydarzeń dla aktywnych w pierwszy weekend grudnia.

fot. J. Deneka/Garmin Ultra Race

W aktywny weekend 4-5 grudnia w Trójmieście każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Będą mikołajkowe noce saunowe, atrakcje w Aquaparku oraz otwarcie lodowiska w Gdyni. Jednym z największych wydarzeń będzie Garmin Ultra Race, w którym zawodnicy będą mieli do pokonania nawet 85 km biegiem. W kalendarzu nie zabraknie też gier na orientacje i cyklicznych, cotygodniowych zajęć.Sprawdź Kalendarz imprez na weekend 4-5 grudniaGarmin Ultra Race Gdańsk 2021Garmin Ultra Race Gdańsk wystartuje w sobotę, 4 grudnia, o godz. 5. Do wyboru będzie jeden z czterech dystansów: 85, 52, 27 i 11 km. Do rywalizacji mogą przystąpić zarówno młodsi, jak i starsi, gdyż klasyfikacja będzie prowadzona w grupach wiekowych od pierwszego roku życia. Start i meta usytuowane będą w okolicach Gdańskiego Ogrodu ZoologicznegoMapka.

Zobacz, jak wyglądał Garmin Ultra Race w 2019 roku


Zapisy internetowe trwają do piątku, 3 grudnia. Tego samego dnia, w godz. 17-21, będzie można dokonać ich stacjonarnie. Biuro zawodów znajduje się przy starcie i mecie. Ceny biletów wahają się do 20 do 220 zł.

W związku z organizacją imprezy Garmin Ultra Race Gdańsk, w dniu 4.12.2021 r. (sobota) wystąpią utrudnienia w ruchu. W godzinach 5-20 zamknięta dla ruchu będzie ul. Kościerska w Gdańsku. Dojazd z ul. Spacerowej do ul. Bytowskiej będzie możliwy objazdem poprowadzonym przez ul. Kwietną. Dodatkowo chwilowe utrudnienia wystąpią na ul. Spacerowej, w miejscach przecięcia ulicy przez zawodników, gdzie występować będą chwilowe wstrzymania ruchu na czas przebiegnięcia zawodników.

gru'21 4

sobota, godz. 04:00 - 21:00

Gdańsk, Kościerska 7


Otwarcie gdyńskiej ślizgawkiLodowisko w Gdyni przy ul. BemaMapka wznowi działalność w najbliższą sobotę, 4 grudnia, o godzinie 9. Tafla ma wymiary 20 na 30 metrów, a na miejscu można skorzystać z wypożyczalni łyżew i kasków. Godzina jazdy kosztuje od 5 do 10 zł, a karnet na 11 wejść można nabyć, płacąc od 45 do 90 zł.

Lodowisko w Gdyni zaprasza od 4 grudnia. Cennik i grafikPrzypomnijmy, że na łyżwach można jeździć już w Gdańsku. Od października ogólnodostępne ślizgawki organizowane są w hali OliviaMapka.

Natomiast od 26 listopada funkcjonuje sztuczne lodowisko na placu Zebrań LudowychMapka.

Nie ma jeszcze decyzji, czy i ewentualnie od kiedy Sopot będzie próbował uruchomić otwarte lodowisko przy molo.

Przeczytaj relację z otwarcia lodowiska na placu Zebrań LudowychZobacz jak rozpoczął się sezon na lodowisku na Placu Zebrań Ludowych


gru'21 4

sobota, godz. 9:00 - 19:00Mikołajkowe noce saunoweJedyne w Polsce sauny na plaży zapraszają na II noc saunową w sezonie 2021/2022. Mikołajkowe morsowanie i saunowanie dla tych, którzy dbają o zdrowy styl życia i nie boją się wyzwań. Program obejmuje: cztery tematyczne seanse aromatyczne, nauka morsowania dla początkujących, bufet ciepły i zimny, bufet owocowy, woda, kawa, herbata i pokaz z odrobiną magii. Zabawa zacznie się w piątek, 3 grudnia, o godz. 21, na sopockiej plaży, przy wejściu nr 15Mapka. Koszt to 150 zł.

Natomiast w sobotę, 4 grudnia odbędzie się ona w Good Luck ClubMapka. Tutaj bilety kosztują: 99 zł (ulgowy) i 149 zł (normalny).

gru'21 3

piątek, godz. 21:00 - 01:00


gru'21 4

sobota, godz. 21:00

Gdańsk,


Mikołajkowy Weekend w Aquapark Sopot4, 5 i 6 grudnia każde dziecko otrzyma przy wyjściu z basenu kupon rabatowy na następną wizytę w Aquaparku SopotMapka. Kupony będzie można wykorzystać do 23 grudnia br. Obiekt jest otwarty w godz. 8-22.Harpuś z mapą na JasieńW niedzielę, 5 grudnia, mieszkańcy Trójmiasta będą mieli możliwość odwiedzenia z mapą dzielnicy Jasień. Kolejna z kultowych edycji Harpusia odbędzie się w godz. 10:30-14:30. Impreza odbędzie się przy ul. JasieńskiejMapka.

Harpuś jest rekreacyjną imprezą na orientację i jest otwarta dla wszystkich osób w każdym wieku, niezależnie od kondycji i umiejętności. Każdy uczestnik Harpusia otrzymuje przed startem mapę oraz kartę startową. Na mapie zaznaczone zostały punkty, a zadaniem uczestników jest ich odnalezienie w terenie. Wybór wariantu, czyli drogi pomiędzy kolejnymi punktami, pozostaje w gestii uczestnika.

Każdy start jest niepowtarzalny, trasy przed wydarzeniem objęte są tajemnicą. Organizatorzy zapewniają wyjątkowy kontakt z naturą, aktywność na świeżym powietrzu i poznanie ciekawych zakątków Trójmiasta. Wpisowe wynosi od 1 do 25 zł w zależności od wieku uczestnika oraz wybranej trasy.

gru'21 5

niedziela, godz. 10:30 - 14:30

Gdańsk, Jasień


Dwie Gry Parkowe na OrientacjęBractwo Przygody Almanak zaprasza do udziału w zabawie z cyklu "Gry Parkowe na Orientację". Wydarzenie odbędzie się w sobotę i w niedzielę, 4 i 5 grudnia, o godz. 9:30 przy Kozaczej GórzeMapka i ul. NiepołomickiejMapka. To idealna okazja, by udać się na spacer lub pobiegać. Wiek nie ma znaczenia, śmiało można wybrać odpowiednią dla siebie trasę.

Najważniejsze jednak w Grach Parkowych na Orientację organizowanych przez Almanak jest to, że niekoniecznie trzeba biegać. To bardzo dobra okazja, aby wybrać się na spacer całą rodziną - z dzieckiem, a nawet z babcią. Przede wszystkim liczy się dobra zabawa z mapą na świeżym powietrzu.

Zawody mają charakter edukacyjny i popularyzujący nawigację w terenie oraz czytanie mapy. Teren jest łatwy w orientacji, bezpieczny i bardzo ciekawy pod względem krajoznawczym, jak i przyrodniczym. Za każdym razem organizator tłumaczy zasady i odpowiada na każde nurtujące uczestników pytania. Na wszystkich trasach obowiązuje elektroniczny system potwierdzania punktów kontrolnych SportIdent, co jest dodatkową atrakcją, zwłaszcza dla młodych adeptów nawigacji terenowej.

Imprezy potrwa do godz. 14. Jeśli uczestnicy chcą otrzymać więcej map niż jedną, to powinni dokonać rezerwacji jak najszybciej. Koszt udziału wynosi od 1 zł do 22 zł. Kwota jest uzależniona od wieku uczestnika. Zapisy prowadzone są online oraz na miejscu w biurze zawodów.

gru'21 4

sobota, godz. 9:30 - 14:00

Gdańsk Zbiornik Kolorowy, ul. Niepołomnicka

gru'21 5

niedziela, godz. 9:30 - 14:00

Gdańsk Szkoła Montessori , Kozacza Góra 74


Pozostałe imprezy dla aktywnych w Trójmieście w najbliższy weekend
w każdą sobotę (od 13.11.2021 do 30.04.2022), godz. 17:20

Gdańsk,

gru'21 5

niedziela, godz. 10:30

Gdynia, Góra Mikołaja
gru'21 5

niedziela, godz. 16:00

w każdy piątek (od 16.11 do 21.12.2021), godz. 11:30

w każdy wtorek (od 16.11 do 21.12.2021), godz. 10:45

dak.

Opinie (6) 2 zablokowane

 • Jeśli chodzi o harpusie to któreś konkretnie edycje są kultowe, czy ogólnie harpuś jest kultowy?

  • 2 1

 • Widzę że niektórzy powinni zacząć aktywnie leczyć głowę . (2)

  Sport aktywność tak , ale nie za wszelką cenę .

  • 2 3

  • Nie rozumiem o co ci chodzi (1)

   • 1 1

   • To pewnie ty powinieneś się leczyć

    • 1 0

 • A będzie wiatr południowy i blachosmrody?

  Na zdrowie.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.