stat

Aktywny weekend: Maraton, spacery, fitness i rowerowe wyścigi

12 kwietnia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
dak.
Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend na Dzień Kobiet i nie tylko

Wydarzeniem weekendu bezsprzecznie będzie 5. Gdańsk Maraton. Oprócz tego fani aktywności fizycznej w Trójmieście będą mogli wziąć udział w wielu innych, mniejszych biegach oraz w leśnym wyścigu rowerowym. Przygotowane zostały również zajęcia fitness, taniec zumba czy spacery dla rodziców z dziećmi. To propozycje na najbliższy aktywny weekend w Trójmieście.Sprawdź imprezy weekendowe w kalendarzu Trojmiasto.plWydarzeniem weekendu z pewnością będzie piąta edycja Gdańsk Maratonu, który rozłoży się na 13 i 14 kwietnia 2019 roku. To impreza trzykrotnie z rzędu wybrana jako najlepsza w Polsce. Rywalizacji na królewskim dystansie 42 km i 195 m towarzyszyć będą dodatkowe biegi: Sztafeta Maratońska oraz "Gdańsk na piątkę". To świetna alternatywa dla wszystkich, którzy chcą poczuć wyjątkową atmosferę biegowego święta, ale potrafią mierzyć siły na zamiary. Pierwszego dnia zmagań przy ul. Żaglowej zobacz na mapie Gdańska odbędą się biegi krótkie dla dzieci, natomiast w niedzielę o godz. 9 ruszy najbardziej wyczekiwany bieg.

Sprawdź zapowiedź piątej edycji Gdańsk MaratonuDzień przed biegiem głównym 5. Gdańsk Maratonu, czyli 13 kwietnia 2019 roku odbędzie się wspomniana impreza o wiele mówiącej nazwie "Gdańsk na Piątkę", czyli start na dystansie 5 km. W czasie gdy maratończycy będą odbierać swoje pakiety startowe, ich znajomi i rodziny będą mieć niepowtarzalną okazję poczuć "maratoński" klimat i wystartować w krótkim biegu, którego start i meta będą dokładnie w tym samym miejscu, w którym dzień później rozpoczną i zakończą swoją biegową przygodę maratończycy, czyli przy ul. Żaglowej zobacz na mapie Gdańska. Dla wszystkich uczestników biegu na 5 km przewidziany jest pamiątkowy medal. Wciąż można dokonywać zapisów, koszt udziału to 29 zł.

Wyjątkowa sztafeta odbędzie się w najbliższą sobotę w Galerii Bałtyckiej zobacz na mapie Gdańska. W 10. Sztafecie Nadziei każdy pokonany biegiem lub na rowerze stacjonarnym kilometr to 1 złotówka przekazana przez sponsorów na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a pomóc może każdy.

Po kilku latach ponownie organizowany jest wyścig rowerowy. Tym razem przenosimy się do lasu przy ul. Juraty zobacz na mapie Gdańska. 13 kwietnia zapraszamy wszystkich amatorów do wzięcia udziału w zawodach. Każdy uczestnik obowiązkowo startuje w kasku, a zapisów można dokonywać od godz. 9:15 do 9:45 w dniu zawodów.

Jak co tydzień, nie obędzie się bez imprez cyklicznych. W każdą sobotę można wziąć udział w biegach Parkrun organizowanych w Gdańsku i w Gdyni. 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska i na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska oraz na bulwarze Nadmorskim zobacz na mapie Gdańska pokonywane są w świetnej atmosferze. Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe, lecz przed swoim debiutem należy dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

Mniej wymagający mogą wziąć udział w aktywności fizycznej co niedzielę o godz. 9 i wybrać się na kolejną odsłonę marszobiegów - zapraszają organizatorzy Run Beach Morning. Bezpłatne zajęcia to propozycja skierowana zwłaszcza do osób, które są na bakier z aktywnością fizyczną i chcą to zmienić. Proponowany trening to rozgrzewka, pokonanie około 1,5 km oraz rozciąganie. Zbiórka przy molo w Brzeźnie.

W niedzielę o godz. 9:30 Bractwo Przygody Almanak oraz Kawiarenka Podróżnicza Południk 18 zapraszają do udziału w zabawie z cyklu "Rodzinne Gry Parkowe na Orientację". Tym razem impreza odbędzie się na terenie lasów matemblewskich zobacz na mapie Gdańska (centrum zawodów na polanie / boisku leśnym przy Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej). Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości bez wyjeżdżania za miasto. Wpisowe wynosi od 1 do 15 zł.

Drogi rodzicu, jeśli chcesz być spokojny o umiejętności swojego dziecka, kiedy będzie chciało wiosną iść pojeździć po osiedlu na rolkach lub może chciałbyś spędzać z nim aktywnie czas, ale jeszcze nie umiesz jeździć na rolkach, to zapraszamy do sali gimnastycznej w gdyńskiej YCME zobacz na mapie Gdyni na jazdę na rolkach, gdzie czekają na was instruktorzy od godz. 17. Cena wstępu to 30 zł, a jeżeli nie masz własnego sprzętu, to możesz go wypożyczyć. Wystarczy napisać SMS-a (na nr 662 417 239) do godziny 15:30 w piątek (dzień przed zajęciami).

Aktywny spacer z wózkami to propozycja dla wszystkich rodziców chcących spędzić aktywnie godziny poranne i popołudniowe wraz ze swoimi dziećmi. Podczas zajęć będzie można zaznajomić się z aktywną formą spaceru z wózkiem, a także poprzez ćwiczenia ogólnorozwojowe (z wykorzystaniem dostępnych przyrządów) poprawić poziom swojej aktywności fizycznej. Zbiórka o godz. 12 przy zbiorniku retencyjnym przy ul. Madalińskiego w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska

Dla fanów zumby w ramach Gdyńskiego Poruszenia przygotowano specjalne ćwiczenia: przy ul. Olimpijskiej 5/9 zobacz na mapie Gdyni w sobotę o 9:30 ruszy zumba dla dzieci a godzinę później potańczyć będą mogli seniorzy. Niezależnie od wieku wstęp jest wolny.

Z kolei dla najmłodszych szykuje się fitness z elementami tańca i gimnastyki. Każde dziecko, całkowicie za darmo, będzie mogło poćwiczyć w Hali Sportów Walki w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska. Zajęcia poprowadzi doświadczony instruktor, absolwent AWFiS Gdańsk, Łukasz Marszałkowski z Get-Active.

dak.